Vaterpolo u BiH

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Vaterpolo u BiH

Post Postao/la biskitt » 20 jul 2008, 10:31

Evo jedna neobicna tema. :mrgreen:

Na razmisljanje o vaterpolo ligi, pa cak i o reprezentaciji BIH me naveo podatak da ce uskoro poceti sa radom zatvoreni bazen na Otoci u Sarajevu, i time ce se stvoriti dobra osnova za vaterpolo klub u Sarajevu.
S obzirom da u BiH vec postoje dva kluba, VK „Jadran“ iz Neuma (takmici se u 2. hrvatskoj ligi) i VK „Banja Luka“ (ne takmici se nigdje), osnivanjem ili ponovnim pokretanjem treceg kluba stvorili bi se uslovi za stvaranje vaterpolo lige BiH.
Mozda je smijesna ideja, ali sramotno je da nemamo svoju ligu, pa makar se sastojala samo od tri kluba.
S druge strane plivanje je inace jedan od najzdravijih sportova, pa bi bilo lijepo da djeca imaju kao izbor jedan sport vise.
Ne znam kakva je situacija u npr. Tuzli, Mostaru, Zenici sa bazenima, ali mislim da bi gradovi sa 100 hiljada i vise stanovnika obavezno morali imati bazen vecih dimenzija, koji bi sluzio plivackim i vaterpolo klubovima.
Naravno da ne ocekujem da ce nasa reprezentacija biti neki faktor u Evropi, ali red je da smo prisutni i u tom sportu. Makedonci postadose respektabilna ekipa, a kod nas taj sport maltene ni ne postoji. Vjerovatno bi se mogla skuckati i kakva reprezentacija, jer kao i u svim sportovima, sigurno ima Bosanaca i Hercegovaca u bijelom svijetu koji se bave vateroplom (kraca potraga google-om ne dovela do Fedje Avlijasa, 1987.g. i Dejana Suletica 1986.g koji igraju u Kanadi, a sigurno ih ima jos)..

Impact
Postovi: 79
Pridružen/a: 09 maj 2008, 19:58
Lokacija: RajvoSA
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Impact » 23 jul 2008, 16:18

ja ovo potpuno podrzavam i bio bih sretan da imamo i mi repku. A za ligu realno je smjesno da nepostoji jos klub u SA...pored mnogih bazena... :D

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la biskitt » 04 okt 2008, 00:22

Povratak vaterpola u Sarajevo
Radi što bržeg zaživljavanja VK Bosna, nastojaće se stupiti u kontakt sa drugim klubovima iz regiona...
12.09.2008. 18:12

Razvoj popularnosti vaterpolo sporta i pojačan interes domaće javnosti, ponukao je Univerzitetsko sportsko društvo Bosna da inicira oživljavanje Vaterpolo kluba Bosna koji bi svim mladim ljudima omogućio priliku da se bave i okušaju o ovome sportu.

Tim povodom, USD Bosna je okupila jedan broj eminentnih ljudi iz oblasti biznisa i sporta u Inicijativni odbor koji će imati zadatak da obavi sve potrebne predradnje oko ponovnog uspostavljanja VK Bosna. U tom pogledu, već je obećana podrška rukovodstva Olimpijskog bazena "Otoka" , kao i dugogodišnjih sportskih radnika iz Vaterpolo kluba Jadran iz Neuma.

Radi što bržeg zaživljavanja VK Bosna, nastojaće se stupiti u kontakt sa drugim klubovima iz Hrvatske, Crne Gore i Srbije te zatražiti podrška i pomoć u obuci domaćih trenerskih kadrova.

Uskoro je planirano je održavanje odgovarajuće Skupštine VK Bosna, kada bi ovaj novi član Bosnine porodice dobio svoje novo rukovodstvo i započeo sa radom.

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Aner » 04 okt 2008, 09:34

Slažem se s tobom,naravno da nam treba pa makar imali samo 3 kluba a vjerujem da svaki grad preko 100 000 stanovnika može dati 1 klub...
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la biskitt » 25 dec 2008, 00:49

Negdje sam citao da je osnovan VK Sarajevo i da ce igrati prijateljsku sa Neumom. Eto na osnove za ligu.

Usput, bio sam na novom bazenu i stvarno je odlicno uradjen, jedina primjedba su mali ormarici za stvari, sve ostalo je ok. Cak nema ni guzve.

ibro
Postovi: 13
Pridružen/a: 11 maj 2009, 11:56
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la ibro » 12 maj 2009, 09:19

odlično bi bilo da imamo reprezentaciju i ligu pa makar i od tri kluba

Avatar
Eagles
Moderator
Postovi: 1741
Pridružen/a: 12 nov 2008, 10:37
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Eagles » 12 maj 2009, 22:50

Ja znam da u Mostaru postoje 2 kluba.PK Velež i APK Zrinjski (ovo A znači akademski ),samo ne znam imaju li i vaterpolo odjeljke ili samo ono klasično plivanje ( utrkivanje ).Inače rade u dosta slabim uvijetima,kao i svaki drugi sport u gradu. :roll:

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 25 maj 2009, 08:34

mislim da u mostaru jos uvijek nema vaterpolo klub;za sada ima neum od prije naravno i u sarajevu nekoliko klubova, :shock: :shock: dok banja luka ceka bazen

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 09 jun 2009, 09:16

U subotu je u Banja Luci odigrana prijateljska vaterpolo utakmica izmedju VK Borac i VK Bosna.Inače ovo je treći prijateljski susret ove dvije ekipe,koje razvijaju kvalitetne sportske i prijateljske odnose. To je bila jedna trening utakmica,gdje su treneri obje ekipe dali sansu svim momcima da pokazu sta znaju.Iako je rezultat bio skroz u drugom planu,zabiljezeno je da je Bosna pobjedila 17-9.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 17 jun 2009, 15:49

U nedelju su na Olimpijskom bazenu na Otoci u Sarajevu juniori i kadeti VK Bosne(godišta 91-97) odigrali prvu utakmicu uopste,jer u ranijim periodima rada (1985-92) Bosna nije imala omladinske selekcije.
Protivnici mladih "Bosnaša" su bili momci iz VK Delfin Sarajevo,njihova seniorska ekipa.Rezultat nebitan,ali dobro je bilo ima nade za vaterpolo u Sarajevu....

Avatar
piroman
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 jun 2009, 22:52
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la piroman » 24 jun 2009, 23:56

Koliko sam upoznat u Sarajevu trenutno postoje cetri vaterpolo kluba:Bosna,Sarajevo,Delfin i Vidra.Nekad skoknem do bazena i vidim da svi intenzivno treniraju.Neki imaju i mladje selekcije.U planu je i prvenstvo BIH.Samo mi nekako zao sto niko nije formirao i vaterpolo klub zeljeznicar(inace sam pitar :D )Onda bi imali pravi vaterpolo derbi :D

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la 19TM87 » 25 jun 2009, 00:07

zasto ne...vaterpol je veom popularan sport u svijetu i trebali bi se odgovorni ljudi pocet baviti promoviranjem vaterpola i plivanja...neko ulaganje u mladje kategorije i kroz 10-12godina se moze i napraviti respektabilna reprezentacija...
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 26 jun 2009, 17:30

Vaterpolisti sarajevske Bosne otputovali juce na turnir u Rijeci.Veceras u 20.00 sati igraju prvu utakmicu sa ekipom VK Crikvenica clanom Hrvatske druge lige.Imamo izvor direktno u Rijeci pa cemo veceras javiti rezultat.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 26 jun 2009, 23:22

Na veliko iznenadjenje ok 300 gledalaca na plivalistu u Kostreni vaterpolisti Bosne pobjedili su ekipu Crikvenice sa 17-11.Po izjavama iz Rijeke odlicna igra Bosne a narocito dobro je branio golman Banda koji je imao 15 odbrana,sto je za vaterpolo izuzetno....

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 27 jun 2009, 13:12

U drugoj utakmici na turniru u Rijeci danas su vaterpolisti Bosne savladiali ekipu VK Pula sa rezultatom 14-9.Veceras u 21.00 igraju za prvo mjesto na turniru protiv ekipe Jadrana iz Kostrene.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 28 jun 2009, 01:21

BOSNA OSVOJILA TURNIR U RIJECI.....

pred prepunim plivalistem u Kostreni vaterpolisti Bosne su u utakmici za prvo mjesto napravili jos jedan podvig,i savladali domacina ekipu VK Jadran sa 11-10 i tako osvojili ovaj turnir.Po informacijama iz Rijeke svi su iznenadjeni igrom studenata;takodje sve je proteklo u izuzetnom fer i sportskom duhu.

Cestitamo...

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 29 jun 2009, 04:36

Monci je napisao/la:BOSNA OSVOJILA TURNIR U RIJECI.....

pred prepunim plivalistem u Kostreni vaterpolisti Bosne su u utakmici za prvo mjesto napravili jos jedan podvig,i savladali domacina ekipu VK Jadran sa 11-10 i tako osvojili ovaj turnir.Po informacijama iz Rijeke svi su iznenadjeni igrom studenata;takodje sve je proteklo u izuzetnom fer i sportskom duhu.

Cestitamo...
Cestitke nasim vaterpolistima.Ima li ko informacija kada bi se reprezentacije mogla ukljuciti u sluzbene nastuope za kvalifikacije svjetskih i evropskih prvenstava.?
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

baggio
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:02
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la baggio » 29 jun 2009, 08:44

Pridružujem se čestitkama!
Iskreno za mene i nije toliko iznenađenje njihov uspjeh jer sam u poslednjih mjesec dana redovan gost bazena na Otoci. Raduje me da je toliki broj prvenstveno djece prisutan u klubovima.Predivno je vidjeti kako djeca od 8 godina (pa i mlađa) plivaju i treniraju.Tek sad se vidi koliko znači ovaj bazen na Otoci i koliko je nedostajao u poslijeratnom periodu!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 05 avg 2009, 09:29

newton_heath_lyr je napisao/la:
Monci je napisao/la:BOSNA OSVOJILA TURNIR U RIJECI.....

pred prepunim plivalistem u Kostreni vaterpolisti Bosne su u utakmici za prvo mjesto napravili jos jedan podvig,i savladali domacina ekipu VK Jadran sa 11-10 i tako osvojili ovaj turnir.Po informacijama iz Rijeke svi su iznenadjeni igrom studenata;takodje sve je proteklo u izuzetnom fer i sportskom duhu.

Cestitamo...
Cestitke nasim vaterpolistima.Ima li ko informacija kada bi se reprezentacije mogla ukljuciti u sluzbene nastuope za kvalifikacije svjetskih i evropskih prvenstava.?
Da bi imali reprezentaciju,prvo treba napraviti savez.Entitetski savezi su registrovani,i sada se radi na formiranju drzavnog saveza,a onda idu ostale aktivnosti,liga,reprezentacija,sudijska organizacija....

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 24 avg 2009, 23:49

U subotu na bazenu Otoka dvije revijalne vaterpolo utakmice.Povodom godisnjice otvaranja bazena ekipe ce pokazati i prezentirati sta su uspjele napraviti do sada,nakon 10-ak mjeseci rada.Sastaju se

Vk Bosna - Vk Delfin
Vk Vidra - Vk Sarajevo

Ulaz besplatan,pa ko moze neka dodje...

Vaterplisti Bosne u nedelju putuju u Banja Luku sa kadetskom ekipom (djecaci do 15 godina) gdje ce igrati sa vrsnjacima iz VK Fortuna,prva ekipa Bosne takodje u Banja Luci nastupa protiv momaka iz VK Borac.

Javim se sa rezultatima...

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.