AirSoft Klub Banja Luka

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Odgovori
Avatar
ASC Banja Luka
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 mar 2009, 20:10
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la ASC Banja Luka » 07 apr 2009, 11:32

AirSoft Club Banja Luka osnovan je 03. 01. 2009. godine, a upisan u sudski registar 19. 02. 2009. godine u Osnovnom Sudu u Banja Luci u cilju sprovođenja sportskih aktivnosti iz oblasti AirSoft-a.

Klub je sportska organizacija osnovana kao nestranač�, nevladina i neprofitabilna organizacija či� je cilj udruživ�ja građana�adi sprovođenja�portskih aktivnosti i rekreacije.

Radi ostvarivanja svojih ciljeva, klub naročito r�i na sprovođenju s�edećih djel�nosti:
* samostalno ili u zajednici sa organizacijama iz zemlje i inostranstva organizuje manifestacije sportskog i humanitarnog karaktera;
* učestvuje � raznim sportskim i humanitarnim manifestacijama;
* sarađuje sa ud�ženjim, sav�ima i organizacijama bliskih interesa u zemlji i inostranstvu;
* sarađuje sa Mini�arstvom odbrane Bosne i Hercegovine i Ministarstvom unutrašnjih poslova�epublike Srpske u cilju ostvarivanja zajedničkih ciljeva i�oblasti sporta.

Zvaničan Grb kluba, �ji članovi kluba no� na uniformama je okruglog oblika. U sredini Grba nalazi se figura AirSoft igrača sa replikom, a�a ivicama je ispisano puno ime kluba.

slika

Zvanična uniforma kluba�e urađena po NATO standa�ima i uz male modifikacije prilagođena potrebama člano� kluba.
Člano� uz uniformu ob�ezni su da imaju borbeni prsluk (zavisno po tome koje oružije koriste), čizme (p�izboru), taktičke naočale i kacigu (PSG�namjen�nu isključivo za AirSoft).

Broj č�nova u klubu je neogranič�.
Broj članova u takmičars�m taktičk� timovima je o�aničen.

Usl�i za stupanje u članst� kluba su:
* da lice n�e krivično kažnjavano za teža krivična dje� (oba�zna potvrda i�CJB Ban� Luka ili nadležnog organa iz mjesta odakle lice dolaz�;
* da se protiv lica ne vodi krivični postupak (obavezna potvrda iz CJB Ba�a Luka ili nadležnog organa iz mjesta odakle lice dolazi)� * da je lice fizički sposobno (obavezno ljekarsko uvjerenje�
* da je lice ima najmanje 18 godina starosti.

Klub u svojim redovnim aktivnostima sprovodi različite tipove treninga te organizuje susrete � domaćim i stranim klubovima u cilju usavršavanja� sticanja iskustva.

Obzirom da je �rSoft aktivno u Bosni i Hercegovini prisutan tek 2 mjeseca, AirSoft klub Banja Luka aktivno radi na promociji ovog sporta širom Bosne i Hercegovine i podstiče na osniva�e što više ovakvih klubova, te se�adamo da će mo �skori� vrijeme moći se pohvaliti sa novim�S klubovima u BiH.

AirSo� klub Banja Luka je prvi registrovan AirSoft klub u Bosni i Hercegovini.

Web adresa kluba je:http://www.ascbl.com
AirSoft Club Banja Luka

Sorrowbird
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 maj 2009, 18:08
Kontakt:

Re: AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la Sorrowbird » 14 maj 2009, 18:10

Da li mozda znas gde ima da se kupi airsoft puska u Nisu za manje od 100 evra?

Avatar
ASC Banja Luka
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 mar 2009, 20:10
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la ASC Banja Luka » 16 maj 2009, 00:02

AS pusku ne mozes kupiti ispod 100 evra nikako... ;)
Puske koje koriste clanovi ASC Banja Luka placane su po minimalno 200 evra i do sad mozemo reci samo rijeci hvale.

Sto se tice Srbije i razvijenosti AirSofta, jako malo je zainteresovanih ljudi, a i ovo sto ima da se interesuje nece da se pokrene sa mrtve tacke pa da naprave nesto po pitanju razvoja AS-a.

Na zalost u Srbiji jos ne postoji nijedan AS klub tako da niko nije ni radio uvoz opreme na to podrucije.
AirSoft Club Banja Luka

Sorrowbird
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 maj 2009, 18:08
Kontakt:

Re: AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la Sorrowbird » 22 maj 2009, 22:34

Ok,ja trazim tako neki pistolj ili neku malu pusku.Video sam na internetu,za 1000 dinara ima da se kupi pistolj i 5000 airsoft kuglica u Americi.

Ja necu u neki klub,hocu da kupim airsoft iz razloga za zabavu.

aleksafrancuska
Postovi: 2
Pridružen/a: 24 jun 2009, 18:35
Kontakt:

Re: AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la aleksafrancuska » 24 jun 2009, 18:47

zivim u francusku ako neko trazi airsoft oruzje mogu bez problema da nabavim novo ili polovno, u francusku ili americi ili kina...u stvrari interesuje me da otvorim shop u srbiju ili internet site.

ako neko zna gde mogu da nabavim vojnicku odecu nek mi se javi ovde ili na ovu email adresu:

[email protected]
spostovanjem, Aleksa

aleksafrancuska
Postovi: 2
Pridružen/a: 24 jun 2009, 18:35
Kontakt:

Re: AirSoft Klub Banja Luka

Post Postao/la aleksafrancuska » 24 jun 2009, 18:56

ima sve i svasta da se kupi: full metal replika, abs replika, kustom replika...posle toga mora da se gleda snaga od oruzja (meri se u fps i u zule...ima aeg (elecrik auto guns) co2 and gas guns, bb's ima vise vrsta od 0.12g 0.20g 0.23g 0.25g, 0.30g ...plasticne aluminijumske(opasno!!!) i ekologicke .

dobra puska (to ja mislim) ak 47 special assault (400 fps=feet per meter) ok 120m/sec precizia oko 70 metara u karton 20cm na 20cm, nije lose !!!

m16 oko 330 fps
m4 oko 350 fps (moze i vise)

aleksa

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.