NFL

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

jestamaji
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 28 okt 2019, 10:31

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 28 okt 2019, 11:31

Šteta što Mahoms nije sinoć igrao bila bi to baš perverzija od utakmice, ovako mi je malo čudno da su Pekersi dobili malo na silu jer je odbrana Kanzasa katastrofa, a i odbrana Pekersa izgleda popušta pomalo. Biće krvi u plejofu između Najnersa, Sejntsa, Pekersa, Dalasa :D NFC je uvijek za tri koplja zanimljiviji od AFC-a. Te ekipe imaju više navijača i gledaniji su po statistici od ekipa iz AFC-a.

Bejker Mejfild :oops:

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 28 okt 2019, 12:12

BocaJuniors1905 je napisao/la:Šteta što Mahoms nije sinoć igrao bila bi to baš perverzija od utakmice, ovako mi je malo čudno da su Pekersi dobili malo na silu jer je odbrana Kanzasa katastrofa, a i odbrana Pekersa izgleda popušta pomalo. Biće krvi u plejofu između Najnersa, Sejntsa, Pekersa, Dalasa :D NFC je uvijek za tri koplja zanimljiviji od AFC-a. Te ekipe imaju više navijača i gledaniji su po statistici od ekipa iz AFC-a.

to oko navijača je fama, jeste NFC zeru ispred ali to je uglavnom zbog toga što su tamo ove stare ekipe tipa meda, sireva i naravno kauboji. ali nije ni AFC za zanemariti, steelersi imaju najviše putujućih navijača u NFLu, čak više i od packersa koji se time vole puhati, a brownsi i kompletan AFC west (osim chargersa) nisu za zanemariti. e sad što te većinom pijane i dobrim dijelom asocijalne fanove iz AFC niko ne želi vidjeti u svome gradu to je nešto drugo! :mrgreen:

apropo mahomesa, vratiće se taj brzo i onda ide akobogda playoff jak do bola. AFC championship u kome KC degažira tomicu i bilija u penziju i to u foxborou bi volio vidjeti, a onda superbowl protiv koga god iz NFC. ko u NFC uđe u playoff taj sigurno nije za podvoz!

MElloo
Kontakt:

Post Postao/la MElloo » 28 okt 2019, 12:15

Kakvo li ce biti kretanje Mahomesa jer njegova specijalnost su ta luda bacanja van pocketa

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 28 okt 2019, 16:06

jestamaji je napisao/la:
BocaJuniors1905 je napisao/la:Šteta što Mahoms nije sinoć igrao bila bi to baš perverzija od utakmice, ovako mi je malo čudno da su Pekersi dobili malo na silu jer je odbrana Kanzasa katastrofa, a i odbrana Pekersa izgleda popušta pomalo. Biće krvi u plejofu između Najnersa, Sejntsa, Pekersa, Dalasa :D NFC je uvijek za tri koplja zanimljiviji od AFC-a. Te ekipe imaju više navijača i gledaniji su po statistici od ekipa iz AFC-a.

to oko navijača je fama, jeste NFC zeru ispred ali to je uglavnom zbog toga što su tamo ove stare ekipe tipa meda, sireva i naravno kauboji. ali nije ni AFC za zanemariti, steelersi imaju najviše putujućih navijača u NFLu, čak više i od packersa koji se time vole puhati, a brownsi i kompletan AFC west (osim chargersa) nisu za zanemariti. e sad što te većinom pijane i dobrim dijelom asocijalne fanove iz AFC niko ne želi vidjeti u svome gradu to je nešto drugo! :mrgreen:

apropo mahomesa, vratiće se taj brzo i onda ide akobogda playoff jak do bola. AFC championship u kome KC degažira tomicu i bilija u penziju i to u foxborou bi volio vidjeti, a onda superbowl protiv koga god iz NFC. ko u NFC uđe u playoff taj sigurno nije za podvoz!

Ma ove ekipe iz AFC-a su mi nekako bezlične, dosadne osim Rejdersa i Braunsa jer s njima nikad nije dosadno :mrgreen: U NFC-u sve neke luđačke ekipe, Kauboji imaju više navijača nego 25 ekipa zajedno :mrgreen: Filadelfija takav grad tvdokoran, pa Bersi, pa Pekersi, Najnersi, Džajantsi, Remsi, nekako su mi te ekipe iz NFC tvrdokornije i dosta su gledanije of AFC timova.

A mislim da su Čardžersi najgora i najdosadnija ekipa u NFL uopšteno.

Amarinho
Kontakt:

Post Postao/la Amarinho » 28 okt 2019, 16:06

Bio sam na 4 stadiona u Americi u zadnjih par godina, mogu se uglavnom slozit sa jestom. Nije fer uporedit americku NFL atmosferu i navijace naprimjer sa „evropskim“ fudbalom, jbg na Bilinom Polju je 1000x bolje atmosfera nego na bilo kojem stadionu gdje sam bio. Ali kad bi morao napravit ranking, taj bi izgledao odprilike ovako:

#1 Seattle CenturyLink Field

Odlican stadion, nije daleko od samog centra grada, Baseball stadion je odmah pored i uglavnom sve sto ima veze sa sportom je oko tih stadiona, ima dosta kafica, nesto u stilu Puba, gradski prevoz odmah do stadiona. Organizacija vrlo dobra, poslje tekme se raja brzo razidje. Navijaci su od ovih sto sam ja sad bio najludji i najglasni. Ono kad je 3rd down za protivnika bukvalno i djecak od 5 godina se dere, jedva cujes osobu pored sebe.

#2 Chicago Soldier Field

Hvala Dadi, jer bez njega ne bih nikad imao priliku osjetit car pravog americkog “Tailgate”. :D Stadion isto odprilike u centru grada i navijaci su ok. Organizacija onako, bio je jedan jedini ulaz za nas 50’000 ili koliko vec stane na stadion. Ne znam kako bih se vratio sa stadiona bez Dade, valjda pjeske 45min do Hotela. Jedini minus su iskreno navijaci, imao sam osjecaj da je to neka elita sad ili ti ga “babini sinovi” sto bi mi rekli. Mozda je razlog toga sto je bila prva tekma i cijene zestoke. Brzo izgube zivce i pljuju svoje igrace (Trubi vec zvizdali nakon drugog 3&out).

#3 Foxboro Gillete Stadium

Slicno kao u Chicagu, starij ljudi na stadionu, valjda vecina ima sezonsku pa idu stalno isti. Nisu sad neki navijaci, ne galame, ne podrzavaju, sjede svi i rokaju pomfrit i hamburgere. Vodili Patsi protiv Texansa tada 27-13 ili tako nesto i u 4th Quarteru pola stadiona izlazi. Organizacija je KATASTROFA iz Foxboroa nazad u Boston ti treba 2-3 sata, od toga sat dok izadjes iz Parkinga. Valjda levatski potez sto nisam trazio neki gradski prevoz.

#4 Miami Hard Rock Stadium

Ovo je kao da ides gledat Arsenal ili Barcelonu pa ono 90% turista bude na stadionu. Dosta ljudi sa dresovima nekih tamo desetih ekipa sto uopste ne igraju. Stadion dosta daleko od centra tako da moras vozit sam, Parking 100 dolara ispred stadiona, kao da cu ga uzet mjesec dana a ne 4 sata.

Najcudnije mi je, valjda to sto sam Bosnjo i iz evrope… da uopste nema problema ako si u gradu/oko stadiona/na stadionu a nosis dres protivnicke ekipe. Cak i oni najludji rivali Packersi i Bearsi… pa bilo oko mene bar 5 ljudi sa dresovima Packersa i niko ih nije provocirao. Sta mislis kod nas odes sa dresom Zelje na zapad.

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 28 okt 2019, 16:20

Amarinho je napisao/la:Bio sam na 4 stadiona u Americi u zadnjih par godina, mogu se uglavnom slozit sa jestom. Nije fer uporedit americku NFL atmosferu i navijace naprimjer sa „evropskim“ fudbalom, jbg na Bilinom Polju je 1000x bolje atmosfera nego na bilo kojem stadionu gdje sam bio. Ali kad bi morao napravit ranking, taj bi izgledao odprilike ovako:

Odlican stadion, nije daleko od samog centra grada, Baseball stadion je odmah pored i uglavnom sve sto ima veze sa sportom je oko tih stadiona, ima dosta kafica, nesto u stilu Puba, gradski prevoz odmah do stadiona. Organizacija vrlo dobra, poslje tekme se raja brzo razidje. Navijaci su od ovih sto sam ja sad bio najludji i najglasni. Ono kad je 3rd down za protivnika bukvalno i djecak od 5 godina se dere, jedva cujes osobu pored sebe.

#2 Chicago Soldier Field

Hvala Dadi, jer bez njega ne bih nikad imao priliku osjetit car pravog americkog “Tailgate”. :D Stadion isto odprilike u centru grada i navijaci su ok. Organizacija onako, bio je jedan jedini ulaz za nas 50’000 ili koliko vec stane na stadion. Ne znam kako bih se vratio sa stadiona bez Dade, valjda pjeske 45min do Hotela. Jedini minus su iskreno navijaci, imao sam osjecaj da je to neka elita sad ili ti ga “babini sinovi” sto bi mi rekli. Mozda je razlog toga sto je bila prva tekma i cijene zestoke. Brzo izgube zivce i pljuju svoje igrace (Trubi vec zvizdali nakon drugog 3&out).

Slicno kao u Chicagu, starij ljudi na stadionu, valjda vecina ima sezonsku pa idu stalno isti. Nisu sad neki navijaci, ne galame, ne podrzavaju, sjede svi i rokaju pomfrit i hamburgere. Vodili Patsi protiv Texansa tada 27-13 ili tako nesto i u 4th Quarteru pola stadiona izlazi. Organizacija je KATASTROFA iz Foxboroa nazad u Boston ti treba 2-3 sata, od toga sat dok izadjes iz Parkinga. Valjda levatski potez sto nisam trazio neki gradski prevoz.

Ovo je kao da ides gledat Arsenal ili Barcelonu pa ono 90% turista bude na stadionu. Dosta ljudi sa dresovima nekih tamo desetih ekipa sto uopste ne igraju. Stadion dosta daleko od centra tako da moras vozit sam, Parking 100 dolara ispred stadiona, kao da cu ga uzet mjesec dana a ne 4 sata.

Najcudnije mi je, valjda to sto sam Bosnjo i iz evrope… da uopste nema problema ako si u gradu/oko stadiona/na stadionu a nosis dres protivnicke ekipe. Cak i oni najludji rivali Packersi i Bearsi… pa bilo oko mene bar 5 ljudi sa dresovima Packersa i niko ih nije provocirao. Sta mislis kod nas odes sa dresom Zelje na zapad.

Ma ne poredim ja atmosferu u Americi sa evropskom ili južnoameričkom, jer se to ne može porediti, Gusari Kakanj imaju bolje navijače :mrgreen: od svake NFL ekipe, tamo je drugačija kultura. Nego sam poredio timove iz AFC-a i NFC-a, ovi iz NFC-a su dosta popularniji i kad ne pikaš Kauboje koji su Crvena zvezda Amerike, to dokazuje i gledanost tih utakmica na TV-u, zato se TV kuće tamo bore da imaj timove iz NFC u udarnim terminima

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 28 okt 2019, 17:25

Amarinho je napisao/la:Bio sam na 4 stadiona u Americi u zadnjih par godina, mogu se uglavnom slozit sa jestom. Nije fer uporedit americku NFL atmosferu i navijace naprimjer sa „evropskim“ fudbalom, jbg na Bilinom Polju je 1000x bolje atmosfera nego na bilo kojem stadionu gdje sam bio. Ali kad bi morao napravit ranking, taj bi izgledao odprilike ovako:

#2 Chicago Soldier Field

otiđi u dawgpound sa gostujućim dresom :mrgreen:
ali vazda ima kretena koji to urade, onda ih ovi iz klivlenda prebiju i onda dođe osiguranje i izbaci ih (barem iz dawgpounda, neke i iz stadiona, zavisno od toga ko je prvi počeo) :o to nema baš previše veze sa amerikom :cool: ali ko ih je.be kad se kur.če a neznaju letit :mrgreen: :mrgreen:

generalno gledano, nemaju ameri blage veze šta je navijanje, to je bar jasno, a pitanje je i imaju li ikakve veze sa onim što se u ostatku svijeta podrazumjeva pod riječju navijač :wave:

salkan
Kontakt:

Post Postao/la salkan » 28 okt 2019, 21:37

Više volim pogledat starinsko AFC klanje sa rezultatom 9-3 nego NFC sranje 50-42. Imam NCAA za poene i egzibicije.

Edin TM87
Kontakt:

Post Postao/la Edin TM87 » 29 okt 2019, 01:41

jestamaji je napisao/la:vidjećemo, treba ti season best od JuJua da ostaneš sa pozitivnim skorom. ja podržavam dugačak jezik na fantaziju i baš zato će biti cool kad poslije svih ispada samouvjerenosti padneš na 4:4 :mrgreen:

Ybga sam sam sebe uyebo da valja. Samo da sam ostavio Tannehila gotovo bi bilo, al' neki me djavo natjera da uletim dan prije i izbacim ga, isto tako ranije izbacim onog Metcalfa levata i on ga pokupi kad puff 2TD sa 13 yardi :mrgreen: da ne pricam o Chubbova 2 fumblea od tog drugi na ulasku u endzonu :facepalm:

Jednostavno ne dade se nesto ove hefte, ali nebitno ti mi svakako nisi prijetnja, pokazao si sve trejdom odbrane Patsa za Locketta :damn:

Ovi nemaju akciju za Jujua, Miami ce ih bagelovat...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

MElloo
Kontakt:

Post Postao/la MElloo » 29 okt 2019, 01:45

Hajmo Fitzmagic

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 29 okt 2019, 13:22

Edin TM87 je napisao/la:
29 okt 2019, 01:41
jestamaji je napisao/la: vidjećemo, treba ti season best od JuJua da ostaneš sa pozitivnim skorom. ja podržavam dugačak jezik na fantaziju i baš zato će biti cool kad poslije svih ispada samouvjerenosti padneš na 4:4 :mrgreen:
Ybga sam sam sebe uyebo da valja. Samo da sam ostavio Tannehila gotovo bi bilo, al' neki me djavo natjera da uletim dan prije i izbacim ga, isto tako ranije izbacim onog Metcalfa levata i on ga pokupi kad puff 2TD sa 13 yardi :mrgreen: da ne pricam o Chubbova 2 fumblea od tog drugi na ulasku u endzonu :facepalm:

Jednostavno ne dade se nesto ove hefte, ali nebitno ti mi svakako nisi prijetnja, pokazao si sve trejdom odbrane Patsa za Locketta :damn:

Ovi nemaju akciju za Jujua, Miami ce ih bagelovat...

samo ti svoga posla, rendija sam dobio i bez NE a tebe ko i svake godine i bez QB ako treba :mrgreen:

ali eto, izvuče te juju i bez akcija za njega ;) TD catch mu je stvarno bio prva klasa! :thumbup:

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 29 okt 2019, 19:50

peti brat dalton odsviro svoje :o

biće tuče oko prvog picka u W16 cinci@miami :mrgreen: pa da vidimo ko je gluplji da dobije tekmu? :mrgreen:

GoRaN
Kontakt:

Post Postao/la GoRaN » 29 okt 2019, 21:53

Fitz je digao Finse na level više, možda i isčupa neki W do kraja. Kako lik slavi svaki TD ko luđak, prima batine iza onog smeća od OL, ide u kontakt kao mlađahni FB... Nema pritiska, znaš da ti više niko neće dati neki veliki ugovor i lik baš uživa u svakom snapu. Podsjeća me na McCownov slavujev pjev u Jetsima i možda je mogao pomoći i nekoj ozbiljnijoj ekipi od Miamia.

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 31 okt 2019, 11:39

trent williams naučio nešto od AB, i njega žulja kaciga :mrgreen:

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 03 nov 2019, 10:13

danas opet jutarnja tekma ... nije to ni loše!

naravno, ako ne bude kiše odo gledat želju, ako bude padalo onda taman NFL dok ne počne željo

muhamedhulk
Kontakt:

Post Postao/la muhamedhulk » 03 nov 2019, 10:43

Hilton out a nemas koga pokupiti iz Coltsa na FF....toliko o ekipi.
Nekako sam Pascala uzeo, neka ga barem na klupi xD
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!
Thiago Alcantara=Choker!

Mig_Mig
Kontakt:

Post Postao/la Mig_Mig » 03 nov 2019, 12:08

muhamedhulk je napisao/la:
03 nov 2019, 10:43
Naravno da nema kad igramo sa tri TE plus nam je 2. WR na IR od prvog kola. Jos jedan dokaz kakav je umjetnik Reich, sa ovakvim WR i rezervnim QB hladno uzima diviziju da ne kazem da smo bye. Pascal bi danas mogao imat dobru utakmicu a mozda se Reich bazira totalno na run.
Stolar iz Bratunca

Edin TM87
Kontakt:

Post Postao/la Edin TM87 » 03 nov 2019, 12:37

muhamedhulk je napisao/la:
03 nov 2019, 10:43
Pascal je primary wr, mozes ga start slobodno.

Teska tekma u Pittsburghu danas i prevazna. Steta sto se Hilton povrijedi i nece ga biti 3-4 sedmice, ali ako dobijemo danas, vrlo vjerovatno idemo na 8-2 jer slijede Miami i Jagsi nakon ovog i onda Houston nadam se da ce se TY vratiti do tad. S 8-2 playoff je siguran i onda se treva ganjati bye, pogotovo sto imamo tie sa Kansasom a tu su i Ravensi. Patsi su malo pobjegli ali vidjet cemo ih u tezim tekmama koje im slijede, vec veceras nadam se da se Ravensi nece samoubit u prva 2 napada ko 90% ekipa sto su igrali s njima ove sezone.

Sa Pittsom 50-50, mi bez Hiltona oni bez Connera, ko bude cvrsci u odbrani odnosi pobjedu.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

MElloo
Kontakt:

Post Postao/la MElloo » 03 nov 2019, 12:38

Danaas nfl od pola 4 pa citav dan haha

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.