Bilijar kao sport u FBIH

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Oprema za bilijar

Post Postao/la uNbx » 19 sep 2014, 21:03

Pitao bih one što igraju, ili su igrali profesionalno bilijar, gdje nabavljaju opremu, tačnije štapove u Sarajevu, odnosno preko kojeg shopa je najpovoljnije misleći na shipment itd...
Zanimaju me sad zasad štapovi do 160-170 maraka (Dufferin, Players, Mcdermott...)
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 22 sep 2014, 12:30

Evo da malo oživim temu kad je već postignut ovakav uspjeh :)

Sanjin Pehlivanović: 'Znaš šta tata?! Tvoj Sanjo će igrati u Shangaiu!'

Sanjin Pehlivanović najmlađi je evropski šampion u povijesti bilijara u Evropi. Zlatnu medalju osvojio je na nedavno održanom Evropskom prvenstvu u bilijaru za igrače do 17 godina.

Prva zlatna medalja na evropskom takmičenju ovog mladog bh. reprezentativca u bilijaru i člana SBK Predator ujedno je i historijski uspjeh za bh. bilijar.

Ovaj talentirani trinaestogodišnjak voli sport, osim bilijara aktivno trenira i fudbal u FK Željezničar. No, iza njegovog uspjeha ne stoji samo talent, ovdje je prije svega riječ o mnogo rada, truda i odricanja. Iz razgovora sa Sanjinovim ocem i ujedno ličnim trenerom Senadom Pehlivanovićem saznajemo kako ovaj dječak svakodnevno trenira i po nekoliko sati.

"I osim toga što je talent jako važan za svaki sport, u bilijaru je talent važan 5 posto, a za vrhunski rezultat je potrebno 95 posto rada. Sanjinova titula je plod teškog rada i odricanja. On svakodnevno trenira bilijar oko 4-5 sati, a pred takmičenje ti treninzi su čak i po 8-10 sati dnevno. Mora se priznati da je to mnogo za jednog trinaestogodišnjeg dječaka", priča nam stariji Pehlivanović.

On je znao i vjerovao da će Sanjin biti osvajač jedne od medalja, ali uspjeh koji je njegov sin postigao nije naslućivao.

"Vjerovao sam da može uzeti jednu od medalja na Evropskom prvenstvu, ali zlato moram priznati - nisam. Kad smo ušli u polufinale, osjetio sam na njemu da je spreman da ide do kraja. Tako nešto mi je nagovijestio nakon otvaranja Evropskog prvenstva. Naime u sklopu ceremonije otvaranja, predsjednik Evropske bilijarske federacije Gree Lenders je objasnio da na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u novembru u Shangaiu (Kina), idu samo evropski prvaci, tj. pobjednici u sve četiri discipline. Poslije ceremonije rekao sam Sanjinu: 'Blago se onome ko osvoji neku disciplinu, ide u Kinu i to je jako lijepo.' On je šutio nekoliko minuta i rekao mi je: 'Znaš šta tata?! Zapamti da će tvoj Sanjo igrati u Shangaiu'".

Pehlivanovići danas putuju u Trst u Italiju gdje se održava Alpe Adria Cup. Organizatori ovog takmičenja pozvali su Sanjina te ga naznačili kao jednog od nosilaca turnira.

"Nama su sad najpotrebnija jaka evropska takmičenja. Prvenstveno mislim na Euro tour, to je takmičenje u organizaciji EPBF-a i po tom takmičenju se pravi zvanični Euro ranking. Naredne sedmice imamo naše najelitnije takmičenje, a to je TOP 16 liga, zatim takmičenje u Salzburgu u Austriji, i onda počinju pripreme za Kinu gdje će se Sanjin takmičiti na Svjetskom prvenstvu za juniore pojedinačno, a također će igrati timsko takmičenje, tj. igrat će za tim Evrope, gdje u timu učestvuju četiri igrača. Mora se priznati da je to velika čast kako za Sanjina, tako za naš klub, savez, grad i državu Bosnu i Hercegovinu."

Svjestan odnosa prema drugim sportovima, Senad Pehlivanović ne očekuje mnogo od države, ipak ističe zahvalnost Federalnom ministarstvu za kulturu i sport.

"Taj problem znaju više i ptice na grani, ali znamo i to da ima i prečih stvari gdje vladajuće strukture moraju da imaju, a nemaju sluha. Što se tiče konkretno nas, federalni ministar za kulturu i sport Salmir Kaplan je našao razumijevanja i nagradio ovaj izuzetni uspjeh određenim sredstvima koji će nam dobro doći kad budemo putovali u Kinu."

Sanjinov otac se zahvalio svima koji prepoznaju kvalitet ovog mladog sportiste, a posebno sponzorima Turkish Airlinesu, bez čije podrške ne bi mogli prisustvovati mnogim takmičenjima, te kompanijama Mezz i Kamui iz Japana.

E.B. ****.ba
[youtube][/youtube]
Zadnja izmjena: Galion, dana/u 02 mar 2017, 20:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Oprema za bilijar

Post Postao/la hodža » 23 sep 2014, 10:21

Union Jack u Hrasnom, Klub 69 u Zetri
FORZA MARŠAL !!!

Vandelanoite
Postovi: 882
Pridružen/a: 20 avg 2013, 22:35
Lokacija: Mantova
Kontakt:

Re: Oprema za bilijar

Post Postao/la Vandelanoite » 24 sep 2014, 12:30

Predator na Dobrinji, Merkur kod Holiday Inna i u Zetri najbolje ti je otiđi u Predator tamo imaš Dufferina a oni su ti zastupnici i za Mezz.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
MESSI - NAJBOLJI IGRAČ SVIH VREMENA.
Emir Spahić!

MES QUE UN CLUB!

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 29 nov 2016, 21:31

Sanjin Pehlivanović, petnaestogodišnjak iz Sarajeva, osvojio je broncu na svjetskom juniorskom prvenstvu u devetki do 17 godina. Zanimljivo igrač koji ga je pobijedio u polufinalu kao i igrač koji je osvojio prvenstvo su izgubili u ranijoj fazi od Sanjina ali su se vratili kroz repasaž.
Inače Sanjin je aktualni prvak BiH u disciplinama straight, osmica i devetka i aktualni prvak Europe do 17 godina u desetki i osmici.

Avatar
AlterEgo
Postovi: 41
Pridružen/a: 28 avg 2014, 08:49
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la AlterEgo » 11 mar 2017, 17:46

Jedno pitanje, moze li igrac bilijara biti najboljim sportašem nekog grada, odnosno je li bilijar u tom smislu ravnopravan sport sa ostalima? Hvala

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 11 mar 2017, 23:37

AlterEgo je napisao/la:Jedno pitanje, moze li igrac bilijara biti najboljim sportašem nekog grada, odnosno je li bilijar u tom smislu ravnopravan sport sa ostalima? Hvala

Odgovor na tvoje pitanje :)

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 08 avg 2017, 16:11

https://www.radio.sarajevo.ba/sport/ost ... tka/270913

Kod: Označi sve

2014.	EURO U17		DEVETKA	ZLATO
2015.	EURO U17		OSMICA	ZLATO
2016.	EURO U17		STRAIGHT	BRONCA
2016.	EURO U17		OSMICA	ZLATO
2016.	EURO U17		DESETKA	ZLATO
2016.	SVJETSKO U17	DEVETKA	BRONCA
2017.	EURO U17		STRAIGHT	SREBRO
2017.	EURO U17		OSMICA	ZLATO
2017.	EURO U17		DEVETKA	ZLATO
:salut: :tokralju: :bow: :bih:
Edit: između radio i sarajevo izbrišite točku

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 02 nov 2017, 16:10

http://sportsport.ba/ostalo/sanjin-pehl ... eta/257312
Pričajte svima o ovome, pa ljudi jeste li svjesni kakvog dragulja mi imamo i to u državi di skoro niko i ne zna pravila ovog sporta :tokralju: :tokralju: :tokralju: :bih: :bih: :bih:

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 01 dec 2020, 21:55

Gleda li itko ovaj Mosconi Cup na SK3?

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la branimir85 » 02 dec 2020, 01:37

Galion je napisao/la:
01 dec 2020, 21:55
Gleda li itko ovaj Mosconi Cup na SK3?
Gledao sam par puta prije, ali mi to izgleda kao kafanska zabava, vjerovatno sad nema publike pa je manje dernjave :mrgreen:
Najjače je kad igrač gadja kuglu koju želi ubaciti i ona udari u sredinu banda i upane :rol:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 02 dec 2020, 09:15

branimir85 je napisao/la:
02 dec 2020, 01:37
Galion je napisao/la:
01 dec 2020, 21:55
Gleda li itko ovaj Mosconi Cup na SK3?
Gledao sam par puta prije, ali mi to izgleda kao kafanska zabava, vjerovatno sad nema publike pa je manje dernjave :mrgreen:
Najjače je kad igrač gadja kuglu koju želi ubaciti i ona udari u sredinu banda i upane :rol:
Sve gdje su uključeni Amerikanci izgleda ko kafanska zabava :mrgreen:
A što se tiče toga za bandove, to je tako u bilijaru, rupe su šire nego u snookeru i udarac ne treba biti savršeno precizan.
Nego ja očekujem momka iz Sarajeva za koju godinu na ovom turniru :kafa:

retromoos
Postovi: 958
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la retromoos » 15 apr 2021, 21:17

slika

“Predator je već pet godina uzastopno proglašavan za najuspješniju kompaniju na svijetu u bilijar industriji i zadovoljstvo mi je biti dio te uspješne priče. Nadam se da ću povjerenje opravdati dobrim mečevima i pobjedama”, rekao je devenaestogodišnji Pehlivanović. :clap:

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 01 maj 2021, 19:58

Odlična vijest za :bih: bilijar. BiH je uz Hrvatsku i Srbiju dobila pozivnicu za nastup na svjetskom kupu, gdje će se natjecati 32 svjetske reprezentacije. Turnir će bit u engleskom Milton Keynesu od 9.5. do 14.5. Prijenos će biti na kanalima Sport Kluba. Predstavljaju nas Sanjin Pehlivanović i Ajdin Piknjač, obojica članovi SBK Predator iz Sarajeva. Protivnik u 1. kolu je Nizozemska za koju nastupaju Niels Feijen, zvani Terminator, svjetski prvak iz 2008. i 2014., pobjednik svjetskog mastersa 2013. i 2018., osvajač 10 turnira Euro Toura, deveterostruki prvak Europe, 4 puta MVP Mosconi Cupa, te Marc Bijsterbosch, prvak Europe iz 2017.
Jako težak protivnik, ali nadajmo se da će naši momci postići podvig :bih:


retromoos
Postovi: 958
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la retromoos » 02 maj 2021, 12:32

Dobro bi bilo da neko promijeni naslov, bilijar kao sport u BH. Ima li onog Admina zivog? Moze li to moderator uraditi?


Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 10 maj 2021, 10:38

Naši igraju danas u 13. Prijenos uživo na SK HD. Sretno momci :bih:

retromoos
Postovi: 958
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la retromoos » 10 maj 2021, 21:49

Vidim nasi momci izgubili 7:4.
Nisam mogao gledati nastup, ali oni su tek na pocetku karijere u seniorima. Oni su jos djeca prema ostalim reprezentacijama. Ide jedna jaka generacija nasih mladih sportista u mnogim sportovima. Bice tu kamare medalja :bih:

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar kao sport u FBIH

Post Postao/la Galion » 10 maj 2021, 23:09

retromoos je napisao/la:
10 maj 2021, 21:49
Vidim nasi momci izgubili 7:4.
Nisam mogao gledati nastup, ali oni su tek na pocetku karijere u seniorima. Oni su jos djeca prema ostalim reprezentacijama. Ide jedna jaka generacija nasih mladih sportista u mnogim sportovima. Bice tu kamare medalja :bih:
Gledali smo ja i @bodi, Sanjin je odigrao savršeno, najbolji igrač u meču, jbg Ajdin nije na tom nivou, ali tek mu je 18, može i on daleko kad ima Sanju pored sebe :bih:

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.