UFC

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Tko je prema vašem mišljenju GOAT:

Khabib
86
63%
Jon Jones
37
27%
GSP
11
8%
neko drugi (navest tko)
2
1%
 
Ukupno glasova: 136

Fuerza
Postovi: 1880
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 20 jan 2020, 17:01

Nisam fan Khabiba, čak mi je Conor možda i najdraži borac trenutno, ali jednostavno Khabib je posebna klasa. Realno nema neki stand up, ali ono što ima koristi najbolje moguće. Rvanje spada u MMA tako da priče o izbjegavanju borbe ne treba komentarisati. Conor Khabiba jako teško može da pobjedi, i ako misli doći do pobjede ne smije napraviti nijednu grešku, to je problem kad se boriš sa Khabibom, moraš biti maksimalno spreman, maksimalno oprezan i da tačno znaš šta radiš. Conor ga može dobiti, ali mora baš odraditi perfektan meč. Svi znamo kako Conor može doći do pobjede, KO prva ili druga runda ili što bi neki rekli lucky punch što je glupost, jer lucky punch ne postoji. Ali mislim da je bolje i za Conora sad da ide na Masvidala ili na bilo koga drugog Gaethje-a npr. da proba da napravi neki niz pobjeda pa tek onda na Khabiba, iako ga ni tad ne vidim kao pobjednika, jer je ludi Dagestanac prototip borca koji Conoru ne odgovara.
Khabiba može pobjediti jedino neki Jon Jones lake kategorije. Znači neko ko ima dobro rvanje, bjj, stand up, znači neki kompletan borac. Ferguson je možda taj, ali opet ni on u rvanju nema šanse protiv Khabiba, ima dobru jiu jitsu ali protiv dobrog rvača ni to ne pomaže. Ali sviđa mi se ono što su rekli iz njegovog tima da su spremni hrvati protiv Khabiba, nešto što niko nije ni pokušavao, kao ako budemo na podu nećemo po svaku cijenu pokušati da ustanemo, ostaćemo na podu i hrvati sa njim, to naravno može da bude i šuplja, ali Ferguson jeste neko ko je opasan kad je na leđima, može napraviti veliku štetu.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 20 jan 2020, 17:13

Nisu rekli da ce se hrvati sa njime nego da ce se boriti. A Tony se konstantno bori iz svake pozicije i taj nikada ne pokusava po svaku cijenu ustati jer je na podu opasan koliko i na nogama.
Dugo pratim ovaj sport a Tony i Khabib je borba nad borbama ponajvise radi stila gdje jedan bazira borbe na kontroli a drugi se bori i zavrsava protivnike na sve moguce i nemoguce nacine. Samo da ostanu zdravi :pray:

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la dscile » 20 jan 2020, 17:22

Marvin je napisao/la:
20 jan 2020, 17:00
dscile je napisao/la:
20 jan 2020, 16:29
Marvin je napisao/la:
20 jan 2020, 16:15
Da se nadovezem na ovo gore (ne)osnovano dizanje Khabiba u nebesa...
Ima li Khabib isti skillset kao Jones,GSP ili sledeci mu protivnik Tony? Nema.
Zasto onda dominira? Iz dva razloga,prvi je nevidjena kontrola protivnika na podu. Takedown % mu je prosjecan ali kada te obori neces ustati. To je Khabib. Tu je ne jedan nego 10 nivoa iznad kolege mu DC-a npr koji je po meni u GOAT konverzaciji.
A drugi razlog su pravila u UFC koja zestoko favorizuju hrvace.
Dalje,da je umjesto oktagona i ograde neki otvoreni prostor u pitanju Khabib nikada ne bi bio sampion. Fakt.
Udarac pesnicom u potiljak nije nista opasniji od bolesne inercije high kicka ili leteceg koljena u sljepoocnicu.
12/6 pravilo je glupost ali tu je. Bodovni sistem je glupost ali tu je. Sta bi bilo da borbe nemaju time limita? Hrvac te obori i lezi na tebi do kraja runde i njegova runda?
Hocu da kazem da je ta prica o tome ko je bolji od koga toliko konceptualna da je suvisna cesto.
U sustini, da baba ima k*rac ne bi bila baba.

Nema Khabiba ko bilo sta uzdizati. Njegovi rezultati to rade za njega. I ovo pisem kao neko kome on nije ni blizu sto se tice omiljenih boraca. Samo treba znati cijeniti velicinu, a ne izmisljati sta bi bilo kad bi bilo price. Svi bi oni dupe dali da mogu dolaziti do pobjeda kao sto on dolazi.
Fulas poentu. Jel ti ok u GOAT debatu trpati lika sa vrlo rudimentarnim i linearnim skillsetom u MMA okvirima? Ako se pogleda sira slika a mora se gledati neke stvari koje sam gore nabrojao oci izbijaju.
Uzmi Connora. Ne volim ga. Ali koliko finishera taj ima u prvoj rundi,u par sekundi samo i to kroz 3 razlicite kategorije. Ko ne bi volio tako hirurski precizno pobjedjivati i kako je to manje impresivno od nacina na koji Khabib pobjedjuje koji mora imati ogradu uz koju te stisne i ubire poene dok te umara? Khabib ima poraza prije oktagona,zasto? Npr bio je na steroidima ali Tibau je realno dobio Khabiba tj deff nije izgubio i to je taj bodovni sistem izmedju ostaloga kog u AKA znaju iskoristavati zato su i dali tolki broj hrvaca sampiona.
Dacu precizan i kratak odgovor.

Jeste, OK mi je trpati u GOAT debatu lika koji dominira svojom kategorijom, koji nema poraza i koji je favorit protiv apsolutno svakog borca. Ali buduci da tek ima 30ak godina, treba vidjeti sta ce biti do kraja karijere.

To sto je meni licno ljepse gledati borbu na nogama stavljam po strani.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 20 jan 2020, 17:23

Za sport i Khabiba je dobro da postoji Ferguson, posljednji borac za kojeg dovoljno ljudi vjeruje da ga može pobjediti. Ja ne vjerujem da može ni on, jedino da se Goat GSP vrati iz penzije. Taj problem je izražen kod Jon Jonesa, barem za mene, apsolutno ne vjerujem da ga iko može pobjediti a da bi se borba prodala moraš ubjediti javnost da imaš i izazivača koji ima šansu.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 20 jan 2020, 17:28

Khabiba moze.dobiti Ferguson, u to cvrsto vjerujem.

Za Jonesa se slazem, trenutno ga nijedan izazivac ne moze skinuti s trona.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 20 jan 2020, 17:39

Drape je napisao/la:
20 jan 2020, 17:23
Za sport i Khabiba je dobro da postoji Ferguson, posljednji borac za kojeg dovoljno ljudi vjeruje da ga može pobjediti. Ja ne vjerujem da može ni on, jedino da se Goat GSP vrati iz penzije. Taj problem je izražen kod Jon Jonesa, barem za mene, apsolutno ne vjerujem da ga iko može pobjediti a da bi se borba prodala moraš ubjediti javnost da imaš i izazivača koji ima šansu.
Nista bolje GSP ne bi prosao. Ne u toj kategoriji. U 170 da,100% bi ga dobio.Usman takodje cak i Colby ali iako je te tezine van kampa i komotno se moze boriti u 170 ne ide gore jer ne moze nadjacati i kontrolisati vecinu tih boraca.
Ja sam 100% siguran da Khabib nece umoriti Tonya. Lik ima najbolji kardio svih vremena. Nece ga nokautirati. BJJ mu nije ni blizu tog nivoa. Nece moci lezati na njemu i udarati ga dok ovaj pokusava ustati jer Tony ce ga udarati non stop laktovima i cime stigne. Licno ne vidim nacin da ga dobije osim da bez ikakvog rizika kada ga obori a oboriti ce ga da lezi na njemu i dobije ga na bodove.
Nekima je to dominacija ali pravila u UFC trebaju par promjena i landscape sampiona bi se preko noci promijenio.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 20 jan 2020, 18:05

AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2020, 15:19
Da gore sam zaboravio jos GSPa. Svako ima svoje misljenje, ja sam uzivao u borbama Andersona, najatraktivniji je borac ikad, medjutim on realno u UFCu u to vrijeme nije imao dostojnog protivnika, a kad je naletio na prvog, oba puta je izgubio. Samo sto su te 2 borbe, zavrsile ozbiljnu karijeru obojici. Ali veliki respect za odbranu titula, ovo je sport u kojem moze pobijedit svako, jer imas mnogo prostora za napravit kobne greske.
Ne vidim kako su borbe sa Silvom završile ozbiljnu karijeru Weidmanu, nije uopšte neke štete posebne primio. Weidmanu su karijeru završili Rockhold sa 50ak brutalnih udaraca u ground and poundu, Herb Dean koji je trebao prekinuti borbu mnogo ranije nego što jeste, i generalni Weidmanov manjak kvalitete u stojci i pogotovo manjak iqa.
Rooney88 je napisao/la:
20 jan 2020, 17:28
Khabiba moze.dobiti Ferguson, u to cvrsto vjerujem.

Za Jonesa se slazem, trenutno ga nijedan izazivac ne moze skinuti s trona.
Jedan Santos ga je umalo dobio sa svim ligamentima u nozi pokidanim. Jones jeste veličian i p4p vjerovatno najbolji i dalje, ali nije više ni blizu nedodirljiv kao što je prije bio. Ide mu na ruku što je trenutno u daleko najslabijoj diviziji, tj diviziji bez nekih ozbiljnih izazivača. Reyes bojim se još nije spreman, da je kako treba čekao bi još godinu ili dvije dok Jones riješi prave kontendere, ali ih nema.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 20 jan 2020, 18:15

Inače, Khabiba je neozbiljno stavljati među najdominantnije šampiona ikada, ima dvije odbrane titule, a osvojio ju je protiv **** Ala Iaquinte koji je imao dan da se spremi za Khabiba, i koji je bio koji #11 ili #12 u lakoj u to vrijeme. U budućnosti, ako zareda još odbrana, zašto ne, sad je to neozbiljno jer imaš likove koji su po 10 puta branili titule a koji se mogu smatrati GOAT-om. Nadominantnije borbe može, šampione nikako.

Inače, mislim da i Gathje ima solidne šanse da pobijedi Khabiba, svakako veće nego Conor Poirier i ostali, najjači je hrvač od svih ozbiljnih kontendera u diviziji, i ima veće šanse da odbrani Khabibova rušenja, samo tu Khabib može biti u problemima. A moguće je, neko je spomenuo borbu protiv Thibaua, jedina borba do sad koja je bila baš baš blizu, možda je čak Thibau trebao i pobijediti, teško je ocjeniti jer se ništa pretjerano nije dešavalo jer je zaustavio rušenja. Sad, ako ih ozbiljan udarač zaustavi, tu bi već Khabib bio ugrožen.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 20 jan 2020, 18:18

DC koji ne voli Jonesa opet za njega kaže da sve što mu je protivnik kvalitetniji to se on bolje bori, tako da ne bi ja previše toga zaključivao na osnovu nekog njegovog "mučenja" protiv Santosa i takvih. Postoji slična teorija i za Khabiba, da mi još uvijek nismo ni vidjeli koliko on maksimalno može jer ga niko još uvijek nije ni testirao i zaprijetio mu da mora vaditi sve što ima da iščupa pobjedu. Još mu niko nije pošteno ni oštetio lice u borbi, Ferguson bi trebao biti prvi koji će to uspjeti svojim laktovima.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la AshburtonG » 20 jan 2020, 18:28

@Donnie

Nisam uopce govorio o steti. Nakon tih borbi jedan je vec bio prosao prime, a drugi je izgubio motivaciju. Nakon sto 2x dobijes Silvu, tesko se bilo ponovo motivisat, pogotovo jos nakon te spomenute borbe koju je izgubio i primio ogromnu stetu.

Ako Khabib ne spada medju najdominantnije borce ikada, ja ne znam sta tebi znaci pojam dominacija. Za mene je dominacija, cinjenica da je on produzio borbe i Porrieru i Conoru. Igrao se s njima na podu, a mogao obojicu dosta ranije zavrsit. Niko nema takvu moc trenutno. ;)

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 20 jan 2020, 18:36

Najdominantniji šampion, ili jedan od, znači mi da je neko bio jako dugo vremena šampion, da je očistio diviziju, po meni, to Khabib još nijedno nije. Kažem, najdominantniji borac ok, ali šampion nikako. To su Jones, GSP i Silva. Tim redom. Ima i Demetrious Johnson zapravo. Jose Aldo je isto iznad Khabiba kao šampion. Ali mislim, polahko, Khabib je šampion manje od dvije godine plus izgubio je mnogo vremena zbog suspenzije, ima vremena nema ga se potrebe još gurati tu.

A Weidman, ne bih rekao da je izgubio motivaciju, mislim da ipak samo nikad nije bio toliko dobar, i da su borbe protiv Silve stvorile pogrešnu sliku o njemu. Realno, Silva se u prvoj zajebavao previše i zato izgubio, u drugoj je slomio nogu. Mislim ne bih da uzimam ništa Weidmanu, zasluženo je uzeo Silvu, ali nije nikad bio elitni borac, uvijek je imao velike rupe u igri, koje su ga kasnije, uz nizak borbeni iq koštale.

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la MMA075 » 20 jan 2020, 18:40

Al ono kao Khabibov nacin borbe je dosadan a GSP-ov nije.. hahah

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la MMA075 » 20 jan 2020, 18:44

Rooney88 je napisao/la:
20 jan 2020, 17:28
Khabiba moze.dobiti Ferguson, u to cvrsto vjerujem.

Za Jonesa se slazem, trenutno ga nijedan izazivac ne moze skinuti s trona.
Tony moze svakog dobit ako je sa glavom na mjestu, nema taktike na koju se protiv njega mozes spremit jer je totalno nepredvidiv.
Slazem se za Jonesa isto, nema konkurenciej u LH.

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la mohikanac12 » 20 jan 2020, 19:17

Kada o kontakt sportu svako priča dobijes ovo, "nije dominantan". Cirkus zivi. :rol:

Evo na 20.00, "nije dominantan". Vidi kako bije, dere, lema, šiba, leši, ubija potomke u idolu.





'I'm going to smash your boy' :bih:
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 20 jan 2020, 19:33

MMA075 je napisao/la:
20 jan 2020, 18:40
Al ono kao Khabibov nacin borbe je dosadan a GSP-ov nije.. hahah

GSP je postao dosadan kada je poceo izbjegavati borbu i stetu koja dolazi iz iste. On kao i Askren su medju onim iskrenim koji otvoreno kazu da u mma hrvanje ima pravila koja mu toliko pasu da je postalo baza i da uz osnove stand up-a mozes daleko.
Razlika je sto GSP kao i Jones i jos neki su full mma borci i zavrsavaju protivnike na sve nacine.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la anonymousHD » 20 jan 2020, 20:37

Kako neko nije dominantan ako cijelu borbu dominira? Iskreno ovako niko ne dominira u UFC-u, svako ima padova i uspona tokom svoje borbe a Khabib? Pa i ne bas. Od prve do zadnje runde on lomi protivnika. Mojne sad price on se valja bla bla, ti sto ne zele da se valjaju neka ganjaju drugi sport. Ima kick box i ostala sranja. Nisu svi hrvaci toliko dominantni kao Khabib. Pa DC je bronzani sa SP pa nije mogao da obori Jon Jonesa kako treba, vise ovaj njega bacao.

Ja Khabiba ne stavlja u GOAT konkurenciju, ne jos, treba on da izbije i Tonyja i Conora tek onda bi mogao da se zacementira medju najvecim.

GSP dosadan? Odo s teme. Ode ovo u qurac sve.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 20 jan 2020, 21:16

Pa druze Danaher grand fucking master licno je to rekao Georgu kada se ovaj htio vratiti. Moras izaci iz komfor zone kilaze i hrvanja te se vratiti svom prijasnjem stilu borbe i zavrsavati protivnike tj biti full mma borac ina vrhunskom nivou povezivati sve te tehnike i stilove.
Oko Khabiba i hrvaca koji cine vecinu sampiona kroz istoriju i zasto je to tako mi se ne da dalje pisati.

Avatar
Finn
Postovi: 9174
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Finn » 20 jan 2020, 21:56

Tacno ce ovako na kraju i biti. Prije ljeta sa Diazom, najesen protiv Khabiba. Izbjeci ce i Masvidala i Gaethjea. :rol:


Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 20 jan 2020, 22:28

Ma neće izbjeći Masvidala, bit će ta Borba 100% kad tad. Pogotovo jer je i Masvidal očajnički aktivno traži i lobira.

Conoru vjerovatno i jest najbolje Diaza sljedećeg, njega sam i zaboravio kad sam pisao jučer, on donosi više hajpa i para od Masvidala, a najlakši je za dobit od svih mogućih protivnika.

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la MMA075 » 20 jan 2020, 22:40

Fan sam Diaza ali mi definitvno nije neko za sami vrh, bio bi mi neka granica 7 na ranku da docekuje ove nove koji hoce da udju u top 7-8.
Ali je pametan samo velike borbe gdje uzme dobre pare i ode sa bratom cicat.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.