Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la Swanfilter » 16 jul 2021, 18:37

To cura i biziklizam fura? Svaka cast curetku ...

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 18 jul 2021, 08:17

Swanfilter je napisao/la:
16 jul 2021, 18:37
To cura i biziklizam fura? Svaka cast curetku ...
Nudili joj da vozi za drugu reprezentaciju, odbila. Ona jos ima fore 15 godina u biciklizmu, ovo je tek pocetak.

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 18 jul 2021, 08:20

slika

Šesto mjesto na UCI HC utrci Dolomiti Superbike u trajanju od 5 sati i 52 minute 🥳 Utrku je vozilo preko 5500 ljudi i ovo je bila najduža utrka do sada za mene, ukupno 123 kilometra, a uz to se vozila i na velikim nadmorskim visinama što je učinilo još težom. Taktika je bila da vozim svoj tempo i pokušam napraviti razliku na posljednjem brdu koje je počinjalo nakon 100 kilometara. Upravo sam na posljednjem brdu uspjela napredovati dodatne dvije pozicije i osvojiti 6. mjesto, podij je bio samo nekoliko minuta ispred tako da sam jako motivirana za naredna takmičenja
slika

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 02 avg 2021, 18:14

Lejla Tanović peti put zaredom osvojila balkansko prvenstvo


slika

Najbolja bh. biciklistkinja i šesnaestostruka državna prvakinja Lejla Tanović sjajnom vožnjom na Balkanskom prvenstvu održanom u Bihaću odbranila je balkansku titulu u najjačoj elite kategoriji.

Nikome do sada nije pošlo za rukom da odbrani titulu pet puta zaredom što je novi podvig u karijeri naše biciklistkinje.

Drugo mjesto za zaostatkom od sedam minuta zauzela je Grkinja Aikaterini Eleftheriadou, dok je podij upotpunila njena sunarodnjakinja Eirini Maria Karousou.

Balkansko prvenstvo se nalazilo u kalendaru svjetske biciklističke federacije sa kategorijom UCI C2, te je Tanović pobjedom upisala novih 30 UCI bodova.

Lejla Tanović je uz veliku podršku domaće publike vodila utrku od početka do kraja.

"Imala sam veliku želju da odbranim balkansku titulu na domaćem terenu u Bihaću i zaista sam presretna da smo ostvarili naš cilj. Staza je bila izvrsno pripremljena i tehnički veoma zahtjevna što je sigurno meni išlo u korist. Temperatura zraka je bila visoka tako da smo odlučili da sporije započnem te da se kroz nekoliko krugova adaptiram na vrućinu. Iako je nastup pred domaćom publikom uvijek dodatni pritisak za ostvarivanje rezultata tokom čitave utrke sam imala nevjerovatnu podršku Bišćana tako da mogu reći da je ovo moja najdraža balkanska titula", rekla je Lejla Tanović.

Organizator balkanskog prvenstva bili su Brdsko biciklistički klub "Daj krug" iz Bihaća i Biciklistički savez Bosne i Hercegovine koji su organizovali zavidnu biciklističku manifestaciju u trajanju od tri dana.

"Bio je ovo sjajan dan za nas, izuzetno smo vrijedno radili i pripremali se za Lejlinu petu tituli balkanske prvakinje. Također, novih 30 UCI bodova donijet će nam napredak na svjetskoj ranking listi. Lejla je odvozila jednu od najzrelijih utrka u svojoj karijeri, izuzetno iskusno i bez ijedne greške na veoma suhoj i rastresitoj stazi koja je mnogim takmičarima predstavljala problem. Od početka je preuzela vodstvo da bi nakon tri kruga pojačala tempo i ostvarila ubjedljivu pobjedu. Organizatori su odradili sjajan posao i pokazali da biciklizam ima svijetlu budućnost u Bosni i Hercegovini", rekao je Lejlin trener Amar Njemčević.

Naredno takmičenje koje očekuje našu takmičarku je u subotu, a nastupit će na UCI C1 takmičenju u Rumuniji.

Avatar
TopRemove
Postovi: 1354
Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la TopRemove » 03 avg 2021, 02:38

Ona je tek 88. na svijetu u olimpijskoj disciplini?

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 03 avg 2021, 17:02

Sad sam bas gledao 84. u olimpijskoj disciplini, prije nekoliko mjeseci je bila 44. mjesto. U maratonu koji nije olimpijska disciplina trenutno je 8. mjesto. Kod nas vazda nesto u kontru :rol:


https://www.uci.org/mountain-bike/rankings

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 10 avg 2021, 18:33

Lejla Tanović pobijedila na UCI C1 utrci u Rumuniji


slika



Naša najbolja biciklistkinja je novu pobjedu upisala samo sedam dana nakon odbranjenje balkanske titule. Utrka u Rumuniji nosila je visoku UCI C1 kategoriju, tako da je Tanović pobjedom upisala novih 60 UCI bodova za svjetsku ranking listu.

Tanović u ovoj sezoni ima veoma gust raspored nakon što je prve utrke morala propustiti zbog problema sa alergijom. Naredni cilj je Svjetsko prvenstvo koje se održava početkom oktobra u Italiji.

"Lejla je sjajno otvorila drugi dio sezone, ali ovo je već peta sedmica zaredom sa izuzetno zahtjevnim takmičenjima tako da ćemo sada uzeti veoma mali predah. Veliki dio posla smo već obavili u ovoj sezoni, plasman u top 10 najboljih na svijetu, odbranila je državne titule kao i titulu balkanske prvakinje a na posljednje četiri UCI utrke je upisala pobjede. Sada nas očekuju pripreme za Svjetsko prvenstvo u sklopu koji je planirano da nastupi na još četiri UCI utrke“, kazao je trener Amar Njemčević.

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 14 sep 2021, 18:17

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Tanović je odvezla najbolju utrku u karijeri i osvojila drugo mjesto na maratonskoj utrci u francuskom La Forestiereu.



slika

Radilo se o utrci na 75 km iz UCI MTB Marathon Seriesa, odnosno Svjetskog kupa u maraton disciplini.

Pobjedu je odnijela najbolja maratonka na svijetu Ariane Lüthi iz Švicarske, dok je podiji sa trećim mjestom upotpunila Litvanka Katazina Sosna, trenutno rangirana na drugo mjesto Svjetske ranking liste.

slika


Tanović je osvojila prvu medalju za BiH na takmičenju ovog ranga, te je upisala novih 200 UCI bodova za svjetsku ranking listu ali i ostvarila svoj najbolji rezultat u karijeri, dok je za pobjednicom utrke kasnila samo 97 sekundi.

Radi tehničkog problema nakon prve feed i tehničke zone naša takmičarka se nalazila na šestoj poziciji.

"Lejla je odvozila možda najbolju utrku u svojoj karijeri te u zemlji u kojoj je biciklizam jedan od najpopularnijih sportova osvojila drugo mjesto. Nakon uvodnih pet kilometara uspona takmičarke su došle na spust na kojem je Lejla izgubila pozicije radi tehničkog problema sa amortizerom, tako da je nakon prve tehničke zone zauzimala šestu poziciju. Brzo smo otklonili kvar i Lejla je pokazala da se nalazi u sjajnoj formi jer je već na narednoj tehničkoj zoni zauzela treću poziciju. Borba za drugo mjesto sa Katazinom trajala je preko sat vremena da bi pred kraj utrke Lejla pojačala tempo i prošla kroz cilj kao drugoplasirana", rekao je njen trener Amar Njemčević.

Tanović je na utrci pobijedila takmičarke koje su rangirane od druge do pete pozicije na Svjetskoj ranking listi. Podatak koji pokazuje da pred našom takmičarkom tek predstoje najbolja izdanja je i taj da je bila najmlađa od prvih pet biciklistkinja na utrci.

"Izuzetno sam sretna sa pokazanim na utrci, ali i osvajanjem drugog mjesta. Prije, ali i tokom utrke sam se osjećala veoma dobro tako da me tehnički problem na samom startu nije zabrinuo. Nakon što smo otklonili kvar, vozila sam svoj tempo i prestizala takmičarke. Borba sa Katazinom za drugo mjesto je bila vrlo iscrpljujuća jer je riječ o sjajnoj takmičarki sa mnogo iskustva, ali moja želja za osvajanje drugog mjesta je bila odlučujuća. Sigurno da mi ovaj rezultat daje mnogo samopouzdanja pred Svjetsko prvenstvo u Italiji koje se održava za dvije sedmice", rekla je Lejla Tanović.

Nakon posljednjeg upisa bodova Lejla Tanović zauzima 7. poziciju na Svjetskoj ranking listi, s obzirom na to da je ovo treći put da se plasira na ovu poziciju do kraja sezone ima priliku da popravi svoj najbolji plasman na ranking listi.

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 05 nov 2021, 19:23

Jos jedan ogroman potencijal. Karla Kustura je prvak XC Premijer lige 2021 za seniore. (Pazi sad ovo, ONA JE JOS KADET :D ) Viceprvakinja Balkana


slika


slika

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 23 apr 2022, 21:55

Uzela 4 Islands u paru


slika

slika


retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 06 jun 2022, 13:23

Lejla upisala pobjedu na Svjetskom kupu u Poljskoj


slika


Najbolja bh.biciklistkinja Lejla Njemčević upisala je pobjedu na svjetskom kupu u maraton disciplini koji se održao u Poljskoj.

Za prvo mjesto našoj takmičarki je bilo potrebno četiri sata i pet minuta, drugo mjesto sa zaostatkom većim od četiri minute zauzela je Janina Wust iz Švicarske dok je podij sa trećim mjestom upotpunila Katazina Šošna iz Litvanije. Naša takmičarka je pobjedom osvojila novih 250 UCI bodova za svjetsku ranking listu te je očekuje dodatni napredak nakon upisa. Da se najbolja bh.biciklistkinja i trenutno rangirana na četvrto mjesto svjetske ranking liste u maraton disciplini nalazi u vrhunskoj formi pokazuje podatak da je ovo bila njena druga pobjeda zaredom na svjetskom kupu u ovoj sezoni.

"Start utrke je bio u izuzetno visokom tempu, međutim osjećala sam se veoma dobro tako da sam čekala svoju priliku za napad a koja je došla pred sami kraj utrke. Druga pobjeda zaredom na utrkama svjetskog kupa nam pokazuje da smo na dobrom putu, također Evropsko prvenstvo je za dvije sedmice tako da mi ova pobjeda daje veliku dozu samopouzdanja,“ rekla je Njemčević.

Nakon što je završena treća utrka svjetskog kupa naša takmičarka je vodeća u poretku serije svjetskih kupova, a do kraja sezone ostale su još četiri utrke koje se održavaju u Turskoj, Švicarskoj i dvije u Francuskoj.

Naredno takmičenje za našu takmičarku bit će Evropsko prvenstvo koje se održava u Češkoj 19. juna. :bih:




Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la jestamaji » 23 avg 2022, 11:56

je li se to udala ili je promijenila ime iz zajebancije?

retromoos
Postovi: 964
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la retromoos » 15 maj 2023, 14:06

jestamaji je napisao/la:
23 avg 2022, 11:56
je li se to udala ili je promijenila ime iz zajebancije?
Udala se za trenera.



Avatar
branimir85
Postovi: 14863
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Lejla Tanovic buducnost BH sporta

Post Postao/la branimir85 » 05 avg 2023, 17:52

Sutra Lejla vozi maratonsku utrku na SP,
https://www.tissottiming.com/2023/mtbxc ... tartlist/1
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.