Vaterpolo

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 16 dec 2020, 21:55

ASD je napisao/la:
16 dec 2020, 20:48
Odgledao sam skoro sve utakmice i ekipe i vidim da mi nešto fali u LP.
Onaj stari sistem od 16 je puno bolji. Ovako dvije vrhunske kao što su Mladost i Szeged ne igraju LP
Uhvatio sam ja malo Marseille i Ortigia i ono na golu talijana vječno mladi Tempesti :D I vjerovatno si mislio na Szolnoki, a ne na Szeged oni su pak bolji u rukometu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 16 dec 2020, 22:05

branimir85 je napisao/la:
16 dec 2020, 21:55
ASD je napisao/la:
16 dec 2020, 20:48
Odgledao sam skoro sve utakmice i ekipe i vidim da mi nešto fali u LP.
Onaj stari sistem od 16 je puno bolji. Ovako dvije vrhunske kao što su Mladost i Szeged ne igraju LP
Uhvatio sam ja malo Marseille i Ortigia i ono na golu talijana vječno mladi Tempesti :D I vjerovatno si mislio na Szolnoki, a ne na Szeged oni su pak bolji u rukometu.
Da, na Szolnoki sam mislio, za njih igraju Pijetlović i FIlipović.
i Szeged igra prvu mađarsku ligu.

Tempesti mi je postao pojam za vaterpolo golmana, pa frajer brani 20 godina kvalitetno.
Meni lično je italijan Felugo najdraži vaterpolista ikada. On je bio onaj pravi vaterpolo plejmejker. Primjer tehničara u ovom sve samo ne tehničkom sportu.
Mada je moje mišljenje da se tehnički segment poprilično popravio. Vidim dosta vaterpolista od 80 kilograma koji su tu prije svega jer su "majstori". Tako prije nije bilo.

mada lično. Neću prežaliti nikad onaj sistem od 16 klubova u LP. Ono je bilo vrh.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 17 dec 2020, 18:06

Ovo me zanimalo. 2019. godina.
Liga ranking.

1 Hungary 402
2 Italy (Italy - Serie A1) 362
3 Croatia 240
4 Spain 135
5 Greece 119
6 Montenegro 113
7 Russia 96
8 France (France - Pro A) 88
9 Germany 80
10 Romania 61
11 Serbia 45
12 Turkey 13



Ove godine.
Mađarska 2. runda (LP = Ferencvaros) (EC = Zuglo, OSC, Szolnoki) Eger otpao
Italija 2. runda (LP = Recco, Brescia, Ortigia) (Ec = 0) Savona i Trieste otpali
Hrvatska 2. runda (LP = Jug) (EC = Mladost) Jadran otpao
Španija 2. runda (LP = Barceloneta) (EC= Barcellona, Sabadell, Mediterrani) Terrasa otpala
Grčka 2. runda (LP = Oly) (EC = Vouliagmeni) Apollon i Panionios otpali
Crna Gora 2. runda (LP = 0) (EC= Primorac)
Rusija 2. runda (LP = 0) (EC = Sintez, Dinamo)
Francuska 2. runda (LP = 0) (EC = Strasbourg, Pays) Noisy i Lille otpali
Njemačka 2. runda (LP = Hannover, kao domaćin) Potsdam i Ludwigsburg otpali
Rumunija 2. runda Steaua i Oradea otpali
Srbija 2. runda (EC = Novi Beograd, Radnički, CZV)
Turska 0
Slovenija 0
Švicarska 0
Gruzija 0

Neki moj odokativni ranking ove godine za sada.

1. Italija
2. Mađarska
3. Španija
4. Hrvatska
5. Grčka
6. Francuska
7. Srbija
8. Crna Gora
9. Rusija
10. Gruzija
10. Njemačka
11. Rumunija
12. Turska
13. Slovenija
14. Švicarska

Njemačka bi bila bolje plasirana da ih nije Covid ukopao. 3 boda osvojili, a 4 predstavnika su imali.

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la jolicnikola » 20 feb 2021, 19:19

hahahaha Barakude ostale bez OI :rol:
edit: uh zayebo se, sutra imaju zadnju šansu

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la jolicnikola » 21 feb 2021, 15:26

joj drame, Hrvati su se ipak provukli

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 21 feb 2021, 15:28

Kakva drama, 100 serija se ispucalo :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 21 feb 2021, 15:33

Nisam bio kući, isplati li se gledati snimak? :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 21 feb 2021, 16:26

ASD je napisao/la:
21 feb 2021, 15:33
Nisam bio kući, isplati li se gledati snimak? :D
Pogledaj raspucavanje, iako od početka do kraja je bilo u bocu, plus malo su suci na kraju rusima dali poguranac za produžetak.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la jolicnikola » 21 feb 2021, 19:51

evo Srbija, Crna Gora i Hrvatska u istoj grupi, a grupe u pm

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 02 mar 2021, 20:33

Dominacija Recca protiv Juga. Strašna su ekipa, protok lopte kao da nisu u vodi.
Svidjela mi se Barceloneta, jako dobri plivači su. Oni bi im mogli parirati.

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 02 mar 2021, 22:07

ASD je napisao/la:
02 mar 2021, 20:33
Dominacija Recca protiv Juga. Strašna su ekipa, protok lopte kao da nisu u vodi.
Svidjela mi se Barceloneta, jako dobri plivači su. Oni bi im mogli parirati.
Kakav užas od Juga, jbga ovi imaju previše love i previše dobri igrača i njima je najlakše igrati dan za danom zbog širine, ali to neopravda ovu katastrofu, prvi gol iz igre čini mi se u zadnjoj iz kontre :oops:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 02 mar 2021, 22:48

Ma nema se Jugu što zamjeriti. Ja se ne sjećam da sam vidio brži protok lopte od ovog.
ne vidim ko im se može suprotstaviti do kraja. Eventualno Barceloneta može iznenaditi jer su sve strašni plivači, uz neki maksimum zalaganja bi možda mogli parirati.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 03 mar 2021, 18:17

slika

:tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 04 mar 2021, 16:17

Ovo što pruža Jug ih stavlja u podređen položaj ko god bio protivnik, da li Barceloneta ili Ferencvaros, nebitno.
Po meni, bolje za njih ići na Fradi.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 04 mar 2021, 18:02

Dobra stvar uključivanje Francuza i Nijemaca u vaterpolo.
Marseille, Spandau, Hannover su tri veoma dobre ekipe.

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 04 mar 2021, 19:03

ASD je napisao/la:
04 mar 2021, 18:02
Dobra stvar uključivanje Francuza i Nijemaca u vaterpolo.
Marseille, Spandau, Hannover su tri veoma dobre ekipe.
Spandau je bivši div i višestruki prvak Europe pa oni nisu novost, ali zanimljivi su Francuzi koji kao mediteranska zemlja nemaju uspjeha nikakvi, a još je zanimljivije da je Spandau osvojio više naslova prvaka nego svi španjolski klubovi.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 04 mar 2021, 19:13

branimir85 je napisao/la:
04 mar 2021, 19:03
ASD je napisao/la:
04 mar 2021, 18:02
Dobra stvar uključivanje Francuza i Nijemaca u vaterpolo.
Marseille, Spandau, Hannover su tri veoma dobre ekipe.
Spandau je bivši div i višestruki prvak Europe pa oni nisu novost, ali zanimljivi su Francuzi koji kao mediteranska zemlja nemaju uspjeha nikakvi, a još je zanimljivije da je Spandau osvojio više naslova prvaka nego svi španjolski klubovi.
Naravno. Dosta sadašnjih igrača su sinovi bivših asova ali ih neko vrijeme nije bilo.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 avg 2021, 16:36

Favoriti (po meni) za najvisi plasman u narednoj sezoni LEN Champions League 2021/22:

1. Olimpijakos Pirej (Marko Bijac i Emanuil Zerdevas (golmani), Filip Filipovic, Andro Buslje, Djuro Radovic, Kostas Genidunjas, Dimitris Skubakis, Janis Funtulis, Jorgos Dervisis, Kostas Murikis, Hristodulos Kolomvos, Hanes Daube, Maks Irving...); trener: Todoris Vlahos

2. Novi Beograd (Gojko Pijetlovic i Zoao Pedro (golmani), Dusan Mandic, Dusko Pijetlovic, Strahinja Rasovic, Nikola Jaksic, Radomir Drasovic, Djordje Vucinic, Viktor Rasovic, Vasilije Martinovic, Drasko Gogov, Nika Susijasvili, Angelos Vlahopulos, u pregovorima Miroslav Perkovic...); trener: Vladimir Vujasinovic

3. Pro Reko (Marko Del Lungo (golman), Aleksandar Ivovic, Luka Loncar, Gerge Zalanki, Ben Halok, Francesko Di Fulvio, Pjetro Filjoli, Nikolas Presuti, Alesandro Veloto, Gonzalo Ecenike, Mateo Aikardi, Aron Janger...); trener: Sandro Sukno

4. Barseloneta (ako prodju kvalifikacije) (Dani Lopez Pinedo, Unai Agire (golmani), Alberto Munariz, Alvaro Granados, Migel de Toro, Mark Larumbe, Martin Famera, Fransisko Fernandez, Felipe Perone, Alehandro Bustos, kod Mikaela Bodegasa jos nepoznato gde ce...); trener: Elvis Fatovic

5. Jug Dubrovnik (Toni Popadic (golman), Paulo Obradovic, Maro Jokovic, Hrvoje Benic, Loren Fatovic, Aleksandros Papanastasiju, Stelios Argiropulos, Kostas Kakaris, Aleks Obert...); trener: Vjekoslav Kobescak

6. Radnicki Kragujevac (Lazar Dobozanov (golman), Milos Cuk, Nikola Lukic, Marko Radulovic, Stefan Brankovic, Luka Pljevancic, Nebojsa Toholj, Nikita Krug, Aleksa Ukropina, Josip Vrlic...); trener: Uros Stevanovic

7. Ferencvaros (Nemanja Ubovic, Marton Vamos, Silard Jansik, Denes Varga, Danil Merkulov...); trener: Zolt Varga

8. Bresa (ako prodju kvalifikacije) (Petar Tesanovic (golman), Djordje Lazic, Boris Vapenski, Stefano Luongo, Vincenco Rencuto, Vincenco Dolce, Nikolas Konstantin Bikari...); trener Alesandro Bovo

9. Marselj (Dejan Lazovic (golman), Andrija Prlainovic, Uros Cuckovic, Ante Vukicevic, Vladan Spaic, Igo Kruzija...); trener: Milos Scepanovic

10. Jadran Split (ako prodju kvalifikacije) (Mate Anic (golman), Niksa Dobud, Andjelo Setka, Jerko Marinic Kragic, Luka Bukic, Marino Cagalj, Konstantin Harkov, Antonio Duzevic...); trener: Mile Smodlaka

11. Crvena zvezda Beograd (ako prodju kvalifikacije) (Vladimir Misovic (golman), Gavril Subotic, Marko Radovic, Vuk Milojevic, Milos Vukicevic, Ivan Basara, Veljko Tankosic, Petar Smiljevic, Stefan Pjesivac, Bogdan Djurdjic, Filip Gardasevic...); trener: Aleksandar Filipovic

12. Hanover (Aleksandar Radovic, Petar Muslim, Ante Corusic, Darko Brguljan, Marko Macan, Matija Brguljan, Ivan Nagajev...); trener: Karsten Zehafer

Preostala 4 (fiksna) ucesnika su:

13. Spandau 04
14. Dinamo Tbilisi
15. Jadran Herceg Novi
16. Steaua Bukurest

Konkurentan za Final 8 eventualno moze postati samo Spandau 04, ali tesko... Ali protiv Nemaca trebace zaraditi bodove u bazenu. Preostale 3 ekipe bice kante za nabijanje gol-razlike, zalutali su jednostavno u ovo takmicenje.

Od ostalih ekipa u kvalifikacijama najopasniji su madjarski Solnok (predstojece sezone dosta oslabljen) kojeg predvodi Zivko Gocic sa klupe i budimpestanski Orvosedjetem (iliti Oesce), odnosno grcki Vuljagmeni. Solnok, Oesce ili Vuljagmeni da se kvalifikuju umesto Brese, Jadrana ili Crvene zvezde - ne bi bilo nikakvo iznenadjenje, radi se o ekipama podjednakog kvaliteta (zreb tek treba da se odrzi). Prvak Hrvatske zagrebacka Mladost je drasticno podlmladila ekipu, tako da ce zaista tesko do Lige sampiona. Spanska Barselona, italijanska Savona i francuski Noazi iz Pariza jos uvek nemaju kvalitet za LS, tako da ne verujem u njihov uspeh u kvalifikacijama, mada je Noazi ozbiljan projekat, a i navijacu za njih ukoliko ne budu u grupi sa Zvezdom :kafa:

Igracki kvalitet za Ligu sampiona poseduju i beogradski Partizan i budimpestanski Vasas, ali cemo ih iduce sezone gledati samo u borbi za titulu prvaka Srbije, odnosno Madjarske. Partizan ce biti ozbiljan izazivac Novom Beogradu, Radnickom i Zvezdi, dok ce se u Madjarskoj voditi verovatno dvoboj izmedju Ferencvarosa i Vasasa.
Partizan: Dimitrije Risticevic (golman), Milan Aleksic, Stefan Mitrovic, Nemanja Vico, Petar Velkic, Rafael Vergara, Aleks Bauen... (trener: Milos Korolija)
Vasas: Branislav Mitrovic (golman), Sava Randjelovic, Drasko Brguljan, Balaz Erdelji, Tamas Mezei... (trener: Lajos Vad)

Liga sampiona ce iduce sezone biti daleko jaca od prethodne! Zapravo bice jedna od boljih ikada :kafa:

Najjaca liga na svetu iduce sezone igrace se u Srbiji, ali nju cu predstaviti u nekom od narednih postova.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 sep 2021, 08:14

Poznati su polufinalisti svetskog juniorskog (U20) prvenstva u Pragu.

U tri cetvrtfinalna derbija vidjen je odlican vaterpolo.

Srbija je u mecu sa dva preokreta savladala Hrvatsku sa 12:10, ubedljivije nego sto rezultat pokazuje, s obzirom da je u finisu Srbija imala napad sa igracem vise i za +5.
Italija je u pravoj drami izbacila Spaniju nakom peteraca, ali stice se utisak da je Italija ipak kvalitetnija selekcija od Spanije i da su u grupi igrali dosta bolje nego sto rezultati pokazuju (poraz od Hrvatske gol razlike, fakticki ispusten dobijen mec, i remi sa Rusima).
Madjarska je skinula sa svetskog trona Grcku pobedom od 11:9. Madjari su delovali bolje, suverenije, kvalitetnije.
U poslednjem mecu Crna Gora je ocekivano lagano savladala SAD 17:5 (Amerikanci se u poslednjoj cetvrtini predali, 0:6 izgubljena). O pravom kvalitetu CG-selekcije sudicemo posle Italije, s obzirom da su umnogome profitirali od lakseg zreba, u odnosu na ostale vaterpolo-velesile.

Parovi polufinala su: Srbija - Madjarska i Italija - Crna Gora. Stice se utisak da je mec "vecitih" rivala Srbije i Madjarske finale pre finala, no da sacekamo.

Sto se tice regionalne perspektive Srbija i Crna Gora su potvrdile da imaju vrhunske mlade generacije kada su tzv. "milenijalsi" u pitanju, dok Hrvati kaskaju u sirini kvaliteta (ima medjutim i tu par odlicnih mladih igraca, pre svega iz redova dubrovackog Juga i sibenskog Solarisa). U redovima Srbije briljira jedan od najmladjih igraca ovog prvenstva, 18-godisnji Obrenovcanin Vasilije Martinovic, clan drim-tima sa Novog Beograda, decko kojem svi prognoziraju da ce biti jedan od najdominantnijih svetskih vaterpolista u narednih deceniju i po, a koji ce u narednoj sezoni dalje sazrevati u klubu uz olimpijske sampione iz Tokija koji su ovog leta potpisali za klub sa 13. aprila (Mandic, Pijetlovic, Jaksic, Rasovic), te uz lidera vicesampiona Grcke, Vlahopulosa. Vodja mlade reprezentacije Srbije je 20-godisnji Rijecanin Marko Radulovic, clan kragujevackog Radnickog, decko koji se odlucio nastupati za Srbiju umesto za Hrvatsku (gde je slovio za najtalentovanijeg mladog igraca) i koga mnogi porede sa legendom svetskog vaterpola Vladom Vujasinovicem. Obojica su rodjeni Rijecani, poceli su u rijeckom Primorju, a igraju i istu poziciju (Vujas nekada, Radulovic danas).

Poznate su inace i grupe LS:

U jacoj "A" grupi nalaze se: Ferencvaros, Barseloneta, Olimpijakos, Dinamo Tbilisi, Novi Beograd, Radnicki Kragujevac i dva kvalifikanta. Videcemo ko ce biti kvalifikanti, ali Olimpijakos i Novi Beograd se izdvajaju kao glavni favoriti za Final 8. Za preostale dve pozicije su Radnicki iz Kragujevca i Barseloneta u pol-poziciji.

U daleko slabijoj "B" grupi su: Pro Reko, Jug Dubrovnik, Hanover, Marselj, Spandau, Steaua Bukurest i dva kvalifikanta. Nadam se da ce od kvalifikanata tu biti i italijanski prvak Bresa (ako se plasira) kako bi grupe bile izjednacenije, odnosno zelja mi je da tu bude i beogradska Crvena zvezda. Pro Reko je apsolutni favorit grupe, Jug bio morao biti u top2, a Marselj bi trebao biti trenutno treci klub u ovoj grupi. Sacekacemo i zreb i ishod zavrsne runde kvalifikacija, onda ce slika biti kompletnija.

Sto se tice tzv. regije: Novi Beograd, Jug Dubrovnik i Radnicki Kragujevac bi trebali ici na F8. A mogu li do LEN Champions League i koliko mogu beogradska Zvezda, splitski Jadran i zagrebacka Mladost pokazace naredni period. Crnogorski klubovi su sa druge strane pretanki za ovaj nivo takmicenja,

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la Harika » 15 feb 2022, 23:18

Zeljeznicar oformio klub u vaterpolu
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.