Atletika

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Atletika

Post Postao/la obannon » 04 sep 2008, 22:08

Mislim da i Blanaka zasluzuje tekst na forumu sportsport.ba
slika
Blanka ili Pamela?

Blanka Vlašić ili Pamela Dželimo? Koja će od ove dve atletičarke osvojiti Gran Pri od milion dolara? Ili će nagrada, posle finalnog atletskog mitinga Zlatne lige u petak u Briselu, biti podeljena na jednake delove...

Skakačica u vis Blanka Vlašić iz Hrvatske i Kenijka Pamela Dželimo takmičarka na 800 metara, jedine su ove sezone pobeđivale u svojim disciplinama na svih pet mitinga ZL: Berlin, Oslo, Rim, Pariz, Cirih.

Ostao je još jedan do kraja, Brisel, odnosno Memorijal Van Dam, gde će pasti odluka o tome kome pripada "džek pot". Nije nemoguće da IAAF (Svetska atletska Federacija) ostane "bogatija" za milion dolara, ukoliko nijedna od dve zvezde "kraljice" sportova ne pobede.

Blanka Vlašić će imati veliku rivalku u Tiji Helebo, belgijanki koja joj je otela olimpijsko zlato u Pekingu. Helebo je na spektakularan način prekinula niz od 34 pobede Hrvatice i šokirala sve osvajanjem zlatne medalje.

Ipak, to nije prvi put da Belgijanka pobeđuje Blanku. Bila je bolja od nje u finalu Evropskog prvenstva, tako da će pred 50.000 svojih navijača na "Kralj Boduen" stadionu, svakako biti silno motivisana da još jednom nadvisi Vlašićevu i "opelješi" je za minimum pola miliona dolara.





100: Bolt - Pauel - Gej

Pored njih dve, zvezda večeri biće svakako Usein Bolt, svetski rekorder na 100, 200 i u štafeti 4x100 metara. Sve te rekorde, naravno i zlatne medalje, sprinter sa Jamajke osvojio je u Pekingu, a od tada bez problema pobedio je na 200 metara na prethodnom mitingu Zlatne lige u Cirihu.

Tada nije trčao na 100, u trci u kojoj je njegov najveći rival Asafa Pauel popravio lični rekord i zabeležio vreme 9,72. To je samo tri stotinke sporije od Boltovog svetskog rekorda sa "Ptičijeg gnezda".

Bolt će, verovatno zbog toga, trčati 100 metara u Briselu, tako da će se na startu naći tri najbrža čoveka svih vremena: Bolt (9,69), Pauel (9,72) i Tajson Gej. Amerikanac je ovog leta trčao 9,68 ali uz pomoć vetra, tako da mu taj rezultat nije priznat.

"To se nikada ranije nije dogodilo", rekao je Vilfred Mert, organizator mitinga.

Bolt, Pauel, Gej, Vlašić, Dželimo, Bekele... Na krilima Olimpijskih igara u Pekingu, atletika vraća stari sjaj, koji je prethodnih godina izbledeo usled čestih doping skandala.
(MONDO)
- " $...

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la GunnerS » 07 sep 2008, 13:42

Heh, gledao sam atletiku neki dan i kada sam vidio one jamajčane kako trče, prepao sam se... Prvo onaj Powell pa onda Usain... Strašno !!!
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

HAARII
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 sep 2008, 14:53
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la HAARII » 15 avg 2009, 11:11

Hamza Alić proao u finale u bacanju kugle sa hicem od 20.10 metara

fanatikos
Postovi: 179
Pridružen/a: 17 jun 2009, 20:47
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la fanatikos » 20 avg 2009, 20:43

USAIN BOLT postavio novi svjetski rekord na 200m sa 19.19

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Neutral » 29 avg 2009, 00:25

Ne mogu da vjerujem. Žena koja je najslabija bila u Berlinu, i sama je tu rekla da je kontala o svjetskom rekordu zato i nije uspjela lahku prepreku da preskoći.


Isinbajeva je preskočila 5.06 i postavila je novi svjetski rekord u skoku sa motkom.

Bravo !!! 8-)

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Omerbavarac » 29 avg 2009, 00:34

Cekao se samo dan kad ce novi rekord biti postavljen. Cestitke!!
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la el-fighter » 29 avg 2009, 00:49

omerbavarac je napisao/la:Cekao se samo dan kad ce novi rekord biti postavljen. Cestitke!!

Isinbayeva je jedna od rijetkih atletičarki koja rekorde ruši nemilosrdno. Koliko puta je samo srušila svoj lični rekord. Još jednom sve čestitke.

Jel Bolt trčao večeras. ( mislim jučer )
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Devil » 29 avg 2009, 01:02

el-fighter je napisao/la:
omerbavarac je napisao/la:Cekao se samo dan kad ce novi rekord biti postavljen. Cestitke!!

Isinbayeva je jedna od rijetkih atletičarki koja rekorde ruši nemilosrdno. Koliko puta je samo srušila svoj lični rekord. Još jednom sve čestitke.

Jel Bolt trčao večeras. ( mislim jučer )
Jeste pobedio na 100 metara i u stafeti jamajke.
Zadnja izmjena: Devil, dana/u 22 jul 2010, 00:50, ukupno mijenjano 1 put.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Ted Mosby » 01 jul 2010, 17:02

Tia Hellebaut demantira: Nisam tražila da se Blanki zabrani nastup
'Nije naš posao da odlučujemo kome bi trebalo dopustiti nastup. Tu odgovornost imaju organizatori. No, u svakom slučaju, staze ovih dviju atletičarki će se križati ove sezone'. Olimpijska pobjednica u skoku u vis Tia Hellebaut demantirala je da od organizatora mitinga u Madridu zahtijevala da zabrane nastup svjetskoj prvakinji, našoj Blanki Vlašić.

Najbolja hrvatska sportašica trebala je u petak nastupiti na mitingu iz World Challenge serije u glavnom španjolskom gradu. No, obitelj Vlašić je u utorak objavila kako su od organizatora mitinga dobili informaciju da Blanka ne smije skakati u Madridu jer je tako tražila povratnica atletici Tia Hellebaut.

Belgijanka je prije dvije godine, nakon što je osvojila olimpijsko zlato u Pekingu, objavila kraj karijere, a lani je rodila i kćer. No, početkom ove godine je potvrdila da se vraća atletici, a za prvi je nastup odabrala upravo mitingu u Madridu koji je bio u planu i hrvatskoj rekorderki. No, od dvoboja olimpijske i svjetske prvakinje neće biti ništa, a iz stožera Tije Hellebaut tvrde da oni nisu krivi.

Belgijski De Standaard prenio je u srijedu Blankinu izjavu o cijelom slučaju, a u ime Hellebaut je donio reagiranje Gerta van Goolena, direktora tvrtke za sportski marketing koja vodi brigu o njezinoj karijeri.

- Tijin nastup u Madridu je davno potvrđen. Namjerno je odabrala taj miting jer se nalazi blizu kampa u kojem trenira, pa neće trebati daleko putovati - rekao je Van Goolen, ali sljedećom rečenicom je ipak dao naslutiti da njegova klijentica nije htjela Blanku u španjolskoj prijestolnici.

- Miting u Madridu nije iz najviše kategorije, pa je Tia smatrala da tamo neće biti vrhunskih visašica, a time ni previše pritiska na njezinim ramenima.

- Nije naš posao da odlučujemo kome bi trebalo dopustiti nastup. Tu odgovornost imaju organizatori mitinga. No, u svakom slučaju, staze ovih dviju atletičarki će se križati ove sezone. Na vrhunskim natjecanjima poput Europskog prvenstva u Barceloni ili mitinga Dijamantne lige u Bruxellesu će nastupiti obje - zaključio je Van Goolen.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Devil » 22 jul 2010, 00:50

Sledece sedmice pocinje EP u Barceloni,a pre toga sutra miting dijamantske lige u Monte Carlu.Bice i na BHT-u prenosi oba dogadjaja.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Devil » 06 avg 2010, 23:17

Gay pobedio Bolta veceras.Ovo je prvi poraz Bolta nakon 2008.godine.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Devil » 04 sep 2010, 14:55

David Rudisha nakon sedam dana ponovo skinuo svoj rekord na 800 m.Tako je popravio svoje vreme koje je postavio u Berlinu prosle sedmice za osam stotinki.

A pre toga rekord je bio star 13.godina koji je postavio Wilson Kipketer.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Ted Mosby » 15 nov 2010, 23:54

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić primio je danas predstavnike Hrvatskog atletskog saveza, Luciana Sušnja - predsjednika HAS-a, Sinišu Ergotića - direktora HAS-a, te direktoricu zagrebačkog mitinga Ivanu Brkljačić.

Delegacija HAS-a prezentirala je Gradonačelniku Bandiću ambiciju i plan kandidature za Svjetsko dvoransko prvenstvo u atletici za 2014. godinu u zagrebačkoj Areni. Gradonačelnik Bandić dao je punu potporu planovima HAS-a izrazivši zadovoljstvo predstavljenim planom te želju da Zagreb bude domaćin najboljim svjetskim atletičarima.

IAAF će postupak kandidature otvoriti u siječnju 2011. dok će konačnu odluku o domaćinstvu donijeti Savjet IAAF na zasjedanju u studenom 2011.

Uz Svjetsko dvoransko prvenstvo, tema sastanka bila je i suradnja Grada Zagreba i HAS-a na organizaciji zagrebačkog atletskog mitinga. Suradnja je procijenjena vrlo uspješnom te je dogovoreno da HAS i nadalje bude organizator mitinga.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Arsenalisation » 21 nov 2010, 16:45

Ima li ko ovdje da trenira atletiku ??? :roll:
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

junioR
Postovi: 749
Pridružen/a: 05 jan 2010, 17:20
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la junioR » 21 nov 2010, 17:27

Arsenalisation je napisao/la:Ima li ko ovdje da trenira atletiku ??? :roll:
taj sam :lol:

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Arsenalisation » 21 nov 2010, 18:04

junioR je napisao/la:
Arsenalisation je napisao/la:Ima li ko ovdje da trenira atletiku ??? :roll:
taj sam :lol:
Koju disciplinu, klub???... :mrgreen:
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

Avatar
onoffon
Postovi: 792
Pridružen/a: 14 nov 2010, 23:48
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la onoffon » 25 nov 2010, 08:38

Arsenalisation je napisao/la:Ima li ko ovdje da trenira atletiku ??? :roll:
Trenirao sam ja u AK Bosna (Sarajevo). Disciplina kugla, ko god se iole razumije u BH atletiku sigurno je cuo za mog trenera, Islam Džugum. Nije to skupo, ja sam plaćao cenera mjesečno, al posto me nije islo, batalio sam.
Big club, great history, Nottm Forest.

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la Arsenalisation » 04 dec 2010, 11:34

onoffon je napisao/la:
Arsenalisation je napisao/la:Ima li ko ovdje da trenira atletiku ??? :roll:
Trenirao sam ja u AK Bosna (Sarajevo). Disciplina kugla, ko god se iole razumije u BH atletiku sigurno je cuo za mog trenera, Islam Džugum. Nije to skupo, ja sam plaćao cenera mjesečno, al posto me nije islo, batalio sam.
Kod nas msm u Ak Sloboda se nista ne placa.... :lol:
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

Avatar
alfarouqaminu
Postovi: 4917
Pridružen/a: 25 nov 2010, 15:13
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la alfarouqaminu » 20 feb 2011, 20:50

Novi svetski rekord u troskoku :o


Francuski atletičar Tedi Tamgo oborio je na nacionalnom prvenstvu sopstveni svetski rekord u troskoku u dvorani.

Na takmičenju u Obijereu 21-godišnji Tamgo skočio je 17,91m, što je za jedan centimetar bolji rezultat od njegovog dosadašnjeg rekorda (17,90), postignutog prošle godine na dvoranskom prvenstvu sveta u Dohi.

U prva dva pokušaja Tamgo je prestupio, zatim je skočio 17,35m, a onda je usledio skok kojim je postavio rekord.

Francuskog troskokaša od prošle godine trenira Kubanac Ivan Pedroso, olimpijski šampion u skoku u dalj 2000. u Sidneju i četvorostruki svetski prvak u toj disciplini.

Svetski rekord na otvorenom drži Britanac Džonatan Edvards sa 18,29m, koliko je skočio 1995. godine na Svetskom prvenstvu u Getebrogu. Tada je Edvards dva puta obarao rekord, a ranije je uz pomoć vetra skočio 18,43m, ali se zbog toga skok nije računao kao rekord.

Avatar
drinin vuk
Postovi: 1717
Pridružen/a: 25 jun 2010, 13:47
Lokacija: " РС
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la drinin vuk » 25 apr 2011, 13:58

Na Prvenstvu BiH za cicibane i mlađe pionire koje je održano u Sarajevu,na stadionu Koševo,atletičari „Srpskog Sokola“ iz Zvornika osvojili 32 medalje:7 zlatnih,12 srebrnih i 13 bronzanih.Posebno treba istaći:Aleksu Savića,Valentinu Jovičić,Jovanu Krkalović,Stanu Savić,Petra Mandića,Nikolinu Dragutinović i Marinu Krstić koji su potvrdili svoju dominaciju u najmlađim kategorijama BH atletike.
:)
& $ - & " - & - &
ФСРС

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.