UFC

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Tko je prema vašem mišljenju GOAT:

Khabib
86
63%
Jon Jones
37
27%
GSP
11
8%
neko drugi (navest tko)
2
1%
 
Ukupno glasova: 136

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 13 jul 2021, 09:34

GSP, Khabib, Jones i Silva.

Tacno tim redom.

Manje vise uvijek ponavljamo zasto tako da ovaj put nema potrebe.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 13 jul 2021, 13:32

Apolon je napisao/la:
12 jul 2021, 23:06
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
12 jul 2021, 21:57
Zanima me vaša lista GOAT-ova, da vidimo to znanje o mma :njanjanja:

Za mene lično:

1. GSP
2. Silva
3. Jones
4. BJ Penn
5. Khabib

Što se legendi tiče : Dan Henderson, Frankie Edgar, Werdum, Bisping, Belfort, Chuck Lidell, Aldo
Dobri stari Chuck :kuknjava:

Kad se samo sjetim kako je Titu premlatio :ljepota: Iceman :ljepota:
Prva zvijezda UFC-a, mnogo prije MAc-a.

Što se top zvijezda tiče :

1. Mcgregor
2. Chuck Lidell
3. Silva
4. Brock Lesnar
5. Chael Sonnen
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Swanfilter » 13 jul 2021, 15:44

Kako je Conora Khabib psihicki unistio, to je cudo jedno. Istrosio se za sva vremena ...

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la KapitenK » 13 jul 2021, 16:05

Bektić završio karijeru

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 16:19

Nebojsa
Porije bolji borac?? Pa u prvoj borbi ga je iritantni irac unistio u prvoj rundi toliko da mi ga je bilo zao.dva srecna udarca u drugoj su preokrenuli mec. I sada osim u parteru do pteloma noge Porije nije bio dominantan.


Procitam komentar na sportklubu i onda meni recite da sam fanboy. :rol:

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6398
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la AshburtonG » 13 jul 2021, 16:26

KapitenK je napisao/la:
13 jul 2021, 16:05
Bektić završio karijeru
Ona je otprilike bila zavrsena nakon onog meca sa Elkinsom, kada mu je covjek ustao nakon haman pa 12minuta batina i u 3 sec ga poslao u drugu dimenziju. Sve poslije toga je bilo lose, cak i one dvije pobjede su bile nista specijalno. Zadnja 3 poraza su unistile i ono malo psihe sto je ostalo nakon Elkinsa.

Nije lako nimalo bit neporazen, pa dozivjet onakav mec. Promijeni ti tok karijere u sekundi.

Benkara21
Postovi: 3574
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Benkara21 » 13 jul 2021, 17:13

KapitenK je napisao/la:
13 jul 2021, 16:05
Bektić završio karijeru
Laž.
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 13 jul 2021, 17:15

90minut je napisao/la:
13 jul 2021, 16:19
Nebojsa
Porije bolji borac?? Pa u prvoj borbi ga je iritantni irac unistio u prvoj rundi toliko da mi ga je bilo zao.dva srecna udarca u drugoj su preokrenuli mec. I sada osim u parteru do pteloma noge Porije nije bio dominantan.


Procitam komentar na sportklubu i onda meni recite da sam fanboy. :rol:
U prvom meču je Mcgregor dobio prvu rundu to je istina, ali ovaj isključivo zna da se bori na distanci zato ju je i uzeo.

Boxanje u pocketu je Poirier nivo iznad Mcgregora, za pocketa su potrebne kombinacije i shiftanje na stranama. Mcgregor je iskljucivo pravolinijski borac koji je profitirao na tome što je kontraš i što mu lijevi direkt može bez problema dosegnuti protivnika.

Kada se boksaš sa istim gardom prednja ruka postaje najznačajniji element, a zadnja ruka služi da u pocketu možeš uhvatiti protivnika.

Poirier nije zadao nikakav lucky udarac, vec je iskljucivo plod taktcke zamisli. Svi na svijetu znaju da je Mcgregor podlozan na prednji check hook. Isti check hook kojim ga je Nate dominirao, Mcgregor ne zna da se bori sa prednjom rukom i to je sva mudrost njegovog stand upu.
Zadnja izmjena: DuljevinhoHaraldo, dana/u 13 jul 2021, 17:21, ukupno mijenjano 1 put.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 17:17

Evo i onda meni govorite da sam fanboy.

I prva i druga borba uništen jedina razlika što je ga je u prvoj pogodio lijevom i opet ga nije uspio znacajnije povrijediti u vidu toga da mu krenu klecati noge.

Al' 2 srecna udarca. :rol:

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9139
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 13 jul 2021, 17:38

Ali meni ne ide u glavu kako je moguce da je Khabib toliko iznad sviju.
Gledas Dustina kakve je borce sve rijesio gledas Gaethjea i onda pogledas kako ih je Khabib lagano rijesio bez ikakvih problema.
One tranzicije na podu sa Gaehtjeom su bile savrsenstvo.
Tesko da cemo dobiti opet takvog borca moraju se idealni uvjeti spojiti da si opsjednut od djetinjstva sa sportom da nemas nikakve distrakcije da dostignes takav nivo.
Tyson je bio isti dok mu nije umro mentor naravno Mike nije ni blizu psihicki jak kao Khabib zbog svoje okoline i odgoja ali sto se tice posvecenosti sportu i dovodjenja svoje vjestine do najveceg nivoa.

Sta se desava sa teskom kategorijom?
Ngannou nije mogao biti spreman do septembra zbog travel schedule ili sta vec ovi htjeli August.
Iskoristili Ciryla kao leverage pritisnuli Ngannoua za August i kada je rekao da nece do septembra odmah zavrsili interim borbu.
Cudno malo da su to sve tako brzo odradili s obzirom koliku kolicinu promocije su ulozili iza Francisa.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 17:54

Šta tacno ne ide u glavu da je cijeli život radio samo na hrvanju i došao kao iskljucivo jednodimenzionalan borac?

To što bi ga neko poput Michael Johnson-a raznio u stojci da se usudi stajati, al' da sad ce mi doci i napisati " KME KME to je MMA ".

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9139
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 13 jul 2021, 18:21

I koja je tvoja poenta tu?
Pa i Mcgregor je jednodimenzionalan borac samo sto je Khabib toliko dobar u hrvanju da mu niko ne moze prici.
Brate ti imas neke procese razmisljanja 10to godisnjeg djeteta.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 18:28

Daj ba ovaj se plaši da ostane na nogama duže od minute na prvi znak nevolje se vraca na staro nema miksa borilackih vještina sekunde, Conor itekako ima.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9139
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 13 jul 2021, 18:41

Koji to mix ima Conor?
Ubaci li hrvanje nekada neki submission?
Ima jednu pobjedu polugom 2012te godine .
Ne sjecam se kada je nekoga high kickom nokautirao.
Klasicni jednodimenzionalni kontras.
Recimo Stephen Thompson je slican ali daleko bolji :).
Stajao je Khabib sa Conorom meda Irac nije mogao u "svom" svijetu jos je malo plesao po kavezu nakon overhanda.
Dustin Gaethje Oliveira su puno bolji primjeri kompletnijih boraca.
**** Khabib je toliko dobar u jednom elementu da sa njim vrlo lako zavrsava elitne borce i samu kremu divizije.
Meni se cini da ti samo Conora pratis....

Fuerza
Postovi: 1891
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 13 jul 2021, 18:45

wadethegreat je napisao/la:
13 jul 2021, 17:38

Sta se desava sa teskom kategorijom?
Ngannou nije mogao biti spreman do septembra zbog travel schedule ili sta vec ovi htjeli August.
Iskoristili Ciryla kao leverage pritisnuli Ngannoua za August i kada je rekao da nece do septembra odmah zavrsili interim borbu.
Cudno malo da su to sve tako brzo odradili s obzirom koliku kolicinu promocije su ulozili iza Francisa.
Ogromna nepravda prema Francisu, ne znam šta je poenta toga. Imaš zdravog prvaka i ti ugovaraš borbu za privremenu titulu. Miočić i Cormier maksimalno ukočili kateogoriju trilogijom. Godinu dana Miočić nije branio titulu do njihovog trećeg meča, i sad je problem što Ngannou traži borbu mjesec kasnije nego što su oni planirali. Ne znam šta izvode...

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 18:50

I kakve sad veze ima to što nikoga nije high i low kick-om završio?

Poenta je da ima i da ga se plaše ili bolje receno plašili su ga se.

Te price da je Khabib znanjem overhand poslao su za malu djecu poslao ga je jer se ovaj fokusirao na jednu stvar i znamo koju i opet čist overhand i nije uspio da ga riješi.

Kompletniji borac Conor itekako, al' Khabib ima ono što je neodbranjivo za 30 ljudi bilo i to je to.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9139
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la wadethegreat » 13 jul 2021, 18:52

Po cemu kompletniji? Jel ti znas sta znaci kompletniji borac? Brate ti nisi bas pametan iskreno. Meni se cini da je boks za tebe savrsen sad ce vjerovatno Conor sa bracom Paul u ring pa ces imati sta gledati.

@fuerza
I meni je nejasno skroz.
Posebno jer je Francis probudio interesovanje sire publike za tesku kategoriju koja godinama stagnira i ima problema da privuce paznju i da ima konstantno contendere. Recimo u boksu trenutno teska divizija najvise paznje vuce osim recimo Canela. Teskaski inace su najatraktivinji ljudima i oni dobiju zvjer koja bukvalno ubija sve protivnike pred sobom i oni ga ostave sa strane.
Kako god valjda ce pobjednik ove interim borbe ici ubrzi na Francisa. I ova borba nije losa Lewis Ciyril ali nije to to svi hoce prvaka da gledaju posebno nakon borbe sa Miocicem.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 18:57

Kakav si idiot 'ebo te Conor u ta usta prljava zar te toliko kompleksi pucaju da ne možeš priznati da Khabib ima jedan trik u rukavu dok ih ovaj ima više?

Cuj kaže da li je nekoga nokautirao high ili low kick-om možda ih niko nokautirao, al' ih je dovodio do završnog čina da se predaju prije nego je lijevicom završavao.

I šta je poenta stavi ih 50 puta da se bore na nogama Conor 50 uzima stavi ih 50 puta da se hrvaju zna se ko uzima.

Avatar
jelle
Postovi: 5631
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la jelle » 13 jul 2021, 19:13

Gore ste vi budale sto se s ovim degenom prepirete ...valjda ste skontali do sad 😁

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 13 jul 2021, 19:17

jelle je napisao/la:
13 jul 2021, 19:13
Gore ste vi budale sto se s ovim degenom prepirete ...valjda ste skontali do sad 😁
Ti si moj brat JTfup. :rol:

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.