BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 02 nov 2011, 16:41

Adnan Buharalija, profesionalni bosanskohercegovački bokser, ne želi doživljavati nova razočaranja, a s obzirom da je dovoljno dobro predstavljao našu državu, odlučio se sljedeće godine oprostiti od "plemenite vještine".


Buharalija je bio veliki ambasador Bosne i Hercegovine. Našu državu je promovisao na najbolji mogući način - pobjedama. Međutim, kako kaže, u našoj državi nemoguće se baviti profesionalno ovim sportom, tako da je odlučio sljedeće godine da se oprosti od svoje najveće ljubavi.

"Sljedeće godine treba da diplomiram ako Bog da. Kod nas se nemoguće baviti profesionalno ovim sportom. Iako sam imao ponude da ostanem vani, odlučio sam se oprostiti od boksa. Jednostavno ne želim više konstantan stres ni sebi ni porodici, s obzirom odakle sam krenuo i koliko sam toga napravio. Sljedeće godune pokušat ću napraviti još jedan veliki meč i neka to bude to", rekao je Buharalija za SportSport.ba.

"Kroz ove godine naučio sam kakvi ljudi mogu biti prama tebi i kad se penješ i kada padaš. Ta razočarenja više ne želim da podnosim, a niti nanosim nekome. Iskreno, jedva čekam da me ne bude u medijima i da me ljudi zaborave. Ne želim više nikada da me žena koju volim najviše na svijetu, moja mati, gleda onako kako padam. Mislim da sam dovoljno dobro predstavljao našu državu i još ću u ovoj godini koja slijedi isto činiti", dodao je bosanskohercegovački profesionalni bokser.

Beres Valterova provjera pred borbu sa Perriauxom

Valtera 20.11.2011. godine očekuje meč u Čapljini kada će se boriti sa mađarskim bokserom Zoltanom Beresom. To će biti provjera Buharaliji pred meč za mediteransku titulu gdje će se suočiti sa Francuzom Julienom Perriauxom od kojeg je poražen 01.07. 2011. godine u Fojnici, međutim naš bokser tada je bio preopterećen nekim drugim stvarima, tako da sada svi očekuju Vallterovu pobjedu.

"Nisam još u potpunosti spreman. Pauza je bila duga i teško se odmah vratiti u punu formu, ali itekako sam željan borbe i mečeva. Jedva čekam da uđem u taj magični četverougao. Trebao sam boksovati van granica države, ali došla je ponuda mog velikog prijatelja doktora Dominika Lubine, predsjednika kluba borilačkih vještina Sensei Čapljina i što mi je posebno drago da će biti pet mečeva u profi boksu i što će prvi put ići uživo TV signal iz Čapljine kad je ovakva manifestacija u pitanju", kaže Buharalija, te dodaje:

Ne želi praviti greške kao pred prvi meč sa francuskim bokserom

"Ne smatram da sam za Perriauxa spreman. Te pripreme trebaju biti temeljne i detaljne, jer su se prošli put napravile mnoge greške, a onaj ko ne nauči na greškama ili je lud ili ograničen. Ovaj put će biti drugačije i ozbiljnije. Jedva čekam da uđem u ring s njim, a ovaj put prije meča sa Francuzom boksovat ću protiv ljevaka i to je s razlogom. Radim i vjerujem u pobjedu. DOsta se grešaka napravilo u prvim pripremama za taj meč. Neozbiljno se radilo na treninzima, dok se na drugim poljima radilo ozbiljno".

"Zahvaljujem se opet ljudima koju su mi pomogli da napravim možda i najbolju manifestaciju poslije rata kod nas, ali šta je bilo bilo je i idemo dalje. Nakon ovog meča sa Mađarom i priprema, borit ću se sa Perriauxom ako treba i na kraju svijeta", ističe Valter.

Buharalija je boksovao 35. mečeva u profesionalnoj karijeri, a do sada ostvario je 24 pobjede, a čak 16 nokautom. Izgubio je devet puta puta, a dva duela su završena neriješeno.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 04 nov 2011, 14:14

12 Novembar Kazan Rusija

Nas najbolji k1 borac Dzevad Poturak vs Ricardo Cristian Soneca.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 13 nov 2011, 18:54

Soneco nije izdržao



Poturak nokautirao Brazilca

Piše: N. Sijerkić
Nedjelja, 13.11.11. 10:37.

Bosanskohercegovački K-1 borac Dževad Poturak sinoć je u ruskom Kazanu u Tat Neft areni u glavnoj borbi večeri nokautirao sjajnog 25-godišnjeg prvaka Brazila Ricardo Soneco, 186 centimetara visokog i 100 kilograma teškog borca.
BH machine bio je bolji tokom cjelog meča. Soneco je dva puta bio u nokdaunu ali izdrzao je sve do treće runde kada je naš šampion zadao kobni high kick udarac u glavu od kojeg se Brazilac nije mogao oporavit.

Sljedeći meč Dzevad bi trebao imati protiv Alain Ngalanija za titulu IKA Super Heavyweight World Championship.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 13 nov 2011, 23:57

[youtube][/youtube]

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 23 nov 2011, 14:35

nisam odavno gledao poturka i cini mi se da je napredovao u ovim noznim tehnikama... kad sam vidio da je ovaj protivnik iz curitibe ocekivao sam da ce razbiti dževada ko beba zvecku al izglead da nisu bas svi borci iz curitibe opasni :D
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 23 nov 2011, 17:31

fera je napisao/la:nisam odavno gledao poturka i cini mi se da je napredovao u ovim noznim tehnikama... kad sam vidio da je ovaj protivnik iz curitibe ocekivao sam da ce razbiti dževada ko beba zvecku al izglead da nisu bas svi borci iz curitibe opasni :D
Dobra partija Dzevada a Brazilci polako promovisu KickBox skoro je bio i jedan turnir organizacije SHOWTIME koja je najjaca po ovom pitanju u Evropi ujedno to je bio prvi turnir SHOWTIME van Evrope.

Polako ovaj sport dobija i sve vise pristalica i u BiH kao i u regionu.

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Bilal » 23 nov 2011, 18:46

Polo je napisao/la:
fera je napisao/la:nisam odavno gledao poturka i cini mi se da je napredovao u ovim noznim tehnikama... kad sam vidio da je ovaj protivnik iz curitibe ocekivao sam da ce razbiti dževada ko beba zvecku al izglead da nisu bas svi borci iz curitibe opasni :D
Dobra partija Dzevada a Brazilci polako promovisu KickBox skoro je bio i jedan turnir organizacije SHOWTIME koja je najjaca po ovom pitanju u Evropi ujedno to je bio prvi turnir SHOWTIME van Evrope.

Polako ovaj sport dobija i sve vise pristalica i u BiH kao i u regionu.
Malo je kasno za to. Ovaj sport odlazi u Historiju. Ove godine se nece odrzati zavrsni turnir, a i svi bolji borci napustaju K1. Badr Hari i Gokhan Saki prelaze u boks.
Na stranici K1.com su najavljivali i Poturka u zadnjih 16, ali se taj turnir vec trebao odrzati. Otkazali su taj turnir, tako da nece biti ni zavrsnog. A inace u zadnjih 16 su ulazili borci koji bi osvajali turnire koji se odrzavaju sirom svijeta. Ove godine takvih turnira gotovo da nije ni bilo.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 23 nov 2011, 23:02

Bilal je napisao/la:
Polo je napisao/la:
fera je napisao/la:nisam odavno gledao poturka i cini mi se da je napredovao u ovim noznim tehnikama... kad sam vidio da je ovaj protivnik iz curitibe ocekivao sam da ce razbiti dževada ko beba zvecku al izglead da nisu bas svi borci iz curitibe opasni :D
Dobra partija Dzevada a Brazilci polako promovisu KickBox skoro je bio i jedan turnir organizacije SHOWTIME koja je najjaca po ovom pitanju u Evropi ujedno to je bio prvi turnir SHOWTIME van Evrope.

Polako ovaj sport dobija i sve vise pristalica i u BiH kao i u regionu.
Malo je kasno za to. Ovaj sport odlazi u Historiju. Ove godine se nece odrzati zavrsni turnir, a i svi bolji borci napustaju K1. Badr Hari i Gokhan Saki prelaze u boks.
Na stranici K1.com su najavljivali i Poturka u zadnjih 16, ali se taj turnir vec trebao odrzati. Otkazali su taj turnir, tako da nece biti ni zavrsnog. A inace u zadnjih 16 su ulazili borci koji bi osvajali turnire koji se odrzavaju sirom svijeta. Ove godine takvih turnira gotovo da nije ni bilo.
Buraz jos nije kasno ko kaze to? Pa svjedoci smo da sada ima sve vise klubova sirom BiH i da ima i turnira onda i reprezentacija u ovom sportu pa skoro Blak cat Salkov klub koji je nastupao sa reprezentacjom u Makedoniji. WGP K1 nije se odrzao iz jednog razloga a to je novac jer jos nisu isplatili masu para nekim od sudionika odnosno i organizaciji SHOWTIME jer oni imaju najjace borce na platom spisku. Sledjece god ce sigurno biti k1 ja mislim kako se prica da ce mozda UFC da ih kupi ali o tome je jos uvijek nepoznato sve.

Nasi borci kao Dzevad Poturak trebaju malo vise promovisat kroz medije ovaj sport BADR prelazi u Box iz jednog razloga jer tamo moze za jedan mec zaradit kao ovdje za 2 god Box je mnogo bolje placen iz tog razloga je i Redzovic presao u Box.

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 24 nov 2011, 12:30

redžovic je meni uvijek bio za boxera dok je kod badr harija mozda bilo pametnije da je naucio BJJ i presao u mma jer steta da njegove nozne tehnike propadaju u boxu.... kad se samo sjetim kako je rasuo leku...

e sad sto se tice kupovine K1 od strane UFC odnosno zuffae ja ne vjerujem da ce se to desiti i ako se desi to nece biti dobro za K1 jer ce ih u najboljem slucaju ugasiti :D znamo kako to white i kompanija rade...

jel mi moze neko reci koliko ce kostati ulaznice za fight night u domu mladih 17. decembra
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 24 nov 2011, 23:49

fera je napisao/la:redžovic je meni uvijek bio za boxera dok je kod badr harija mozda bilo pametnije da je naucio BJJ i presao u mma jer steta da njegove nozne tehnike propadaju u boxu.... kad se samo sjetim kako je rasuo leku...

e sad sto se tice kupovine K1 od strane UFC odnosno zuffae ja ne vjerujem da ce se to desiti i ako se desi to nece biti dobro za K1 jer ce ih u najboljem slucaju ugasiti :D znamo kako to white i kompanija rade...

jel mi moze neko reci koliko ce kostati ulaznice za fight night u domu mladih 17. decembra
Badr je presao zbog novca to je poznato a izgleda i da je Sakiju ovo zadnja borba u januaru da i on zeli preci u box. Ranije je Overeem pozivao Badra na borbu po MMA pravilima on to nije htjeo odnosno je odbijao. Badr je imao fantasticni borbi i sigurno je jedan od najeksplozivniji boraca u k1 ikada ali sta je tu je.

Idem na borbu akoBogda 28 Januara tu njegovu oprostajnu, a za dom mladih jos nije poznato u medijima koliko su karte.

Po meni su mogli jos dodat koju partiju i greska je sto veliki nasi kickboxeri kao Poturak, Tufekcic, Salko itd nisu prisutni a niti jedan borac iz Zenicke ili Tuzlanske skole sa tim bi automatski doslo vise i publike i jos bolje bi bilo popraceno medijski a i za raju i omladinu mislim da ovo isto moze da se organizuje i u Zenici i Tuzli.

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 25 nov 2011, 13:36

meni se cini da se redžović i poturak u zadnje vrijeme ne slazu kao prije... rijetko kad dođu da podrze jedan drugog dok je to prije bilo redovno...

sto se tice ovog eventa sigurno je da ima propusta ali eto ako nista fino je da ce tomo i balijagic prvi put nastupiti u sarajevu...
You are someone else I am still right here

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la mma_hz » 25 nov 2011, 19:23

fera je napisao/la:meni se cini da se redžović i poturak u zadnje vrijeme ne slazu kao prije... rijetko kad dođu da podrze jedan drugog dok je to prije bilo redovno...

sto se tice ovog eventa sigurno je da ima propusta ali eto ako nista fino je da ce tomo i balijagic prvi put nastupiti u sarajevu...
njih dvojica(berin i tomo) su spremni kao nikad i slobodno mozemo ocekivati odlicne borbe..
takodzer ce tu nastupiti i Alija Tucak..momak ima dvije mma pobjede...al ovaj put ce nastupiti u k1 nazalost...
momak je strasan udarac i pobjedio je jednog od boljih srpskih boraca srdjana sekulica.. ;) ;)
sve u svemu to ce biti dobar show za sve ljubitelje slobodne borbe i k1... :D :D
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 26 nov 2011, 13:40

mma_hz je napisao/la:
fera je napisao/la:meni se cini da se redžović i poturak u zadnje vrijeme ne slazu kao prije... rijetko kad dođu da podrze jedan drugog dok je to prije bilo redovno...

sto se tice ovog eventa sigurno je da ima propusta ali eto ako nista fino je da ce tomo i balijagic prvi put nastupiti u sarajevu...
njih dvojica(berin i tomo) su spremni kao nikad i slobodno mozemo ocekivati odlicne borbe..
takodzer ce tu nastupiti i Alija Tucak..momak ima dvije mma pobjede...al ovaj put ce nastupiti u k1 nazalost...
momak je strasan udarac i pobjedio je jednog od boljih srpskih boraca srdjana sekulica.. ;) ;)
sve u svemu to ce biti dobar show za sve ljubitelje slobodne borbe i k1... :D :D
i boxa :P
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 26 nov 2011, 16:40

fera je napisao/la:meni se cini da se redžović i poturak u zadnje vrijeme ne slazu kao prije... rijetko kad dođu da podrze jedan drugog dok je to prije bilo redovno...

sto se tice ovog eventa sigurno je da ima propusta ali eto ako nista fino je da ce tomo i balijagic prvi put nastupiti u sarajevu...
Ne znam u kakvim su odnosima mislim sigurno u dobrim i dalje samo sto je ovaj odabrao k1 kickbox a ovaj se vratio boxu u cemu je zapoceo karijeru. Kada se Redzovic borio u Junu u Njemackoj tada mu je i Poturak dolazio kao sparing partner prilikom priprema. Sada obadvojica valjda imaju i svoju skolu sami pa su samim i tim konkurenti imajuci u vidu da nema toliko klubova bas na tom nivou u SA kao i u BiH. Ja sam samo da se nedjele ti kampovi na SA,TZ.ZE itd jer ce onda biti o to kada Salko organizuje cini mi se ima mec u Decembru u Mejdanu sve tamo isto biti Tuzlaci i onda eto opet novih ratova bezpotrebnih naravno da se trebaju nac borci i protivnici ali sam zasiguran da nisu napravili ovom prilikom ni kontakt sa Temom blak cat iz Tz kao i Kickbox kluba Partner iz ZE. Od Spahovica i od Berina ocekujem brze pobjede u 1 rundi ali volio bi da borbe duze traju zbog nas gledatelja.

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la mma_hz » 27 nov 2011, 01:35

Polo je napisao/la:
fera je napisao/la:meni se cini da se redžović i poturak u zadnje vrijeme ne slazu kao prije... rijetko kad dođu da podrze jedan drugog dok je to prije bilo redovno...

sto se tice ovog eventa sigurno je da ima propusta ali eto ako nista fino je da ce tomo i balijagic prvi put nastupiti u sarajevu...
Ne znam u kakvim su odnosima mislim sigurno u dobrim i dalje samo sto je ovaj odabrao k1 kickbox a ovaj se vratio boxu u cemu je zapoceo karijeru. Kada se Redzovic borio u Junu u Njemackoj tada mu je i Poturak dolazio kao sparing partner prilikom priprema. Sada obadvojica valjda imaju i svoju skolu sami pa su samim i tim konkurenti imajuci u vidu da nema toliko klubova bas na tom nivou u SA kao i u BiH. Ja sam samo da se nedjele ti kampovi na SA,TZ.ZE itd jer ce onda biti o to kada Salko organizuje cini mi se ima mec u Decembru u Mejdanu sve tamo isto biti Tuzlaci i onda eto opet novih ratova bezpotrebnih naravno da se trebaju nac borci i protivnici ali sam zasiguran da nisu napravili ovom prilikom ni kontakt sa Temom blak cat iz Tz kao i Kickbox kluba Partner iz ZE. Od Spahovica i od Berina ocekujem brze pobjede u 1 rundi ali volio bi da borbe duze traju zbog nas gledatelja.
ovaj sport je toliko nepredvidiv da se nista lagano i brzo ne moze ocekivati hehehe
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Casual87
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 avg 2010, 18:06
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Casual87 » 27 nov 2011, 20:04

http://www.sanskimost.gov.ba/index.php? ... Itemid=586" onclick="window.open(this.href);return false;

Senad Ikanović član KBS Sana 2004 iz Sanskog Mosta i aktualni prvak Evrope u kik – boksu u klasi K1 do 67 kilograma, 27. novembra u Obrenovcu (Srbija) ukrstit će rukavice u borbi za odbranu laskave titule Starog kontinenta sa Nebojšom Denićem, višestrukim prvakom Srbije, reprezentativcem i osvajačem bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu 2007. godine.
Ja volim volim volim samo tebe... !

RIP Vedran Puljic

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 27 nov 2011, 23:00

Lijepa vijest da imamo ovakvih boraca sto se bore po k1 pravilima ali kao sto sam vec reko mediji moraju podrzati ove sportove borilackih vjestina mozda se to polako budi a hayat je do sada i samo pratio te meceve nasih k1 boraca Dzevada, Salke onda Redzovica ranije isto i turnire u SHOWTIME.


Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 29 nov 2011, 22:53

Kratki intervju BH MACHINE

[youtube][/youtube]

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 30 nov 2011, 18:42

Cijene za SARAJEVO FIGHT 10 KM Obicno mjesto 20KM loza 30km parter 50km vip.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.