MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Winters
Postovi: 2197
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Winters » 03 mar 2019, 14:45

ASD je napisao/la:
Winters je napisao/la:Daj netko baseball for dummies, sad ću i ovo morati početi gledati. :mrgreen:
Jel znas ista o bejzbolu?
Gledao sam Moneyball davno, to je sve. :mrgreen:
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 mar 2019, 15:46

Clutch je napisao/la:
Winters je napisao/la:Daj netko baseball for dummies, sad ću i ovo morati početi gledati. :mrgreen:
Ja sam jedne prilike pokusao shvatiti pravila ali nista nisam pohvatao :rol:
Zar je tako teško :mrgreen:

Al ne brini neka pravila ni ovi najiskusniji ne znaju dok se ne dese na terenu, jer je takav sport, učiš dok gledaš, bukvalno, samo strpljenja, zna djelovati malo sporije nego što si navikao od ovih ostalih sportova, al isplati se zbog one drame u septembru i oktobru :bow:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la ASD » 03 mar 2019, 15:59

Winters je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Winters je napisao/la:Daj netko baseball for dummies, sad ću i ovo morati početi gledati. :mrgreen:
Jel znas ista o bejzbolu?
Gledao sam Moneyball davno, to je sve. :mrgreen:
U Bejzbolu se 2 ekipe smjenjuju u napada i u odbrani. Svaka ekipa po 9 puta igra napad, to je tih 9 inninga koliko traje mec.
Igraci u napadu su udarac (igrac s palicom) i igraci na bazi (ukoliko su osvojili bazu).

slika
Slikovit prikaz situacije kada igrac lovi bazu

Igraci u odbrani su pitcher (bacac), catcher (igrac kojem pitcher baca loptu) i igraci u polju koji se dijele na infieldere i outfieldere, infieldera ima cetvorica, a outfieldera trojica. Infielderi su igraci koji se nalaze na bazama ili oko, a outfielderi su gore dalje u polju.
To je ukupno 9 odbrambenih igraca.

slika

Ovo je prikaz defanzivne formacije, ovi igraci se defanzivno mnogo razlikuju po stilu igre. Ali da te ne gnjavim s tim.

Sad postavljas pitanje, koji igrac udara? tih 9 igraca koji igraju odbranu se smjenjuju u napadu. TI igraci posjeduju razlicite kvalitete prema kojima ih treneri postavljaju koji po redu ce udarati.
Prvi i drugi udaraju obicno igraci koji imaju visok procenat udaraca i koji su brzi, dok recimo treci ili cetvrti udaraju tzv.power udaraci koji imaju snazne udarce, ne moraju biti brzi ili visok procenat udaraca da imaju. Bitno je da imaju jedan pravi udarac.
Mada ovo nije nuzno tacno, kao sto u fudbalu neko voli 3-5-2 formaciju ispred 4-5-1 formacije ili 4-3-3 formacije, tako i razliciti treneri po svom ukusu sastavljaju redoslijed igraca koji ce udarati.

Valjda sam makar malo pojasnio.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la andro234 » 03 mar 2019, 21:55

Jos nadodat da udarac ispada ukoliko promasi loptu 3 puta (out) ili ako mu loptu uhvati jedan od obrambenih igrac prije nego padne na teren, ukoliko udarac pogodi loptu ali ona ne upadne u teren to se racuna kao out osim u slucaju kad udarac prethodno ima 2 out-a.
Ukoliko bacac 4 puta promasi strike zonu (https://en.wikipedia.org/wiki/Strike_zone), a pri tome udarac ne zamahne palicom on ide na 1. bazu (ako bacac pogodi udaraca lopticom on automaski ide na 1. bazu).
Polovica ininga zavrsava kad su izbacena 3 udaraca.
Igrac se moze izbaciti tako sto se stane na bazu koju on napada i uhvati lopta ili ako netko od obrambenih igraca dohvati rukom (u kojoj mora biti lopta) igraca koji je u tom trenutku izmedju 2 baze.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 mar 2019, 09:26

Bryce Harper has signed a 13-year, $330 million contract with the Philadelphia Phillies, finally answering the question, 'How much would someone have to pay you to live in Philadelphia?
:rol:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Winters
Postovi: 2197
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Winters » 07 mar 2019, 00:21

Dobro vi ste mi ovdje objasniti za obranu, šta napad onda radi? :mrgreen:

Vidi ovog prljavca iz Bostona nisam ni počeo pratiti odmah mi gadi sport i temu. :nedam:
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 07 mar 2019, 09:03

Winters je napisao/la:Dobro vi ste mi ovdje objasniti za obranu, šta napad onda radi? :mrgreen:
Pa cilj napadača, tj udarača je da dođe na bazu, i dođe do runa ili HR u konačnici. Imaš one run HR, 2 run HR, 3 run HR i Grand Slam ti je kad su baze napunjene, tj kad je na svakoj bazi jedan tvoj igrač, tako da je to 4 runa odjednom. A drugi način je udarcima u polje, tj da osvajaš bazu po bazu, a možeš je ukrasti npr kad si na prvoj i tvoj saigrač udara ako stigneš do druge baze prije negoli pitcher baci loptu na nju i i taj njegov saigrač te taguje.

Dkle obrana može izbaciti udarače na ove načine:

-3 strikeouta
-ako obrana uhvati loptu prije nego padne na zemlju
-ako obrana uhvati loptu koja je pala na zemlju i onda ju baci na određenu bazu, prije nego je udarač dotrčao do te baze, naravno ovisi o tome koju bazu žele zaštititi, recimo ako igrač trči s prve na drugu, normalno bacit će na drugu, ako trći s druge na treću, zaštitit će treću.

Pitcher mora bacati unutar određenog prostora gdje je udarač može udariti, to bi bilo vertikalno između udaračevog koljena i lakta, samo zbog te strike zone se iza njega nalazi sudac (onaj u štitnicima) koji prati samo to.

A strike se dogodi kad pitcher uspješno baci loptu kroz strike zonu bez da ju udarač pogodi ili ako bacač baci loptu van strike zone, a da udarač zamahne i naravno ne pogodi. 3 puta strike = out

Ball je kad pitcher baci loptu van strike zone, a udarač ne zamahnuje, 4 puta ball i udarač dobiva prvu bazu.

Kod udaranja postoji još i faul, kad udarač pogodi lopticu al ona izađe van igrališta iza udarača ili skroz lijevo ili skroz desno, faul se računa kao strike, i to samo prva dva puta, treči put se ne računa jer se faulom igrača ne može izbaciti.

E sad što se tiče udaranja još malo, kad udarač uspješno pogodi lopticu, on trči i pokušava osvojiti neku od baza, ako loptu uhvati neki igrač obrane prije nego padne na zemlju, udarač je out, ako lopta padne na zemlju igrači obrane ju moraju vratiti na neku neosvojenu bazu prije nego ju udarač osvoji.

Isto tako treba znati da postoje i double playevi, gdje obrana u jednoj akciji može izbaciti i po dva igrača, recimo ako je batter dosta loše udario lopticu (blizu), obrana može dodati na drugu bazu prije nego igrač s prve stigne na drugu, i onda ovaj igrač na drugoj može dodati brzo na prvu prije nego je ovaj koji je udario loptu došao do prve.

Uglavnom bajezbol je jedini sport gdje odbrana ima loptu :mrgreen:

Svaki inning pitcher ili odbrana moraju izbaciti 3 battera, i dijeli se na top ili bottom, tj mijenjaju se obje ekipe u tome, i nije ograničen vremenom, tako da može potrajati ako im ne baš ne ide :mrgreen:

Al to se najbolje nauči gledanjem, imaš sad proljetni trening i već su počeli sa pripremnim tekmama, obično su dole po Floridi ovi sa istočne obale i pripremaju se tu, nešto slično kampovima u NFL-u, tu se određuje rotacija, pitcheri, ko je prvi ko, drugi, pa bullpen (pitcheri koji ulaze sa klupe, obilčno kad starter odradi 5-6-7 inninga), ili ako nije imao svoj dan onda i ranije, ili ako ga krene pa ga ostave radi no strike ili perfect game pa da odbaca svih 9 ininga, ali je to rijetkost danas i superteško za napraviti. Obično imaš 4-5 startera, koji se mijenjaju svaki dan, i ove iz bullpena koji ulaze, i closera koji ulazi obično u 9 inningu kad ekipa vodi da završi tekmu, to se zove save. Tu moraš biti clutch što bi se reklo, a za playoff se rotacija skraćuje, pa obično ostanu 4 pitchera kao starteri.

U NL-u, gdje ste vi, nemaš pozicije designated hitter pa onda i pitcher mora igrati napad, tj udarati, i on obično ide kao 9 po redu, dok u AL, gdje smo mi imaš tu poziciju DH tako da pitchera kad dođe njegov red da udara mijenja jedan udarač, koji igra samo to, pa onda ne mora odbranu igrati.

Bejzbol ti ima posebnu "nauku" za sebe,tzv sabermetrics, gdje se sve prati i analizira, pa timovi imaju posebne stručnjake koji su zaduženi za to, pogledaj Moneyball pa će ti se dosta toga objasniti, svaki udarac, svaka bačena loptica, svaki strike, faul loptica, bukvalno sve :D
Winters je napisao/la:Vidi ovog prljavca iz Bostona nisam ni počeo pratiti odmah mi gadi sport i temu. :nedam:
:tralala:

Nismo ovdje rivali ne brini, vi ste NL, a mi Al, ovdje smo samo sa Wanksima na ratnoj nozi :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la ASD » 07 mar 2019, 11:56

Ma te tehnicke stvari se ne mogu lako skontati kroz teoriju, mora se pogledati mec.
Pogotovo ovo oko bacanja i posao udaraca.
Laicki to treba reci, cilj udaraca je da nabije loptu gdje nema protivnickih igraca kako bi osvajao on ili njegovi saigraci baze.

slika

Baze su ove 4 tackice sto se vide i pored njih pise +1.
Oni moraju brzo osvajati baze da ih ne bi protivnicki odbrambeni igraci izbacili.

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la GoRaN » 07 mar 2019, 12:36

Prošle godine sam pogledao par utakmica i OK je, može se gledati. Samo ne mogu pratiti domaće utakmice Raysa dok se ne presele iz Tropicane, bože sačuvaj nakaradnog objekta. :oops: Haman samo Boltsi nisu laughingstock svog sporta, a njih sam zadnji put gledao kad su igrali Lecavalier i Martin St. Louis. :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 09 mar 2019, 17:00

GoRaN je napisao/la:Prošle godine sam pogledao par utakmica i OK je, može se gledati. Samo ne mogu pratiti domaće utakmice Raysa dok se ne presele iz Tropicane, bože sačuvaj nakaradnog objekta. :oops: Haman samo Boltsi nisu laughingstock svog sporta, a njih sam zadnji put gledao kad su igrali Lecavalier i Martin St. Louis. :mrgreen:
jesi li ikad bio u tropicani?

meni je to pravo cool “domčić“, jedan od najmanjih u americi ali za mene ima neki šmek! a i ne treba im veći, svakako nikad nije rasprodan! autoput maltene prolazi kroz njega, ako ne zakočiš na krivini eto te na trećoj bazi :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 09 mar 2019, 17:10

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Winters je napisao/la:Dobro vi ste mi ovdje objasniti za obranu, šta napad onda radi? :mrgreen:
Pa cilj napadača, tj udarača je da dođe na bazu, i dođe do runa ili HR u konačnici. Imaš one run HR, 2 run HR, 3 run HR i Grand Slam ti je kad su baze napunjene, tj kad je na svakoj bazi jedan tvoj igrač, tako da je to 4 runa odjednom. A drugi način je udarcima u polje, tj da osvajaš bazu po bazu, a možeš je ukrasti npr kad si na prvoj i tvoj saigrač udara ako stigneš do druge baze prije negoli pitcher baci loptu na nju i i taj njegov saigrač te taguje.

Dkle obrana može izbaciti udarače na ove načine:

-3 strikeouta
-ako obrana uhvati loptu prije nego padne na zemlju
-ako obrana uhvati loptu koja je pala na zemlju i onda ju baci na određenu bazu, prije nego je udarač dotrčao do te baze, naravno ovisi o tome koju bazu žele zaštititi, recimo ako igrač trči s prve na drugu, normalno bacit će na drugu, ako trći s druge na treću, zaštitit će treću.

Pitcher mora bacati unutar određenog prostora gdje je udarač može udariti, to bi bilo vertikalno između udaračevog koljena i lakta, samo zbog te strike zone se iza njega nalazi sudac (onaj u štitnicima) koji prati samo to.

A strike se dogodi kad pitcher uspješno baci loptu kroz strike zonu bez da ju udarač pogodi ili ako bacač baci loptu van strike zone, a da udarač zamahne i naravno ne pogodi. 3 puta strike = out

Ball je kad pitcher baci loptu van strike zone, a udarač ne zamahnuje, 4 puta ball i udarač dobiva prvu bazu.

Kod udaranja postoji još i faul, kad udarač pogodi lopticu al ona izađe van igrališta iza udarača ili skroz lijevo ili skroz desno, faul se računa kao strike, i to samo prva dva puta, treči put se ne računa jer se faulom igrača ne može izbaciti.

E sad što se tiče udaranja još malo, kad udarač uspješno pogodi lopticu, on trči i pokušava osvojiti neku od baza, ako loptu uhvati neki igrač obrane prije nego padne na zemlju, udarač je out, ako lopta padne na zemlju igrači obrane ju moraju vratiti na neku neosvojenu bazu prije nego ju udarač osvoji.

Isto tako treba znati da postoje i double playevi, gdje obrana u jednoj akciji može izbaciti i po dva igrača, recimo ako je batter dosta loše udario lopticu (blizu), obrana može dodati na drugu bazu prije nego igrač s prve stigne na drugu, i onda ovaj igrač na drugoj može dodati brzo na prvu prije nego je ovaj koji je udario loptu došao do prve.

Uglavnom bajezbol je jedini sport gdje odbrana ima loptu :mrgreen:

Svaki inning pitcher ili odbrana moraju izbaciti 3 battera, i dijeli se na top ili bottom, tj mijenjaju se obje ekipe u tome, i nije ograničen vremenom, tako da može potrajati ako im ne baš ne ide :mrgreen:

Al to se najbolje nauči gledanjem, imaš sad proljetni trening i već su počeli sa pripremnim tekmama, obično su dole po Floridi ovi sa istočne obale i pripremaju se tu, nešto slično kampovima u NFL-u, tu se određuje rotacija, pitcheri, ko je prvi ko, drugi, pa bullpen (pitcheri koji ulaze sa klupe, obilčno kad starter odradi 5-6-7 inninga), ili ako nije imao svoj dan onda i ranije, ili ako ga krene pa ga ostave radi no strike ili perfect game pa da odbaca svih 9 ininga, ali je to rijetkost danas i superteško za napraviti. Obično imaš 4-5 startera, koji se mijenjaju svaki dan, i ove iz bullpena koji ulaze, i closera koji ulazi obično u 9 inningu kad ekipa vodi da završi tekmu, to se zove save. Tu moraš biti clutch što bi se reklo, a za playoff se rotacija skraćuje, pa obično ostanu 4 pitchera kao starteri.

U NL-u, gdje ste vi, nemaš pozicije designated hitter pa onda i pitcher mora igrati napad, tj udarati, i on obično ide kao 9 po redu, dok u AL, gdje smo mi imaš tu poziciju DH tako da pitchera kad dođe njegov red da udara mijenja jedan udarač, koji igra samo to, pa onda ne mora odbranu igrati.

Bejzbol ti ima posebnu "nauku" za sebe,tzv sabermetrics, gdje se sve prati i analizira, pa timovi imaju posebne stručnjake koji su zaduženi za to, pogledaj Moneyball pa će ti se dosta toga objasniti, svaki udarac, svaka bačena loptica, svaki strike, faul loptica, bukvalno sve :D
Winters je napisao/la:Vidi ovog prljavca iz Bostona nisam ni počeo pratiti odmah mi gadi sport i temu. :nedam:
:tralala:

Nismo ovdje rivali ne brini, vi ste NL, a mi Al, ovdje smo samo sa Wanksima na ratnoj nozi :kafa:
:thumbup: :bow:

fakat nije loše objašnjeno (“pitak tekst” :D ) mi koji pojma nemamo bi sad mogli čak i skontati šta se dešava u utakmici kad bejzbol ne bi bio toliko dosadan da se ne može gledati :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 mar 2019, 08:40

Trout za razliku od Harpera bez ikakve drame i the decisiona potpisa svoj ugovor i osta čitavu kariijeru u Angelsima :salut:

Još to kad se podijeli na godiine i ne djeluje tako puno jer izađe prosjek $35.8 miliona, tako da je mogao i puno više dobiti da je išao na FA, učinio im uslugu faktički i uštedio im novca :D

Lets get readyy to rummmbleee

slika

Ichiro tajm
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Oikamid
Postovi: 3207
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Oikamid » 20 mar 2019, 11:24

Odmah grand slam, samo što sam upalio :mrgreen:

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Clutch » 28 mar 2019, 20:42

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Sta predstavlja situacija kada catcher uhvati loptu i salje je na bazu? Sta odbrana pokusava s tim? :mrgreen:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la ASD » 28 mar 2019, 20:54

Clutch je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Sta predstavlja situacija kada catcher uhvati loptu i salje je na bazu? Sta odbrana pokusava s tim? :mrgreen:
Izbaciti trkaca.
Trkac u svakom momentu moze pokusati ukrasti bazu, i obicno se udalji od baze kako bi pokusao uhvatiti sljedecu. Medjutim, odbrambeni igraci ako posalju pas dok je ovaj u trku i uhvate ga nespremnog, on ispada.

To se zove kradja baze, statisticki podatak se zove stolen bases i jako je bitan. Jacoby Ellsbury iz NYY je dobar u tome.
Otprilike svaka ekipa ima u rosteru par tih kradljivaca, obicno ovi sto prvi i drugi udaraju.

Primjer kradje.

slika

Da ga je ovaj 16 zakacio lopticom prije nego sto ce on dotaknuti bazu izbacio bi ga.

slika

Drugi gif je primjer uspjesnog izbacivanja trkaca, catcher je na vrijeme poslao pas.

slika

To isto moze i pitcher, i prije bacanja, primjer na trecem gifu.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la andro234 » 28 mar 2019, 21:07

Roster Baltimora je na nivou AAA tima, ako skupe 50 pobjeda nek se lupaju nogom u guzicu.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Clutch » 28 mar 2019, 22:36

ASD je napisao/la:
Clutch je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Sta predstavlja situacija kada catcher uhvati loptu i salje je na bazu? Sta odbrana pokusava s tim? :mrgreen:
Izbaciti trkaca.
Trkac u svakom momentu moze pokusati ukrasti bazu, i obicno se udalji od baze kako bi pokusao uhvatiti sljedecu. Medjutim, odbrambeni igraci ako posalju pas dok je ovaj u trku i uhvate ga nespremnog, on ispada.

To se zove kradja baze, statisticki podatak se zove stolen bases i jako je bitan. Jacoby Ellsbury iz NYY je dobar u tome.
Otprilike svaka ekipa ima u rosteru par tih kradljivaca, obicno ovi sto prvi i drugi udaraju.

Primjer kradje.

slika

Da ga je ovaj 16 zakacio lopticom prije nego sto ce on dotaknuti bazu izbacio bi ga.

slika

Drugi gif je primjer uspjesnog izbacivanja trkaca, catcher je na vrijeme poslao pas.

slika

To isto moze i pitcher, i prije bacanja, primjer na trecem gifu.
Aha, zanemario sam ovo da se trkac udalji. Nije mi bilo jasno kako ce ga izbaciti ako je tu na bazi :mrgreen:

Hvala :salut:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la ASD » 28 mar 2019, 23:23

Clutch je napisao/la: Aha, zanemario sam ovo da se trkac udalji. Nije mi bilo jasno kako ce ga izbaciti ako je tu na bazi :mrgreen:

Hvala :salut:
Pa nikad nije na bazi. Cak i oni najsporiji se udalje jer u slucaju udarca tako ostvare prednost.
A ne postoji dovoljno brza ruka da izbaci trkaca ukoiko se ovaj odmakne recimo metar ili dva od baze (zavisi od trkaca, koliko je spretan i brz u tim situacijama).

Ovi malo bolji kradljivci poput Ellsburya recimo su uvijek opasnost za kradju, pa rizikuju i mora se biti spreman za tog.

Avatar
phillies
Postovi: 2615
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la phillies » 17 apr 2019, 11:03

Pozdrav svima koji prate baseball. Pocela je sezona i zasad u AL dobar start Rays-a i Mariners-a, dok u NL nema vecih iznenadjenja. Phillies-i dovodjenjem pojacanja dosle su i pobjede pa su sad u utrci za prvo mjesto istoka NL-a, isto tako i Padres-i na zapadu. Centralna divizija uobicajeno izjednacena, Brewers-i, Pirates-i i Cardinals-i u jednu utakmicu razlike. Jedino su Cubsi malo slabije od ocekivanog otvorili sezonu, ali vjerujem da ce se i oni ukljuciti u borbu za prvo mjesto kako vrijeme bude odmicalo.
Kako pratite utakmice? Na Areni imaju (kao i nekoliko godina unazad) cini mi se tri meca sedmicno.

Avatar
alemsa
Postovi: 23843
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la alemsa » 19 jun 2019, 21:10

Clutch je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Sta predstavlja situacija kada catcher uhvati loptu i salje je na bazu? Sta odbrana pokusava s tim? :mrgreen:
Dobar je sport realno

Samo ne mogu pofatati kad se igra preko 160 tekmi, nekad igraju 2 tekme dnevno. A volim da pogledam skoro svaku tekmu ekipe koje pratim, a to je ne moguce u RS. Tako da ih u playoffu gledam svaku tekmu jer tu je ono regulare raspored.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.