U Paklu rata (samo za autora)

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata (samo za autora)

Post Postao/la UstanikSBII » 11 feb 2020, 17:06

XX Obračun sa banditima!

Dario ovo je bio jedna od mojih najtežih zadataka do tada! Dobili smo pouzdane podatke da se partizani kriju u jednom selu s one strane Save (Današnja RH). Brzo smo krenuli u akciju bio je petak te smo u večernjim satima opkolili selo sa nekih 500 ljudi 100ak njemačkih jedinica a ostatak popunjen lokalcima! Stanoviti Ibro Medeć (ime izmijenjeno -IZ) bio nama je vodič i doušnik da se u selu krije oko 50 do 100 partizana za zapovjednikom Markom Horvatom (IZ). Čekali smo zoru i dobili zadatak da očisti i selo i likvidiramo sve muškarce sposobne za borbu! Zapovijed je glasila isključiva likvidacija zarobljenika kao primjer šumskim banditima koju su nekoliko dana prije ubili 3 njemačka vojnika i 4 hrvatska te više njih ranili!

Rano u zoru počela je iznenada topnička paljba na selo gađalo se sve objekte u selu koje je brojalo 30 do 40 stambenih kuća! Samo 5 ih je bilo bolje "gradeno" vatra je brzo počela gutati selo čuli su se jaki krici i zapomaganje! Otvorena je i vatra na sve one koji su bježali iz kuća ili pokušali probiti obruč! Otpor je bio slab tek nekoliko pucnjeva. Selo smo zauzeli za nekih sat vremena!

Nažalost partizani su očito znali za akciju i većina ih se izvukla ubijeno je svega 10ak bandita u borbama a 5 muških osoba u čijim se kućama našlo promidžbeni materijala obješeno je u središtu sela a većina kuća popaljeno! Domaći vojnici mahom Hrvati i Muslimani protivili su se tako velikom i ne selektivnom paljenju pa je u jednom trenutku umalo došlo do oružanog sukoba između njemačkih i hrvatskih jedinica! Zapovjednik je smirio situaciju i zaustavio daljnja djelovanja!

Nažalost poginulo je nekoliko žena i djece do 10ak godina! Taj prizor je kod domaćih vojnika izazivao bijes. Ubrzo je stigla skupina ok 20ak hrvatski vojnika sa pisanim naređenjem da je stanoviti Ibro (IZ) zapravo dojavio partizanima za našu akciju te su se oni većim djelom povukli! On i još 3 njegovih bliskih prijatelja su odmah uhapšeni odvedeni u obližnju "tvrdu" kuću te ispitivani!

Sam sam bio prisutan ispitivanju. Vojnicima je rezana koža nožem, čupani nokti, premlaćivani su usred čega je jedan na licu mjesta preminuo! Ostala trojica medu kojim je bio i Ibro odvedena su van! Skinuti u donji veš te prebojani za izdaju. Odvedeni su do obližnjeg drveta i sva trojica krvava i izmučena svezani su za drvo! Na njih su pustili 5 njemačkih ovčara koji su ih doslovno masakrirali. To je zbilja bilo strašno za gledati! Ali sigurno da je bila dobra opomena svim ostalim kako prolaze izdajnici! Vjerujem da se glas brzo proširio medu vojnicima! Kasnije sam saznao da su naši već znali da se partizani povlače iz sela i da imaju informacije samo biti akcije je bio otkriti sve unutrašnje krtice! U toj akciji je naknadno palo više od 30ak ljudi povezanih sa partizanima! Akcija je u tome smislu bila i više uspješna te smo pročistili svoj redove od komunističkog smeća! Ta zla go.vna treba čim prije istrijebiti iz Hrvatske pa onda i iz čitave Europe!

Partizani su nas uspjeli pometati ali ništa ozbiljno da bi ugrozili naše daljnje akcije! Nastavili su po svom starom banditsko kukavičkom običaju! Obični šumski razbojnici!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: U Paklu rata (samo za autora)

Post Postao/la UstanikSBII » 28 feb 2020, 14:20

XXI Razgovor sa Tahirom Alagićem

Za one koji ne znaju jedan od zapovjednika 369, inače uz još nekoliko muslimanski časnika zadužen za novačenje ime mu je originalno jel ipak se radi o poznatijem časniku! Tako da će svi oni poznatiji u daljnjim pričama biti imenovani imenom i prezimenom, jer radi se ipak o poznatim povijesnim osobama i kao takve mogu ih spominjati bez ikakvih problema! Inače Tahir je i poslje WWII upao u Jugoslaviju s namjerom obnove NDHa koga više zanima neka progugla po netu ili neka stručna literatura izašlo je dosta toga o hrvatskim jedinicama na istočnom bojištu pa može se dosta toga naći!

Poslat sam nazad u Zenicu gdje me čekao izvjesni Tahir Alagić zadužen za popunu hrvatskih snaga za istočni front! Radilo o dobrovoljačkim jedinicama! Sastao sam se sa Tahirom u centralnoj komandi u Zenici. Sa njim je bilo još nekoliko hrvatskih časnika te njemačko zapovjedništvo za tu regiju! Tahir mi je odmah rekao da možemo očekivati bez problema 10 000 dobrovoljaca muslimana za popunu njemačkih ili hrvatskih jedinica za istočni front!

Tahir mi se činio pravim pragmatičnim vojnikom velikog srca jedan od rijetkih kojeg sam upoznao u ovoj zemlji. Odlučan, precizan siguran u svoje ideje do kraje mjere da je spreman položiti život za Nezavisnu Hrvatsku. To se ne bi moglo reći za ostale hrvatske časnike bili oni muslimani ili katolici! U Tahiru sam vidio idealnog vojnika odličnih sposobnosti pouzdanog za njemačke jedinice.
Odmah sam svojim nadređenim predložio da ga se nastavi "gurati" te da mu se pruži sva moguća podrška jer vjerovao sam da u tom čovjeku leži veliki potencijal. Do sada ti Dario nisam pričao detaljno o niti jednom časniku hrvatskih snaga jer nitko nije na mene ostavio takav dojam kao Tahir. S njim sam se uputio direktno za Sarajevo kako bi se muslimanima pružila i duhovna potpora jer velika većina njih bila je vjernika. U razgovoru sa Tahirom o svim temama otkrio mi je da je uvjeren da muslimani nikada neće prihvatiti ideju komunizma jer je to za njih strana ideja protivna Bogu i narodu ovih prostora! Bio je siguran da će muslimani mahom podržati hrvatske snage jer imaju veliku odbojnost i prema četnicima i prema partizanima. Tahir je prije svega bio gorljivi anit komunist i iz dna duše je mrzio kumuniste. Divim mu se i po tome i što se nakon rata nastavio boriti za svoje ideale i zaslužio moje doživotno poštovanje.

Takvi ljudi su danas rijetkost Dario, takav poput Tahira se rada jednom u 100 godina. Sjećam se da je u Sarajevu na sastanku, prilikom velike rasprave izjavio nešto slično ovome. Glavni neprijatelji muslimanima nisu čak ni četnici iako nas oni mahom ubijaju i kolju! Oni su nam lak i prijatelji s obzirom kakava se zvijer krije u partizanima koji su neodređeni lažovi i manipulatori! Ti su spremi da sa šejtanom trguju kako bi došli na vlast. Sa četnicima nema spora, oni su nam otvoreni neprijatelji i to je riješena stvar! Međutim partizani su za nas muslimane najgori i svi smo pozvani na borbu protiv tog zla protiv našeg Boga i naše domovine! A kako uništiti tu zvijer nego uz pomoć Boga i naših saveznika tako što ćemo uništiti berlog komunizma! Moskvu! Staljina ćemo baciti na koljena a samim time i komuniste u NDH. Ja vam se braćo zaklinjem svojom krvlju i Alahom dragim da ću se do zadnje kapi krvi boriti protiv komunista i nikada neću dopustiti da unište moj narod! Njegov govor izazva je opće oduševljenje među prisutnima. Na kraju je zaključio da je potrebno da se što više dobrovoljaca javi u hrvatske i njemačke jedinice te pode u povijesnu borbu protiv najveće svijete pošasti - komunizma! Bože daj nama snage da uspijemo slomiti nevjernike i obranimo našu državu na opće narodno dobro!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.