UFC

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Tko je prema vašem mišljenju GOAT:

Khabib
86
63%
Jon Jones
37
27%
GSP
11
8%
neko drugi (navest tko)
2
1%
 
Ukupno glasova: 136

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 07 mar 2021, 14:40

Blachowicz je dobio jer je bio bolji ne zato sto je tezi. I na nogama i na podu.

master44
Postovi: 876
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:48
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la master44 » 07 mar 2021, 14:45

E cuj bio bolji na nogama 😂 2 rusenja su odlucila borbu a i iz njih 2 udarca cista nisu bila ali eto nije bilo dovoljno ni Izzy da uzme.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Marvin » 07 mar 2021, 15:06

Laznjaci,dohvat,taktiziranje,sve mu je uzeo i na kraju ga obarao. Nije ga unistio ili izdominirao,ali prilicno lagana pobjeda.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 07 mar 2021, 15:59

Izzy je dobro stojao u LHW ali razlika u težini udaraca i hrvanju bi mu donio velike probleme.

Jones bi ga doslovno pojeo za ručak.

Jan je inače dobar u stojci tako da nije iznenađenje da se dobro držao, čekirao je nekoliko dobrih leg kickova. Rutinska pobjeda Blahoviča.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 07 mar 2021, 16:22

Rakić se opet borio da dobije borbu ali ne i nove fanove. Teško ga je pogoditi, ni jednom Santos nije zamahnuo da je bilo i zamalo.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Tekashi » 07 mar 2021, 16:57


Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Nerminovic » 07 mar 2021, 19:30

ali casuals znaju najbolje, :rol: :rol: Till je obicni troll jedino on ima pravo tako nesto reci :kafa:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 07 mar 2021, 20:35

Obožavam Till-a ili bolje reci " Till no love for his daughter in Brasil " . :D

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9096
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 07 mar 2021, 20:38

Ma Pride pravila uvesli sutanje na podu koljena sve pa ko prezivi prezivi :).

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 07 mar 2021, 20:54

wadethegreat je napisao/la:
07 mar 2021, 20:38
Ma Pride pravila uvesli sutanje na podu koljena sve pa ko prezivi prezivi :).
borbe na smrt lijepi moj

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 07 mar 2021, 22:15

Ovako bi i Khabib prošao kad bi se podigao za kategoriju.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9096
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 07 mar 2021, 22:21

Drape je napisao/la:
07 mar 2021, 22:15
Ovako bi i Khabib prošao kad bi se podigao za kategoriju.
Pa ne znam bas covjek se godinama hrvao sa Cormierom i Velasquezom i izlazio nerijetko kao pobjednik.
Ko zna naravno ali drugaciji stil totalno u odnosu na Izzya puno sigurniji.
Ja samo zelim u ovoj godini da vidim kako Stipe nokautira Jones ili ako Stipe izgubi da serviraju Jonesa Kamerunskom kamenorezcu.

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la KapitenK » 07 mar 2021, 22:34

Ma pusti nek maštaju, to im je jedino i preostalo sada.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 07 mar 2021, 22:42

wadethegreat je napisao/la:
07 mar 2021, 22:21
Drape je napisao/la:
07 mar 2021, 22:15
Ovako bi i Khabib prošao kad bi se podigao za kategoriju.
Pa ne znam bas covjek se godinama hrvao sa Cormierom i Velasquezom i izlazio nerijetko kao pobjednik.
Ko zna naravno ali drugaciji stil totalno u odnosu na Izzya puno sigurniji.
Ja samo zelim u ovoj godini da vidim kako Stipe nokautira Jones ili ako Stipe izgubi da serviraju Jonesa Kamerunskom kamenorezcu.
nema šanse da je izlazio kao pobjednik protiv cormiera i velasqueza u nekim ozbiljnim sparinzima. rockhold je izjavio da je khabib jedini "manji" borac koji mu je zadavao probleme, u fazonu da je bio konkurentan ali da je rockhold i dalje bio bolji.

govorimo o prevelikim razlikama u veličini i snazi. cormier bi svezao khabiba u mašnu da je prava borba, govorimo o razlikama od 30-40 kila, što je baš previše ako govorimo o borcima koji su na podjednakoj verziji skilla, sva trojica su elita i u konverzacijama za najbolje ikad u svojoj kategoriji (khabib je najbolji, ova dvojica su minimalno top3).

khabib je bolji od usmana p4p, bolji je i striker i hrvač, ima i bolju bradu, ali svejedno mislim da bi usman izašao kao pobjednik i u stojci i u hrvanju čisto zbog fizikalija. khabib iako je kompletniji i raznovrsniji na nogama pogotovo u odbrani, ne bi mogao koristiti svoje najjače oružje a to je pritisak+kardio, jer usman ne bi bježao kao ostali a plus i on je kardio mašina. to bi išlo na bodove 10 od 10 puta, a sumnjam da bi khabib mogao da pređe preko usmanove ogromne prednosti u dužini (veći reach za 16 cm) i snazi (usman je ipak dosta veći) i uzme ga na bodove.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9096
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 07 mar 2021, 23:08

Pa govorio sam i naglasio da je hrvanje u pitanju.
Pa nece on ici u tesku brate.
Normalno kad bi ga teskas sastavio da bi vidio pticice.
Sto se tice tehnike hrvanja Khabib je daleko iznad Usmana posebno kada su tranzicije u pitanju.
Usman jeste jaci ali nije to tolika razlika po mom misljenju nije ni Khabib mlakonja.
Usman je prejak u klinchu mada ne znam kako bi to islo protiv Khabiba.
GLedao sam vise videa na youtube gdje se Khabib hrva sa tezim ljudima i bez problema ih rjesava.
Zato i mislim da bi bolje prosao nego Izzy zbog svog stila jer ne bi isao na stojku.
Naravno da ne bi imao sanse u pravoj borbi u recimo Lhw pojeli bi ga ljudi jedan udarac bi bio dovoljan ali welter mislim da bi dobro prosao.
On ionako bas bas cuta weight za lightweight do smrti sebe dovodi.
On hoda inace na oko 185 190 poundi cutta weight da bi imao prednost u svojoj diviziji kao i vecina boraca ****.
Jos uvijek ne mogu da vjerujem da se Rumble borio na 170 poundi :).

Fuerza
Postovi: 1875
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 07 mar 2021, 23:28

Nemam ništa protib Khabiba, ali teško je reći da bi on mogao Usmana da kontroliše na podu bar u pola kao borce iz lake kategorije. Možemo ovdje o tome razglabati do sutra, ali činjenica je da je Izzy imao hrabrosti i napustio svoju zonu komfora i ušao u borbu sa dosta fizički dominantnijim likom, a Khabib to nije uradio, pa samo na osnovu toga ko je kako prolazio na sparinzima protiv većih tipova ne možemo zaključiti ko bi se bolje snašao u kategoriji više.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 07 mar 2021, 23:30

Mislim da bi u velteru generalno dobro prošao, pogotovo u današnem velteru gdje su osim Usmana svi na vrhu ili relativno "mali" (prešli iz lake) ili nisu hrvači. Burns bi eventualno bio problematičan zbog world class bjj, ali nema ni 20% cardia potrebnog da se može suprotstaviti adekvatno Khabibu.

Khabib nije mlakonja samo je Usman veći, i vjerovatno jači. Hoda i Usman na 200+. Osvrnuo se i sam Khabib na to.

https://khabibmcgregor.com/khabib-nurma ... -division/

Pričao je zapravo mnogo puta kako ne želi u velter jer je laka kategorija njegova prirodna kategorija i da bi razlika u težini protiv ovih sa vrha veltera bila prevelika. Uzeo bi veliku većinu likova iz veltera, ali protiv sadašnjeg Usmana ili prime GSP-a teško.

Covington bi bio isto teška i zanimljiva borba ali tu je razlika u težini minimalna jer Covington ne skida praktično ništa, ali mislim da bi Khabib to recimo uzeo.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9096
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 07 mar 2021, 23:33

Ma dobro diskutujemo hipoteticki naravno ne mozemo znati ne tvrdim ja da bi dobio Usmana ali kazem po meni mislim da bi imao bolje sanse nego sto Izzy ima u LHW cisto zbog stila i zbog tezine na kojoj je van borbe.
Izzy nije uopste sada bio toliko los protiv Jana. Mislim otisao je na odluku sa prvakom koji je na dan borbe bas bas tezi od njega ali opet nije bilo dovoljno vidjela se ogromna razlika u snazi udaraca.
Sa druge strane Usman nije poznat kao finisher na nogama ima solidan direkt ali stojka mu nije elitna ni blizu.
A sto se tice Hrvanja licno mislim da bi ga Khabib pojeo.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9096
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 07 mar 2021, 23:44

Inace neki dan sam gledao Masvidal Usman borbu.
Covjek ga tagirao vise puta na 6 day notice fakticki 6 dana skidao kile bez kampa icega. Otisao 5 rundi sa njim vidno umoran nakon 2. runde.
Jedva cekam tu borbu volio bih vise nego ista da ga zakaci Jorge iako su male sanse.
Usmana licno ne mogu smisliti sto zbog stila sto zbog licnosti.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 07 mar 2021, 23:46

Mislim da Adesanya i dalje ima dobre šanse u LHW, samo mu je potrebna adaptacija, što fizička što taktička. Bio je ok sinoć, nije se osramotio, samo je Jan bio bolji. Uvijek će Adesanya imati loše matchupe, poput Rakića recimo zbog hrvanja, ali mislim da ima super šanse protiv manje više svih ostalih.

Adesanyi je najveći problem bio sinoć što se borio kao protiv Romera, da uzme na bodove, previše je ležeran bio. A sa druge strane Jan je došao spreman i savršeno odradio svoj plan. Podsjetio me Jan sinoć na Volkanovskog protiv Hollowaya (prva borba), vidiš i znaš da je Holloway bolji i raznovrsniji striker, al džaba kad se Volkanovski savršeno pripremio i neutralizirao skoro sve što Max ima za ponudit.

A Khabib Usman, ako pričamo samo o hrvanju, mislim da je Khabib bolji hrvač a da je Usman fizički jači, tako da bih rekao 50/50. Ali svejedno, kad bi se borili u mma borbi, sumnjam da bi bilo mnogo hrvanja u toj borbi, ako uopšte.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.