Cinkao sam.. :(

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Cinkao sam.. :(

Post Postao/la breskva » 18 nov 2016, 14:33

cinkao sam ali sam dobro postupio, pogledajte video i recite svoje mišljenje, poželjno na yt a odgovorit ću i ovde što da ne

novi video ovde-
Zadnja izmjena: breskva, dana/u 04 jan 2017, 22:12, ukupno mijenjano 5 puta.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16423
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la gaston » 27 nov 2016, 21:12

breskva je napisao/la:Eto, moj video prije nekih 2-3 sedmice, uskoro novih priča, meni se da pisati al kontam bolje me slušat hahaha.


Vidim ja nema tebe tamo na temi.
Ne mogu reći da znam kako ti je jer nikad nisam bio zadužen više od 5KM al' nam baki šta je kocka i kakvo je zlo.

Bingo je bolest brate i što prije shvatiš da je to mašina koja kalkuliše najmanji mogući posoak dobitka za igrače-bolje po tebe.
Želim ti svu sreću i ostani "čist"!
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la Neutral » 27 nov 2016, 21:29

Lijepo da si sam sebi rekao da si budala, prepoznavanje problema je početak rehabitalizacije. Ja te ne žalim, niti bilo koga ko se zavali na kladionici, svi smo odgovorni sami za svoje postupke, kasnije nema žaljenja.

Bingo je programiran unaprijed, ako ima programera ovdje neka ti detaljno objasni. Masa raje koja igra bingo kaže ja znam da je namješteno ali opet igram, pa budalo što igraš kada znaš da je namješteno, isto kao svojevremeno slot, 11 staviš manje bude 12, 2, staviš više bude 1, koliko puta sam gledao da se neko zavali par stotina KM.

Bingo nije igra na sreću, bingo je programiran da gubiš, tj. da kuća nikad ne može otići u minus, ako se ne varam zabranjen je u BiH, ali ima ga na svakog koraku.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la BigDaddy » 28 nov 2016, 03:04

tebi jarane zelim da se sto prije izvuces iz problema, a onima sto na radiju reklamiraju da su kladionice humanitarna drustva, njima yebem majku svima pojedinacno.
ne znam kakva je raja s kojom se druzis, probaj promijeniti ekipu, kani se ljudi kojima je glavna tema to kako su sinoc pali na jednom.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la Effenberg » 28 nov 2016, 10:39

Gledao sam ovaj dokumentarac i jako je dobar. Nazalost meni osim nekih etapnih povremenih prestanaka od par sedmica ili mjeseci nista nije uspilo pomoci. Slazem se s ovim @BigDaddy kakva crna humanitarna drustva, one moraju da nose obavezu "responsible gaminga" a to pogotovo kod nas u Bosni nije slucaj a i oni koji priznaju da imaju problem budu samo zrtve stigme i predmet ismijavanja.

I taj pojam responsible gaming treba da se prosiri ne samo na to da se dobiju restrikcije na accounte za kockanje, vec da ti kockarski magnati budu obavezani preuzeti troskove za odvikavanje onih hard core slucajeva, tako bi bilo fer, ali nazalost do toga nece doci. A kocka je teza za ostaviti nego cigare ili heroin i znamo to svi koji smo uletili u to.

Jedino nam ostaje da ukazujemo na regularnost i (ne)moral svih tih institucija koje podilaze kockarskim korporacijama a na stetu igraca, na regulaciju tog trzista i na silne prevare koje se tu odvijaju, a da je pri tome teret dokazivanja primarno na njima a ne na igracima koji su pacijenti njihovog mehanizma.

@breskva puno srece u tvom putu!
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
krmpotich
Postovi: 3244
Pridružen/a: 22 jan 2014, 07:47
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la krmpotich » 28 nov 2016, 11:18

Dobar video, samo mali saavjet premontiraj ovo ponovo. Pojacao si podlogu a ti si u drugom planu. Smanjis mjuzu, pojacas sebe i to je to. Nadalje necu reci da si glup ko kuyac, ali eto, blizu si. Grebes se od roditelja jer mozes, jer te vole i sl. Bi ti racku prokocko zadnjih 100 maraka da nemas kod kuce nikoga, i da ti je prazan frizider. Bingo se lako rijesi, necu vise i ciao. I ti hoces neki biznis pokretati, i dizati kredu od 20K?!? :rol: Zavio bi u crno i mater i oca i sve oko sebe. Mlad si jos uvijek, srezi sve. Odigraj tiket u lutriji na 0,50KM. Nadji si curu, uzivaj u zivotu. Zivot je pred tobom, a ti przis 2 stoje na Bingo u jednom danu?!? Ne budi glup, kad nemas vise kome dodji malo sebi...

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la Civa » 28 nov 2016, 11:55

Što se tiče kladinioce i ja je igram, ali volio bih da je ne igram nikako ali eto navika. Srećom nisam u tim nekim problemima kao što je ovdje sugovornik podijelio sa nama i ne bi poželio nikome da se zavali u iste.
Kad ste već kod tog binga ja ne mogu da vjerujem šta svijet radi sa sobom, ja ga odigram jedino ako ima 10-tak sekundi ono do početka a došao sam tiket da uplatim i to je sve na marku pa šta bude, ako baci 3-4 marke njihove možda ponovim koju rundu, ali pare iz svog džepa ne dam,a eventualni dobitak preko 10 je noga preko vrata. Pošto eto i studiram to programiranje ima i u svijetu programa puno tih kladioničarskih problema, oko ruleta, binga pa i same kladionice. Ja sam amidžu molio, pojašnjavao na sve moguće načine da ne možeš bit dobar, kroz x primjera, pa i nekim sitnim programima koje bi napravio pokušavao ga uvjeriti na koji princip radi ali džaba, dok strina nije odlučila da mu uzme karticu i čim legne plata u nje su pare. Tako po meni svako ko ima taj problem, a želi sebi da pomogne trebao da postupi, ja evo npr kad hoću na kafu i tiket odmah kod kuće raspodijelim novac, npr. ako je subota i odigrat ću 2-3 tiketa ponesem sa sobom max 10 km i tu uračunam kafu, tiket i eventualno marku za bingo i to je to, mada 10 km nisam prokockao za dan pa ne pamtim. I te tikete igram iz zafrkancije onako, ako uleti koja marka dobro je, može se raja počastit, djevojci ako je imam kakav poklon iznenadni i to, a da gledam da mi kladionica bude glavni izvor prihoda nema šanse, i ko može nek izbjegne svaki vid ovoga ponekad je gore od droge, znam osoba kojima su roditleji dali novac da plate smještaj, a oni taj novac prokockaju. Ja sam sebi rekao aBd kad se stalno zaposlim da ću skroz prestat da se kladim, možda ono vikendom, a kad' se oženim od žene bi volio da mi to skroz ukine :pray: .

A što se tiče binga, to je računarski program koji su složili baš opasni matematičari i kasnije ga programeri fino ukombinovali bolje rečeno jedan jako jako složen algoritam, koji radi na principu postotaka, i da da određeni dobitak na količinu uplate u zavisnosti koliko poslodavac odredi. Čuo sam priče da su ovi naši bubnjiči određeni da daju na 3% i sad ti izračunaj koliko bi trebalo biti uplate da bi dobio milju. Ako treba evo ja ću znači ako je uplaćeno tiketa u vrijedosti 100km on će dati 3 marke negdje oko trideset tri milje uplate treba biti da bi ti dobio hiljadu pa sad vidi, jer sve uplate idu u glavnu maticu poslovnicu i oni iz te poslovnice dalje raspodjeljuju, evo npr Premier ja ne pamtim kad sam čuo da je neko dobio milju u mom gradu. A to je sve jer on ipak baca te neke sitnije dobitke do 100 km i tako raju ostavlja u igri i glavni problem, kad čovjek misli da se izvadio npr prokockao 20 i iduću rundu dobije 25, velika je vjerovatnoća da će i tih 25 ostavit. Sam program uzima u svoju bazu podataka sve uplaćene kombinacije brojeva po principu matrice i vi koji igrate znate kad se uzme npr automatski, računarski, slučjani kako se zove već da od 3 ta slučajna i 18 brojeva doći će nekoliko duplih i što je više tih duplih manja je vjerovatnoća da će izaći. Tako što je više igrača u kladionici, bolje je za poslodavca, jer program neće pustiti neke dobitke već će baciti tu štelu, a dobitak neće upravo zbog tih duplih brojeva, jedino ako si baš sretnik pa te možda i izvuče. A ja eto onako kako se nekad znam nabacivati radnici dok mi kuca tiket, pa ako smo sami pitam je omjer uplate i dobitaka na tom bingu, i šta misliš ko je uvijek bolji?
Tako da, virtuelni bubanj zaboravi, zanemari ga, odigraj tiket ako ti je baš čejf i to iz ljubavi prema sportu koji pratiš, od ovoga možeš živjeti samo ako si duboko u tome, a to jest' da si Big Boss i vučeš neke opasne konce, a mi obični smrtnici smo pretežno Bossovi ali zato jer nemamo čarapa na nogama.

Uglavnom sretno i nadam se ćeš se izvući iz ovog zla, probaj se ograničiti sa novcem, ako se već ne možeš kontrolisati, daj svoj novac sestri, mami i nek ti one daju mjesec, dva, godinu dok ne vidiš da si siguran da možeš vladati njime. Živio :bih:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la breskva » 30 nov 2016, 14:44

Hvala na savjetima momci, ja mislim da je problem kod mene što mi samo bingo diže adrenalin (sad u ovom periodu).
To sam shvatio iz razloga što sam u prvom srednje škole isto tako govorio to je štimaljka i sam znam da je isprogramirano kako haver kaže iznad.
Sve je išlo finim hodom, dobijalo se svake sedmice tamam za cigare, bio sam se usavršio što se tiće tiketa. Bio sam druga smjena i uvijek prije škole odigram 5 tiketa po 5KM, znači samo sam se duplao i uvijek sam naveće pogodio barem 1 ili 2, nekada i sve. I sve je to fino išlo dok jedan dan nisam iz busa, sa preko 100KM kod sebe 'zarađenih' preko tiketa sa jaranom na upit gdje ćemo na kafu', on odgovorio: 'hajmo jedan bingo baciti'. Sjećam se da je kiša bila i da smo uletili u bhplay igrati sedmice po 70kf. Desi se to da jaran baci 2-3 kruga, a ja sam ostao iza njega još 2 sata.
Tog, ama baš tog dana je sve krenulo nizbrdo, do tada sam svaki dan u školu išao ko hadžija, pušio se flavour plus, paket redbullova svaki dan nosio u rusaku, doneri, čevapi na velkom odmoru, također dobro i učio u to vrijeme i sve išlo pre-predobro, ali eto moralo je i tome doći kraj.
Od tog dana sam ja svaki dan dolazio u kladionicu, uplate se povećavale, onda krene samo puko nabacivanje parova i tiketi su stali.

Ali da ne idem sa teme, adrenalin sam u to vrijeme bez binga trošio na cure, provode, termine, onda kada je jedno vrijeme stalo, prekinem sa malom, zakačim se sa par jarana, desi se taj dan da krenem to bingo igrat i eto ga.
Sada mi je jedini izvor adrenalina ta kocka, jer uvijek u posljednje vrijeme sam kockao sa minimalno 200km u džepu, znači nisam imao nikakvu potrebu da igram ali jednostavno me je vuklo.
Kako sam shvatio da je do adrenalina? Tako što u nekim trenutcima nisam mogao križati brojeve, shvatio sam da su to situacije prije izlaska (jer sam u fazonu, zbarit će se nešto ofo ono), poslije termina (kada se ispucam) i pogotovo nakon tekme Sarajeva, kada dođem sa tribine jednostavno ne mogu pratiti brojeve, nije do opojnih droga, jednostavno ne mogu.

Također to sam shvatio, da kada sam dobivao na tiketima, u to vrijeme sam igrao dosta igrice po 14h na dan, teamspeak i previše sam se uživljavao u te igre, SAMP, wow i tako. Uvijek sam žurio kući iz škole da uđem na teamspeak sa rajom, da igramo na serveru da se šprdamo do 5-6 ujutru, tiketi mi ni na umi ne budu, znalo se desiti da zaboravim da sam uopšte odigrao i nekad ujutru se sjetim otvorim rezultate i vidim pogodio.

Znači siguran sam 80% da mi je do adrenalina.

Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: breskva - 25.12 NOVA EPIZODA

Post Postao/la breskva » 25 dec 2016, 17:52

nova epizoda nema šta se nije desilo na moru za 5 dana a otišli ono što bi se reklo 'naudan'


Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: breskva nova godina u komi

Post Postao/la breskva » 26 dec 2016, 22:12


Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: breskva - kako sam se propušio nova epizoda

Post Postao/la breskva » 01 jan 2017, 21:03


Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la breskva » 04 jan 2017, 22:12

- novi video, prati i ostale na kanalu..

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la Heller » 05 jan 2017, 01:27

Kad ti vidim glavucu na pocetku klipa ne mogu dalje, izvini brate.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
breskva
Postovi: 1363
Pridružen/a: 04 feb 2015, 09:32
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la breskva » 05 jan 2017, 15:51

Heller je napisao/la:Kad ti vidim glavucu na pocetku klipa ne mogu dalje, izvini brate.
nikakav problem, zato si redovno na sekciji gay na rtube. :wave:

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la Heller » 06 jan 2017, 19:20

breskva je napisao/la:
Heller je napisao/la:Kad ti vidim glavucu na pocetku klipa ne mogu dalje, izvini brate.
nikakav problem, zato si redovno na sekciji gay na rtube. :wave:
Ne gledam te ni tamo ni na youtubeu.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la legenda reala » 06 jan 2017, 23:53

Heller je napisao/la:Kad ti vidim glavucu na pocetku klipa ne mogu dalje, izvini brate.
e ko mu kaže :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Cinkao sam.. :(

Post Postao/la KayserSose » 20 jan 2017, 07:56

Bingo, konjske utrke i slična automatizirana/namještena sranja koja se nude po kladionicama mogu povući samo ekstremno glupe ljude koji zaslužuju baš ono što im se desi (oni koji puše pare na klasičnoj kladionici su doktori znanosti za ove megaultrakretenoide koji satima ko tele blenu u izvlačenje brojeva na ekranu nadajući se da će dobiti nešto). Samo karakterne pitschike i teške mizerije ne mogu prekinuti nešto za što znaju da će uništiti i njih i one oko njih. Ako ti je dosadno u životu nađi si neki posao, nabavi psa, odi se pumpat u teretani ili bilo šta drugo što normalni ljudi rade.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
0oo0
Postovi: 1161
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: breskva - 1ep. - KOCKA

Post Postao/la 0oo0 » 25 jan 2017, 17:25

breskva je napisao/la:Od tog dana sam ja svaki dan dolazio u kladionicu
Ma hajde sta fali, samo kockaj. :thumbup:
🔵⚪

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.