bh.sportski komentatori

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

bh.sportski komentatori

Post Postao/la effe_sa » 14 mar 2010, 01:10

Sportski komentator bi trebao biti čovjek koji realno prati dešavanja na terenu i pomaže gledaocu da bolje prati utakmicu tako što će mu dati veliki broj podataka. Svakako svaki komentator bi trebao dobro biti upučen u raspored fudbalera na terenu i trebao bi imati o svakom od njih dovoljno podataka da gledaocu ponudi nešto novo što gledalac ne može sam znati. Ali kada pratite utakmicu uz komentar nekog od naših komentatora onda obićno već sve što vam oni ponude u svom komentaru znate, a čak mozda i više od njih, izuzev da niste neki fudbalski fanatik i ne pratite podatke putem različitih tv stanica(bilo naših ili stranih) ili web portala, stranica, il nekih listova, časopisa i slično...Zaista sam se par puta pitao da li neki od tih komentatora ikako ode na neku od tih stranica i koliko se u masi današnjih medija informiše prije jedne utakmice.Npr. naš "sjajni" komentator Velid Spaho komentarišuči utakmicu Bayern-Fiorentina(prva utakmica u Minhenu) svo vrijeme je bayernovog stopera nazivao imenom Badstuder, a ispravno je Badstuber. Čovjek navija inače za Real Madrid pa vjerovatno misli da utakmice drugi klubova može tek onako odradit, čisto zato što je obaveza tu večer biti na radnom mjestu. Ovo je samo jedan od primjera.A da eto ovaj komentator u istoj utakmici je napravio još jedan promašaj, iako je htio govoriti o promašajima Bayernovih igrača tu večer, nije bio ni svjestan svojih vlastitih. Naime rekao je kako Gomez nema uspješnu sezonu, iako je čovjek u prvenstvu zabio 10 pogodaka. Prosto sve druge njegove izjave nisam ni zapamtio, jer je hrpa lapsusa bilo i iskazao je svu neupućenost o klubu kakav je Bayern( ne daj Boze da je komentarisao utakmicu Unirea Urzicenia).Al srečom prebacih ja na njemački kanal da se ne patim više s našim Velidom i Bht-om( a ova tv stvarno ima mnogo kvalitetnog sportskog programa tome se ne može prigovorit) i reko da malo bolje pratim prenos.A i niz drugih novinara, komentatora na bh. tv stanicama tokom komentara utakmica prave strašne lapsuse. Kad se samo čovjek sjeti prenosa Bundeslige na TVSA.Kako su se samo tu imena igrača izgovarala i slično. Ali ipak ima pozitivnih primjera. Jedan od profesora za sve komentatorske amatere je svakako Marjan Mijajlović. Čovjek je prava enciklopedija, zna sve o igračima čak i o privatnim životima njihovim, zna historiju kluba, zna sve o upravi, statističke podatke nudi, ma pravi profesionalac. Još bitno uz njegov komentar i lošija utakmica se čini sjajnom. A vrhunska utakmica uz njega sami vrh i prava poslastica. Eto vjerovatno zbog ovih odlika čovjeka nisu trpili na Hayatu pa su ga otjerali, a odredjeni zlobnici ga već po malo po nekim novinama napadju i govore kako on samo dreči i daje nevažne podatke gledaocu. Ja se ne mogu sjetit kad je iz njegovih usta izašao nevažan podatak. Uz njega i oni koji nemaju podataka o fudbalu i klubovima koji tu datu večer igraju mogu sve naučit a i ti koji manje vole fudbal uz njegov zanimljiv prenos će ga zavolit da će ga češće pogledat.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la insider » 01 apr 2010, 02:47

Sasvim ok ti je kolumna, samo sam ja mišljenja da je Marjan Mijajlović dno dna ove profesije. Jednostavno, dotični nema glas, odnosno ima ga, ali nije pogodan za ovakve amandmane.

Slažem se da jako mnogo zna (statistički gledano), no zar mene zanima kako se zove kći Olića, koje ona crtiće obožava i ko su joj idoli itd... Njegovim vođenjem utakmice, gledatelji pored malih ekrana zadrijemaju, pa mi se onda učini da umjesto Bayern-Manchester Utd. gledam neki prosječan bundesligaški okršaj.
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

Avatar
trebevic
Postovi: 526
Pridružen/a: 14 apr 2009, 00:51
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la trebevic » 01 apr 2010, 03:04

Marjan Mijajlovic = Zuta stampa

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la daffy » 01 apr 2010, 21:50

MinistaR je napisao/la:Sasvim ok ti je kolumna, samo sam ja mišljenja da je Marjan Mijajlović dno dna ove profesije. Jednostavno, dotični nema glas, odnosno ima ga, ali nije pogodan za ovakve amandmane.

Slažem se da jako mnogo zna (statistički gledano), no zar mene zanima kako se zove kći Olića, koje ona crtiće obožava i ko su joj idoli itd... Njegovim vođenjem utakmice, gledatelji pored malih ekrana zadrijemaju, pa mi se onda učini da umjesto Bayern-Manchester Utd. gledam neki prosječan bundesligaški okršaj.
pa bolje slusati o privatnom zivotu pa i pored toga spomene sve sto treba.. nego slusati ove levate sa bht kako prave greske koje niko ne bi pravio.. i lik realno prenosi.. ne mozes zakljuciti za koga navija, a od ovih bht odma u uvodnoj recenici znas za koga navija.. ima na sportklubu dva dobra komentatora pravo.. ne znam im imena, ali cesto prenose Moto GP i Serie A.. ali ima i komentatora na tom istom sportklubu koji kada naprave lapsus sute jedno 3-4 minuta dok gledaoci zaborave na ono sta je pricao..

bolje slusati kako neko nesto prica, i sigurno navijacima tih klubova bude zanimljivo jer ih to zanima.. nego ove nase levate slusati kako navijaju za klubove na koje su igrali na kladi..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la the scouser » 01 apr 2010, 21:57

Meni je onaj Zoran Šuko dno dna....
Evo zašto:
1.Kada igrac,pridje na dvadeset pet metara od gola,i priprema se za sut,on automatski kaze "on je odlican suter".To je cak i za Carrahgera par puta rekao :mrgreen:
2.Njegov izgovor engleskih imena i prezimena je takodjer katastrofalan
3.Za par igraca,sta god da naprave,jedan obican pas,kaze "ovo je igrac svjetske klase,upravo nam to dokazuje",ili neku slicnu frazu.
4.Zna da davi,prije svega dosadnom statistikom,nekim brojevima koje gledaoci zaborave za 10 sekundi
5.Tokom davljenja statistikom,desi se akcija,on je prokomentarise jednom recenicom,i vrati se na statistiku
6.Cesto mijesa podatke i igrace,jednom je cak Upsona prebacio u Liverpool
7.Ima igrace za koje kaze,na pocetku utakmice "u losoj je formi",i onda sta god taj igrac uradi "on potvrdjuje ono sto sam vam maloprije spomenuo"
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
SemPer_fi
Postovi: 634
Pridružen/a: 30 nov 2009, 20:10
Lokacija: Kad 'os pa lijevo
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la SemPer_fi » 01 apr 2010, 22:03

MinistaR je napisao/la:Sasvim ok ti je kolumna, samo sam ja mišljenja da je Marjan Mijajlović dno dna ove profesije. Jednostavno, dotični nema glas, odnosno ima ga, ali nije pogodan za ovakve amandmane.

Slažem se da jako mnogo zna (statistički gledano), no zar mene zanima kako se zove kći Olića, koje ona crtiće obožava i ko su joj idoli itd... Njegovim vođenjem utakmice, gledatelji pored malih ekrana zadrijemaju, pa mi se onda učini da umjesto Bayern-Manchester Utd. gledam neki prosječan bundesligaški okršaj.
Hmmm pomeni ja Marijan jedan od boljih skroz zanimljivo gledati tekmu,dok evo sad gledam Fulham-Wolfsburg pravo dosadno jos kad Vugdalic krene sa svojim komentarima uff utakmica gubi svaki smisao ....
Marjan je sigurno najjaci komentator na ovim prostorima , odavno nije bilo boljeg ... :geek:
"Jedna si jedina;
Moja domovina ;
Jedna si jedina ;
Bosna i Hercegovina!!!"

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la reds_forever » 02 apr 2010, 16:30

the scouser je napisao/la:Meni je onaj Zoran Šuko dno dna....
Evo zašto:
1.Kada igrac,pridje na dvadeset pet metara od gola,i priprema se za sut,on automatski kaze "on je odlican suter".To je cak i za Carrahgera par puta rekao :mrgreen:
2.Njegov izgovor engleskih imena i prezimena je takodjer katastrofalan
3.Za par igraca,sta god da naprave,jedan obican pas,kaze "ovo je igrac svjetske klase,upravo nam to dokazuje",ili neku slicnu frazu.
4.Zna da davi,prije svega dosadnom statistikom,nekim brojevima koje gledaoci zaborave za 10 sekundi
5.Tokom davljenja statistikom,desi se akcija,on je prokomentarise jednom recenicom,i vrati se na statistiku
6.Cesto mijesa podatke i igrace,jednom je cak Upsona prebacio u Liverpool
7.Ima igrace za koje kaze,na pocetku utakmice "u losoj je formi",i onda sta god taj igrac uradi "on potvrdjuje ono sto sam vam maloprije spomenuo"
On je meni od onih majmuna sa BHTa najbolji,cesto pohvali igrace liverpoola i dize ih u nebo,a pogotov navijace.... :D Sto se tice engleskog,,cak je i marjan citavu Boziju utakmicu govorio "Gari Nevil"
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la effe_sa » 04 apr 2010, 01:08

MinistaR je napisao/la:Sasvim ok ti je kolumna, samo sam ja mišljenja da je Marjan Mijajlović dno dna ove profesije. Jednostavno, dotični nema glas, odnosno ima ga, ali nije pogodan za ovakve amandmane.

Slažem se da jako mnogo zna (statistički gledano), no zar mene zanima kako se zove kći Olića, koje ona crtiće obožava i ko su joj idoli itd... Njegovim vođenjem utakmice, gledatelji pored malih ekrana zadrijemaju, pa mi se onda učini da umjesto Bayern-Manchester Utd. gledam neki prosječan bundesligaški okršaj.
pa dobro navodi on dosta podataka o privatnom zivotu, ali navede dosta podataka i vezani za sami fudbal, gdje je igrao, sta je osvajao, koliko se zadrzao u klubu neki igrac ili trener gdje je pocinjao karijeru, koliko je koji klub vodio, sta je osvajao i to sve tacno , dosta opsirno....dok drugi lupaju o neki utakmicama i navode pogresne stvari skroz
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la dema » 12 apr 2010, 21:03

Marjan Mijajlović je vrh daj mi reci ko je bolji uostalom ima grub glas a sto bi da ima neki umiljat onda bi rekli **** i ima informacija koje sat i po prenosi gledaocima ne mogu biti sve one svakom zanimljive velika vecina ga voli a vugdalic i ovi s bht su cisti seljaci ratni novinari niti znaju cesto ko igra s kim niti znaju pravila sporta koji rade niti znaju izgovarat imena igraca niti znaju bilo sta o tom sportu hehe ulazi cambio izlazi cambio ma ajde

Avatar
armin90
Postovi: 404
Pridružen/a: 08 nov 2008, 14:15
Lokacija: Grad Soli
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la armin90 » 12 apr 2010, 21:13

O ukusima netreba raspravljati. Nisam zivio prije nekih 30 godina kada mnogi kazu da su bili predobri komentatori, ali sada talon za mjerenje je sigurno Marjan bez obzira na glas (koji meni nikako nesmeta) ili na iznosenje nekih nebitnih cinjenica (koje iznosi kada je utakmica smor) on najprofesionalnije obavlja svoje zadatke od svih komentatora u Ex Yu(barem koje sam ja slusao). Takodjer dok je Marjan radio na Sport klubu imao je nadimak cvajta (Njemacka rijec za 2 neznam kako se pise) jer dok je prenosio utakmice druge Njemacke lige one su bile zanimljive iskljucivo radi njega.
--Pametnij popusta--

Avatar
___Benny___
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 apr 2010, 21:33
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la ___Benny___ » 13 apr 2010, 20:53

reds_forever je napisao/la:
the scouser je napisao/la:Meni je onaj Zoran Šuko dno dna....
Evo zašto:
1.Kada igrac,pridje na dvadeset pet metara od gola,i priprema se za sut,on automatski kaze "on je odlican suter".To je cak i za Carrahgera par puta rekao :mrgreen:
2.Njegov izgovor engleskih imena i prezimena je takodjer katastrofalan
3.Za par igraca,sta god da naprave,jedan obican pas,kaze "ovo je igrac svjetske klase,upravo nam to dokazuje",ili neku slicnu frazu.
4.Zna da davi,prije svega dosadnom statistikom,nekim brojevima koje gledaoci zaborave za 10 sekundi
5.Tokom davljenja statistikom,desi se akcija,on je prokomentarise jednom recenicom,i vrati se na statistiku
6.Cesto mijesa podatke i igrace,jednom je cak Upsona prebacio u Liverpool
7.Ima igrace za koje kaze,na pocetku utakmice "u losoj je formi",i onda sta god taj igrac uradi "on potvrdjuje ono sto sam vam maloprije spomenuo"
On je meni od onih majmuna sa BHTa najbolji,cesto pohvali igrace liverpoola i dize ih u nebo,a pogotov navijace.... :D Sto se tice engleskog,,cak je i marjan citavu Boziju utakmicu govorio "Gari Nevil"
gari ce ti svaki englez reci dok ce svaki amer reci geri.,zbog akcenta to znam jer mi rodjak tamo zivi i nastavnik je eng.govoris o tome a cak i tvoj stadio se ne govori na en nego anfild,.,to pitaj svakoga ko poznaje malo bolje engleski jezik i potvrdit ce ti to,.,
@paja- je izjavio:''Liverpool treba odigrati casno i pustiti malim rusima da osvoji svoj drugi treci trofej u historiji i time pokazati da United ni uz pomoc sudaca tokom cijele sezone nece osvojiti titulu!''

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la Emir_ZENICA » 13 apr 2010, 20:59

Slazem se to za Marjana...jest od zanimljiv i zanimljivo je pratiti utakmicu dok je on prenosi...ali on tokom utakmice vise prica o roditeljima,sinovima,tetkama,baba,poslovima,skolama....nego o utakmici... ;) ;)
A C A B !

Thecoldfear
Postovi: 207
Pridružen/a: 29 mar 2009, 09:29
Kontakt:

Re: bh.sportski komentatori

Post Postao/la Thecoldfear » 13 apr 2010, 21:20

Ja sam u Subotu gledao na Eurosportu Bayern-Leverkusen i mroam sam da slusam komentatora koji 90 minuta govori Marion Gomez.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.