Rugby Union&League

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 mar 2017, 11:57

Kakve tekme jutros, prvo fantastičan comeback Crusadersa, a onda dvije koje su riješne u 80+, Thurstonovi Cowboysi promašenim kickom koji se odbio od gola i Sharksi koji su ukrali tekmu Brumbiesima, proper rugby :clap:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 mar 2017, 13:30

Kakva sezona za La Rochelle, Vito i Brock James prolaze labuđi pjev, iskoristili su pad Racinga, Toulona, Toulousa i stvarno igraju odlično, jučer su imali strašan goal line stand u zadnjoj minuti protiv Toulousa kojemo bi ovo mogla biti prva sezona u zadnjih 40 god da ne uđe u PO i prva uopće bez Evrope :shock:

Mouradovi plaćenici sa juga francuske isto ne pokazuju ništa posebno, ali nekako vjerujem da će se ugurati u PO, u Evropi ih čeka derbi sa Clermontom. Carterov Racing nakon titule prošle sezone nepropoznatljiv, visi im PO opasno.

U Premu Leicester i Saintsi se muče i sa Bathom će do kraja voditi borbu za to zadnje mjesto u PO, dok su Sarriesi, Exeter i Wasps sigurni učesnici. Prvi i treći igraju i Evropu, okršaj sa Pro 12 ekipama, gdje Saracensi imaju nešto lakši posao protiv Glasgowa koji ove sezone nisu baš na onom prošlogodišnjem nivou, a Waspsi će ići Leinsteru u Dublin i to bi uz francuski derbi trebao biti najzanimljiviji meč četvrtfinala :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 mar 2017, 13:18

Thurston ponovo u produžetku slomi srca Broncosima sa zlatnim drop golom, GOAT :tokralju:

On i Smith od jutros novi članovi kluba 2000 poena, tek 5 i 6 igrač i u historiji kojima je to pošlo za nogom :clap:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 mar 2017, 19:14

Super Rugby ili 6N :hmm: :mrgreen:

Kakvo rastavljanje Skota na Twickenhamu, 60p im utrpali, 7 try :tokralju:

Joseph hettrik, Farell oborio rekord po broju poena, Launchbury strasan, Novell i Care isto, vratio se Big Billy Vunipola, titula odbranjena, sljedece sedmice u Dublin po Grand Slam.

Skoti iako uzasni u odbrani, ipak 3 trya, sto govori da i Englezi nisu jos u odbrani bas na nivou na kojem zele biti, ali svakako njihova najbolja tekma ove god.

Ali uprkos ovom rez i Skoti mogu biti zadovoljni sa ovom sezonom, mlada ekipa, dosta potencijala, Laidlow, Rusell, trebalo bi jos da napreduju do Japana, tako da imaju razloga za optimizam.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 mar 2017, 10:51

Semi 4 trya protiv Dragonsa, mašina, iduće godine ide u Toulon uzeti lovu od Mourada :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 mar 2017, 09:59

slika

55 000 Gruzijaca na tekmi protiv Rusije jučer u Tbilisiju :tokralju:

Kako Italijani igraju u zadnje vrijeme Gruzijci bi mogli komotno da ih mijenjaju u 6N, iako se to neće desiti, ali zaslužuju priliku da barem igraju protiv njih za to mjesto :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la jestamaji » 13 mar 2017, 11:21

jedino što se to ne računa po trenutnoj formi nego po zaslugama. koliko je dugo trebalo argentincima da ih prihvate u 3 nations ..... a i tu su prvo sačekali da ovi malo ohanu pa su ih tek onda primili :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 mar 2017, 12:31

Ništa od ponavljanja Grand Slama za Engleze, Irci se specijalizirali za prekidanje nizova, prvo All Blacksima prošle god u Chiu, a sad i Englezima, morali su nečim da se iskupe za ono u Cardiffu prošle sedmice, odbrana vrhunska, Englezi neprepoznatljivi, dobro će im ovaj poraz doći da se malo spuste na zemlju, odma su počeli pričati o rušenju All Blacksa i tražiti okršaj sa njima.

Francuzi u 100min dobiše Velšane, ne sjećam se da sam vidio duže i čudnije tekme, baš mučenje tih zadnjih 20 min, scrum za scrumom, a i sudija je imao svog udjela.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 apr 2017, 19:25

Domaćini stopostotni u četvrtfinalu Kupa prvaka, jučer Irci odradili posao danas Sarriesi i Clermont, tako da u polufinalu Leinster ide u Francsuku, tačnioje Lyon na noge Cleromntu koji je u francsukom derbiju izbacio Toulona, fantastična publika mora se priznati, bilo je otvoreno prvih sat vremena da bi se tryem Nakaitacia domaći odvojili i riješili tekmu jer Toulon nije poslije ništa napravio, većinu tekme nisu ni prišli liniji od 22 domaćih, nego se branili tako da je zasluženo Clermont prošao dalje. U prvom duleu danas Sarriese opravdali status favorita i izbacili Glasgow, odličan Ashton, Itoje, ig Billy također, taj kičma engleske repke je njihova i tu se vidi hemija među njima na terenu, a odličnu tekmu je odigrao i Brits sa klupe. Oni idu na noge Munsteru u Dublin koji je jučer slomio Toulousa u zadnjih 10ak min, iako to rezultat ne govori, gosti su bili u igri do tih zadnjih 5 min. I u prvoj tekmi jučer Leinster u Dublinu izbacio Waspse, od kojih sam očekivao više u ovom meču, jer imaju odličnu sezonu iza sebe u Premu, ali ipak domaćini su bili prejaki za njih, kao što Sarriesi imaju tu kičmu Engleza tako i oni drže kičmu Irske repke, Sexton im se vratio nakon avanture u Francuskoj, tu je Toner, SOB, Henshaw i nova mlada nada Carberry koji je jučer odigrao odličnu tekmu, dok s druge strane Waspsi mogu žaliti za onim fumblovanim tryem Le Rouxa, koji je mogao odvesti meč u potpuno drugom pravcu.

Prilično jednostrane tekme, sve 4, nadam se većim uzbuđenjima u polufinalu, jer su ovo stvarno 4 najbolje ekipe :salut:

U NRL-u par odličnih tekmi ovog vikenda, prvo Eaglesi u zadnjoj minuti tryem Walkera pobjedili Roosterse, a onda i Sharski drop golom Knightse, zasad Storm jedini bez poraza, iduće kolo okršaj upravo sa prvacima, a osim njih odlični Dragonsi igraju protiv Eaglesa, prave poslastice :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 apr 2017, 00:44



:tokralju:

I onda ovo

slika

Kakva tekma u Cape Townu danas, proper derbi, opravdao očekivanja od susreta dvije od 3 neporažene ekipe u SR-u, Stormersi pokazali da se mogu nositi sa Kiwijima, potpuno ravnopravni i više od toga od prve do zadnje min, nisu čak ni fizički pali u zadnjih 20min što je bio problem svima protiv novozelandskih ekipa, treneri odradili svoj posao. Etzebeth, Kolisi, Du Preez i Notshe sjajni, odbrana je izdržala i uzeli su tu bitku protiv Chiefsa koji su imali dosta tih za njih nekarakterističnih grešaka u zadnjoj trećini, što su Stormersi iskoristili za par kontri, iz kojih je pao i ovaj asist Leidsa za try Maraisa, potez tekme uz ovaj strašni try Chiefsa, trojka Lowe-McKenzie-Pulu, prava tiki taka :clap:

U jutarnjem novozelandskom derbiju u Otagu, H'landersi se probudili u drugom pol i dobili Bluese.

U NRL-u jučer drop goal Renoldsa za pobjedu Rabbitohsa u odličnoj tekmi, danas veliki upset Tigersa protiv Cowboysa, iako je glavna vijest povreda Thurstona, nadam se barem da će se oporaviti do Origina :pray:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 23 apr 2017, 18:17

Kakvo drugo pol u Lyonu, proper ragbi, strašan tempo, atmosfera na tribinama još bolja, Lopez clutch sa dva dropgola donese finale Clermontu :tokralju:

Fantastičan try mladog Ringrosea za Leinster, vratio ih u život, Sexton stopostotan, ali ipak nedovoljno, Francuzi su ipak bolja ekipa, i idu na megdan strašnim Saracensima koji su jučer pomeli Munster usred Dublina i koji brane titulu :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 30 apr 2017, 12:18

Kakva igra Storma jutros, Vunivalu mašina, 2 trya, ne zna se koji je bolji, zasluženo na prvom mjestu, Smith, Slater, Cooper Cronk igraju fantastično, a na krilima Vunivalu i Ado Carr :clap:

Warriorsi u trileru dobili Pijevce Johnsonovim golom u zadnjoj minuti, nadam se da mogu uhvatiti PO. A sljedeće sedmice Anzac test Kiwija i Kengura :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..


Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la ASD » 30 apr 2017, 13:19

firefirefirely je napisao/la:slika
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :tokralju:
Odlicno.

Kakva je situacija sa repkom i opcentio situacijom u BiH ragbi, da li ima nasih igraca po inostranstvu danas?

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la firefirefirely » 30 apr 2017, 22:09

ASD je napisao/la:
Odlicno.

Kakva je situacija sa repkom i opcentio situacijom u BiH ragbi, da li ima nasih igraca po inostranstvu danas?
Napisao sam kilometarski post i slucajno zatvorio tab :urnebes:

Napisem ponovo ujutru :oops:

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la firefirefirely » 02 maj 2017, 10:41

firefirefirely je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Odlicno.

Kakva je situacija sa repkom i opcentio situacijom u BiH ragbi, da li ima nasih igraca po inostranstvu danas?
Napisao sam kilometarski post i slucajno zatvorio tab :urnebes:

Napisem ponovo ujutru :oops:
Evo da ispunim obecanje :)

Liga domaca skoro da ne postoji, jer samo Čelik svake godine ima prijavljenu ekipu, dok se tu poslije gasenja RK Rudar Zenica, samo ponekad ubaci jos poneka ekipa, kao npr Gladijatori Derventa, Herceg Mostar ili TRK Tesanj.. Čelik je osvajač svake godine.. Ovi ostali timovi prijave ekipe za ragbi 7, jer im tu treba manje igraca logicno :) ali i tu Čelik dominira, tako da i okosnicu reprezentacije čine igrači Čelika,, a i 90% ovih što je vani su iz Čelika otišli tamo..

Vani najviše igrača imamo u Francuskoj. Donedavno smo imali jedinog profesionalnog igraca u vidu Kenana Mutapcica, koji je igrao u Grenoblu, u TOP 14 (najjacoj ligi u evropi), ali je okoncao karijeru. Naravno kao profesionalac nije nikada zaigrao za reprezentaciju, jer tim to nije dopustao, kao i zbog osiguranja (nesto poput u NBA).
Sada su tu braca Stankovic, Adamir i Zeid. Ovaj prvi je član akademije US Oyonnax, ovogodišnjeg prvaka PRO D2 i novog člana TOP14, a drugi igrač Lyona (ASVEL - čiji je direktor Tony Parker) koji se takmiči u Federale1, trecem rangu takmicenja, takodjer skoro u potpunosti profesionalan nivo.
Armin Vehabovic je clan CA Pontarlier u Federale3, i trenutno se bore za ulazak u Federale2, gdje su kao prvu prepreku prosli St.Claude jos jednog naseg reprezentativca Adisa Topalovica.
U Italiji imamo dva reprezentativca, Miralema Lekica i Daria Petrusica, u Rugby Lyons Piacenza, koji se takmiče u najvišem rangu italijanskog ragbija, mada se čini da će ove godine ispasti.
U Švicarskoj imamo Sejada Kadica i Dilana Bosnjaka, u Hermance Rugby Club.
U Engleskoj je Almas Dedic u Old Albanians RC.
U Sloveniji Haris Oruc igra za Ljubljanu.

Ima tu jos igraca koji povremeno nastupaju za reprezentciju, vjerovatno sam i koga zaboravio :)

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la ASD » 02 maj 2017, 12:24

Hvala za post. :clap:

Pratim Top 14, znam za Mutapcica.
Nisam nikad gledao BiH repku i zivim za dan kad ce biti tv prijenos, dosao bih i u Zenicu gledati da imam s kim, uzivo ne znam nikog ko zna i minimum pravila.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la firefirefirely » 02 maj 2017, 16:25

ASD je napisao/la:Hvala za post. :clap:

Pratim Top 14, znam za Mutapcica.
Nisam nikad gledao BiH repku i zivim za dan kad ce biti tv prijenos, dosao bih i u Zenicu gledati da imam s kim, uzivo ne znam nikog ko zna i minimum pravila.
E jbg da sam znao ugostio bih te ja u Zenici sad protiv Srbije, i ja sam gledao sa tribina :) Bice prilike ;) Odakle si ti i otkud zanimanje za ragbi?

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la ASD » 02 maj 2017, 16:42

firefirefirely je napisao/la:
ASD je napisao/la:Hvala za post. :clap:

Pratim Top 14, znam za Mutapcica.
Nisam nikad gledao BiH repku i zivim za dan kad ce biti tv prijenos, dosao bih i u Zenicu gledati da imam s kim, uzivo ne znam nikog ko zna i minimum pravila.
E jbg da sam znao ugostio bih te ja u Zenici sad protiv Srbije, i ja sam gledao sa tribina :) Bice prilike ;) Odakle si ti i otkud zanimanje za ragbi?
Pratim mnoge sportove, ragbi je jedan od najcjenjenijih, gospodski sport sa jakom historijom, prvi put sam ga gledao sa poznavanjem osnovnih pravila prije desetak godina kada su isli prenosi Top 14 na eurosportu, mislim da je to sezona kad je Perpignan bio prvak, a mozda i prije.
Prije par sezona je bilo dosta prenosa engleske lige na Arenasportu, a danas bude mozda svake druge sedmice Pro 12.
Pogledam tu Pro12, engleze slabije, nekad Top 14, uz naravno obavezno pracenje prvenstava i kupa sest nacija.

Ja sam iz Banovica, volio bih da ima kakav klub u Tuzli, ali nema, steta je sto nema nigdje vise tradicije u BiH osim u Zenici pa da imamo neko rivalstvo.

Otkud i otkad ti pratis? Da li postoji ikakav interes kod ljudi u Zenici?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rugby Union&League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 maj 2017, 17:20

Čim ne pratiš ragbi down under slabo je to :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.