Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 02 jul 2022, 09:34

nije ona još stala, smrvila je rekord na 200 za dvije sekunde i ušla u dva velika finala, ali mene brine taj mindset koji joj ugrađuju. ipak je ona mala curica koja je daleko od izgrađene osobe. njoj treba neko da objasni da je ona već sada elita i da se od slijedeće godine mora skoncentrisati samo na najveća takmičenja i da se ostavi klišea o napaćenoj zemlji i narodu koji nas je doveo tu gdje smo. čuj pritisak da se donese zlato sa jeb.enih mediteranskih igara … ako tako nastave ostaćemo na mediteranskim igrama kao maksimumu. kad se samo sjetim kako su nam ispirali mozak u SFRJ sa jeb.enim MIS Split 1979, pravili od toga olimpijadu i slavili svaku medalju ko da smo ih osvojili protiv svjetske elite a ne protiv drugorazrednih takmičara. isto je bilo sa univerzijadom u zagrebu, a ova nova vlast samo nastavlja u tom stilu.

lana sa ovim rezultatima može birati gdje da ide, bilo gdje u svijetu su joj sva vrata otvorena, svaki trener bi je rado vidio u svome timu i ako to ne iskoristi onda ćemo se opet radovati sedmom mjestu u finalu u parizu. za najveća dostignuća su potrebna najveća odricanja, to je jedina istina

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Harika » 02 jul 2022, 09:43

Ja je razumijem zasto ove godine pliva sve i zeli sto vise medalja. Dobro ce joj doci za motiv svakako.
https://www.klix.ba/sport/novi-kriterij ... /220203093

Takodjer ovo ce joj omogucit mnogo bolje uslove u buducnosti.
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 02 jul 2022, 09:49

ako joj je tih 8 milja marka neophodno i ako joj karijera ovisi o novčanim nagradama vlade onda već sada piši propalo

mi ovakvog talenta u jednom bazičnom sportu nikada nismo imali, ni amel nije bio na tom nivou a znamo koliko je on postigao, ako ovu šansu sjebemo onda jeb.iga…

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Harika » 02 jul 2022, 09:54

jestamaji je napisao/la:
02 jul 2022, 09:49
ako joj je tih 8 milja marka neophodno i ako joj karijera ovisi o novčanim nagradama vlade onda već sada piši propalo

mi ovakvog talenta u jednom bazičnom sportu nikada nismo imali, ni amel nije bio na tom nivou, ako ovu šansu sjebemo onda ****…
Pa dobro uzet ce ovde jos koju medalju, a vidim i za juniorska se fine pare djele :D
Nije sve tako crno :D
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 02 jul 2022, 10:08

daleko od toga da je crno, ali ja se bojim da bi je svi ti hahari mogli odvesti u pogrešnom smijeru gledajući prvo svoju korist pa tek onda njenu. osim roditelja nisam ni u čiju dobronamjernost uvjeren. misliš da bi ovi iz orke skakali od sreće da im lana ode preko bare?

ona jednostavno mora za godinu dvije napraviti veliki korak i otići studirati na neki od elitnih univerziteta sa vrhunskim plivačkim programom tipa stanforda ili slično. to bi joj jednim udarcem otvorilo najmanje troja velika vrata: elitna diploma za vremena poslije plivanja, elitni trenažni program koji će iz nje sigurno izvući maksimum i američko državljanstvo u dogledno vrijeme, da se ne zajebaje sa vizama, sumnjivim pogledima na granicama i ostalim sranjima koje su nama po rođenju suđene.

zato nek uči engleski i nek se sprema za taj veliki korak, ukoliko ga ne napravi šanse za uspjeh i prosperitet su joj sigurno puno manje. ne kažem da ih nema i ne tvrdim da bi bila sretnija tamo nego ovdje, ali to je šansa kakva se ne propušta i kakvu ima iznimno mali broj ljudi, šteta bi bilo ne iskoristiti je

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la retromoos » 02 jul 2022, 10:17

To su vec odlucili. Za 2-3 godine ide u USA. Engleski zna

retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la retromoos » 02 jul 2022, 17:14

Gledao sam sad nekoliko razlicitih takmicenja i Laninih startova. Jako los start ima, redovno kasni. Mislim da su u pravu svi koji pisu da ona sa ovim trenerima ne moze vise puno napredovati. Mescini da je vakat za vrhunske strucnjake.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la babino » 02 jul 2022, 17:27

vjerovatno sam prvi ovdje pisao o njenom startu..kao laik sam vidio odmah da lose reaguje, za 200 nije toliko bitno, ali za 100 i 50 mora dosta bolje...cak i okret mora popraviti, ronjenje, plivanje je najbolje hehe..

naletih malo prije na snimak jutrosnjih kvala na 50, bas je bolno gledati kako je lose usla u trku..
steta bi bilo da je veceras start kosta novog zlata, kada su vec odlucili da im je ovo 'besmisleno' takmicenje bitno:-)

Muameer
Postovi: 360
Pridružen/a: 21 dec 2018, 23:24
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Muameer » 02 jul 2022, 17:52

Igdje link..koji je pouzdan?


Muameer
Postovi: 360
Pridružen/a: 21 dec 2018, 23:24
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Muameer » 02 jul 2022, 18:26

Prekomplikovano

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 04 jul 2022, 19:32

odlično vrijeme i na 100, obzirom da nije imala konkurencije i uprkos standardno lošem startu! top :thumbup:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 04 jul 2022, 20:16

nadajmo se da je ostalo nešto u rezervoaru i za evropsko juniorsko …..mada je ovo strašan program što ona pliva

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4220
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Ghuraba » 05 jul 2022, 12:21

Pod hitno mora popraviti ovaj start. Ubijedjen sam da je samo to dijeli od redovnog osvajanja medalja na najvecim takmicenjima. S boljim startom bi popravila svoje vrijeme barem za sekundu.

https://fb.watch/e3OGt3h9CV/



retromoos
Postovi: 967
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la retromoos » 05 jul 2022, 19:00

Svake buduce igre 100m Butterfly ime Lane Pudar i BH sve dok neko ne srusi novi rekord. Velika cast

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 07 jul 2022, 18:06

šteta … za dlaku!

mora iznimno puno raditi na startu, opet je bila najsporija

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la Harika » 07 jul 2022, 18:10

Dobro vrijeme svakako, ali steta
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Lana Pudar, najbolja BH plivačica

Post Postao/la jestamaji » 07 jul 2022, 19:49

ok ,sad sam pogledao snimak, start nije imao skoro nikakve veze, jednostavno nije izdržala tempo. vjerovatno je i umor učinio svoje

ovo je možda i dobra stvar, jer ovo je praktično prvi lanin poraz, bila je apsolutni favorit u ovoj konkurenciji ali je belgijanka isplivala belgijski rekord i uzela je za dlaku. svi dosadašnji porazi su bili od boljih od nje, ovo je prvi puta da je izgubila od nekoga koga je trebala dobiti. sve je to škola i bolje da se desi ovdje nego na nekom stvarno bitnom takmičenju

nemam pojma kakav je program, valjda će uspjeti da se malo odmori i natanka snagu za 200

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.