MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 20 mar 2010, 03:48

Admir_Sa je napisao/la:Mene nervira kad se kladim na nekim tim za kojeg taj dan igra dobar pitcher i moj tim vodi ili ne nerijesheno i zadnja dva-tri ininga promjeni se pitcher i hladno zijane :roll:

Desi li se nekad da dobri pitcheri nastupaju kao closeri?

I jel toliko zeznuto biti pitcher da nakon utakmice moras odmarati 4-5 dana?
pa kako historija govori, nekada je ekipa imala najvise 4 -5 pitchera u ekipi i svaki je igrac morao bacati citavu utakmicu :)...danas je to drugacije i svi danas gledaju da je igracu rame zdravo za slijedecu utakmicu i, ako nema potrebe da on zavrsi utakmicu onda ga izvedu.Mnoge ekipe imaju probleme kod relivera.Cubsi su jedni od tih.Prosle godine Cubsi su imali onog glupog Grega koji je znao kao closer izgubiti po 7 poena prednosti u zadnjem iningu :)...vidis ovaj video Zambrana kada je citavu utakmicu igrao i to je jos bila prva mu utakmica nakon povrede :)...covjek nije imao ni jednu udarenu loptu u pm.


Spring trening za Cubse za sada ide odlicno... Danas su slavili pobjedu protiv Chicago Soa od 8:4 a udarili su cak 4 homerana danas :)...Derek Lee king je danas udario svoj cak treci homeran tokom spring treninga.Alfonso Soriano takodjer danas je udario jedan homeran, kao i novajlije u ekipu Xavier Nady i Byrd.

Teriot bi mogao imati odlicnu sezonu... Na spring traning utkamicama ima prosjek .536..Ovaj mali rookie Castro takodjer je odlican i bice jako znaimljivo dali ce ga ostaviti u rosteru za regularni dio sezone, jer je relativno mlad.Momak trenutno ima .440
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 20 mar 2010, 05:48

Jel kad god igrac udari, a loptu mu ufate u zraku tja igrac ispada, kao i oni koje se ufate izmedju baza? Jel moguce tad ostvarit poen ako se prije stigne na home bazu?
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 20 mar 2010, 07:50

Ako niko nije osvojio bazu u tom iningu, onda igrac koji je tada udara i uko udari loptu i ona bude uhvacena svakako da on ispada.Ukoliko imas nekoga nabazi u ovom slucaju imas osvojenu prvu bazu i trecu i naprimjer 1 out (to jeste jedan koji je do tada izbacen)onda igrac koji tada udara uglavnom pokusava udariti loptu sto visocije i dalje i bezobzira sto ce ona biti mozda uhvacena ipak daje igracu sa trece baze da dotrci i uzme poen za svoju ekipu.
Zato je AL liga(AMERICAN LIGA gdje igraju Yenkees,Boston Sox,White Sox i dr) nesto laksa u odnosu od NL lige gdje su Phila,Cubs,Cardinals,Dodgers i dr....Razlog je ta sto u American ligi Pitcheri ne moraju udarati loptu sto je veliki plu, dok u NL ligi Pitcher mora da udara jer on ne moze biti zamjenjen samo jednom u toku utkamice .U AL ligi imas te takozvane pitch hitere koji nisu aktivni na fieldu u defanzivnim zadatcima i samo bude koristen u trenutku kada bi po NL pravilima trebao pitcher da udara.To su tipa igraci kao sto su nekadasnji White Sox player Jim Tomi,i bivsi La Angel -Vladimir Guerrero i dr....Kako sam vec rekao u NL ta pozicija ne postoji i pitcher mora da udara, a oni uglavnom nisu dobri u tim zadatcima izuzev ovog ludog Zambrana i Jason Marquisa koji su u rangu i ovih udaraca.Zbog ovakve situacije Tomi, i slicni njemu koji nisu dobri u defanzivnim zadatcma u ovim godinama vise i nisu pozeljni u NL ligi ebiga kad ane mogu biti koristeni tokom utakmice, a naranvo i NL liga je rizicna za pitchere iz ovog vec navedenog razloga, jer svoje rame opterecuju svakako bacanjem u toku utakmice, a moraju uz to i da udaraju ebiga....
To ti je oprilike, sto sam se i ja pitao prije 6 godina kako se igra i kakva su sva pravila i kakva je razlika izmedju AL I NL i td :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 20 mar 2010, 14:50

Ja uopste nisam znao da postoje razlicita pravila u te dvije konferencije :roll: Znaci tamo gdje igraju Jenkiji pitcheri ne udaraju lopticu nikad, a u ovoj drugoj diviziji moraju da udaraju?

Po kakvim pravilima igraju kada se sastanu timovi iz dvije razlicite konferencije u regularnoj sezoni?
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 20 mar 2010, 18:33

Admir_Sa je napisao/la:Ja uopste nisam znao da postoje razlicita pravila u te dvije konferencije :roll: Znaci tamo gdje igraju Jenkiji pitcheri ne udaraju lopticu nikad, a u ovoj drugoj diviziji moraju da udaraju?

Po kakvim pravilima igraju kada se sastanu timovi iz dvije razlicite konferencije u regularnoj sezoni?


Da tamo u AL pitcheri ne udaraju izuzev da trener tima ima nekog pitcher akoji moze udarat kao sto je naprimjer ovaj Zambrano.Kada je utkamica izmedju ekipa iz AL I NL onda ta se utakmica igra po pravilima onoga ko je domcin. Znaci kada igraju CHICAGO CUBSI I CHICAGO WHITE SOX na Wreglayu Cubsovom stadionu onda se igra po praivlima lige u kojoj Cubsi igraju to jeste NL :)I tako obratno.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 23 mar 2010, 16:02

joe mauer potpisao rekordni ugovor s twinsima...

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la marseille_unique » 04 apr 2010, 23:42

pocinje mlb utakmicom yankee red sox nadam se da ce ovi yankee izgubiti
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
BlueSharks
Postovi: 847
Pridružen/a: 12 nov 2009, 23:43
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la BlueSharks » 04 apr 2010, 23:45

@steve-o
Kad počinje prvenstvo :?:
Ovo su sad što se igra su pripremne utkamice :roll: :?:
Strauss Junior

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la bob » 04 apr 2010, 23:47

BlueSharks je napisao/la:@steve-o
Kad počinje prvenstvo :?:
Ovo su sad što se igra su pripremne utkamice :roll: :?:

mislim da je veceras otvaranje i odmah derby :)

Avatar
BlueSharks
Postovi: 847
Pridružen/a: 12 nov 2009, 23:43
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la BlueSharks » 05 apr 2010, 15:44

@steve-o
Šta misliš ko će ovdje dobiti. Ti to pratiš, ko se kako pojačao, ko je u kakvoj formi itd.
Arizona - San Diego
Washington - Philadelphia
Strauss Junior

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 05 apr 2010, 17:55

BlueSharks je napisao/la:@steve-o
Šta misliš ko će ovdje dobiti. Ti to pratiš, ko se kako pojačao, ko je u kakvoj formi itd.
Arizona - San Diego
Washington - Philadelphia
Ja mislim Arizona i Philadelphia
nema potpisa

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 05 apr 2010, 18:05

BlueSharks je napisao/la:@steve-o
Šta misliš ko će ovdje dobiti. Ti to pratiš, ko se kako pojačao, ko je u kakvoj formi itd.
Arizona - San Diego
Washington - Philadelphia
sinoc je pocelo prvenstvo s starim derbijem red soxsa i yankeesa, red soxsi dobili nakon comeback-a. sto se tice ti pomenuti utakmica, ja bih definitivno stavio svoje pare na philadelphiu i arizonu. phillies ce najvjerovatnije opet biti glavni konkurent za titulu i ove sezone, pojacali su se s najboljim pitcherom u ligi, roy halladay. sto se tice arizone, iako najvjerovatnije nece igrati njihov mozda i najbolji pitcher, brandon webb, radi ozljede ocekivam cistu pobjedu(ipak ce danas biti njihov pitcher dan haren jedan od bolji pitchera arizone) protiv slabasnog san diega koji je oslabio u prijelaznom roku.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 05 apr 2010, 22:46

Jao Cubsa retarda majko moja. Odigram na njih, samo mi oni ostali i odma povedu 0-3, da bi u istom iningu primili 6 poena i sad gube 6-3 :roll: :roll: :roll: :roll:
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 09 apr 2010, 08:48

Admir_Sa je napisao/la:Jao Cubsa retarda majko moja. Odigram na njih, samo mi oni ostali i odma povedu 0-3, da bi u istom iningu primili 6 poena i sad gube 6-3 :roll: :roll: :roll: :roll:

Pa da :)>>>> Zambrano je bio los do bola, ali to je pocetak sezone.Atlanta je inace ove godine supoer ekipa i oni ce Philadelphiji pomrsiti racune u diviziji garantujem.Cubsi su uspjeli dobiti jednu utkamicu od tri sto je za mene vrlo dobro.Ebiga imali su sansu i juce da pobjede ali greske se desavaju kada treneri izvedu pitchera to jeste Dempstera koji je pitchio odlicno u ovoj utakmici i najvise bio zasluzan za prednost do tada koju su imali, ali bulpeni nisu mogli sacuvati tu prednost nazalost.Dempstera je zamjenio odlicni marshal koji u ovoj sezoni u ove tri utkamice je pichio odlicno i on je svoj ining odradio odlicno.Ja sma ocekivao da ce on ostati jos jedan ining i tkao pruziti snsu Marmolu da close game odnosno save game kako vec u Mlb oni kazu :)...Ipak Marshala su izveli, ali desila se ona stara njihova bojka to jeste ostatak bulpena koji nisu uspjeli sacuvati prednost i atlanta prije svega zahvlajujuci Cubsovim bulp[enima odnosno Grabowom i Chiperom Johnsom koji je udario dva ran homerana za pobjedu atlante od 3:2.

Danas su ipak Cubsi dosli do svoje prve pobjede od 0:2, a najzasluzni za to je pitcher Wells koji je u svojih 6 ininga bio odlican.Menger Piniella se ponovo kockai i izveo je iz igre Wellsa, i ponovo dao priliku bulpenima da izgube jos jednu ugtkamicu u nizu.Marshal kao i u prve dvije utkamice odlican kao bulpen, ali tkaodjer smatram da bi mi trebali dati da pici jos jedan ining u ovakvim situacijama, jer ostatak bulpena je katastrofalan.Po prvi put u ovoj sezoni Marmol je dobio priliku da save game i naravno uspjeo je :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 09 apr 2010, 13:32

Veceras protiv Cincinatija, moze li dvica?
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 09 apr 2010, 13:44

Admir_Sa je napisao/la:Veceras protiv Cincinatija, moze li dvica?

jarane tu ti je sve do pitchera, a za cubse pitchi nocas Silva.Cubsi su sigurno kvalitetni od Cincinatia,ali sve ti je do raspolozenja i kvalitete pitchera.Mogao si se u to uvjeriti, kada si tipovao na Vubse protiv atlante :)...jbg pitcher imao 8 erors u jednom iningu :) i samim tim utakmica je vec bila gotova.

Po meni Cubsi bi trebali nocas dobiti i ovdje ti je sigurnija 2 nego li ona protiv atlante
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
BlueSharks
Postovi: 847
Pridružen/a: 12 nov 2009, 23:43
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la BlueSharks » 09 apr 2010, 13:53

@SaltCityAttack
Šta misliš za večeras da odigram na Philles, Red Sox-e i NY :roll: Po meni su oni favoriti večeras i koliko znam imaju ekpiu među 5-6 najboljih, pa me zanima ima li povrijeđenih ili nekih drugih problema za nabrojane timove.

I da šta se ono sinoć dešava. Sreća da nisam igrao, inače bi pao sve na jednom. :roll:
Strauss Junior

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 09 apr 2010, 16:01

opet los pocetak sezone za metse(1-2), dok philadelphia, atlanta pa cak i florida su poceli sezonu kao ocekivano(2-1)..

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 10 apr 2010, 07:33

BlueSharks je napisao/la:@SaltCityAttack
Šta misliš za večeras da odigram na Philles, Red Sox-e i NY :roll: Po meni su oni favoriti večeras i koliko znam imaju ekpiu među 5-6 najboljih, pa me zanima ima li povrijeđenih ili nekih drugih problema za nabrojane timove.

I da šta se ono sinoć dešava. Sreća da nisam igrao, inače bi pao sve na jednom. :roll:

NYY je izgubio dosta igraca ove sezone u odnosu na proslu, ali jos uvjek su jaki.Tamnpa Bay jhe jedna od najboljih mladih ekipa, bas kao i Florida.Tampa je sinoc visoko porazila NYY sto mi je drago :)


Za Admira:

Care jesi li se kladio na Cubse ? :).... ono sto sam ti govorio to se i potvrdilo vidio si.Cubsi su vodili 3:1, a Cincinati je djelovao nbemocno jer je Silva piutchio odlicno, ali sugavi bulpen zamjena ce Cubse kao i svake godine unazaditi.Pa covjek im u jednom iningu dade 4 rana i izgubi bezveze utakmicu.Cubsi su i pored svega u zadnjem iningu imali sansu da stignu, jer imali su sve ti baze osvojene i 2 out.Ipak Teriot nije upjeo udariti nazalost
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 10 apr 2010, 14:25

A vidio sam, tuga :evil: :evil: :evil: :evil: Sreca pa kasnije Boston haman isto izgubi

Jel veceras dvica na cubse i bostona?

Sta je sa Los Angelesom, sve porazi :roll:
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.