Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2018, 08:35

Au kakav skandal, Australci jučer uhvaćeni kako petljaju sa loptom, i to sve snimljeno, jadni Bancroft je nastradao, iako se ni Smith neće izvući, poslije je čak i piznao da su znali svi i išli namjerno da to urade. Ne piše im se dobro :oops:

Dok na Eden parku Englezi doživjeli debakl, jedan od najgorih test inninga ikad, samo 58 za 20 i kusur overa, Boult i Southee ih našamarali, iako je i batting bio užasan.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 mar 2018, 15:07

Hagley oval u Christchurchu, jedan od najljepših ovala na svijetu :clap:

slika

:ljepota:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 apr 2018, 18:41

Englezi u drugom testu na kraju remizirali, tako da Black Capsi slave pobjedu u seriji, odličan drugi inning Sodhia i Wagnera na kraju, izvukli su remi i pobjedu u seriji sa defanzivom. Englezi bez pobjede u zadnjih 13 gostujućih testova, pomeli ih Australci, i sad poraz od Black Capsa, Root opet centurya, čitav Ashes i ovu seriju nije uspio doći do 100, a svaki test je išao preko 50.

Epilog skandala u Durbanu, Smith i Warner po godinu a Bancroft 9 mjeseci suspenzije od strane njihovog saveza i bez plaće, tako da nema nastupa za repku, IPL im je već poništio ugovore, jedino im ostaje mogućnost da igraju county kriket tokom ljeta u Engleskoj. Warner ako više ikad zaigra za Asutraliju može biti presretan, dok će Smitha pratiti ova mrlja kroz cijelu karijeru. I još su ih Južnoafrikanci masakrirali u zadnjem testu, i tako upisali prvu pobjedu protiv njih u seriji još od readmisije u ICC.

A sad je vrijeme za IPL :kafa:

Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 okt 2018, 12:57

Nakon IPL-a uslijedila turneja Indijaca u Engleskoj, na kraju Englezi slavili 4-1 u seriji, a i ODI seriju su isto dobili. Tako da su Englezi pokazali ipak da nisu toliko loši kao što su ovi rezultati na turneji down under u Ashesu i protiv Black Capsa govorili, mada se potvrdilo i to da su oni kući i u gostima dva različita tima, i kolika je razlika u terenima i uslovima između njihovih ovala i onih u Indiji ili Australiji recimo.

Cook se oprostio od kriketa na najbolji mogući način, centuryem i pobjedom u seriji protiv br 1 test nacije u svijetu, dok je Anderson postao najbolji bowler u historiji Englskog kriketa, i došao na 4 mjesto liste svih vremena, ispred njega su spinneri, a on je fast bowler tako da je to pravi pokazatelj kako teško je to ostvariti.

slika

:salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 feb 2019, 21:00

Englezi na turneji po Karibima opet pokazali svoje slabosti, a Windiesi napokon pobjedili renomiranog protivnika tako da su se vratili u život u test formatu, bowling odličan sa Holderom koji je i top all rounder, uz Roacha i Gabriela, tako da su oni baš izdominirali engleski napad koji je tek živnuo u ovom trećem testu. Nakon ovog slijede ODI i twenty20 serije.

ova trojka me podsjetila na legendarne jahače apokalipse, možda najveći kriket tim svih vremena i najbolji pace napad ikad :tokralju:

slika

Indijci na turneji down under prvo protiv osakaćene Australije uzeli i test i ODI seriju 2-1, pa onda pokazala snagu protiv Black Capsa u ODI-u sa 4-1 koji su uzvratili u twenty20 sa 2-1 u seriji iako su igrali bez nekih bitnih igrača, danas odlična tekma, oval u Hamiltonu baš kao stvoren za batting, stari lisci MS Dhoni i Kane Williamson :kafa:

A nakon ove turneje dolaze im Australci u Indiju kao priprema za ovogodišnje ODI Svjetsko prvenstvo u Engleskoj koje starta krajem maja, gdje upravo Australci brane titulu, a Englezi su u odličnoj formi tu, za razliku od test formata. iako oni znaju pucati pod pritiskom, tako da bih stavio Indiju kao prvog favorita ove godine, posebno jer Smith i ovi suspendovani još ne igraju. Ja sam lično uz Protease i Black Capse tu, doduše volio bih i da Afganistanci naprave nešto više :D

I jedna zanimljivost, dokaz da ovaj sport živi i na ovim prostorima, čak su član ICC-a, što je pandan članstvu u FIFI :thumbup:

https://caughtatpoint.com/2018/08/08/ri ... -ninkovic/
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la ASD » 11 feb 2019, 01:04

U Sloveniji i Hrvatskoj je prije zazivio.
Kod nas nazalost ostalo samo na turnirima.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 feb 2019, 10:08

Šri Lanka :tokralju:

Kakva serija protiv Proteasa i to usred Južne Afrike :clap:

Test kriket at its best, a ranije još Windiesi otresu Engleze, kud ćeš bolje :njanjanja:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la jestamaji » 26 feb 2019, 14:52

svaki put kad vidim post na ovoj temi ne mogu da vjerujem da to stvarno neko gleda


ne znam da li sam to već jednom napisao, ja sam jednom bio u južnoj africi i moji domaćini kad su čuli da se zanimam za sport kupe mjesta u loži i odvedu me na kriket ..... majko pomagaj, dosadno do bola, ne razumiješ ništa a i da razumiješ svejedno kad se ništa se dešava (nešto ko bejzbol). toliko je dosadno bilo da sam se najeo nekih odvratnih keksova i napio čaja da mi je tri dana loše bilo! imali su i kiselu i običnu vodu ali iz bokala, to mi nije izgledalo povjerljivo. makar je vrijeme bilo lijepo!

jedina dobra stvar je bilo kad poslije nekoliko sati upo frke ustadoše i svi rekoše gotovo!!! a nije se moglo nikako naslutiti da je kraj!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la ASD » 27 feb 2019, 10:48

Kriket, bejzbol ili americki fudbal nisu sportovi za stadiona (za prosjecnog balkanca).
Razlog je jako puno prekida.
To je u odnosu na fudbal bas velika razlika.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la jestamaji » 27 feb 2019, 11:11

ja što sam stariji sve više i više dolazim do spoznaje da nijedan sport nije bolji uživo nego na TVu

OK, kad je fino vrijeme otići na Želju je bolje nego gledati na TVu, ali samo zato jer je to nešto što baš i ne želim da vidim tačno i precizno :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la ASD » 27 feb 2019, 12:12

jestamaji je napisao/la:ja što sam stariji sve više i više dolazim do spoznaje da nijedan sport nije bolji uživo nego na TVu

OK, kad je fino vrijeme otići na Želju je bolje nego gledati na TVu, ali samo zato jer je to nešto što baš i ne želim da vidim tačno i precizno :mrgreen:
Kod mene obrnuto, pogotovo kad je fudbal u pitanju.
Ubijedjen sam da se vise propusti za tv-om nego uzivo.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la jestamaji » 27 feb 2019, 14:22

atmosfera nedvojbeno da
dešavanja prije i poslije tekme u svakom slučaju da
poziciona igra uglavnom da
sama igra i događanja na terenu ne. zoom i usporeni snimak su nepobjedivi!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la ASD » 27 feb 2019, 14:29

jestamaji je napisao/la:atmosfera nedvojbeno da
dešavanja prije i poslije tekme u svakom slučaju da
poziciona igra uglavnom da
sama igra i događanja na terenu ne. zoom i usporeni snimak su nepobjedivi!
Hebo zoom, nije timski sport kao pojedinacni. Sto se tice usporenog snimka, slazem se u potpunosti, to jedino fali.
Pozicioniranje i kretanje igraca se na tv-u ne vidi ni 10%.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 mar 2019, 09:59

The Universe boss :bow:

Kakva serija protiv Engleza, nadam se da će održati ovu formu do SP-a,a do tad ga gledamo u IPL-u :D

Captain Kane btw :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2019, 23:42

Uzeše Englezi na svom terenu SP, prvi put u historiji i to u kakvom finalu. Stokes clutch :clap:

Black Capsi i captain Kane :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la jestamaji » 14 jul 2019, 23:53

rio_Ferdy88 je napisao/la:Uzeše Englezi na svom terenu SP, prvi put u historiji i to u kakvom finalu. Stokes clutch :clap:

Black Capsi i captain Kane :salut:
i ti si naravno to gledo umjesto wimbledona? :mrgreen:


pitanje za nas koji nemamo blage veze sa kriketom, koja je razlika između SP i ashes i šta je bitnije? ja sam uvijek mislio da su ashes puno bitniji.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 jul 2019, 00:07

jestamaji je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Uzeše Englezi na svom terenu SP, prvi put u historiji i to u kakvom finalu. Stokes clutch :clap:

Black Capsi i captain Kane :salut:
i ti si naravno to gledo umjesto wimbledona? :mrgreen:


pitanje za nas koji nemamo blage veze sa kriketom, koja je razlika između SP i ashes i šta je bitnije? ja sam uvijek mislio da su ashes puno bitniji.
Pa jest Ashes bitniji u globalu za dvije nacije, Engleze i Australce, puno više historije tu, i to je test kriket, znači igra se 5 testova, svaki test je 5 dana, dva inninga po ekipi. Ovaj ODI SP je tek popularizovan zadnjih 10-15 ili 20ak godina godina zajedno sa rastom popularnosti ODI forme kriketa jer je ovdje trajanje meča ograničeno na jedan dan, tj 50 overa po ekipi, zato ga i zovu 50 over kriket pa je malo lakše pratiti za neutralne, plus što je isto tako ovdje čitav kriket svijet uključen, sve nacije koje se bave profesionalno i svake je 4 godine dok je Ashes svake 2.

Npr Englezi u test kriketu su slabiji nego u ODi kriketu, isto kao i Black Capsi, zato i manje kriket nacije mogu u ODI kriketu napraviti rezultat a o onome T20 da ne pričamo. Test je ipak posebna umjetnost i to zahtjeva puno više kvaliteta u ekipi i drugačiji pristup.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la branimir85 » 15 jul 2019, 15:45

A nista o pokusaju utrcavanja milf mame ,to je jedino sta me je zaintrigiralo za finale :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la ASD » 15 jul 2019, 15:52

jestamaji je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Uzeše Englezi na svom terenu SP, prvi put u historiji i to u kakvom finalu. Stokes clutch :clap:

Black Capsi i captain Kane :salut:
i ti si naravno to gledo umjesto wimbledona? :mrgreen:


pitanje za nas koji nemamo blage veze sa kriketom, koja je razlika između SP i ashes i šta je bitnije? ja sam uvijek mislio da su ashes puno bitniji.
Teško je reći, jer imaš više SP u kriketu. :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41148
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Cricket (Test, ODI, Twenty-20)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 avg 2019, 17:25

Ben Stokes :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Kakav inning, sam je vratio Engleze iz provalije i dobio Australce kojima je trebao samo jedan wicket da uzmu Ashes. Definicija clutcha :bow:

A i Australci imaju za cim da zale, dosta propustenih prilika za taj zadnji wicket, Lyon, Harris.

Sad cekamo nastavak Ashesa, iako su ovdje Australci bili na wicket od odbrane trofeja.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.