MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 13 mar 2010, 16:53

@saltcity: ja mislim da je ipak odlicno sto je cubse napustio milton bradley, po tome sto sam citao prosle sezone on je zaista kvario timsku atmosferu, nek je sad kvari u marinersima ;)

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 13 mar 2010, 19:15

steve-o je napisao/la:@saltcity: ja mislim da je ipak odlicno sto je cubse napustio milton bradley, po tome sto sam citao prosle sezone on je zaista kvario timsku atmosferu, nek je sad kvari u marinersima ;)


PAZI u ovoj americi svakome je neko kriv kada ne ide.i menagment zbog navijaca uvjek trazi krivicu u igracu to je logicno.Bradly nije imao svoju sezonu i iskljucivo je on kriv.Jednostavno ga nije islo, a sad dali je on kvario raspolozenje drugim igracima u to cisto sumnjam.

Evo jedne gluposti koju je napravio Bradly tokom utkamice , a to d aje zaboravio da to nije bio treci out vec drugi i ona je onu vec uhvacenu loptu bacio navijacima, sto je automatski protivnicima dao dvije baze :).

SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 14 mar 2010, 16:17

rijetko se vidi takav kiks

:D :D

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 14 mar 2010, 19:34

Kako je poznato Cubsi su dobili novog vlasnika i to je Ricketts familija...Napokon sto bi rekli navijaci Cubsa :).....Do sadasnji vlasnik Cubsa je bio zidov koji je pored Cubsa bio vlasnik i Comcast Sport net, Chanal 9,Losa angeles times,Chicago tribune i td...Covjek jendostavno je znao da publika voli Cubse i da je stadion uvjek pun i da ne mora dovoditi pojacanja.Naranvo navijaci to nisu voljeli, ali su bez obzira na to uvjek dolazili u najvecem broju pratili taj club.
Novi vlasnik obecaje mnogo,i on zeli donjeti titulu u Chicago zbog te vjerne publike, ali je jako tesko ocekivati to u prve dvije godine , s obzirom da su Cubsi uz Yenkise najskuplji tim za vlasnie.Novi vlasnik za kupovinu Cubsa iskesirao je ni manje ni vise nego 900 miliona dolara, a stim da je posebno morao i stadion ueti za odredjenu cijenu za koju neznam koliko je kostao.
Tesko je sada ocekivati da on u svojoj prvoj sezoni izdvoji veliki novac koji ce Cubse vjerovatno svrstati u konkurencije za titulu.I ovaj tim koji ima je dosta skup gledajuci cijene igraca.

Yenkeesi su u prosloj sezoni imali 208m salary za citavu ekipu, a odmah iza njih su bili upravo Cubsi sa 134m i Boston sa 108m
Vidjet cemo sta ce novo donjeti pocetak ove sezone i mislim da Cubsi ove godine mogu dost anapraviti, jer ocekujem da ce Soriano puludjeti i mislim da je ovo njegova sezona.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 15 mar 2010, 00:14

SaltCityAttack je napisao/la:ma brate ja taj sport nisam mogao zamisliti da bi ga poceo pratiti Ali ja kada sam dosao one godine 2004 u Chicago Cubsi su bili najbolja ekipa.Imali su sansu da osvoje, ali ih je pratio peh kao i svake godine.Vidio sam da su navijaci im prosto bili ludi za njima kao i sada.Vzda su neke partije pravili uzivancija bila za otici provesti se :).Ebiga vec sam rekao na lijepom mjestu je stadion i ne moze ti biti lose nikako...Ebote nikad necu zaboraviti kako su smao izgubili u finalu NL ccccc...Vodili su protiv Floride cinimi se 2:0 u seriji i onda su dsli zadnju utakmicu u Chicagu da odigrjau da se plasiraju u world series i zadnja lopta koju je trebao da uhvati ALOU sadasnji igrac Metsa jedan navijac Cubsa je uhvatio iz njegovih ruku i samim tim nije izbacio zadnjeg igraca , skojim bi cubsi vec se lasirali.Nazalost nakon toga FLorida je izjednacila i poslije povela scime su se plasirlai u finale i nakrjau osvojili world series.
Vjeruj mi da je ovaj navijac nakon 2 dana istjeran sa posla :) sve zbog te lopte i neosvojene titule Cubsa.


Evo i tog detalja:) zaista su uklet tim nemaju srece nikako i evo sta im se desilo zadnja lopta koja ih je vodila u world series





evo zaista i fine pjesme chicago cubsa bolje nema :)

Znam za ovo, ovaj lik se morao odseliti iz Cikaga i dugo se nije znalo gdje tacno zivi :shock: Koliko dugo Cubsi nisu usli u world series? Cini mi se da tu ima blizo 90-100 godina? Zato im je to 2004 tesko palo
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 mar 2010, 02:22

ma bili su cubsi u world seriji vise puta, ali nisu osvojili 101 godinu...Osvojili su nekoliko puta, ali poslije vise srec aim je okretala ledja gdje su gubili u world seriji...oni sve do world serije igraju i onda poslije kao ukleti....Cesto na utkamicama mozes vidjeti parole ono kao "we bolive" i slicne :), ali ebiga vazd aim se desi neki peh.
Prije dvije sezone igrali su odlicno i svi su vjerovali da su blizu, ali u play offu su izgubili od Dodgersa.

Za Cubse ima i jos jedna zanimljivost.Kazu da su im davnih nekih godina neki nepoznati ljudi unjeli crnu macku, koju su pustili u teren i navodno od tada im sreca okrece ledja.Mnogi danas to spominju kao losu srecu i da bi se trebali preseliti na drugi stadion.Vjerujte da ovaj stadion Wregley Field je jedan od najlijepsih stadiona.Njega krasi to sto je najstari trenutno stadion u MLB ligi i oni ne zele da to promjene.Imalis u ponudu da grade veliki novi stadion, ali navijaci ne zele da cuju.On nije savremen stadion kao sto imaju druge ekipe, ali on ima tu neku drugu svoju ljepotu koji drugi stadioni nemaju u MLB.Vjerujte da Cubse ljudi prate sa zgrada koje su pored stadiona.Na zgradama su cak napravljene i tribine, a da kupis stan u toj zgradi moras izdojiti veliku sumu novca sto je malo kome za povjerovati.I naranvo da sa te zgrade pratis Cubse moras platiti ulaznicu :).Radi ovih stvari vjerujem d anikada nece preci na savremeni stadion i da ce vjecno ostati na Wregleyu.
Uvjek su imali najvise navijaca na gostovanjima gdje god su igrali.Kada igraju protiv ekipa iz LA, vjerujem da vise od pola stadiona je navijaca Cubsa :).Zato sto ih narod vazda gotivio jer su bili drugaci nego ostali.
Cubsi su bili ekipa koja je okupljala radnicku klasu ljudi, dok su naprimjer Chicago Soxi u to vrijeme pratili samo bogati ljudi koji su dolazili u bijelim odjelima.Iz tog razloga Cubsi su ostali omiljeni svima , jer je tada bilo najvise radnickog naroda koji nisu bili nesto bogati.


EVO I TE POMENUTE CRNE MACKE:

SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la marseille_unique » 18 mar 2010, 05:20

daba vama metsi su metsi, poderacemo i cubse i one yankee ove godien pojacali smo se pravo
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 18 mar 2010, 07:15

marseille_unique je napisao/la:daba vama metsi su metsi, poderacemo i cubse i one yankee ove godien pojacali smo se pravo
Gdje ste se pojacali?...Pa Beltran je gotov za sezonu, a u vasoj diviziji se nalazi Philadelphia to valjda znas i naravno dosta pojacana Atlanta.Nemoj nikad zaboraviti najmladju ekipu u ligi Floridu koji imaju najmanji salary a uvjek dobri.

Jeste da i nas ocekuje tezak posao u diviziji sa St Louisom i Brawersima
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la marseille_unique » 18 mar 2010, 19:24

mets jets from queens and brooklyn, posebni navijaci, ove godine idemo makar do finala
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 18 mar 2010, 20:55

phillies-i doveli najboljeg pitchera u baseballu, roy halladay, realno gledajuci nazalost mets nema sanse ove godine ni za playoffse..

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 19 mar 2010, 03:19

steve-o je napisao/la:phillies-i doveli najboljeg pitchera u baseballu, roy halladay, realno gledajuci nazalost mets nema sanse ove godine ni za playoffse..

Pa u Bejezbolu to i jeste problem jer samo prvoplasirani idu u u playoff, i jedan najbolji drugi.Znaci za Metse i Cubse je mozda i najteze izboriti play off s obzirom da imaju Philadephiu i Cardinalse..

To sto ti rece da su ovi doveli Holideya i da zbog njega ce biti najbolji, ja iskreno mislim da nece on njima donjeti neku veliku prevagu.Izgubili su oni isto tako i Clif Leea koji je ni manje ni vise priblizne kvalitete kao Holiday.Ipak smatram da je Phila jos uvjek ispred Metsa.Metsi su jako stari i Delgado nije onaj stari, Beltrana nece biti mozda i do kraja sezone i tesko da oni mogu prevazici Philu u ovom trenutku
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
bosanac723
Postovi: 535
Pridružen/a: 21 mar 2008, 22:58
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la bosanac723 » 19 mar 2010, 04:29

marseille_unique je napisao/la:daba vama metsi su metsi, poderacemo i cubse i one yankee ove godien pojacali smo se pravo
haha pa metsi su **** od ekipe ove godine. Manuel ce dobit otkaz prije all-star break, jedino imate David Wright i Jose Reyes. Sto se tices cubs ja mislim da im nedostaje jos jedan kvalitetan pitcher, i jedan kvalitetan reliever. Prosle sezone sam toliko zivaca izgubio zbog Kevin Gregg, toliko su utakmica relievers upropastili da je neopisivo. Za Milton Bradley nemam sta dobro reci, covjek ima komentar na sve, i voli da divlja. Probao da krivi navijace i grad kao razlog sto je lose igrao, sto je obicno sr-anje. Cubs trebaju da imaju jedan pravi lead-off hitter, ko moze stici na base, i otvorit akciju, ukrast koji base. Nemoze vise Soriano biti lead-off, on je imao problema sa nogama, i nema onu brzinu ko prije. Sta mu vrijedi 25 home runs, ako svaki put kad udari je u lead-off poziciji sa nikom on base.
When my time on earth is gone, and my activities here are passed, I want them to bury me upside down, and my critics can kiss my ass!

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 19 mar 2010, 12:09

Ma suti Greg je sve nervirao los totalno potez kluba kada su ga doveli :)...Budale pustili legendu Wooda i tek sada vide koliko su pogrijesili.Sto se tice Soriana ja mislim da je ovo njegova sezona.on uglanvom starta lose jr mu izgled ahladnije vrijeme ne godi, a poslije on kada udje u formu on je onaj pravi.Istina da vise ne moze ukrasti 40 baza kao nekad, a ralzog su povrede noge i sada se sigurno boji da se ne desi slicna povrda koja bi ga dovela u jos vece nevolje
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 19 mar 2010, 15:36

SaltCityAttack je napisao/la: To sto ti rece da su ovi doveli Holideya i da zbog njega ce biti najbolji, ja iskreno mislim da nece on njima donjeti neku veliku prevagu.Izgubili su oni isto tako i Clif Leea koji je ni manje ni vise priblizne kvalitete kao Holiday.Ipak smatram da je Phila jos uvjek ispred Metsa.Metsi su jako stari i Delgado nije onaj stari, Beltrana nece biti mozda i do kraja sezone i tesko da oni mogu prevazici Philu u ovom trenutku
citao sam bas neki dan clanak na ESPNu o halladay kad je bio u blue jaysima. dakle pise kad je on igrao blue jays dobivali negdje oko ca. 65% od utakmica, kad su drugi pitcheri tog kluba igrali sansa za pobjedu im spala na ca. 45%. mislim jest da je cliff lee beton takodje, al sto kazu ovi iz ESPNa od svi pitcheri jedino u danasnjici mozda johan santana moze se suprotstaviti halladay-u. mozda grijesim, al licno mislim sto se tice world series da jedino phillies se mogu suprotstaviti yankeesima opet ;) . izgleda da imaju odlicnu balansu u timu, par odlicni pitchera poput hamelsa, halladaya, blantona, solidan closer brad lidge onda ovi momci poput howarda, utleya, polanca, rollinsa, ibaneza, wertha, victorino-a etc.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 19 mar 2010, 17:01

Ma ima jos dobrih pitchera samo stoje neke malo povreda omela u posljednjih godinu dana.Carlos Zambrano nije los pitcher on je inace clan Cubsa.On je jedini pitcher koji po sezoni ima 5-6 home ranova :) Covjek skoro svaku loptu udara,a to ne uspjeva i nekim igracima kamoli pitcherima :)..Samo sto je lud ba i zivcan :)...Malo g aje povreda zeznula proslu sezonu, ali nadam se da ce oive godine biti onaj stari Zambrano.Dosta je izgubio na kilazi i vjerujem da ce mu to pomoci u slijedecoj sezoni takodjer
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 19 mar 2010, 17:04

SaltCityAttack je napisao/la:Ma ima jos dobrih pitchera samo stoje neke malo povreda omela u posljednjih godinu dana.Carlos Zambrano nije los pitcher on je inace clan Cubsa.On je jedini pitcher koji po sezoni ima 5-6 home ranova :) Covjek skoro svaku loptu udara,a to ne uspjeva i nekim igracima kamoli pitcherima :)..Samo sto je lud ba i zivcan :)...Malo g aje povreda zeznula proslu sezonu, ali nadam se da ce oive godine biti onaj stari Zambrano.Dosta je izgubio na kilazi i vjerujem da ce mu to pomoci u slijedecoj sezoni takodjer
zar se nije on pobijo s nekim protivnikom na travnjaku prije par godina? :D

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 19 mar 2010, 18:28

Brate gledaj ovo u houstonu se utkamica igrala a sve 70% cubs navijaca ahahh sve skoro plavo :)

Ovo je utakmica kada je Zambrano briljiroa i nije u 9 ininga imao niti jednu udarenu loptu :)




Ovdje je jak ocami :)... Ovdje on prema njegovim procjenama je prije zgrabio loptu nego li je igrac dosao do baze, ali je sudija drugacije procjenio, a zambrano je reagovao agresivno nakon cega je odstranjen sa utakmice.Pogledaj nakon tog akako je on reagovao, ustvari on pokazao sudiji(empire) da on napusti utakmicu .nakon ovoga bio je suspendovan par utkamica :)




Ne mogu da nadjem kada je Zambrano catchera Berratta na klupi poceo udarat :)..Nesto nije dobro Barrett uradio sto je valjda zambrano zahtjevao u toku igre i ovaj ga na klupi poceo saketat :)...Samo zajeban i ovaj Berratt i on je onog iz Chicago Sox Perzeanskog nakautiro u toku utkamice :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 19 mar 2010, 18:33

ovaj zambrano je lud ko struja, legenda :mrgreen:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 19 mar 2010, 18:54

Mene nervira kad se kladim na nekim tim za kojeg taj dan igra dobar pitcher i moj tim vodi ili ne nerijesheno i zadnja dva-tri ininga promjeni se pitcher i hladno zijane :roll:

Desi li se nekad da dobri pitcheri nastupaju kao closeri?

I jel toliko zeznuto biti pitcher da nakon utakmice moras odmarati 4-5 dana?
nema potpisa

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 19 mar 2010, 19:00

Admir_Sa je napisao/la:Mene nervira kad se kladim na nekim tim za kojeg taj dan igra dobar pitcher i moj tim vodi ili ne nerijesheno i zadnja dva-tri ininga promjeni se pitcher i hladno zijane :roll:

Desi li se nekad da dobri pitcheri nastupaju kao closeri?

I jel toliko zeznuto biti pitcher da nakon utakmice moras odmarati 4-5 dana?
sto se tice closera, to je posebna pozicija i tu imas takodje mnogo talentovani pitchera npr. legendarni trevor hoffman. a ovo za pitchere je istina, cuo sam da je najveca opasnost radi ramena..

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.