Vaterpolo

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la Raonffa » 24 jun 2019, 19:12

Nije bila loša tekma, al' daleko od nekih koje su znali igrati oni. Nadam se da će Svjetsko prvenstvo za 20ak dana općenito biti bolje, jer ovo što sam ja gledao ovaj završni turnir Svjetske lige, ništa specijalno vala.

Fale tu Crnogorci, Talijani, Grci, kompletni Mađari, jer ove neeuropske selekcije su smiješne mimo Australije i donekle Japana (koji forsira onako brz i dinamičan vaterpolo pa ih je gotivno gledati).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 02 okt 2019, 18:23

EP u Budimpešti je na programu od 12. do 26. januara. Za sada je poznato da su u prvom ''šeširu'' Srbija, Španija, Hrvatska i Italija, a u drugom Grčka, Crna Gora, Rusija i domaćin Mađarska.

Žreb je 22. oktobra, a kvalifikacije od 11. do 13. oktobra. Prve dve ekipe iz svake grupe izboriće plasman na EP. Prvoplasirani će verovatno u treći ''šešir'', a drugoplasirani u četvrti.

Grupa A: Nemačka, Gruzija, Švajcarska
Grupa B: Francuska, Slovačka, Ukrajina, Belorusija
Grupa C: Rumunija, Malta, Portugal
Grupa D: Holandija, Turska, Litvanija

Ne verujem da će biti iznenađenja pošto su autsajderi Švajcarska, Ukrajina, Belorusija, Portugal i Litvanija.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 15 jan 2020, 13:53

Juče je startovalo 34. prvenstvo Evrope za vaterpoliste u Budimpešti, koja je rekorder po broju domaćinstava sa 5, računajući i ovogodišnje. Na prethodna 4 turnira u ovom gradu po 2 zlata su osvojile Srbija/SRJ i domaćin. Mađari su jedini u istoriji osvojili 5 titula u nizu (1926-1938) na prvih 5 šampionata, a ove godine vaterpolisti Srbije pokušaće da izjednače taj rekord i osvoje 5 titulu u nizu, kao uvod u napad na novo olimpijsko zlato ili bolje reći odbranu istog.

Tu su još aktuelni svetski prvak Italija, olimpijski viceprvak Hrvatska, evropski i svetski vicešampion Španija, uz domaćina Mađarsku koja je povratkom iskusnih Denesa Varge i Balazsa Haraia osvojila 2 manje bitna takmičenja - SK '18 u Berlinu i EK '19 u Zagrebu. Grčka i Crna Gora su ''smenom generacija'' na poslednja 2-3 takmičenja pale u drugi plan.

Juče očekivane pobede Srbije, Hrvatske, CG, Španije i Mađarske, uz laku pobedu Italije protiv Grčke 10-6, Holanđani savladali Rumune 9-8, a Gruzija sa 9-7 Francuze. Za Gruziju od ove godine nastupaju Fabio Baraldi i Boris Vapenski, juče najbolji sa 3 gola.

U prva dva kola ženskog turnira sve po očekivanjima, danas od 16h meč Srbija - Hrvatska koji odlučuje o plasmanu u četvrtfinale.
I think I'm a pussy one.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 19 jan 2020, 12:28

Madjari dobili Maltu 26-0,a trebala im pobjeda od 20 golova razlike :rol: EP treba skresati na 8 reprezentacija,jer cini se da ce opet osam isti igrati u QF.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 22 jan 2020, 16:54

Opa CG ima +3 u zadnjoj,jako blizu prolasku u SF protiv Talijana.
edit:Kraj nisam vidio.jer je crkao stream,ali i to samo govori koliko je watepolo propao sport,jedan jebheni stream samo je bio.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 22 jan 2020, 18:40

Pineda izbacio Srbiju nakon peteraca,prava drama od tekme,obe ekipe lose su igrale igraca vise.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la jestamaji » 23 jan 2020, 19:44

branimir85 je napisao/la:
22 jan 2020, 16:54
Opa CG ima +3 u zadnjoj,jako blizu prolasku u SF protiv Talijana.
edit:Kraj nisam vidio.jer je crkao stream,ali i to samo govori koliko je watepolo propao sport,jedan jebheni stream samo je bio.
da, jedva nađoh rezultate na internetu. odma sam se nasekiro, nisam naviko tražiti nešto duže od par sekundi :D

ok, to je uvijek bio marginalni sport ali očito je sve marginalniji i marginalniji.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 26 jan 2020, 07:54

Ovaj sport na životu drži olimpijski status (mogu isprositi javne novce) i Volpi.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 26 jan 2020, 20:15

Ali kakva drama u finalu :tokralju:

Madjari prvaci nakon peteraca i to madjarski vratar skida zadnji peterac nakon sto je zamjenio nakon trece serije prvog golmana Nagya :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 22 jun 2020, 23:36

Tek sad procitao da je Bedenek umro.
R.I.P Majstore
https://telesport.telegram.hr/kolumne/n ... u-borcima/
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 31 avg 2020, 16:42

Nešto razmišljam. Znam da je vaterpolo mizeran sport u Svijetu i da novci nisu kao u drugim sportovima.
Ali ipak ima nekih klubova koji plaćaju. Pa me zanima, da li postoji zanimanje vaterpolo menadžer ili posrednik između klubova i igrača.
Pratim vaterpolo dugo godina i nikad nisam čuo za tako nešto.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 31 avg 2020, 17:24

ASD je napisao/la:
31 avg 2020, 16:42
Nešto razmišljam. Znam da je vaterpolo mizeran sport u Svijetu i da novci nisu kao u drugim sportovima.
Ali ipak ima nekih klubova koji plaćaju. Pa me zanima, da li postoji zanimanje vaterpolo menadžer ili posrednik između klubova i igrača.
Pratim vaterpolo dugo godina i nikad nisam čuo za tako nešto.
Možda samo u ProReccu :D premalo je para u sportu da još netko dobije neki postotkak, bar ono što ja znam. Najčešće ono što sam čuo od neki veliki igrača da ih trener direktno kontaktira,vjerovatno u dogovoru s predsjednikom kluba ako ima nešto viška keša.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 31 avg 2020, 17:47

branimir85 je napisao/la:
31 avg 2020, 17:24
ASD je napisao/la:
31 avg 2020, 16:42
Nešto razmišljam. Znam da je vaterpolo mizeran sport u Svijetu i da novci nisu kao u drugim sportovima.
Ali ipak ima nekih klubova koji plaćaju. Pa me zanima, da li postoji zanimanje vaterpolo menadžer ili posrednik između klubova i igrača.
Pratim vaterpolo dugo godina i nikad nisam čuo za tako nešto.
Možda samo u ProReccu :D premalo je para u sportu da još netko dobije neki postotkak, bar ono što ja znam. Najčešće ono što sam čuo od neki veliki igrača da ih trener direktno kontaktira,vjerovatno u dogovoru s predsjednikom kluba ako ima nešto viška keša.
Mislim da ima jako malo klubova koji plaćaju, o kojima se sve zna (ko je u tom sportu) pa samim tim menadžeri ne mogu kalkulisati.

Gledam podcast sa Šapićem neki dan. Iz Rusije su direktno njega zvali. Posrednika nije bilo. Zbog tog podcasta sam došao na razmišljanje.

S druge strane opet je nekih nejasnih stvari. Kako ti treneri dođu do tih klubova, gdje su njihovi posrednici? I kako se ode u neke lijeve države tipa Gruzije. Neki oblik posredništva mora postojati.
Mnogi od igrača ne znaju jezike, nisu išli u drugoj državi sami ni do prodavnice i slične stvari. Jako se teško snaći u npr. Francuskoj ili Mađarskoj, bez nekog.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 14 dec 2020, 16:01

Gledam Oly u LP i komentator reče da nisu mogli igrati i trenirati za vrijeme lockdowna pošto su samo profesionalci u Grčkoj mogli igrati. Nisam znao da je waterpolo u Grčkoj amaterski sport pošto su Grci dobra repka, a i Oly je imao dosta uspjeha u LP zadnji par godina.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 14 dec 2020, 16:10

branimir85 je napisao/la:
14 dec 2020, 16:01
Gledam Oly u LP i komentator reče da nisu mogli igrati i trenirati za vrijeme lockdowna pošto su samo profesionalci u Grčkoj mogli igrati. Nisam znao da je waterpolo u Grčkoj amaterski sport pošto su Grci dobra repka, a i Oly je imao dosta uspjeha u LP zadnji par godina.
Moguće da je liga poluprofesionalna. Vjerovatno je Oly profesionalni klub, ali administrativno to nije.
Ja nisam znao za prijenos i propustio sam ovo.

Druga dva meča bi se trebala gledati.

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 14 dec 2020, 16:23

Vjerovatno je tako nešto što si napisao, ali iznenadilo me je to, ipak su oni odma iza najbolji.
Ali nema se šta tu puno gledati u LP prije završnice, jer je presmiješno da njemci imaju dva kluba u LP, a madjari i hr po jedan dok Srba nema nikako.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 14 dec 2020, 16:32

branimir85 je napisao/la:
14 dec 2020, 16:23
Vjerovatno je tako nešto što si napisao, ali iznenadilo me je to, ipak su oni odma iza najbolji.
Ali nema se šta tu puno gledati u LP prije završnice, jer je presmiješno da njemci imaju dva kluba u LP, a madjari i hr po jedan dok Srba nema nikako.
Korona je učinila svoje. Siromašnije zemlje očito teže podnose kada je vaterpolo u pitanju.
Vidio sam da dobar broj poznatih igrača je otišao u Francusku, Njemačku, i to čak u neke slabije klubove.

Prlainović igra za Marseille recimo, uz njeg još 3 crnogorska reprezentativca i nekoliko francuskih.
Spandau i Hannover su sastavili fine ekipice legionara.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 14 dec 2020, 18:13

Ogromna razlika. Vidi se da su Nijemci totalno fizički nespremni.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 14 dec 2020, 21:18

Dobar meč između Recca i Marseilla. Presudila ipak razlika u fizičkoj spremi. Momci iz Marseilla pali u drugom dijelu meča.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 16 dec 2020, 20:48

Odgledao sam skoro sve utakmice i ekipe i vidim da mi nešto fali u LP.
Onaj stari sistem od 16 je puno bolji. Ovako dvije vrhunske kao što su Mladost i Szeged ne igraju LP

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.