Šah

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Mamba24
Postovi: 401
Pridružen/a: 14 jul 2019, 02:49
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Mamba24 » 04 dec 2021, 21:24

bodi123 je napisao/la:
04 dec 2021, 15:13
jestamaji je napisao/la:
04 dec 2021, 12:05
okej. po meni je to u dure, smanjuje se uticaj sekundanata na konačni ishod.

koja su vremenska pravila sada? vidim da su igrali skoro osam sati?
Po 2 sata za prvih 40 poteza, pa onda još dodatni sat za narednih 20, i onda poslije 60. poteza još dodatnih 15 minuta i 30 sekundi bonusa za svaki potez.
Mamba24 je napisao/la:
04 dec 2021, 12:34
U koliko sati se nastavlja ?
Igra se, mečevi su svaki dan od 13:30h
Hvala gledao sam.

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 1007
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la ArtemisFowl » 07 dec 2021, 16:59

Bit će baš ubjedljivo na kraju

Avatar
Faraon iz Visokog
Postovi: 4922
Pridružen/a: 11 maj 2010, 14:54
Lokacija: & ♥
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Faraon iz Visokog » 07 dec 2021, 18:04

ArtemisFowl je napisao/la:
07 dec 2021, 16:59
Bit će baš ubjedljivo na kraju
Nevjerovatno kako nije vidio da ce mu zarobiti lovca. Bas mi je zao Nepa, ocekivao sam vise, prebrzo igra neke poteze, i dosta je ociglednih poteza propustio gdje je mogao steci prednost. Sad je 4-4 u klasicnim partijama, a prije ovog finala je vodio 4-1.
Nazalost, mislim da je ovo gotovo :thumbdown:
Rođen s tobom da budem

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12646
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la nerkolfc » 07 dec 2021, 18:09

Tuzno i nemoguce za vratiti se iz ovog, samo ovi idioti sto rade press pitaju niska pitanja nije to ok. Ian je tiltovan nazalost.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la StevieG8 » 07 dec 2021, 18:29

Kakav potop Nepoa :crazy:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la bodi123 » 09 dec 2021, 20:00

nerkolfc je napisao/la:
07 dec 2021, 18:09
Tuzno i nemoguce za vratiti se iz ovog, samo ovi idioti sto rade press pitaju niska pitanja nije to ok. Ian je tiltovan nazalost.
To je kad dopustiš da ti nekakve Botezke dolaze na pressicu i postavljaju pitanja, a o šahu više ja znam od njih.

Nije trebao ni dolazit na pressicu poslije trećeg poraza, al eto ispoštovo je lik i fakat i meni ga je žao. Volio bih da uzme barem jednu partiju do kraja, čisto da se upiše, a meč je naravno gotov bio već poslije druge pobjede.

A o Magnusu se nema više šta reći, goat je kako god okreneš. Mislio sam da nije u formi ove sezone jer je imao neke loše partije i performanse ispod njegovog standarda, ali se očigledno samo čuvao za ovaj meč i eto ovih 10 partija je odigrao bukvalno bez greške, ko da si stockfish upalio i pustio da igra, samo na malo slabijoj jačini od maksimuma.

Dobro su ga i spremili ko god je bio u timu, dosta noviteta u otvaranju je iznio na ploču, i pozicija koje do sada nisu igrane na ovom najvišem nivou.

Sad navijamo za Alireza protiv Magnusa, 2023. vjerovatno, to će bit meč za historiju, Ali je već preko 2800 otišao i došao do broja 2.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

BocaJuniors1905
Postovi: 1622
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 10 dec 2021, 18:25

Babuka rutinski. Ovo mu je najlakši meč što je imao za titulu prvaka. Realno do pobjeda je dolazio nakon grešaka Jana, a ne nekom spektakularnom igrom kao što zna.

Mogao bi babuka i do 2900 rejtinga sad ce Tata steel za mjesec, realno nije neka postava osim Karuane, mogao bi babuka do rekorda :mrgreen:
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la let3 » 10 dec 2021, 19:13

Firouzja je sad jedina nada da može skinuti ovog vampira. Mislim sam da ce to biti Caruana, bio je blizu 2018, ali i on je puko na kraju.
Ne može se više snositi ova dominacija norvežanina. Mislim, svaka mu svaka cast, Magnus je vjerovatno prekucao i Kasparova, postao šahovski Goat po meni, ali idi više sotono prokleta :mrgreen: daj da neko druge zasjedne na tron :mrgreen: postaje nezanimljivo jbg.

Mada mislim da bi Caruana ili Giri pružli više otpora u ovoj meču, od Nepa.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 10 dec 2021, 19:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la StevieG8 » 10 dec 2021, 19:18

bodi123 je napisao/la:
09 dec 2021, 20:00
nerkolfc je napisao/la:
07 dec 2021, 18:09
Tuzno i nemoguce za vratiti se iz ovog, samo ovi idioti sto rade press pitaju niska pitanja nije to ok. Ian je tiltovan nazalost.
To je kad dopustiš da ti nekakve Botezke dolaze na pressicu i postavljaju pitanja, a o šahu više ja znam od njih.

Nije trebao ni dolazit na pressicu poslije trećeg poraza, al eto ispoštovo je lik i fakat i meni ga je žao. Volio bih da uzme barem jednu partiju do kraja, čisto da se upiše, a meč je naravno gotov bio već poslije druge pobjede.

A o Magnusu se nema više šta reći, goat je kako god okreneš. Mislio sam da nije u formi ove sezone jer je imao neke loše partije i performanse ispod njegovog standarda, ali se očigledno samo čuvao za ovaj meč i eto ovih 10 partija je odigrao bukvalno bez greške, ko da si stockfish upalio i pustio da igra, samo na malo slabijoj jačini od maksimuma.

Dobro su ga i spremili ko god je bio u timu, dosta noviteta u otvaranju je iznio na ploču, i pozicija koje do sada nisu igrane na ovom najvišem nivou.

Sad navijamo za Alireza protiv Magnusa, 2023. vjerovatno, to će bit meč za historiju, Ali je već preko 2800 otišao i došao do broja 2.
Bezveze napadas botezke na osnovu spola uopste nije tacno to sto si napisao.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la bodi123 » 10 dec 2021, 20:54

StevieG8 je napisao/la:
10 dec 2021, 19:18
bodi123 je napisao/la:
09 dec 2021, 20:00
nerkolfc je napisao/la:
07 dec 2021, 18:09
Tuzno i nemoguce za vratiti se iz ovog, samo ovi idioti sto rade press pitaju niska pitanja nije to ok. Ian je tiltovan nazalost.
To je kad dopustiš da ti nekakve Botezke dolaze na pressicu i postavljaju pitanja, a o šahu više ja znam od njih.

Nije trebao ni dolazit na pressicu poslije trećeg poraza, al eto ispoštovo je lik i fakat i meni ga je žao. Volio bih da uzme barem jednu partiju do kraja, čisto da se upiše, a meč je naravno gotov bio već poslije druge pobjede.

A o Magnusu se nema više šta reći, goat je kako god okreneš. Mislio sam da nije u formi ove sezone jer je imao neke loše partije i performanse ispod njegovog standarda, ali se očigledno samo čuvao za ovaj meč i eto ovih 10 partija je odigrao bukvalno bez greške, ko da si stockfish upalio i pustio da igra, samo na malo slabijoj jačini od maksimuma.

Dobro su ga i spremili ko god je bio u timu, dosta noviteta u otvaranju je iznio na ploču, i pozicija koje do sada nisu igrane na ovom najvišem nivou.

Sad navijamo za Alireza protiv Magnusa, 2023. vjerovatno, to će bit meč za historiju, Ali je već preko 2800 otišao i došao do broja 2.
Bezveze napadas botezke na osnovu spola uopste nije tacno to sto si napisao.
Kakvog spola, pa pola novinara na pressu su žene, i ima ih sasvim ok, s dobrim pitanjima. Ova Andrea ne zna ni ona šta pitat, pa onda počne s nekim pitanjima koja veze sa šahom nemaju, itd itd

Petlja se gdje joj nije mjesto i to je to.
let3 je napisao/la:
10 dec 2021, 19:13
Firouzja je sad jedina nada da može skinuti ovog vampira. Mislim sam da ce to biti Caruana, bio je blizu 2018, ali i on je puko na kraju.
Ne može se više snositi ova dominacija norvežanina. Mislim, svaka mu svaka cast, Magnus je vjerovatno prekucao i Kasparova, postao šahovski Goat po meni, ali idi više sotono prokleta :mrgreen: daj da neko druge zasjedne na tron :mrgreen: postaje nezanimljivo jbg.

Mada mislim da bi Caruana ili Giri pružli više otpora u ovoj meču, od Nepa.
Problem je turnir kandidata, koji je jako teško osvojiti a pogotovo za Firouzju jer će mu to biti prvi, dolazi bez iskustva. A konkurencija je paklena, čak bih blagu prednost dao Caruani da će izaći kao pobjednik iz njega.

A kad bi već nekako uspio proći Alireza, e to bi bio meč za historiju. I mislim da bi bio najteži izazivač do sada za Magnusa.
BocaJuniors1905 je napisao/la:
10 dec 2021, 18:25
Babuka rutinski. Ovo mu je najlakši meč što je imao za titulu prvaka. Realno do pobjeda je dolazio nakon grešaka Jana, a ne nekom spektakularnom igrom kao što zna.

Mogao bi babuka i do 2900 rejtinga sad ce Tata steel za mjesec, realno nije neka postava osim Karuane, mogao bi babuka do rekorda :mrgreen:
Nema šanse, za 2900 bi morao pobjeđivati svakog živog :mrgreen:

Protiv većine protivnika on s ovim rejtingom dobija 3 boda za pobjedu, a gubi 2 sa remijem. Tako da je faktički nemoguće doći do 2900.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

BocaJuniors1905
Postovi: 1622
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 11 dec 2021, 15:38

Ma nije ni pokazao pripremu protiv Jana kloca :mrgreen: Sad ce to ispucati sve na Tata stilu. Jan kao da mu je rejting kao meni 1600 :mrgreen:
Prvo u drugoj partiji odigra b3 kloc mogao pobijediti, na presu kaže bojao se da ga Babuka ne matira :rol: kakav debil.
Alireza bi pojeo Babuku da je imao onakve pozicije u prve tri partije, bilo bi 0-3.
Ono što je fascinatno za Alirezu je da kreira pozicije gdje kompjuteri ne znaju šta se dešava, a kada pustiš Stokfiš sa NNUE malo duže da računa njegove ppzcije gleda kao uvijek pobjedničke.

Mali namjerno pravi haos na ploči da ne znaš šta se dešava, svi zbunjeni, namjerno izbjegava glavne linije kada igra sa bijelima da bi stvorio takve pozicije da ima šanse za pobjedu. Gledam ga na Grand Svisu i Evropskom timskom šamionatu, igra sva otvaranja sa crnima.. Karo Kan, Sicilijana, Slovensku odbranu, Berlin, nevjerovatno da neko tako mlad igra svaku odbranu sa crnima :shock:

Babuka igra Maršal ili Sicilijana sa crnima, ovaj mali sve živo.

Još je mlad tek 18. **** ali je možda i jači nego Magnus kada je imao 18. Još kad skontaš da je pravila šaha naučio sa 8 godina i da nije imao pristup najmodernijim računarima do 2019 kada se preselio u Francusku ovo što radi je nevjerovatno. Za samo 10 godina lik drugi na svijetu :shock: Kada bi osvojio Kandidate i pobijedio Babuku sa 20 godina 2023., već bi bio u razgovoru za najboljeg šahistu ikad.

Do tada Babuka pripremu za Jana prenosi na Tata Stil gdje će ostvariti 2900 :mrgreen:
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 11 dec 2021, 16:47

BocaJuniors1905 je napisao/la:
11 dec 2021, 15:38
Ma nije ni pokazao pripremu protiv Jana kloca :mrgreen: Sad ce to ispucati sve na Tata stilu. Jan kao da mu je rejting kao meni 1600 :mrgreen:
Prvo u drugoj partiji odigra b3 kloc mogao pobijediti, na presu kaže bojao se da ga Babuka ne matira :rol: kakav debil.
Alireza bi pojeo Babuku da je imao onakve pozicije u prve tri partije, bilo bi 0-3.
Ono što je fascinatno za Alirezu je da kreira pozicije gdje kompjuteri ne znaju šta se dešava, a kada pustiš Stokfiš sa NNUE malo duže da računa njegove ppzcije gleda kao uvijek pobjedničke.

Mali namjerno pravi haos na ploči da ne znaš šta se dešava, svi zbunjeni, namjerno izbjegava glavne linije kada igra sa bijelima da bi stvorio takve pozicije da ima šanse za pobjedu. Gledam ga na Grand Svisu i Evropskom timskom šamionatu, igra sva otvaranja sa crnima.. Karo Kan, Sicilijana, Slovensku odbranu, Berlin, nevjerovatno da neko tako mlad igra svaku odbranu sa crnima :shock:

Babuka igra Maršal ili Sicilijana sa crnima, ovaj mali sve živo.

Još je mlad tek 18. **** ali je možda i jači nego Magnus kada je imao 18. Još kad skontaš da je pravila šaha naučio sa 8 godina i da nije imao pristup najmodernijim računarima do 2019 kada se preselio u Francusku ovo što radi je nevjerovatno. Za samo 10 godina lik drugi na svijetu :shock: Kada bi osvojio Kandidate i pobijedio Babuku sa 20 godina 2023., već bi bio u razgovoru za najboljeg šahistu ikad.

Do tada Babuka pripremu za Jana prenosi na Tata Stil gdje će ostvariti 2900 :mrgreen:
Šta sve napisa :facepalm:
Ovakve odmah na listu gnjavatora.

BocaJuniors1905
Postovi: 1622
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 11 dec 2021, 17:02

Galion je napisao/la:
11 dec 2021, 16:47
BocaJuniors1905 je napisao/la:
11 dec 2021, 15:38
Ma nije ni pokazao pripremu protiv Jana kloca :mrgreen: Sad ce to ispucati sve na Tata stilu. Jan kao da mu je rejting kao meni 1600 :mrgreen:
Prvo u drugoj partiji odigra b3 kloc mogao pobijediti, na presu kaže bojao se da ga Babuka ne matira :rol: kakav debil.
Alireza bi pojeo Babuku da je imao onakve pozicije u prve tri partije, bilo bi 0-3.
Ono što je fascinatno za Alirezu je da kreira pozicije gdje kompjuteri ne znaju šta se dešava, a kada pustiš Stokfiš sa NNUE malo duže da računa njegove ppzcije gleda kao uvijek pobjedničke.

Mali namjerno pravi haos na ploči da ne znaš šta se dešava, svi zbunjeni, namjerno izbjegava glavne linije kada igra sa bijelima da bi stvorio takve pozicije da ima šanse za pobjedu. Gledam ga na Grand Svisu i Evropskom timskom šamionatu, igra sva otvaranja sa crnima.. Karo Kan, Sicilijana, Slovensku odbranu, Berlin, nevjerovatno da neko tako mlad igra svaku odbranu sa crnima :shock:

Babuka igra Maršal ili Sicilijana sa crnima, ovaj mali sve živo.

Još je mlad tek 18. **** ali je možda i jači nego Magnus kada je imao 18. Još kad skontaš da je pravila šaha naučio sa 8 godina i da nije imao pristup najmodernijim računarima do 2019 kada se preselio u Francusku ovo što radi je nevjerovatno. Za samo 10 godina lik drugi na svijetu :shock: Kada bi osvojio Kandidate i pobijedio Babuku sa 20 godina 2023., već bi bio u razgovoru za najboljeg šahistu ikad.

Do tada Babuka pripremu za Jana prenosi na Tata Stil gdje će ostvariti 2900 :mrgreen:
Šta sve napisa :facepalm:
Ovakve odmah na listu gnjavatora.
Halali, znam da imaš osjetljiva šahovska osjećanja, ipak sam ameter, nemoj mi za hatar uzeti
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Tiktaktoe » 11 dec 2021, 17:14

Je li igra borki predojevic?
Vrabac kriminalac

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 28 dec 2021, 22:12

Napokon šah dobio maloljetnog prvaka svijeta! Doduše u rapidu, ali šta je, tu je :D Čestitke 17-godišnjem Uzbekistancu Nodirbeku Abdusattorovu, među ostalim je pobijedio i Carlsena :thumbup:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la StevieG8 » 28 dec 2021, 22:22

Galion je napisao/la:
28 dec 2021, 22:12
Napokon šah dobio maloljetnog prvaka svijeta! Doduše u rapidu, ali šta je, tu je :D Čestitke 17-godišnjem Uzbekistancu Nodirbeku Abdusattorovu, među ostalim je pobijedio i Carlsena :thumbup:
Covjek mi je cijeli turnir izgledao kao da ima engine u dzepu, da mu nisu kakav cip ugradili :|
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 29 dec 2021, 16:17

StevieG8 je napisao/la:
28 dec 2021, 22:22
Galion je napisao/la:
28 dec 2021, 22:12
Napokon šah dobio maloljetnog prvaka svijeta! Doduše u rapidu, ali šta je, tu je :D Čestitke 17-godišnjem Uzbekistancu Nodirbeku Abdusattorovu, među ostalim je pobijedio i Carlsena :thumbup:
Covjek mi je cijeli turnir izgledao kao da ima engine u dzepu, da mu nisu kakav cip ugradili :|
Evo Denis Kadrić ga sad pobijedio u blitzu, 3/3 :bih:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la StevieG8 » 29 dec 2021, 16:25

Galion je napisao/la:
29 dec 2021, 16:17
StevieG8 je napisao/la:
28 dec 2021, 22:22
Galion je napisao/la:
28 dec 2021, 22:12
Napokon šah dobio maloljetnog prvaka svijeta! Doduše u rapidu, ali šta je, tu je :D Čestitke 17-godišnjem Uzbekistancu Nodirbeku Abdusattorovu, među ostalim je pobijedio i Carlsena :thumbup:
Covjek mi je cijeli turnir izgledao kao da ima engine u dzepu, da mu nisu kakav cip ugradili :|
Evo Denis Kadrić ga sad pobijedio u blitzu, 3/3 :bih:
wtf jel me neko **** :tokralju: sta se ovo desava zadnjih dana na ova dva turnira
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Tiktaktoe » 29 dec 2021, 16:34

Igra li borki predojevic te šampionate?
Vrabac kriminalac

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 29 dec 2021, 22:07

Tiktaktoe je napisao/la:
29 dec 2021, 16:34
Igra li borki predojevic te šampionate?
Nije, vidim drugi put pitaš za njega.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.