NFL

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderatori/ce: rio_Ferdy88,rio_Ferdy88

jestamaji
x 81
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 08 maj 2020, 12:59

Pasha je napisao/la:
08 maj 2020, 08:55
jestamaji je napisao/la:
08 maj 2020, 00:23
naravno, svi se nadamo, ali ako se zakuha i politika kaže njet mogu se i goodell i nfl slikati
Trumpova politika?
nemam pojma čija tj ko u americi to odlučuje. u svakom slučaju su odma poslije objave rasporeda krenule najave prodaje karata, dobio sam gomilu emailova od ticketmastera i od samih timova, u principu gdje god si nekad nešto kupio stave te na mailing listu .. kakva privatnost kakva tajnost osobnih podataka kakvi bakrači, toga u americi nema :mrgreen: :D

interesantno je inače šta bi se moglo desiti dogodine sa draftom ako ne bude sezone. za igrače sa koledža se ništa ne mijenja, oni moraju biti tri godine na koledžu i mogu na draft sve da utakmice nisu odigrali (ako ispune dodatne uslove koji se svakome ko ima sportsku stipendiju naštele)

međutim NFL nema tačno definisano šta se u tome slučaju dešava. najvjerovatnija opcija je ili kreiranje draft rasporeda prema nekom prosjeku od 3-10 godina ili čak neka vrsta draft lutrije na osnovu tog istog prosjeka (ili u više jakosnih grupa ili svi u isti koš). dakle apsolutni NFL meltdown u kome cheateri dobijaju lawrencea je moguć :o

Pasha
Moderator
x 48
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 08 maj 2020, 20:24

Trump ce se zalagati ako ikako mogne, da sezona ide. Zato sam te pitao, je li Trumpova politika.

Predsjednicki izbori bi se trebali odrzati ove godine. Ali cak i da izgubi funkciju, ostaje predsjednik do 20. januara sljedece godine...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

jestamaji
x 81
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 08 maj 2020, 23:20

Pasha je napisao/la:
08 maj 2020, 20:24
Trump ce se zalagati ako ikako mogne, da sezona ide. Zato sam te pitao, je li Trumpova politika.

Predsjednicki izbori bi se trebali odrzati ove godine. Ali cak i da izgubi funkciju, ostaje predsjednik do 20. januara sljedece godine...
ne vjerujem da će to zavisiti od njega nego prvenstveno od toga kakva bude tada situacija sa zarazom

Pasha
Moderator
x 48
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 09 maj 2020, 10:45

Pa to i znaci, ako ikako mogne.

Iako je ssda Amerika najteze pogodjenja, do kraja jula ce i kod njih virus biti pod kontrolom. Znaci ds ce sezona moci poceti. Upitno je sta ce se desavati sa krajem septembra, jer je ocito da je virus presao na juznu poluloptu, gdje je sada jesen. Ja ocekujem da ce se ponovo vratiti kod nas na sjever. E sad da li u istom, oslabljenom ili ojacanom obliku tesko je i spekulisati.

Zato ja vjerujem, da ce biti uslovi da sezona pocne, pa i bez gledalaca. Ali da li ce se moci zavrsiti je drugi par cipela...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

jestamaji
x 81
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 09 maj 2020, 11:28

zvuči logično!

nego pregledao sam malo raspored, interesantno je kako NFL to šteli da izvuče sebi maksimum :mrgreen:
cheateri, bez obzira na to što su u raspadu, dobiše 5 prime time tekmi, pa vezane dvije u LA pa dvije kući na kraju i nijedne gostujuće hladne tekme, tampa koja nikad nije poštene tekme u prime time imala odjednom dobija 5 takvih i niti jednu jedinu hladnu tekmu cijele godine, sve samo da tomi bude sve potaman i da ostane da igra još koju godinu. mada je interesantno da pored tih 5 prime time tekmi ni brady-rodgers ni brady-mahomes nisu u prime time. ko zna možda bude i to flexovano ako budu dobri i jedni i drugi, a biće ako ne bude povreda. raidersi su dobili optimalan raspored ali to je bilo očekivano nakon onoga što su im uradili prošle godine. malo me čudi da je chiefs-ravens tako rano, to je ipak trebala biti apsolutna tekma sezone. timovi iz LA i NY su fino podijeljeni, puno bolje nego prošle dvije godine, elem imam utisak da je ove godine bilo puno lakše napraviti pristojan raspored nego prije, možda zbog toga jer su i stadioni i gradovi imali puno manje blokiranih termina

rio_Ferdy88
Moderator
x 230
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 maj 2020, 12:15

Al Ravensi ce cini mi se putovati 6 hiljada milja u toku sezone a Sehawksi oko 24 hiljade. Ravensi najmanje u cijelog ligi, dobar im je raspored.

I cudi me da Jagsi nisu uzeli Cama, al po tome bih rekao da idu na tank i da ce ganjati Lawrencea.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

KenoRob
x 30
Kontakt:

Post Postao/la KenoRob » 10 maj 2020, 15:46

Koga cemo mi ganjat Rio? Imamo daleko najtezi raspored ali nesto vjerujem u Stidhama da je dobar game manager i da mozemo uleti u playoff pogotovo ovaj novi format sa 7 ekipa.

jestamaji
x 81
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 10 maj 2020, 19:10

sa 6-10 niko ne može u playoff, ni bellicheat ni njegova džukela! :mrgreen:

work
x 4
Kontakt:

Post Postao/la work » 10 maj 2020, 19:13

Neka se udaraju nogom u guzicu ako ne budu zakucani na dno divizije.
NBA fantasy king for 2014/15 (ss.ba, sa-x)

amerosm
x 11
Kontakt:

Post Postao/la amerosm » 10 maj 2020, 21:14

KenoRob je napisao/la:
10 maj 2020, 15:46
Koga cemo mi ganjat Rio? Imamo daleko najtezi raspored ali nesto vjerujem u Stidhama da je dobar game manager i da mozemo uleti u playoff pogotovo ovaj novi format sa 7 ekipa.
Ja ne vjerujem u Stidhama, jer razni izvještaji govore da brzo puca pod pritiskom...

Tako da očekujem da će ovo za nas biti rebuild sezona, kako bi sa izborom QB-a i salary-capom kojeg posjedujemo naredne godine opet igrali zapaženu ulogu u AFC-u.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

tuzlak1987
x 204
Kontakt:

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 maj 2020, 20:58

Sta ti je nafaka. Uzmes budalu u prvoj rundi, a on ce sada na robiju iako je kao rookie prve runde automatski milioner on je pljackao :bow:

A tek smo skrpili CB i SS.

jestamaji
x 81
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 16 maj 2020, 13:18

mentalni sklop kišne gliste, to je bar jasno. aaron fernandez revisited!

nema treninga, nema timskih aktivnosti, nema kontrole nad glavom .....gomila maloumnika sa napomenutim mentalnim sklopom ne zna šta bi od sebe i prave sranja dan za danom, skoro svaki dan novo hapšenje :D

SaltCityAttack
x 4
Kontakt:

Post Postao/la SaltCityAttack » 23 maj 2020, 23:57

Historijski gledano upravu je da Halasa nije bilo ko zna kada bi narod počeo pratiti NFL on je jedan od osnivača lige

Chicago Bears: Reasons why the Lombardi Trophy should be named the Halas Trophy

Chicago Bears, George Halas
Despite how great of a coach Vince Lombardi was, the Lombardi Trophy should have been named after Chicago Bears player, coach and owner George Halas.

It might not be America’s favorite past time, but the NFL is arguably the most successful sport in American history. The thing is, the NFL was not always this successful. In the beginning, there were five teams from Ohio, four teams from Illinois, two teams from Indiana, two teams from New York and one from Detroit. Of the original 14 teams, only two teams remain — Arizona Cardinals and the Chicago Bears.

In the beginning, the NFL champion was the team with the best record at the end of the season. The league switched to a playoff system in 1933. One of the biggest rivalries in football has always been between the Chicago Bears and the Green Bay Packers. Despite the Bears being my favorite team, I have to admit that the Packers lead them in championships.

The Chicago Bears have nine championships to the team’s franchise. The first was when the team was still named the Chicago Staleys. Seven more happened before the NFL merged with the AFL in 1960. The Bears won another championship in 1963 before the Super Bowl era started in 1966. Finally, the team won its first and only Super Bowl in 1985.

The Packers on the other hand have won 13 combined championships. Six of them came before the NFL/AFL merger. Three more came after the merger and then the Packers went on to win four Super Bowls during the Super Bowl era.

It should be noted I am not admitting the Packers are better. They are not. However, we have to give the franchise the respect it deserves. The point is that just because the Packers have more championships than any other team in the NFL, it is not reason enough to name it the Lombardi Trophy. Here are the reasons why the trophy should indeed be named the Halas Trophy instead.

The NFL might not have existed without George Halas

George Halas was not the sole founder of the NFL, but honestly, if it were not for him, the NFL might not be what it is today. The NFL dates back to 1920 and Halas was there from the start. The merger with the AFL took place in 1960 and Halas was there for that too. Whenever the game took a major turn, George Halas was still a part of things.

It might be hard to believe, but in the beginning the NFL was struggling. Imagine the XFL and AAF, but instead of losing to the NFL, they were losing to the likes of college football. Back then, college football was the choice of fans when it came to the sport. No one, including the media, seemed to care about this new league founded in Ohio that consisted of 14 games.

Halas played a major role in changing things for the better. He convinced collegiate star Harold “Red” Grange to sign with the Bears and this brought media to the league. This move itself could have single-handedly saved the NFL. Without it, the league may never have taken off and turned into what it is today.

Halas was also the innovator behind the public announcement systems and radio broadcasts. Nothing against Vince Lombardi, but he did not play as big of a pivotal role in the creation of the NFL as Halas. In fact, he did not play a part at all since he did not start coaching in the NFL until 1954. Tell me again why his name represents the Super Bowl trophy?

George Halas was more than just a coach

When it comes to the NFL, no one can deny the impact that George Halas brought to the game. He not only coached the Chicago Bears, but he also played for the team for 10 years. He was a dominant defensive end in the early years. Realize this too, Halas was the head coach at the same time he was a player. Could you imagine a player having to coach the team in today’s age?

Halas played nine years in the league from 1920 to 1929. The Chicago Bears (Staleys at the time) only won one NFL championship while he was a player. It was not until he stopped playing when the Bears started winning more consistently. Again, could you imagine coaching and playing at the same time. The team was still successful with plenty of second-place finishes, but those do not show up as well in the record books.

Not only was Halas a player and a coach, but he was also a co-owner of the team and eventually sole owner of the team in 1932. He coached while owning the team until 1967. He then owned the team until his death in 1983. His family continues to own and operate the team. The Super Bowl trophy had already been named the Lombardi Trophy. The league named the NFC Championship trophy after Halas to honor him instead.

It seems the timing of Lombardi’s death in 1970 played a major role in why the Super Bowl trophy is not the Halas Trophy.

Halas is known for his winning ways

Outside of Vince Lombardi passing away before George Halas, many point to the fact that Lombardi was the winningest coach as to why the Super Bowl trophy is named after Lombardi. I will not argue with the fact that Lombardi had a better winning percentage than Halas as a head coach. But remember, Halas was more than a coach.

We should also point out that Lombardi only coached for 10 years in the NFL. Nine seasons with the Green Bay Packers and one with the Washington Redskins. During that time he won three NFL Championships and two Super Bowls. His winning percentage was .738.

That is great and all, but Halas coached the Chicago Bears for 40 years. No one has come close to that mark. He was the head coach of the team in all but three of the teams’ championship victories too. That said, he was still the owner and played a part in the team during those other three victories too. His winning percentage was still .682 and I wonder what that mark would have been for Lombardi had he coached another 30 years.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

KenoRob
x 30
Kontakt:

Post Postao/la KenoRob » 25 maj 2020, 16:16

Stidham ce da pokida. Bolji je od Jimmy-G-a!

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.