Atletika

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 08 avg 2022, 14:17

Tobi Amusan je u ludoj formi 12.30 (-0.2 m/s) ,a uzela je i zlato u štafeti 4x100m ,gdje su ona i Ofili napravile razliku u prve dvije izmjene,jamajčanke spasila ETH koja im je donijela broncu zadnjom izmjenom gdje je nadoknadila veliku razliku.Atmosfera na stadionu je za jedno 5 koplja bila bolja nego na SP,plus stadion je bio full popunjen.Odlične igre CWa :thumbup:


Danas vrlo jako miting iz gold serije u Mađarskoj,Gyulai Istvan Memorial.Ovo više liči na miting DLa sa ovim svim sjajnim imenima:

W 400mH - S. McLaughlin, Clayton, Woodruff, Russell
M 200m - Bednarek, Knighton, A. Brown
W 200m - Jackson, T. Clark, Kambundji, Prandini
M 400m - Cherry, Dos Santos, Allison, McDonald, Norwood,
M 110mH - Holloway, Roberts
W 100mH - Ali, JCQ, Harrison, A. Johnson
M 100m - Blake x2, Bracy, Bromell, Coleman, Hall, Simbine
W 100m - SAFP, Kambundji, Terry, B. Williams, T. Davis, Morrison
M PV - Mondo, Nilsen, Obiena, Braz
mDT : Čeh, Ståhl, Gudzius, Pettersson
mHT : Nowicki, Fajdek, Henriksen, Halász
wHT : Andersen, Kassanavoid, Kopron
mSP : Kovacs, Walsh, Awotunde, Hill, Ponzio
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 09 avg 2022, 18:31

Super miting u Mađarskoj ,mommy rocket se pretplatila na 10,67s ,Stvarno je nevjerovatna njezina konstanta sa superbrzim vremenima u 36god. možda da do Pariza opet rodi. :mrgreen: Plus ovaj miting radi bolje prijenos nego režiseri na SPu.Prepone su bile odlične i na 100m i 400m,Kovacs bacio 22.89m dok je Čeh u disku išao na sjajni 71.23m.

Sutra već novi miting DLa u Monacu ,koji tradicionalno bude uvijek sjajan što se rezultata tiče,ali pošto je raspored natjecanja jako zgusnut i stalno se odvijaju neka natjecanja smanjit ću očekivanja. Opet vrhunski line up,ali posebno me zanima utrka na 1000m koje se rijetko trči na jakim mitinzima,ali i općenito.Imat ćemo dvoboj svjetski prvaka iz Eugena s 800m i 1500,Korira i Wightmana te još par sjajni trkača s ovi distanci Aropa,Hopela,Kynimala,Roticha..
WR na ovoj distanci drži Noah Ngeny iz 1999god, a druga dva na listi su legendarni britanski dvojac Coe i Cram .

https://monaco.diamondleague.com/en/pro ... monaco-en/
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 10 avg 2022, 20:26

Sidney u Monacu ,ali u ulozi samo gledateljke što komentator na SK nije ni skužio iako je režiser dobrano prikazao,da bi nakon toga konstantno govorio da M trče milju iako mu fino na ekranu piše 1000m,ali na kraju se ispravio.

Odlično vrijeme Wightmana na 1000m.

Mommy Rocket još jednom ispaljuje praćku,10.62 :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38012
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Atletika

Post Postao/la filip13 » 10 avg 2022, 20:27

10,62 Frasier Pryce na 100 m

filip13
Postovi: 38012
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Atletika

Post Postao/la filip13 » 10 avg 2022, 20:36

Kakav početak mitinga,Kipyegon istrčala drugi najbolji rezultat ikad na 1500 m

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 10 avg 2022, 20:38

Ima ona WR u nogama,mislim da može ići i ispod 3:50,00.
Brutalna solo utrka.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38012
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Atletika

Post Postao/la filip13 » 10 avg 2022, 21:38

Lyles 19,46 na 200 m

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 25 avg 2022, 22:02

Završilo je EP,pa tako je vrijeme da se vratimo opet DL i svim najboljima.
Sutra je miting u Lausanne i line up izgleda brutalno dobar ,čak neke discipline su suludo dobre po imenima,kao 100m Ž gdje najsporiji SB ima Kambudji s 10.89.

Večeras je već održano natjecanje u skoku s motkom gdje je Mondo opet potvrdio da je iz neke druge galaksije ,pobjednička visina 6.10m MR i više se nitko ne uzbuđuje na to jer nas je razmazio.

Sutrašnji program:

TJm-Diaz Andy,Diaz Jordan,Martinez,Zango,Taylor,Scott samo Pichardo fali.
PVž-Stefanidi,Murto,Kennedy,Šutej ..fale amerikanke.
JTm-Chopra,Vadlejch,Walcott,,fali par jaki imena.
400mH-Dalila,Femke,trojka s Jamajke ..fali najbolja.
HJm-Barshim,Tamberi,Woo,Protsenko,Harrison,McEwen..sama krema.
110mh-USA vs Jamajka + Lagarde
1500m-Jakob I,Cheruiyot,Kipsang,Kerr,Hoare,Garcia,McSweyn...
TJž-Rojas,MBR,Ricketts,Mamona,Franklin..
3000m-Hassan,Muir,Nyonsaba,Kimpkeboi,KK,Seyum,Worku.. super imena.
100m-SAFP,ETH,Jackson,Ta Lou,Hobbs,Davis,Terry,Kambundji :ljepota:
SPm-Crouser,Kovacs,Walsh,Mihaljević,Awontunde,Ponzzio, Sinančević-brutalica.
3000mSC-ElBakkali,Wale,Kibiwot...fale Girma i Kipruto.
100mH-Amusan,Kendra,JCQ,Anderson,Ali ...možda opet vidimo WR
400m-Paulino,Williams,Mcleod,Klaver,SAM,Kaczmarek...fali samo najbolja.
200m-Lyles,Knighton,Richards,Fanbulleh,Norman,Hudson..: :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 27 avg 2022, 16:24

Dobar miting u Lausanne, iako je bilo slabi disciplina kao muški vis gdje je za pobjedu bilo dovoljno samo 2.24m ,a niti Ž motka nije baš pružila mnogo.Kovacs tukao Crousera i to mu je prvi poraz u zadnje 3 godine na otvorenom.Rojas
lagano uzela trosokok s 15.31m, a Bol pokazala opet da je 2. najbolja na 400mH ,ali ne znam šta se desilo Dalili koja je u prvi 200m vodila i išla jako ,da bi u sljedeći totalno propala.
Stotka kod Ž nije pružila ono što se očekivalo,prvo zato što je SAFP odustala(neka ozljeda u pitanju) ,zatim zbog toga što je ETH dsq zbog starta,a i Jackson je imala loš start da bi na kraju Hobbs pobjedila s dobri 10.87.
3000m je bila super zanimljiva utrka gdje je Nyonsaba za stotinku bila brža od Monson, Chebet završila treća,dok je Siffan bila četvrta.
JCQ pobjedila svjetsku rekorderku Amusan ,dok je Broadbell na 110m prvi put išao ispod 13s.Lyles još jednom pokazao da je najbolji na 200m s odlični 19.56,a Norman istrčao PB ,dok Knighton nije išao ni ispod 20s i čini mi se da je on svoj peak imao u ranoj sezoni jer kako je vrijeme išlo sve je lošiji bio.
Na 1500m još jedan vrhunska utrka Jakoba koji je postavio WL ,dok je i Kipsang išao ispod 3;30 ali postavlja se pitanje dali ćemo vidjeti neki pokušaj napada na jednog od najveći Hichama El Guerrouja i njegov WR ili i dalje je to predaleko čak i za Jakoba.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la jestamaji » 05 sep 2022, 13:09

upravo sam pročitao nevjerovatnu informaciju, nisam to znao. od 2000-naovamo se niko nije približio ni na 2 metra od WR u ženskom bacanju kugle, samo adams a ni ona nije bila ni blizu da uđe unutar jednog metra :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 07 sep 2022, 15:34

Zato sam ja da se svi preostali WR prije 1990/91 god. izbrišu jer se očito radi o konjskom dopingu jer doping
kontrole tad su bile jako rijetke .Smiješno je da je Koch 1985 god. trčale brže nego danas Miller Uibo koja ima bolje sprinterice,kvalitetniju stazu,vrhunsku tehnologiji i uređenu prednost u genetici.
A još je indikativnije što poslije toga razdoblja u zadnji 30 god nema više super brzi njemica kad su kontrole drastično
povećane i vrlo lako je zaključiti šta je razlog.

Ali da se vratimo sadašnjici,završnica DLe u Zurichu počinje danas gdje je na programu 6 disciplina ,a sutra je
glavna i završna večer gdje će se dijeliti nagrade ali i ulaznice za sljedeće SP.
https://zurich.diamondleague.com/en/pro ... EVENT_JSON

Fale neka velika imena koja nisu se plasirala na završnicu zbog ozljeda pa nisu mogli skupiti dovoljno bodova poput Warholma i Jacobsa ...,a neki nisu dovoljno nastupali na mitinzima DLa pa zato nema SMU, Sydney, Normana, Gardinera,Kimplima i ostali.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 07 sep 2022, 19:09

Joe Kovacs :arrow: 23.23m :tokralju:

Treći najdalji hitac svi vremena i tek 4.čovjek preko 23m.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la jestamaji » 07 sep 2022, 19:42

sutra je cirih

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 08 sep 2022, 18:27

jestamaji je napisao/la:
07 sep 2022, 19:42
sutra je cirih
Sinoć je počelo sve u centru,dobra natjecanja posebno Kovacs u kugli, ali ipak bi volio da kad već radiš finale DL
u dva dana da se natjecanja podjednako raspodjele pa da vidimo sve,jer po meni je sramotno da ćemo opet u snimci gledati Rojas,odlične troskokaše,Allman,Perković Mahuchik, Čeha,Stahla...
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38012
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Atletika

Post Postao/la filip13 » 08 sep 2022, 20:17

3:29:02 Ingebrigtsena na 1500

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 08 sep 2022, 20:28

Paulino s 48.99s NR

A prije u pre-race na 400m WVA je istrčao 44.39,što je njegova najbolja utrka u zadnji 5 godina,možda naznaka da se može vratiti na približnu razinu od prije,naravno ako ga ozljede zaobiđu.
SAFP opet super brza i još jedna lagana pobjeda za nju.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 12 sep 2022, 18:49

Solidan miting u Zagrebu za završnicu sezone,barem što se tiče stadionske atletike,još danas se održava u Švici
jedan manji miting iz silver serije,ali to je to.Još jedna vrhunska atletska sezona s puno sjajni natjecanja i rezultata i bit će teško izabrati najbolje atletičare godine,jer puno imena je obilježilo sezonu.
Ž:Jackson,SMU,SAFP,Amusan,Sydney,Tsegay,Kipyegon,Rojas...
M: Dos Santos,Lyles,El Bakkali,Mondo,Čeh,Peters,Holloway,Ingerbritsen,Korir...

Vjerovatno sam neka imena zaboravio,ali ovo su glavni favoriti za AOY.

Od atletike se oprostila Špotakova najbolja kopljašica svi vremena,sa dva olimpijska i tri svjetska zlata uz svu silu ostali medalja i pobjeda na raznim natjecanjima,a njezin WR će vjerovatno još trajati godinama.

Slijedi nastavak maratonske sezone sa 4 preostala velika maratona ;Berlin,London ,Chicago i NY ,a SP u polumaratonu koje je trebalo biti održano u Kini je otkazano.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la jestamaji » 12 sep 2022, 22:12

sad si me šokirao sa ovom špotakovom, nikad za nju nisam čuo. očito je žensko koplje zadnjih 30 godina pored mene prošlo neprimjetno. ok, čuo sam za kolak :D (i za hatestad, ona je bila faca)

da me neko pitao da nabrojim par najboljih svih vremena rekao bih felke pa prazno pa withbread pa puno prazno


apropo koplja, @brane, je li ti ime antoaneta todorova nešto govori?

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la branimir85 » 13 sep 2022, 02:48

Zezaš me za Špotakovu,nije da je bacala par godina pa ti je negdje izmaglila ,a nije ni mala da je promašiš :mrgreen:

Čuo sam za dotičnu bugarku,ali ništa ne znam o njoj osim da je i ona bacala koplje, ima nešto zanimljivo u vezi nje?
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Atletika

Post Postao/la jestamaji » 13 sep 2022, 08:17

ne, stvarno. nemam pojma, promašio sam to skroz

todorova je interesantna jer je na hanžekoviću oborila svjetski, a i priča ima naravno, ne bi pitao bezveze :D malo poslije tog rekorda u sarajevu je bila balkanijada u atletici i tom prilikom je otvoren novi za olimpijadu renovirani stadion koševo. mjesta u ciljnoj ravnini su bila kanafom odvojena i rezervisana za novinare, atletičare i trenere, ali mi smo naravno došli malo ranije i provukli se ispod i sjeli tačno u liniji cilja :D todorova je bacila kvalifikacioni hitac i naravno prebacila normu za 5 metara i onda se popela na ta mjesta da sačeka trenera i sjela direkt pored nas. sve to ne bi bilo nimalo interesantno da nije izvadila lunch paket i iz njega pojela pet momačkih sendviča :D :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.