Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Odgovori
MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 20 sep 2013, 20:40

Nicolle Begovic - Predstavnica BiH u Dresuri Konja
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

ZA MENE JE BLAGOSLOV ŠTO ĆU PREDSTAVLJATI BiH NA OLIMPIJSKIM IGRAMA U RIU 2016. GODINE

Lijepe priče u doba u kojem vijesti o skandalima i incidentima preuzimaju primat u medijskom prostoru, one sa primjesama romantike, skoro da su iskorijenjene. Kao da pripadaju davnoj prošlosti koju novi naraštaji ismijavaju na društvenim mrežama.

Kazazović: Registrirana za Savez

Sekretar Konjičkog saveza BiH Jasmin Kazazović kaže da je Nikol registrirana i prije nego što je dobila državljanstvo.

- Ona je već članica našeg Saveza. To što do sada nije imala državljanstvo, nije bilo važno, jer zahtjeve za registraciju mogu podnositi i stranci. Kod nas ih ima dosta – rekao nam je Kazazović.

Priča o Asmiru Begoviću i njegovoj supruzi Nicolle dešava se u stvarnosti, lijepa i romantična, kakvu bi poželio svaki par na svijetu. O Asmiru se zna sve, o njegovoj borbi među stativama, dolasku u reprezentaciju Bosne i Hercegovine, romantičnom upoznavanju s Nikol i njihovoj porodičnoj idili… S Nicolle je druga priča.

Zbog svog raskalašnog i razmaženog ponašanja, djevojke i supruge fudbalera engleskih klubova slove za posebnu kategoriju na Otoku. Nicolle ne pripada tom društvu. Ona ima jedan drugi, viši cilj – biti prva predstavnica Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama u dresuri konja, sportskoj disciplini koja se smatra umjetnošću konjičkog sporta i osnovom treninga za sve druge discipline.

Iako je rođena u Sjedinjenim Američkim Državama, a rano se preselila u Englesku, Nicolle je davno došla na ideju da uzme bh. državljanstvo, koje je prihvatio i njen suprug i nastupa pod zastavom BiH. Dijelom je to i Asmirova zasluga.

Ispočetka je djelovalo pomalo neozbiljno, kao zanimljiva, ali teško izvodiva ideja, ali je kompletna stvar dobila na težini nakon što je supruzi našeg reprezentativnog golmana i čuvara mreže Stokea Vijeće ministara prekjučer odobrilo državljanstvo BiH.

Priča o Nicolle i njenoj ljubavi prema plemenitim životinjama počela je u Tenesiju.

- Rođena sam u SAD-u. U mom rodnom gradu jahanje je bilo veoma popularno i tu je počela moja priča o ljubavi prema konjima. Selidba u Englesku nije bila lagana. Bila sam tek dijete i jedino što mi je u novoj sredini bilo poznato i što sam voljela bili su konji. Tako je počelo – prisjeća se Nicolle .

Na drugoj godini studija upoznala je Asmira, koji se u tom periodu pokušavao probiti iz rezervi Portsmoutha. Proveli su večer ćaskajući. Kako se završilo, svi znamo.

U Engleskoj, gdje mediji vrebaju fudbalske zvijezde i njihove ljepše polovine u potrazi za skandalima, Asmir i Nicolle važe za par iz bajki. Dok Begović svakodnevno trenira u Stokeu i s reprezentacijom BiH krči put ka Svjetskom prvenstvu, Nicolle je predana svom sportu.

- Dresura je za mene način života. Jedem i spavam s tom opsesijom, baš kao što je Asmir opsjednut poslom golmana i fudbalom. Kao i fudbaleri, konji koji se pripremaju za takmičenja, trebaju najkvalitetniju dnevnu njegu i podršku. Za mene je blagoslov što Asmir može u potpunosti shvatiti moju predanost da bih postigla svoje ciljeve, a to je da na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine budem prva osoba koja će predstavljati Bosnu i Hercegovinu u dresuri konja – tvrdi Nicolle.

Uzajamna podrška jedna je od stavki uspješnog braka. Baš kao što je Nikol podržavala njega u trenucima dok se borio za mjesto na golu Portsmuta, a poslije i Stouka i reprezentacije BiH, Asmir je odgovarao jednako snažnom podrškom za njena nastojanja.

- Obradovala nas je vijest da je dobila državljanstvo BiH. To je dobar početak, ali moramo vidjeti kako će dalje ići stvari. Moju podršku ima, ali je rano govoriti kako bi se sve moglo razvijati u budućnosti i hoće li Nikol uspjeti u svojim planovima da promovira BiH kroz svoj sport. Meni bi bilo naročito drago da je vidim da nastupa za BiH – rekao je jučer Asmir za “Dnevni avaz”.


http://****/drugi-pisu/nicolle- ... riju-2016/
Zadnja izmjena: MostaracVelezovac, dana/u 20 sep 2013, 20:45, ukupno mijenjano 1 put.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 20 sep 2013, 20:43

Evo i Facebook stranice od Nicolle ... hajmo malo podrške supruzi ministra odbrane BiH. :D

https://www.facebook.com/#!/dressagedreams" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
0oo0
Postovi: 1171
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la 0oo0 » 20 sep 2013, 20:46

cool je ovo, al brate daleka je ta 2016-ta, ima jos dosta do toga :)
🔵⚪

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 20 sep 2013, 20:49

0oo0 je napisao/la:cool je ovo, al brate daleka je ta 2016-ta, ima jos dosta do toga :)
Jeste buraz, ali ona je već dobila BH državljanstvo, pa valjda postoje još neka takmičenja u tom sportu da nas predstavlja i prije 2016.

Golemo je to da je Nicolle rođena u Tenesiju u SAD i predstavlja nas. Stvarno super od nje.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la Donnie Darko » 20 sep 2013, 20:59

A od one Dzekine apsolutno nikakve koristi slika

Asmir sa jos jednom pobjedom.

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la BadrHari » 20 sep 2013, 21:08

Donnie Darko je napisao/la:A od one Dzekine apsolutno nikakve koristi slika

Asmir sa jos jednom pobjedom.
Asmir me razocarao s izborom zene.
Kao nas najljepsi reprezentativac mogao je puno bolje.

Amra ovu otresa 'ladno sto se toga tice.

a on topic : Svaka joj cast za ovo.
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 20 sep 2013, 21:18

Amra Dzekina nije nista uradila za BiH. Ali bas nista. Dok je ova Nicolle uradila, to jest radi, nesto sto niti jedna zena jos nije uradila za BiH: rodjena van BiH da bi bez icije pomoci, sama, predstavljala BiH o svom trosku.

Nicolle je rodjena u nekom selu u Tenesiju, a predstavlja nas u sportu u kojem nas niko nikad predstavljao nije i koji u BiH ne postoji nikako - znaci nemoze nas niko ni predstavljat sve da hocemo. Nema cak ni kluba ni udruzenja u BiH da je podrzi. Sto znaci da ovo sve ona sama radi i sama finansira, i samo na kraju nalijepi BiH zastavu ta to sve i kaze "Predstavljam BiH".

Bez icije pomoci! I za to svaka joj cast. A i Begovicu svaka cast sto je nasao zenu koja ga toliko cijeni.

Poredit Amru i Nicolle je suludo. Ova se trudi da se probije u Holivudu i dobila 2 sporedne uloge - dok Nicolle svojim parama i svojim trudom predstavlja drzavu u kojoj sigurno nije provela ni mjesec dana. Ona je svaku curu iz BiH 'otresla' hladno s ovim postupkom - i zasluzuje sav respekt.
Zadnja izmjena: MostaracVelezovac, dana/u 20 sep 2013, 21:27, ukupno mijenjano 1 put.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la BadrHari » 20 sep 2013, 21:25

Ma momciluko ja ovo iz zayebancije cisto sto se fizickog izgleda tice nju i Amru poredim.
Posto je Asmir good looking momak pa mu za ukus govorim. :mrgreen:

Ne gotivim ni ja Amru vjeruj mi, dok mi je ova porasla u ocima pravo. ;)
Begova plavusa je korisna.
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la samson » 20 sep 2013, 21:27

Postoje klubovi, kao i savez. Ona je vec određeno vrijeme clanica naseg saveza. Zato, procitajte cijeli tekst, ne samo ono sto vam se servira ...

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 20 sep 2013, 21:31

samson je napisao/la:Postoje klubovi, kao i savez. Ona je vec određeno vrijeme clanica naseg saveza. Zato, procitajte cijeli tekst, ne samo ono sto vam se servira ...
Bolan postoji i "savez" bacanja pogleda u vis ako hoces. Ali 2 kancelarije i jedna ergela ne cini niti savez niti sportske klubove. U svijetu je ovo razvijeno pravo - u nas definitvno ne postoji niti se prati niti su nasi takmicari postigli ikakve rezultate vrijedne paznje u ovom polju - sto samo po sebi govori koliko je to razvijeno.

Ali ja sam vise mislio o "savezu" kao pravom savezu koji placa troskove, gura takmicare. Nemozemo platiti Acu Petrovica da nam vodi kosarkasku reprezentaciju a ne da platimo Nicolle da jase konja.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 10 okt 2013, 16:42

http://www.****.ba/clanak/7675112/sho ... ?ref=tiker" onclick="window.open(this.href);return false;


Nicolle Begović: Asmir i ja državljanstvo smo proslavili šampanjcem
U drugom dijelu intervjua sa Nicolle Begović, suprugom bh. reprezentativca Asmira Begovića, razgovarali smo o reprezentaciji, našim fudbalerima, a Nicolle nam je ispričala kako se i kada javila ljubav prema konjima.

Također, gospođa Begović nam je otkrila ko ju je inspirisao da predstavlja BiH na Olimpijskim igrama u Riju, te kako su Asmir i ona proslavili državljanstvo BiH koje je nedavno dobila.

Novinar: Jeste li dolazili u BiH, gdje ste sve bili, koja mjesta biste voljeli posjetiti u BiH?

Nicolle Begović: Imala sam sreću pa sam bila u Bosni i Hercegovini nekoliko puta, tačnije, bila sam u Sarajevu, Zenici, Stocu i Trebinju. To su jako lijepa mjesta, koja imaju mnoge znamenitosti i prirodne ljepote. Nisam imala priliku posjetiti Mostar, a to bih jako voljela, kao i bilo koji drugi grad u u Bosni.

Novinar: Pratite li utakmice reprezentacije BiH, da li navijate za reprezentaciju BiH?

Nicolle Begović: Volim da gledam Asmira i reprezentaciju dok igraju. Nastojim da pogledam što više utakmica koje reprezentacija igra na domaćem terenu, ali idem i na gostujuće utakmice, bila sam u Portugalu i Francuskoj. Znam da su utakmice reprezentacije jako važne Asmiru i ništa me ne čini ponosnijom nego da ga gledam dok radi ono što voli i dok predstavlja svoju zemlju. Jako sam uzbuđena što ću doputovati u Sarajevo kako bih gledala sljedeću kvalifikacionu utakmicu za SP.

Novinar: Koji Vam je igrač, osim Asmira naravno, najbolji u reprezentaciji BiH?

Nicolle Begović: To je odlično pitanje. Ne bi bilo pošteno da mi je neko draži od Asmira, ali mogu reći da su igrači prijateljski raspoloženi i najotvoreniji koje sam upoznala. Uvijek nađu vremena da se pozdrave kad me sretnu. Asmir uživa u druženju s saigračima, koji su odlični momci.

Novinar: Vaša strast su konji, kada se i kako javila ta ljubav?

Nicolle Begović: Odrastala sam u Apalačkom gorju u Tennesseeju, a za to područje jahanje i rodeo su karakteristični, i tu je započela doživotna ljubav prema konjima. U Veliku Britaniju sam se preselila kad sam imala 10 godina i to nije bilo lagano za jedno dijete, tada su mi konji bili najbliži, s njima sam osjećala sigurnost. Tada sam se i vidjela kako izgleda dresura konja i odmah sam se "navukla". Sve školske praznike i vikende sam provodila sa svojim voljenim konjima, bez obzira kakvo je vrijeme bilo. Dresura konja je nešto za šta sam najviše talentovana i to obožavam. 2012. godine u Londonu sam osvojila dvije zlatne medalje za tim Velike Britanije, u pojedinačnom i grupnom takmičenju, i tada je dresura konja dobila na publicitetu na globalnoj razini. Dresura konja je tada postala priznat sport čak i djelovima gdje ljudi za nju nisu ni čuli.

Novinar: Član ste Konjičkog saveza BiH, želite BiH predstavljati na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine, zbog čega?

Nicolle Begović: Asmir i ja samo godinama razgovarali o tome da predstavljamo BiH na nacionalnoj razini. Asmir je dobio tu priliku i to me je inspirisalo da učinim isto. Uvijek me oduševljavala podrška nacionalnim timovima od strane ljudi u Bosni, bez obzira da li je riječ o fudbalu ili košarki. Čini se da nije važno o kojem je sportu riječ, podrška koju sportisti dobijaju od javnosti je uvijek prisutna i strastvena. Upravo to me je inspirisalo da se potrudim i da predstavljam BiH na Olimpijskim igrama, jer je podrška cijele nacije najvažnija za svakog sportistu. Bez obzira da li to bio Rio 2016. ili Tokio 2020. godine, ja ću dati sve od sebe da predstavljam Bosnu i Hercegovinu.

Novinar: Mislite li da će Vam se želja ispuniti?

Nicolle Begović: Vjerujem da sam dovoljno strastvena i sposobna da ostvarim svoj olimpijski san. Kao i u svakom sportu, potrebno je mnogo rada i priprema, kao što je potrebna i velika podrška. Vlasnici konja i sponzori su jednako važni kao i talentovani konji i jahači.

Konjički savez BiH sada čeka da ga FEI prizna, kako bi mogla učestvovati na Olimpijskim igrama. Ako BiH dobije odobrenje, onda ću je ja predstavljati, a da li će se to zaista desiti znat će se u novembru. Jedan od odlučujućih faktora u mojim kvalifikacijama za Rio jeste "snaga konja", da bih se kvalifikovala, moram imati dobrog konja i ispuniti kriterije.

Novinar: Kako ste se osjećali kad ste saznali da ste dobili državljanstvo? Kako je reagovao Asmir?

Nicolle Begović: Oboje smo bili oduševljeni kad smo čuli tu vijest. Čak smo popili i po čašu šampanjca, kako bismo nazdravili. Bila sam preplavljena i dirnuta porukama podrške koje sam dobila od bh. javnosti, nakon što je vijest objavljena. Jedva čekam da se počnem takmičiti i, nadam se, učinim Bosnu ponosnom!

(Adna Zukanović-Zilić)
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
ArthurBishop
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 jun 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la ArthurBishop » 10 okt 2013, 17:37

MostaracVelezovac je napisao/la:Amra Dzekina nije nista uradila za BiH. Ali bas nista. Dok je ova Nicolle uradila, to jest radi, nesto sto niti jedna zena jos nije uradila za BiH: rodjena van BiH da bi bez icije pomoci, sama, predstavljala BiH o svom trosku.

Nicolle je rodjena u nekom selu u Tenesiju, a predstavlja nas u sportu u kojem nas niko nikad predstavljao nije i koji u BiH ne postoji nikako - znaci nemoze nas niko ni predstavljat sve da hocemo. Nema cak ni kluba ni udruzenja u BiH da je podrzi. Sto znaci da ovo sve ona sama radi i sama finansira, i samo na kraju nalijepi BiH zastavu ta to sve i kaze "Predstavljam BiH".

Bez icije pomoci! I za to svaka joj cast. A i Begovicu svaka cast sto je nasao zenu koja ga toliko cijeni.

Poredit Amru i Nicolle je suludo. Ova se trudi da se probije u Holivudu i dobila 2 sporedne uloge - dok Nicolle svojim parama i svojim trudom predstavlja drzavu u kojoj sigurno nije provela ni mjesec dana. Ona je svaku curu iz BiH 'otresla' hladno s ovim postupkom - i zasluzuje sav respekt.
Osim što je uradila na promociji zemlje više nego političari za 20 godina. Ne tuci praznu slamu mostarac molim te.
Svaka čast Nicolle, al' za stvarno misliš da je uspješna u svom poslu? Da će nam možda medalju donijeti? Niko nije lud. Svaka joj čast, ponudila se, naši prihvatili, neka je, hvala joj. Međutim, degutantno je nekog našeg srozavati, a pojma nemati šta je taj neko uradio..

P.S. niti sam fan Amrin, a još manje Džekin. Dapače, Asmir mi je draži od oboje zajedno.
Željezničar za život cijeli!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la MostaracVelezovac » 10 okt 2013, 18:48

ArthurBishop je napisao/la:
MostaracVelezovac je napisao/la:Amra Dzekina nije nista uradila za BiH. Ali bas nista. Dok je ova Nicolle uradila, to jest radi, nesto sto niti jedna zena jos nije uradila za BiH: rodjena van BiH da bi bez icije pomoci, sama, predstavljala BiH o svom trosku.

Nicolle je rodjena u nekom selu u Tenesiju, a predstavlja nas u sportu u kojem nas niko nikad predstavljao nije i koji u BiH ne postoji nikako - znaci nemoze nas niko ni predstavljat sve da hocemo. Nema cak ni kluba ni udruzenja u BiH da je podrzi. Sto znaci da ovo sve ona sama radi i sama finansira, i samo na kraju nalijepi BiH zastavu ta to sve i kaze "Predstavljam BiH".

Bez icije pomoci! I za to svaka joj cast. A i Begovicu svaka cast sto je nasao zenu koja ga toliko cijeni.

Poredit Amru i Nicolle je suludo. Ova se trudi da se probije u Holivudu i dobila 2 sporedne uloge - dok Nicolle svojim parama i svojim trudom predstavlja drzavu u kojoj sigurno nije provela ni mjesec dana. Ona je svaku curu iz BiH 'otresla' hladno s ovim postupkom - i zasluzuje sav respekt.
Osim što je uradila na promociji zemlje više nego političari za 20 godina. Ne tuci praznu slamu mostarac molim te.
Svaka čast Nicolle, al' za stvarno misliš da je uspješna u svom poslu? Da će nam možda medalju donijeti? Niko nije lud. Svaka joj čast, ponudila se, naši prihvatili, neka je, hvala joj. Međutim, degutantno je nekog našeg srozavati, a pojma nemati šta je taj neko uradio..

P.S. niti sam fan Amrin, a još manje Džekin. Dapače, Asmir mi je draži od oboje zajedno.

Prvo procitaj tekst pa onda pametuj. Evo ti izvoda iz intervjua iznad:

"Dresura konja je nešto za šta sam najviše talentovana i to obožavam. 2012. godine u Londonu sam osvojila dvije zlatne medalje za tim Velike Britanije, u pojedinačnom i grupnom takmičenju, i tada je dresura konja dobila na publicitetu na globalnoj razini. Dresura konja je tada postala priznat sport čak i djelovima gdje ljudi za nju nisu ni čuli. "

Sto se tice Amre, zaista je ne mislim srozavati ni omalovazavat, ali sta je to uradila? Jedino sto je uradila mozda je ono u vezi organizacije Bosana. Dok Begovicka moze vrlo lako biti prva zlatna medalja za BiH na olimpijadi. Ne zaboravi, dresura je Engleski sport. Biti na Britanskom timu je veliki potencijal. Ja sam iznenadjen da se mogla ikako i takmiciti za nas ako se vec takmicila za Britaniju.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la Virtu4l » 11 okt 2013, 00:40

Konj joj se zove Federico :P ¸

Ne mogu nigdje da nađem te medalje u Londonu 2012...

http://en.wikipedia.org/wiki/Equestrian ... r_Olympics" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedino sam uspio naći četvrto mjesto na nekom Britanskom regionalnom takmičenju u avgustu ove godine, jbg, Federico nije izdržao :mrgreen:

http://www.britishdressage.co.uk/result ... ails/45383" onclick="window.open(this.href);return false;
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ArthurBishop
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 jun 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la ArthurBishop » 11 okt 2013, 02:10

MostaracVelezovac je napisao/la:
ArthurBishop je napisao/la:
MostaracVelezovac je napisao/la:Amra Dzekina nije nista uradila za BiH. Ali bas nista. Dok je ova Nicolle uradila, to jest radi, nesto sto niti jedna zena jos nije uradila za BiH: rodjena van BiH da bi bez icije pomoci, sama, predstavljala BiH o svom trosku.

Nicolle je rodjena u nekom selu u Tenesiju, a predstavlja nas u sportu u kojem nas niko nikad predstavljao nije i koji u BiH ne postoji nikako - znaci nemoze nas niko ni predstavljat sve da hocemo. Nema cak ni kluba ni udruzenja u BiH da je podrzi. Sto znaci da ovo sve ona sama radi i sama finansira, i samo na kraju nalijepi BiH zastavu ta to sve i kaze "Predstavljam BiH".

Bez icije pomoci! I za to svaka joj cast. A i Begovicu svaka cast sto je nasao zenu koja ga toliko cijeni.

Poredit Amru i Nicolle je suludo. Ova se trudi da se probije u Holivudu i dobila 2 sporedne uloge - dok Nicolle svojim parama i svojim trudom predstavlja drzavu u kojoj sigurno nije provela ni mjesec dana. Ona je svaku curu iz BiH 'otresla' hladno s ovim postupkom - i zasluzuje sav respekt.
Osim što je uradila na promociji zemlje više nego političari za 20 godina. Ne tuci praznu slamu mostarac molim te.
Svaka čast Nicolle, al' za stvarno misliš da je uspješna u svom poslu? Da će nam možda medalju donijeti? Niko nije lud. Svaka joj čast, ponudila se, naši prihvatili, neka je, hvala joj. Međutim, degutantno je nekog našeg srozavati, a pojma nemati šta je taj neko uradio..

P.S. niti sam fan Amrin, a još manje Džekin. Dapače, Asmir mi je draži od oboje zajedno.

Prvo procitaj tekst pa onda pametuj. Evo ti izvoda iz intervjua iznad:

"Dresura konja je nešto za šta sam najviše talentovana i to obožavam. 2012. godine u Londonu sam osvojila dvije zlatne medalje za tim Velike Britanije, u pojedinačnom i grupnom takmičenju, i tada je dresura konja dobila na publicitetu na globalnoj razini. Dresura konja je tada postala priznat sport čak i djelovima gdje ljudi za nju nisu ni čuli. "

Sto se tice Amre, zaista je ne mislim srozavati ni omalovazavat, ali sta je to uradila? Jedino sto je uradila mozda je ono u vezi organizacije Bosana. Dok Begovicka moze vrlo lako biti prva zlatna medalja za BiH na olimpijadi. Ne zaboravi, dresura je Engleski sport. Biti na Britanskom timu je veliki potencijal. Ja sam iznenadjen da se mogla ikako i takmiciti za nas ako se vec takmicila za Britaniju.
I odjednom ide iz kolijevke dresure konja u zemlju koja još nije ni čovjeka dresirala kako treba, a kamoli konja?!?!
Tu mi nešto nije uredu, al' eto kako god svu sreću joj svijeta želim. Nadam se da će uzet' medalju i usrećiti ovu, zaista, napaćenu naciju.
Željezničar za život cijeli!

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la Megaloman » 11 okt 2013, 12:42

Tipicno primitivno pljuvanje i suprostavljanje necega sto uopce nije suprostavljeno. Sada kao eto moramo srati o tome ko je vise uradio za BiH Amra ili Nicolle. I uvijek po obicaju kada su takve stvari u pitanju najvise popljuvan bude neko nas, tj neko ko je iz BiH. U ovom slucaju Amra - i to nicim izazvana.

Sta to Amra molim te moze uraditi vise od onoga sto radi? Pa Nicolle je sportistkinja.

Uopce ne tvrdim da je Amra vise uradila za ovu drzavu od Nicolle niti se zelim uvlaciti u tu debilnu diskusiju. Svaka cast i jednoj i drugoj i zaista me raduje uspjeh bilo koje od njih dvije.

Nicolle svaka cast sto je odabrala da brani boje nase drzave u ovom sportu i sto ce raditi na njegovoj popularizaciji. Svakog entuzijastu treba podrzati kada radi za dobrobit BiH. Vidi se odmah da nije tipicna supruga nekog od igraca engleske PL i zbog toga mi je draga. Djevojka je sa obje noge na zemlji.

Medjutim ili se ona nije dobro izrazila ili su je novinari pogresno citirali - ja cisto sumnjam da ima medalje sa OI iz Londona. Nisam je ni ja uspio naci na spiskovima a i nasi bi mediji stalno brujili o tome jer se ipak radi o Begovicevoj supruzi. U onim intervjuima, i sa njim i sa njom, koje sam citao nikada nije spominjala da je osvojila olimpijsku medalju. Tako da mislim da se radi o fuli nasih bajnih novinara.

I fakat prestanite sa pljuvanjem. I jedna i druga rade na promociji ove zemlje. I jedna i druga su nase gore list - jedna rodjena, druga naturalizovana :).
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Nicolle Begovic - Predstavnik BiH u Dresuri Konja

Post Postao/la England » 11 okt 2013, 13:55

Pravi Gospodina Asmir, svaka cast Asmire.!
U Engleskoj, gdje mediji vrebaju fudbalske zvijezde i njihove ljepše polovine u potrazi za skandalima, Asmir i Nicolle važe za par iz bajki
Mudrost, ne .?
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.


Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.