U Paklu rata!

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 18 mar 2018, 23:13

Znaci nista ovdje. Gasi mjesalicu, motaj kablove, kljucaj temu...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 18 mar 2018, 23:38

Pasha je napisao/la:Znaci nista ovdje. Gasi mjesalicu, motaj kablove, kljucaj temu...
Posao, orivatne obaveze i jednostavno vrijem proleti. Posto sam sutra slobodan definitivno izbacim pricu dvije. A znas kako je raditi 8/10h za compom pa onda jos satak ili vise jednostavno ne stigne covjek. Evo bas gledam na tu tematiku dokimentarac sjetih se teme i svakako da sutra ide price!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 19 mar 2018, 18:01

XIV. Zadnji dani u Bosni!

Rat se zakuhao u citavoj Europi i dolazi do presudnih odluka za sve nas! U Bosni je stanje ipak koliko toliko mirno.Bez vecih akcija dok se partizani velikom vecinom skrivaju po sumama i izvode manje diverzantske akcije! Poslan sam u blizinu Zenice da se pozabavimo slucajem 30ak zatvorenika za koje je utvrdeno da su sudjelovali u pobuni protiv hrvatskih vlasti! Prije samog dolaska u zgradu improviziranog zatvora ceka me zapovjednik straze izvjesni Mehmed. Vrlo visok covjek i spreman u svakom pogledu. Drugi hrvatski casnik predaje mu palir sa imenom 14 osudenika koji ce biti pogubljeni. Sve su to komunisticki banditi uhvaceni po SZ Bosni! Vezemo ih po dvojicu i stavljamo u kamione. U pratnji sam sa 10ak njemackih vojnika te jos 20ak domacih vojnika. Stizemo do blizine neke sume gdje sa kamiona skidamo po dvojicu i odvode se u sumu gdje se samo cuje pucanj za pucnjem.

Kada je stigla posljednja skupina silaze dvojica prilicno izmorenih i prebijenih vojnika! Na licu jednog se vidi mirnoca kao da samo ceka kraj. Cujemo kako nesto prica i orilazimo mu blize. On se moli, moleci na Pater noster ( Oce nas na latinskom). Nas zapovjednik zapanjeno zastaje kao i sam pitajuci se odakle komunist poznaje latinske molitve? Na tecnom njemackom nam odgovara da je zarobljen kao njemacki vojnik te da mu domaci nisu vjerovali da nije partizan! Odmah trazimo obustavljanje strjeljana. On tvrdi da je vojnik takoder prije njega odveden bio njemac! Obadvojica su pretuceni toliko jako da su se jedva kretali a oci su im jedva otvorene. Odmah se prekida sve i uz orjetnju sukoba sa domacim snagama vodimo ga u svoj kamion. Covjeka koji je se nalazio sa njim vezan ubijaju vrlo brzo.

Odlazi sa nama u bazu, gdje nam vrlo brzo otkriva da su ih presreli partizani i sasvim slucajno zarobili vecinu su odmah likvidirali ali trebalo im je 5/6 ljudi da im pomognu nositi otetu opremu te su stoga postedeni. U loguru su izgladnjivani i vise puta muceni. Tukao nas je tko god je stigao, rezali su nas nozevima i po nama urinirali. Mislio sam da necu dugo kada su nas poslal da kopamo rov pocelo je granatiranje pobjegli smo u jednu kolibu koju je ubrzo pogodila granata. Uspjeli smo se izvuci al vec su tu bili domaci vojnici. Bio sam toliko izmorne, gladan i pretucen da nisam mogao ni glasa pustiti.

Bilo mi je tesko slusati svjedocenje tog vojnika. Cvrsto sam odlucio da nikad necu pasti ziv u ruke neprijatelju. Rade cu se ubiti nego da me zarobe zivog! Rat je zbilja grozna stvar posebno kad sudjelujes u nekom tako ludom filmu.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 19 mar 2018, 18:03

Pasha je napisao/la:Znaci nista ovdje. Gasi mjesalicu, motaj kablove, kljucaj temu...
Iako sam morao na poso zbog tebe sam jedu manh pricu natipko preko moba nadam se da si sretan :mrgreen: definitivno se vise ukljucim al evo poso odvuce covjek :D
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 19 mar 2018, 18:11

Za ove streljane mislim da znam ko su. Cak ima spomenik u krugu KPZ Zenica njima...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 19 mar 2018, 21:30

Pasha je napisao/la:Za ove streljane mislim da znam ko su. Cak ima spomenik u krugu KPZ Zenica njima...
E sad nisam toliko upucen u tu situaciju ali ako ti jesi i imas neke dodatne podatke bilo bi dobro da napises da malo povezem radnju :D
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 19 mar 2018, 21:41

Znaci ne mora biti da je to. Al' negdje pocetkom 1942 je streljano 12 ilegalaca sa tetovsko-gradiskog kraja(dva naselja na 5-6 kilometara sjeverozapadno od Zenice). Postavljen im je spomenik u blizini ulaza, a u krugu KPZ Zenica.

Mada opet, takvih egzekucija u periodu rata je bilo "na hiljade"...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la FoSte95 » 15 apr 2018, 16:10

vidi ja i zaboravio na temu i sada mi pade na pamet da vidim je li se šta novo pisalo :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Signore » 21 jul 2018, 23:40

Slucajno naidjem na temu. Vidim autor kaze bit ce oko 50 prica, vidim 6 stranica, vidim pocelo s pisanjem prije godinu i kontam si imam stivo za cijelu noc. Otkazao izlazak zbog ovog :lol: jer sam bas zaludjen povijescu i obozavam ova osobna iskustva koja sam i sam znao slusati. Procjenim da ima 110-120 postova sto je dovoljno da je sva prica tu, ali sam se jako razocarao. Svaka cast za temu, uzivao sam u svakoj rijeci, ali sam bio uvjeren da je prica zavrsena i da cu moci citati cijelu noc. Podsjetilo me cak na jednu drugu temu s drugog foruma gdje sam preko 100 stranica citao dva dana. Ovdje ipak prebrz kraj, ali bez kraja.

Molio bih autora da nam da link ako je objavio pricu negdje drugo. Stvarno zanimljiva prica, pogotovo jer se dogadjalo na nasim prostorima, ali bi svakako slag na tortu bilo cuti kako je on dozivio bitku za Staljingrad. I ne, ne zelim to slusati preko reda :mrgreen:

I jedno zapazanje. On je ima sve evidencije koliko je poginulo Hrvata, a koliko Nijemaca. Tu se moze vidjeti koliko je bitna vojna sprema. U svakoj bitci je veci broj poginulih bilo na strani Hrvata u odnosu na Nijemce. On navodi kako je sam prosao vojnu obuku, a ovdje su naoruzavani seljaci koji su vjerojatno zbog neiskustva i neznanja olako ginuli.

I da. Svaka cast za trud, iako nije dovrseno. Najbolje znam kako je posvetiti vlastito vrijeme za doprinos ovom forumu, a da ti to cak i popljuju :mrgreen:

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 24 jul 2018, 10:52

Signore je napisao/la:Slucajno naidjem na temu. Vidim autor kaze bit ce oko 50 prica, vidim 6 stranica, vidim pocelo s pisanjem prije godinu i kontam si imam stivo za cijelu noc. Otkazao izlazak zbog ovog :lol: jer sam bas zaludjen povijescu i obozavam ova osobna iskustva koja sam i sam znao slusati. Procjenim da ima 110-120 postova sto je dovoljno da je sva prica tu, ali sam se jako razocarao. Svaka cast za temu, uzivao sam u svakoj rijeci, ali sam bio uvjeren da je prica zavrsena i da cu moci citati cijelu noc. Podsjetilo me cak na jednu drugu temu s drugog foruma gdje sam preko 100 stranica citao dva dana. Ovdje ipak prebrz kraj, ali bez kraja.

Molio bih autora da nam da link ako je objavio pricu negdje drugo. Stvarno zanimljiva prica, pogotovo jer se dogadjalo na nasim prostorima, ali bi svakako slag na tortu bilo cuti kako je on dozivio bitku za Staljingrad. I ne, ne zelim to slusati preko reda :mrgreen:

I jedno zapazanje. On je ima sve evidencije koliko je poginulo Hrvata, a koliko Nijemaca. Tu se moze vidjeti koliko je bitna vojna sprema. U svakoj bitci je veci broj poginulih bilo na strani Hrvata u odnosu na Nijemce. On navodi kako je sam prosao vojnu obuku, a ovdje su naoruzavani seljaci koji su vjerojatno zbog neiskustva i neznanja olako ginuli.

I da. Svaka cast za trud, iako nije dovrseno. Najbolje znam kako je posvetiti vlastito vrijeme za doprinos ovom forumu, a da ti to cak i popljuju :mrgreen:
Hvala ... Stvarno mi je zao svih vas koji citate a slabo pratim vas tempo. Tema je malo skakljiva i bilo je svega od pohvala do kritika. Aktovan sam na forum i evo vec sam reako da ce prica ici dalje ali zbilja je tesko uskladiti poslovne obaveze i onda izdvojiti 2/3 sata kako bih obradio pricu, prevo i otipko na comp a to iskljucivo radim iz ljubavi! Ma koliko mi drago bilo nekad sam odsutan od kuce po 10ak dana! Al evo zbog velikog forumasa napisem sigurno 2/3 price u ovom tjednu!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Signore » 24 jul 2018, 13:47

UstanikSBII je napisao/la: Hvala ... Stvarno mi je zao svih vas koji citate a slabo pratim vas tempo. Tema je malo skakljiva i bilo je svega od pohvala do kritika. Aktovan sam na forum i evo vec sam reako da ce prica ici dalje ali zbilja je tesko uskladiti poslovne obaveze i onda izdvojiti 2/3 sata kako bih obradio pricu, prevo i otipko na comp a to iskljucivo radim iz ljubavi! Ma koliko mi drago bilo nekad sam odsutan od kuce po 10ak dana! Al evo zbog velikog forumasa napisem sigurno 2/3 price u ovom tjednu!
Ja da znam njemacki rekao bih ti da to skeniras i posaljes mi, ali znam reci 'bier' i to je sve od mene :mrgreen: Tebi svaka cast na prici, meni je smijesno da nekome smeta takva prica, jer ne iznosis svoje stavove. Steta sto je forum sportski, negdje drugo bi vjerojatno naisao na puno vise odobravanja i ne bi nitko nista s*ao.

I prije si obecavao, pa nisi pisao kad obecas tako da ti necu vjerovati :lol: ali se nadam, jer nakon cetiri mjeseca je ipak red da napises bar jednu pricu :mrgreen: Rekao bih ti da skratis i da nam na taj nacin ipak pruzis cijelu pricu, ali to onda ne bi imalo smisla, jer u proslim pricama ne vidim doslovno nista sta bi se moglo kratiti, iako mi se cini da si neke dijelove izostavio. Pisao si da ne znas da li nastaviti s pricom jer je skakljivo i onda si nastavio, ali mi se nije ucinilo nista skakljivo. Govorio si da je nesto o medjunacionalnim i medjuvjerskim odnosima i slicno. Ili sam ja nesto pogresno skontao?

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 24 jul 2018, 16:18

Signore je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la: Hvala ... Stvarno mi je zao svih vas koji citate a slabo pratim vas tempo. Tema je malo skakljiva i bilo je svega od pohvala do kritika. Aktovan sam na forum i evo vec sam reako da ce prica ici dalje ali zbilja je tesko uskladiti poslovne obaveze i onda izdvojiti 2/3 sata kako bih obradio pricu, prevo i otipko na comp a to iskljucivo radim iz ljubavi! Ma koliko mi drago bilo nekad sam odsutan od kuce po 10ak dana! Al evo zbog velikog forumasa napisem sigurno 2/3 price u ovom tjednu!
Ja da znam njemacki rekao bih ti da to skeniras i posaljes mi, ali znam reci 'bier' i to je sve od mene :mrgreen: Tebi svaka cast na prici, meni je smijesno da nekome smeta takva prica, jer ne iznosis svoje stavove. Steta sto je forum sportski, negdje drugo bi vjerojatno naisao na puno vise odobravanja i ne bi nitko nista s*ao.

I prije si obecavao, pa nisi pisao kad obecas tako da ti necu vjerovati :lol: ali se nadam, jer nakon cetiri mjeseca je ipak red da napises bar jednu pricu :mrgreen: Rekao bih ti da skratis i da nam na taj nacin ipak pruzis cijelu pricu, ali to onda ne bi imalo smisla, jer u proslim pricama ne vidim doslovno nista sta bi se moglo kratiti, iako mi se cini da si neke dijelove izostavio. Pisao si da ne znas da li nastaviti s pricom jer je skakljivo i onda si nastavio, ali mi se nije ucinilo nista skakljivo. Govorio si da je nesto o medjunacionalnim i medjuvjerskim odnosima i slicno. Ili sam ja nesto pogresno skontao?
Ma na drugim temama su me optuzivali za sirenje fasizma izmisljanje na Bosnjake itd. Onda sam jedno vrijem ohladio milion poruka mi je dolazilo u pp ... Al evo kazem ti sutra za tebe ide prica SIGURNO!!!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 25 jul 2018, 13:59

XV. Osiguranje rute za Rusiju!
Zadnjih dana u Bosni stanje je kaotično i već se vidi da domaće snage neće moći obuzdati teror koji se događa na ovom području! Već sam dobro shvatio stanje na terenu postoje nekoliko različitih skupina. Svi se dijele pa tako muslimani sudjeluju u ratu na svim stranama od četničkih, banditskih (misli na partizane), domobransko-ustaških i njemačkih. Srbi također ima na svim stranama pa čak i u domobransko-ustaškim jedinicama i prilično su odani, dok Hrvata nema samo u četničkim jedinicama, iako ni to ne isključujem! Pravi kaos vlada na bojnom polju svi su protiv svih pa su svi zajedno! Teško je patiti njihova zavrzlame. Kao što sam ranije pisao narod je velikom većinom nepismen i uopće nema pojma za što se koja frakcija bori! Njima su isto osloboditelji (misli na vlasti i NDH i njemačke jedinice) i banditi! Pojmovi komunizma običnom seljaku su nepoznati jer taj ni pisati ne zna! Nije ni svjestan da ratuje za stranu koja će ako pobjedi prvo tom svom seljaku iskopati grob! Često sretnem i pobožne muslimane u partizanskim odredima a nisu ni svjesni da će crvena nema čim dođe na vlast uništiti sve religije na ovom prostoru! Bosna je zbilja divlja zemlja! Mali broj ljudi razumije oko čega se vodi ovaj rat, ponekad ima osjećaj da pričam sa divljacima iz prašume pogotovo u zabačenim planinskim dijelovima iako stanje ni u gradovima nije puno bolje.

Velik broj naših jedinica ide prema sjeveru u smjeru Osijeka odakle se ide dalje za Rusiju. Prebacujemo dosta toga od naoružanja do ljudstva. Odličan odaziv dobrovoljaca je sa prostora Tuzlasnko-Zeničke regije. U prvom danu imali smo 689 prijavljenih dobrovoljaca mahom musliman. Na Savi treba osigurati ključne objekte Z345 U348 i TU352 (radi se o mostovima i željezničkim prugama a ovo je neki vidi kodnih imena)!
Preuzima kvotu Z345 (osiguranje mosta) objekt je dobro učvršćen sa obje stanje pokrivaju ga mitraljeska gnijezda, te učvršćeni bunkeri. Sam objekt Z345 je u dosta lošem stanju i najmanje opuštanje može dovesti do toga da nas šumski banditi iznenade! Naša izvidnica uočava jednu manju grupu bandita istočno od objekta Z345 nekih 10 km nizvodno niz rijeku Savu. Trenutno se oko objekta nalazila velika grupacija ljudi negdje oko 10 000 ljudi! Sa raznovrsnim naoružanjem. Krećemo u brzu akciju! Kiša neumorno pada teren je težak i magloviti u akciji sudjeluje oko 600 vojnika, od toga 200 vojnika je njemačkog elitnog odreda za osiguranje objekta Z345 kodnog imena “Plava crta“. (Plava crta je u stvari oko 1 000 elitnih vojnika uvježbani da osigura sve važne objekte na Savi bitne za prebacivanje opreme prema Rusiji, sastoji se isključivo od Njemačkih vojnika! Po Wolfganovom opisu radi se o zbilja dobro obučenim ljudima i naoružanim do zuba oko 350 bili ih je raspoređeno za čuvanje objekta Z345- tj. mosta, prema nekoj mojoj projekciji događaja taj most bi treba biti negdje oko Orašja iako ne mogu ništa tvrditi sa 100% sigurnošću!)
Vrlo brzo dolazimo u sukob sa partizanima koji bježe glavom bez obzira preko Save ali nažalost po njih i tamo ih čekaju naše jedinice te se nalaze središtu sukoba a po njima se puca iz svih smjerova. Vrlo brzo smo riješili tu taktički nespremnu grupu! I sam pogađam dva bandita u otvorenom sukobu! Sve se završava za nekih 45 minuta. Izgubili smo 3 njemačka vojnika i 5 hrvatskih(3 muslimana) niti jedan vojnik “Plave crte“ nije poginuo iako su bili na prvoj liniji sukoba. Partizana je poginulo oko 40ak 7 ranjeno (odmah su likvidirani, radilo se o teškim ranama i teško da bi i preživjeli) a 12 ih je zarobljeni i po mom saznanju upućeno u smjeru Sarajeva! Bio je to uvod u paklenu noć koja nas je čekala u osiguranju objekta Z345!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6228
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la moj uzor-S.G » 25 jul 2018, 14:13

Najvise mi se dopala zadnja recenica. Idemo dalje! :D
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Signore » 25 jul 2018, 21:50

Drago mi je da sam autora potaknuo da nastavi s pricom. Ma da bude jedna mjesecno ja cu bit zadovoljan, samo da autor ne posustane :mrgreen:

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 25 jul 2018, 23:32

Signore je napisao/la:Drago mi je da sam autora potaknuo da nastavi s pricom. Ma da bude jedna mjesecno ja cu bit zadovoljan, samo da autor ne posustane :mrgreen:
Nisi jedini koji je bio "nezadovoljan" al jbg nemoze se stic al bice ovih dana materijala da malo stignemo zaostatak :mrgreen:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 27 jul 2018, 12:28

XVI. Paklena noć

Dario ako si ikada gledao horor filmove ovo bi definitivno bio scenariji za jedan od filmova tog žanra, samo što se ovo dogodilo u stvarnosti! Čitav dan protekao nam je nekako tmurno, a pred samu večer počela je padati susnježica! Kako se mrak spuštao kao da se u zraku mogla namirisati krv i barut. Zlokobna noć nije slutila na dobro, tek po koja munja proparala bi nebo, a tamna šuma sa svih strana okruživala je Z345 (ranije smo rekli da se radi o mostu). Svaki šum u čovjeku budi strah, a oči držiš širom otvorene iako ne vidiš dalje od 5 metara. Negdje oko 23:30 krenuo sam obići sve položaja, huk vode i sve jača grmljavina bili su otežavajuća okolnost, a vojnici su se sve više povlačili u bunkere i improvizirana skloništa. Bilo je idealno vrijeme za nekoga tko želi na brzinu nešto uništiti i pobjeći u zaštitu mraka a takvi su inače bili šumski banditi!

Odjednom baš kada je udarila munja, krenuše zujati meci sa svih strana a nakon nekoliko sekundi i snažne detonacije! Nije se znalo tko na koga puca i od kuda ti prijeti opasnost, čovjek osjeti samo onaj iskonski strah i želi samo izvući živu glavu iz svega ovoga. Pun adrenalina, trčao sam brzinom munje prema prvom bunkeru i nasumično pucao prema šumi! Stigavši u bunker osjetio sam val topline niz desno rame, pogledam malo bolje, dirnem se za rame i osjetim krv! Čini mi se da je rana samo površinska, ruka me boli, peče ali mogu se koristiti s njom. Pucnjevi neprestano traju, osjećam kao da je vrijeme stalo, kao da sve traje pravu vječnost, a ne možda nekih 10-15 minuta. Brzo smo se svi organizirali i snažno odgovorili kako bi spasili što se spasiti da! U blizini Z345 imali smo 4 tenka, tek kada su se oni uključili sa paljbom po okolnoj šumi sve je utihnulo!

Strah se zavukao svakome u kosti, čovjek nije više sigurna gdje je neprijatelj i da li se uopće povukao ili se samo pritajio. Čekalo se jutro! A i dalje bi poneki vojnik vjerojatno iz straha znao opaliti po nekoliko metaka u smjeru šume. Prve zrake sunca i lagana kišica pokazale su tek pravi stranu sinoćnjeg sukoba! 30-ak mrtvih vojnika 2 uništena bunkera i velika oštećenja na objektu Z345! Iako sam još tijekom noći uspio zaustaviti krvarenje na ramenu i staviti zavoj na ruku, u jutro je stanje bilo zbilja teško! Osjećao sam jaku bol a ruka mi sva trnula nisam imao nikakav osjeća, bio sam nesposoban za borbu! Banditi su nas ovu noć dobro iznenadili! Doktor mi je vrlo brzo pregledao ruku i ustanovio da se radi o lakšoj povredi. Rana je očišćena i ponovo zavijena, te mi je rečeno da bih nakon 10-ak dana moga biti spreman za sve daljnje dužnosti.

Inženjeri su brzo stigli i uz par rekonstrukcija na glavnoj konstrukciji objekta Z345, osposobili isti za daljnji tok prometa! Bilo je to moje prvo ranjavanje i nimalo ugodno iskustvo! Prvi put samo osjetio što je rat na vlastitoj koži, svaka sekunda može presuditi da ti se na oči spusti trajni mrak! Iako sa dotad najvećim gubicima uspjeli smo odraditi primarni cilj, ali još jednom se uvjeriti u težak bosanski teren koji se svakome u trenutku može pretvoriti u najgoru noćnu moru!
Puno toga mi se provlačilo kroz glavu, pa Wolfgane moga se skončati ove noći u nekoj usr.anoj šumi! Razmišljao sam puno o prije ratnom Beču i svim njegovim užicima! Restoranima i dobrim pivnicama, prigušenim svjetlima i odličnom društvu. Toploti tramvaja u zimskoj noći, Božićnom snijegu i blagdanskom ozračju! Toplini obitelji i svemu onome što čovjeka učini sretnim kad barem na trenutak odluta od teške realnosti! Realnosti da se nalazim u zemlji koja nema poštenog konja a ne nešto više! Život može biti lijep ali isto tako može biti i surovo brutalan! Osobito za one koji ratuju u blatnjavoj i šumovitoj Bosni!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 29 jul 2018, 14:39

prijava :D
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la Pasha » 13 avg 2018, 10:44

iskoristio sam nešto svog slobodnog vremena i prebacio hronološki priče iz ove teme, u temu "samo za autora". ja tamo više neću postati, a molio bih i ostale forumše(sem autora naravno :mrgreen: ) da se suzdrže od istog. mi se možemo raspravljati na ovoj temi.

a autor nema izgovor, da nam ne podari još koju priču...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata!

Post Postao/la UstanikSBII » 13 avg 2018, 13:08

Pasha je napisao/la:iskoristio sam nešto svog slobodnog vremena i prebacio hronološki priče iz ove teme, u temu "samo za autora". ja tamo više neću postati, a molio bih i ostale forumše(sem autora naravno :mrgreen: ) da se suzdrže od istog. mi se možemo raspravljati na ovoj temi.

a autor nema izgovor, da nam ne podari još koju priču...
Hvala jos jednom ... nove price idu u ovom tjednu najprije za vikend :D
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.