Kolumna made by: D€LUX

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
D€LUX
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 mar 2009, 08:37
Kontakt:

Kolumna made by: D€LUX

Post Postao/la D€LUX » 04 sep 2009, 18:42

Od danas bih zelio iznositi svoja misljenja oko nase A-reprezentacije , mlade reprezentacije , Nogometnog Saveza , i desavanja u i oko premijer lige , nadam se da ce vam se dopasti moje kolumne veceras ocekujte prvu tema ce biti Mlada Reprezentacija ( U-21 )
>>No body likes us but we dont care<<

Avatar
D€LUX
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 mar 2009, 08:37
Kontakt:

Re: Kolumna made by: D€LUX

Post Postao/la D€LUX » 04 sep 2009, 20:11

Mlada reprezentacija ( U-21 )

Neprofesionalizam, Sramota , Bruka , nesposobnost , antitalent, nezalaganje sve su to rijeci koji mogu opisat danasnji nastup nase mlade reprezentacije. Vjerujte mi rijeci za njihov danasnji nastup ima mnogo al kada bi ih sve nabrajao trebalo bi mi par dana. Necemo puno okolisat , danasnja predstava je bila sramotna ne samo za bh. Fudbal i Bosnu i Hercegovinu nego i po sve njene gradjane sirom svijeta. Sramota me otvoriti bilo koji portal na svijetu a ono pise Bosnia & Herzegovina – Luxembourg 0-1 . Zamislite da reprezentacija koja je dosada imala samo jednu pobijedu u kvalifikacijama , upravo upisala jos jednu i najgore u svemu tome je sto je to nacinila nad Bosnom i Herzegovinom . reprezentacija koja ima 106 poraza i 2 pobjedu veceras je porazila nasu Bosnu i Hercegovinu. KAKO TO NEKOME OBJASNITI!? PORAZ OD LUXEMBOURGA. Tu nema i nesmije biti opravdanja . Jedino logicno rijesenje : Pronaci krivca za to . Misljenja svih nas su vjerovatno razlicita al po mom misljenju krivac za vecerasnju blamazu pred cijelom Evropom i Svijetom je BRANIMIR TULIC I NSBIH!!!
Vjerovatno mislite evo ga jos jedan kriticar Nogometnog /Fudbalskog saveza BIH i upravu ste JESAM!
A veceras necu puno ulaziti u afere NSBIH jer to nije moja tema o tome cu drugom prilikom , veceras cu se malo vise bazirati na Branimira Tulica . Za ove koji neznaju ko je Branimir Tulic evo par kracih informacija o njemu:

Rodjen je 1968. godine u Zadru. Četiri godine kasnije stigao u Banjaluku gdje i danas živi. Od osme godine je u fudbalu. Kao igrač nastupao za Borac, Jelšingrad, Omladinac i Slogu iz Trna. Imao mnogo uspješniju trenersku karijeru. Dokazao se široj javnosti u Omladincu, a kasnije vodio Ljubić, Kozaru, Bsk. Bio je i prvi trener mlade reprezentacije BiH i skaut u Fudbalskom savezu BiH.


Ali iznijet cemo i informacije koje nepisu ni u jednim novinama i nigdje necete naci . Branimir Tulic uvijek je bio poznat kao veliko „potrčkalo“ u NSBIH. Dugo je kao sto ste vidjeli bio skaut u NSBIH , pa je vrebao za neku poziciju , godine uvlacenja u guz… vrhu NSBIH kasnije je urodio plodom . Njegov danasnji mentor gos. Munib Usanovic ga postavlja za selektora mlade reprezentacije zanemarujuci druge trenere koje su u to vrijeme bili slobodni ( Amar Osim , Husref Musemic , Agim Nikolic itd itd…) A i zasto bi Munib postavio njih kad moze „Braneta“ , jer sa njima nebi mogao manipulirat kao sto to cini upravo sa njim. A dokaz svega toga jeste vecerasnji nastup nase mlade reprezentacije . Munib i Branimir lijepo od igraca uzimaju pare da bi nastupali u mladoj reprezentaciji svome dzepu i sebi donose radost , a nama i nasoj drzavi bruku , sramotu i bol. Pitanje koje se treba postaviti je DA LI SU OVI IGRACI VECERAS ZASLUZILI DA IGRAJU ZA REPREZENTACIJU????
Kratko i jasno NE!!! 80% ovih igraca igra tako sto dadnu pare u prave ruke. Prvo koga se sjetim jeste Dejan Drakul ( BABIN SIN ) sin hercegovackog biznismena, nakon nastupa u repki uspio ostvarit transfer u Slovacku ( Katran) sada vjerovatno pokusaje da se ugura u A reprezentaciju i na dobrom je putu ( prijateljstvo sa celnim ljudima NFSBIH cini cuda). TAKVI IGRACI NEMOGU I NESMIJU IGRATI ZA NASU MLADU REPREZENTACIJU pored toliko nasih talenata sirom evrope koji zeljno cekaju nastup u drzavnom dresu mi smo sebi ovo dozvolili. Nekada smo pobjedjivali Njemacku , borili se za Norvezanima u Barazu , nekada su igraci igrali koji igraju u svim ligama evrope na celu sa Salihovicem A DANAS???
Gubimo od jednog Luxemburga (jadnog da u nogometu jadniji nemoze biti ) a u mjesto sjajnih igraca evrope danas igraju pejici ,malici itd kako se vec zovu. Pogledajmo samo spisak i sve ce nam biti jasno
Branimire Tulicu vrati se na TV gdje si nekad i bio , jesi nam i tu isao na zivce al barem nisi brukao Bosnu i Hercegovinu toliko , nisi zasluzio da budes selektor nase mlade reprezentacije niti ces ikad zasluzit jer ti nemas ni talenta ni znanja ti imas samo Veze dobre ili ti ga štelu. Uradi ono sto ti je najpametnije , i jedino sto bi ispravno ucinio podnesi ostavku jer nisi zasluzio tu poziciju . Ovo je veceras bila moja prva kolumna , i bice ih jos mnogo imao bih jos sto sta napisat al do silne ljutnje vise nemogu . Nadajmo se samo da ce nas nakon vecerasnjeg debakla nase mlade reprezentacije, bar sutra u armeniji usreciti nasa A selekcija. Puno srece ovim putem nasim reprezentativcima a i ovu svoju kolumnu bih zavrsio sa rijecima :


SAVEZ NAPOLJE!!! PIC… LOPOVSKE!!!!
>>No body likes us but we dont care<<

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.