Odbojka (muškarci)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Texi » 27 okt 2011, 12:32

Admir_Sa je napisao/la:Gledao sam prva dva seta i pravo je losha posjeta bila, ja ne znam zasto je ono onako u zemlji aktuelnih prvaka evrope u obe kategorije :roll:

Iskreno mislim da nemate tim za dalje napredovanje u evropi, nije mi vala nijedan pojedinac bash klasa. Izdvojio bi tehnicara koji stvarno obecava

mislim da ce vas francuzi lagano dobiti

i nije mi jasno zashto se slabo placa u vashoj ligi, a toliko talenata izbacujete, pa nor atanasijevic ode u poljsku, kovacevic u sloveniju i slicno

imate dobro uredjenu ligu, sponzora lige i sve to...al jednostavno izgleda nema para u klubovima
Šta drugo očekivati ? Pa veliki broj ljudi nije ni znao da odbojkaši igraju na EP, a oni koji su znali počeli su da prate tek kad su košarkaši i teniseri poraženi u četvrtfinalu EP i polufinalu DK. Odbojkašice su pratili jer se igralo u BG, pitanje kakva bi situacija bila da se igralo negde van Srbije. Svaka čast onim ljudima u Beču koji su bili na tribinama.

Kad ljudi ne prate reprezentacije na TV-u, kako očekivati da dođu gledati Zvezdu, Partizan, Vojvodinu ako uopšte znaju kad se igraju mečevi ?
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Texi » 27 okt 2011, 12:47

Protivnik Zvezde u sledećem kolu francuska ekipa Arago de SETE koja u svojim redovima ima reprezentativce, tehničar Toniutti i srednji bloker Trefle, po mom skromnom mišljenju favoriti u tom dvomeču.

Prvi meč u BG (13-15 decembar), revanš 20-22.

Što se tiče Lige Šampiona, u derbiju kola Fenerbahče pobedio Lube Maćeratu 3-2, Bled posle preokreta B.Rivijeru 3:2.

Fenerbahče - Lube 3-2 (25-22, 28-26, 25-27, 25-27, 15-13)
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=23024" onclick="window.open(this.href);return false;

Bled - B.Rivijera 3-2 (20-25, 23-25, 25-18, 25-10, 15-12)
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=23035" onclick="window.open(this.href);return false;
I think I'm a pussy one.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la DANTES » 27 okt 2011, 17:19

Meni navijaci nisu jasni. Pa odbojka je najuzbudljivi i najatraktivniji i najvjerovatnije najcistiji sport. Ja je obozavam.
U Srbiji je slaba muska liga. Cudo jedno kakve rezultate imamo. Nece to moci tako dugo. Liga za zene je druga prica. Zvezda je imala solidnih nastupa u Evropi. Prije Postar isto. A Jedinstvo mozda i najvise uspjeha imalo
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Devil » 29 okt 2011, 23:31

Prs'o je i Spartak pred kaznenom ekspedicijom.Na domacem terenu pobeda od 3:0 lagano (25:15,25:19,25.22) za nastavak serije. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la DANTES » 30 okt 2011, 13:40

Vanja Grbic u Kuci slavnih. Bravo legendo, zasluzio si. Nadam se istoj casti za tvog brat, Kviska i Gromovnika.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 03 nov 2011, 17:21

Najjaci smec koji sam ikada vidio.. :D Da je lopta vise odskocila.. Strasno...

" onclick="window.open(this.href);return false;
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Devil » 08 nov 2011, 20:46

JSMS-Vase pravo da ne znate nista. :evil: Definitivno su jos jednom opravdali ovaj slogan.
Pa je li moguce da necete da prenosite veciti derbi kevu li vam pozdravim,izgleda da su na vreme shvatili da ce njihov klub da ispusi pa nece da ih brukaju pred sirim auditorijumom. :roll:

PARTIZAN-CRVENA ZVEZDA 1:3

Jos jedna pobeda u ligi,jos jedan pokazatelj kako smo strasni ove sezone i bez dileme najjaca ekipa lige.Pukao je Partizan kao nista.Po setovima 25:14,21:25,18:25,16:25.

ZVEZDO ZGAZI IH SVE,ZVEZDO ZGAZI IH SVE
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Texi » 08 nov 2011, 20:55

Wiener Stadtische Liga derbi 6 kola (ostali mečevi za vikend):

Partizan Termoelektro - Crvena Zvezda 1-3 (25-14, 21-25, 18-25, 16-25)

http://www.wienerliga.org/media/2011/men/M_226-1112.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



1. Crvena Zvezda 6 6 0 16
2. Vojvodina NS seme 5 4 1 12
3. Radnički 5 3 2 10
4. Mladi Radnik 5 3 2 10
5. Partizan Termoelektro 6 3 3 8
6. Ribnica 5 2 3 6
7. Jedinstvo 5 2 3 6
8. Spartak Ljig 5 2 3 6
9. Klek Srbijašume 5 1 4 4
10. Železničar 5 0 5 0
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Texi » 08 nov 2011, 21:15

Svetski Kup (20 novembar - 4 decembar)

Italija:

Tehničari: Travica, Boninfante
Korektori: Lasko, Fei, Sabbi
Primači: Savani, Parodi, Zaytsev, Maruotti
Blokeri: Mastrangelo, Birarelli, Buti
Libera: Bari, Giovi

Brazil:

Tehničari: Bruno Rezende, Marlon
Korektori: Vissoto, Theo, Walace Souza
Primači: Dante, Giba, Murilo, Thiago, Joao Paulo Bravo
Blokeri: Gustavo, Rodrigao, Sidao, Lucao
Libero: Sergio

Argentina:

Tehničari: De Cecco, Uriarte
Korektori: Pereyra, Castellani
Primači: Conte, Quiroga, Bruno, Poglajen, Giustiniano
Blokeri: Crer, Sole, Gauna
Libera: Gonzalez, Lopez

Poljska:

Tehničari: Zagumny, Zygadlo
Korektori: Jarosz, Bartman
Primači: Kubiak, Kurek, Ruciak, Winiarski
Blokeri: Czarnowski, Mozdzonek, Nowakowski, Wisniewski
Libera: Ignaczak, Zatorski

Srbija:

Tehničari: Petković, Mitić
Korektori: Miljković, Atanasijević
Primači: N. Kovačević, U. Kovačević, Terzić, Nikić, Vemić
Blokeri: Podraščanin, Stanković, Petrović, Rašić
Libero: Rosić

Rusija:

Tehničari: Makarov, Butko
Korektori: Mikhaylov, Yakovlev, Kruglov
Primači: Khtey, Biryukov, Tetyukhin
Blokeri: Abrosimov, Apalikov, Volkov, Muserskiy
Libera: Sokolov, Obmochaev

Kuba:

Tehničari: Diaz, Hierrezuelo
Korektori: Hernandez, Bisset
Primači: Leon, Bell, Cepeda, Estrada
Blokeri: Mesa, Perdomo, Fiel
Libero: Gutierrez

SAD:

Tehničari: Hansen, Thornton
Korektori: Stanley, Patak
Primači: Priddy, Rooney, Anderson, Lotman
Blokeri: Lee, Millar, Holt, Holmes
Libera: Lambourne, Salmon
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Texi » 19 nov 2011, 19:19

Po mom mišljenju glavni favoriti Brazil, Poljska i Italija, tri ekipe koje nemaju problema sa povredama. Brazil, dovoljno je samo reći Brazil, Italija jača nego na EP ( Fei ), kao i Poljska ( Zagumny, Bartman ).

Rusija oslabljena ( Grankin, Berezhko ), tu su povratnici Yakovlev ( onaj što ga Vanja blokirao u Sidneju 2000 :lol: ) i Tetyukhin, još jedan iz te generacije, baš me interesuje na šta će to ličiti. Čini mi se da sam negde pročitao da je Khtey takođe povređen.

N. Kovačević ima problema sa leđima koliko sam čuo, Atanasijević i Terzić takođe vuku neke povrede, Starović je povređen već duže vreme.

Kuba bez Leala ( svađa sa selektorom ), Simona ( tražio veću sumu novca za srebro sa SP, veću od saigrača ), i Cameja - malo je reći oslabljena. Pored toga jedina su ekipa koja nastupa sa 12 igrača u sastavu.

Uz svo dužno poštovanje mislim da Argentina i SAD nemaju šanse za medalju pored Brazila i evropskih ekipa, u svakom slučaju nemaju šansu koju bi recimo imala Kuba da je kompletna.

" onclick="window.open(this.href);return false;
I think I'm a pussy one.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la DANTES » 20 nov 2011, 16:06

Uhhh kakav tezak poraz Srbije!
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Devil » 20 nov 2011, 17:25

Mi podbacili,Argentina jos jednom pokazala svoj potencijal i lagano nas razmontirala.3:0 po setovima 25:20,25:13,25:18. :(

slika
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la alan_kardec » 20 nov 2011, 23:40

kad srbija igra sljeseću tekmu? jel ima prenosa iz japana?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Admir_Sa » 20 nov 2011, 23:42

alan_kardec je napisao/la:kad srbija igra sljeseću tekmu? jel ima prenosa iz japana?
ujutro u 7, ima na areni1

meni su ipak draze odbojkasice, za ove mi se ne ustaje u 3 il u 7 ujutro :D
nema potpisa

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la alan_kardec » 21 nov 2011, 00:33

hebeš arenu, ja sam na total-u. :mrgreen:

kontao sam ja ustajati kasno noću pošto ne radim ovih dana, ali eto vidiš arena prenosi. :roll:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la DANTES » 26 nov 2011, 23:47

šta je srpskim odbojkašima??? kao da nikako ne možemo da se sastavimo psihički :roll: :roll: :roll:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2011, 23:24

Brazil je pao drugi put zaredom, to se nije desilo ne pamtim od kad, ako je ikad.....

MONDO
ODBOJKA: Srbi "zapržili čorbu" Brazilcima!


29. novembar 2011. 12:17 > 13:00

Reprezentacija Srbije u osmom kolu Svetskog kupa ostvarila tek drugu pobedu, ali kakvu - nad svetskim prvakom Brazilom (3:1) posle sjajne igre.

Evropski šampion srušio je svetskog!

Srbija - Brazil 3:1 (27:25, 20:25, 25:20, 25:22), uz odličnu partiju čitavog tima, a posebno Ivana Miljkovića (22 poena) i neverovatno nadahnutog Miloša Nikića (21)!

Miljković je realizovao treću meč-loptu, dok je Nikić zbog bravura u trećem i četvrtom setu zasluženo proglašen igračem utakmice.

"Orlovi" napuštaju Hamamacu sa skorom 2-6, dok su Brazilci (6-2) pretrpeli ozbiljan udarac u borbi za treće mesto i plasman na Olimpijske igre 2012.

Poljska vodi sa 22 boda (skor 7-1), prati je Rusija sa 21 (7-1), Italija ima 17 (6-2), a Brazil 16, pošto u meču sa našom selekcijom nije uspeo da osvoji ni bod.

Srpskim odbojkašima malo toga je polazilo za rukom na ovom Svetskom kupu. Već posle poraza od Irana za skor 0-3 bilo je jasno da od "vize" za London neće biti ništa.

Miljković i drugovi potom su pobedili Japan, izgubili od Kube, da bi Igor Kolaković protiv Rusa i Italijana pružio šansu isključivo mladim igračima - Atanasijeviću, Terziću, Rašiću, Vemiću, Urošu Kovačeviću...

Dok su oni sticali međunarodno iskustvo, članovi prve postave su prikupili snagu i "eksplodirali" protiv rivala koji nam je u prošlosti naneo mnogo poraza u važnim mečevima.

Vratili su se na teren Stanković, Podraščanin, Petković i Nikola Kovačević, Miljković je odigrao onako kako smo od njega navikli, ali je Nikić - bez preterivanja - pružio jednu od najboljih partija u karijeri.

Od početka se videlo da Brazilci nisu maksimalno koncentrisani za meč, dosta su grešili u osnovnim elementima odbojke, ali su se posle 18:14 za Srbiju konsolidovali i uspeli da uhvate priključak.

U finišu seta ozbiljno su zapretili preokretom, posle 24:22 usledila su dva izjednačenja, a onda poen Miljkovića (posle sjajne varke Podraščanina) i aut lopta Leandra Visota za 1:0.

Svetski prvaci u drugom setu su uspostavili dominaciju, a naši odbojkaši kao da su bili zadovoljni osvajanjem prvog. Ipak, nisu dozvolili da taj deo meča ubedljivo izgube i to je bila odlična priprema za nastavak meča.

Treći set protekao je u vođstvu "orlova" od dva-tri poena, na 18:17 poentirao je Uroš Kovačević, a zatim pogrešio Lukaš - 20:17. Tada je na scenu stupio Nikić, koji je kažnjavao Brazilce neodbranjivim smečevima, a Miljković i Stanković blokom.

Dragan Stanković na set lopti je zaustavio Žibu i bilo je to 2:1.

Pulenima Bernarda Resendea ušla je "voda u uši", dok su Kolakovićevi izabranici nastavili rasterećeno, sada sa ogromnim samopouzdanjem.

Nikić jednostavno nije mogao da stane, pa je lopta čak i posle nekih njegovih nespretnih udaraca uz naklonost sreće završavala u polju protivnika. Na prvi tehnički tajm-aut otišli smo sa prednošću od 8:4, na drugi sa 16:12 i trebalo je samo privesti utakmicu kraju.

Za raspoložene Nikića i Miljkovića to je bila stvar rutine. Brazilci su odbranili dve od četiri meč-lopte (24:22), ali im "Ivan Grozni" nije dao da priđu bliže.

Srbiji od petka do nedelje u Tokiju predstoje mečevi sa Egiptom, Kinom i SAD, za dalje popravljanje utiska. Ovako lepa pobeda trebalo bi da ekipi da krila
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Admir_Sa » 30 nov 2011, 00:05

al prije toga skor bio 1-6, totalno su podbacili na ovom takmicenju. Danas veci dio susreta igrao i Urosh Kovacevic na poziciji primaca, samo 18 godina ima. Bice ono paklen igrac

dobro im je sto su velike prilike da sve tri prve pozicije osvoje ekipe iz evrope, pa ce im biti lakse na euro kvalama za olimpijadu
nema potpisa

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la MaGiCa » 01 dec 2011, 12:45

Admir_Sa je napisao/la:al prije toga skor bio 1-6, totalno su podbacili na ovom takmicenju. Danas veci dio susreta igrao i Urosh Kovacevic na poziciji primaca, samo 18 godina ima. Bice ono paklen igrac

dobro im je sto su velike prilike da sve tri prve pozicije osvoje ekipe iz evrope, pa ce im biti lakse na euro kvalama za olimpijadu
Nasa najveca boljka svih ovih godina po odlasku Kviska i Vanje je bila ta sto nismo mogli da uparimo dva vrhunska primaca. Janic i stariji Kovacevic nisu ta klasa, a mali Kovacevic bi mogao to da bude.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Odbojka(muskarci)

Post Postao/la Admir_Sa » 02 dec 2011, 15:21

MaGiCa je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:al prije toga skor bio 1-6, totalno su podbacili na ovom takmicenju. Danas veci dio susreta igrao i Urosh Kovacevic na poziciji primaca, samo 18 godina ima. Bice ono paklen igrac

dobro im je sto su velike prilike da sve tri prve pozicije osvoje ekipe iz evrope, pa ce im biti lakse na euro kvalama za olimpijadu
Nasa najveca boljka svih ovih godina po odlasku Kviska i Vanje je bila ta sto nismo mogli da uparimo dva vrhunska primaca. Janic i stariji Kovacevic nisu ta klasa, a mali Kovacevic bi mogao to da bude.
Dobar je ovaj Nikic sto sad igra. Gledam jutros protiv egipta i libero egipta ima 40 godina :roll:
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.