Kolumne Monolog (ili možda dijalog)

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la LBJ MVP » 25 dec 2011, 00:35

Claus je napisao/la:Bijaše mi dosadno pa pročitah kolumnu, i to od početka do kraja. Obuhvaćeno je sve, što je možda i najvažnije, a većina stvari je objektivno napisana (nema razloga protiviti se bilo čemu). Mogao si dodati i svoje mišljenje o tome šta očekuješ u narednoj godini, ali o tom potom. :D
Još ću povjerovat legendi kad kaže da su claus i monolog ista osoba :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la rogeRF » 25 dec 2011, 00:37

SVAKA CAST! Kolumna je odlicna, kao i sve one koje sam procitao do sada. Zasto se ne bi nasla na portalu, dijelu u kojem se kolumne objavljuju, kao sto je ona "Bajka na bosanski nacin" (ako se ne varam)? Tvoja svaka kolumna sigurno vrijedi da se tamo nadje (ali et'...), medjutim, mislim da je tematika upravo ono zbog cega se bas ova treba objaviti na portalu.
Izdržati, to je temelj vrline!

sheringham
Postovi: 68
Pridružen/a: 25 avg 2011, 22:04
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la sheringham » 25 dec 2011, 01:29

Milion puta "prezvakana tema", mnogo ako ne i previse pravopisnih gresaka, stil na nezadovoljavajucem nivou itd... Zbog uskog vokabulara koristis izraze kao sto su "jbg, malo morgen, nefavorit,tja,Eeee,maheri itd...". Apostrof upotrebljavas i gdje treba i gdje ne treba. Uz pomoc korektora i lektora ovo bi mogla biti dobra kolumna, ali nista vise. Ja bih ti prepoucio da ne gubis vrijeme uzalud.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la _dreamer_ » 25 dec 2011, 01:43

sheringham je napisao/la:Milion puta "prezvakana tema", mnogo ako ne i previse pravopisnih gresaka, stil na nezadovoljavajucem nivou itd... Zbog uskog vokabulara koristis izraze kao sto su "jbg, malo morgen, nefavorit,tja,Eeee,maheri itd...". Apostrof upotrebljavas i gdje treba i gdje ne treba. Uz pomoc korektora i lektora ovo bi mogla biti dobra kolumna, ali nista vise. Ja bih ti prepoucio da ne gubis vrijeme uzalud.
A sta da covjek kaze za tebe, vrlog kriticara? U prvoj recenici si iza "mnogo" zaboravio da stavis zarez. A tek gafovi a la stavljanje tri tacke iza "itd"...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la geronimo » 25 dec 2011, 01:44

Lijep osvrt na minulu (sportsku) godinu. Pogotovo kada je posmatrano iz ugla jednog obicnog forumasa (zaljubljenika u sport), sto ne znaci, da mu ne bi i pravi sportski radnici (novinari) mogli pozavidjeti na ovome.

@sheringham, imam jedno BITTE za tebe. Kopiraj mi @Monologov komentar i podebljaj (boldiraj) te pravopisne greske. Naravno, posalji mi na PP. Hvala.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la VanBasten » 25 dec 2011, 01:47

Pa kakav bi to pisac bio da ne pokupi i koju negativnu kritiku. Zna to Monolog, ha ya :D
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la rogeRF » 25 dec 2011, 02:04

_dreamer_ je napisao/la:
sheringham je napisao/la:Milion puta "prezvakana tema", mnogo ako ne i previse pravopisnih gresaka, stil na nezadovoljavajucem nivou itd... Zbog uskog vokabulara koristis izraze kao sto su "jbg, malo morgen, nefavorit,tja,Eeee,maheri itd...". Apostrof upotrebljavas i gdje treba i gdje ne treba. Uz pomoc korektora i lektora ovo bi mogla biti dobra kolumna, ali nista vise. Ja bih ti prepoucio da ne gubis vrijeme uzalud.
A sta da covjek kaze za tebe, vrlog kriticara? U prvoj recenici si iza "mnogo" zaboravio da stavis zarez. A tek gafovi a la stavljanje tri tacke iza "itd"...
Sve stoji.
Od ove prve recenice, mogao je napraviti bar dvije. Uvijek se sjetim svoje profesorice, uvijek mi je govorila da ne pisem preduge recenice, to ne moze svako, kako ona kaze. Ali, eto, vremenom valjda neke stvari dodju na svoje...
Sta tek reci za pisanje pojedinih rijeci poslije zareza? Ocigledno, momak se zanio. :)
@sheringham, ako moze da i meni posaljes te greske, sto je kolega @geronimo trazio.
Izdržati, to je temelj vrline!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la kobe24 » 25 dec 2011, 13:24

sheringham je napisao/la:Milion puta "prezvakana tema", mnogo ako ne i previse pravopisnih gresaka, stil na nezadovoljavajucem nivou itd... Zbog uskog vokabulara koristis izraze kao sto su "jbg, malo morgen, nefavorit,tja,Eeee,maheri itd...". Apostrof upotrebljavas i gdje treba i gdje ne treba. Uz pomoc korektora i lektora ovo bi mogla biti dobra kolumna, ali nista vise. Ja bih ti prepoucio da ne gubis vrijeme uzalud.
:lol: :lol: :lol:
Napisi ti, prijatelju moj, bolju, pa makar bila "prezvakana" i 5 miliona puta. Gdje su te pravopisne greske? (ne kazem da ih uopste nema, svima se to omakne, ali govoris o covjeku koji mnogima ovdje moze biti profesor gramatike ;) )
:o @Monolog ima uzak vokabular?! Izrazi koje si ti naveo se upravo i koriste u pisanju kolumni, kako bi to zvucalo sto kritickije :mrgreen: . Procitaj neke kolumne nekih nasih dokazanih strucnjaka za sport (npr. od Edina Avdica, velikog kosarkaskog znalca). I kod njih ces takodjer da naidjes na takve izraze, koji uopste ne oslikavaju nekulturu, i slicne stvari. I na kraju, ja bih tebi preporucio da se drzis svog' posla, i da poradis na svojim dometima, koji su, po svemu sudeci, vrlo kratki. ;)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Devil » 25 dec 2011, 14:44

Stari dobri @Teddy,izgleda da ti je poker udario u glavu pa svakakve gluposti pises,a bio si tako pametan dok si igrao za United.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

sheringham
Postovi: 68
Pridružen/a: 25 avg 2011, 22:04
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la sheringham » 25 dec 2011, 17:12

Misleci da imam pravo da iznesem svoje misljenje ja sam napisao par redova iza kojih i sada stojim. I vi imate pravo na svoje misljenje kao i ja. To vam pravo niko ne uskracuje.
Svako ko procita ovu kolumnu ce se uvjeriti da ja nisam napisao nista osim istine.
One koji su imali zahtjev da im napisem pravopisne greske morat cu razocarat. Ako misle da je to zato sto ne mogu naci greske dajem im priliku da oni meni izdvoje recenice koje nemaju greske.
Srdacan pozdrav od forumasa cije misljenje smatrate toliko vaznim.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la DANTES » 25 dec 2011, 23:22

e jbg tedi, pa ako si tako elokventan i načitan, onda valjda znaš šta je forumska, a da ne govorimo o pjesničkoj slobodi?????
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Monolog » 26 dec 2011, 18:55

@Teddy,

Negativne kritike mnogo više pomažu negoli pozitivne. No, bitno je istaći da bi te negativne kritike trebale biti utemeljene. Moram priznati da ja 2x iščitah kolumnu i ne pronađoh gramatkičke greške. Molio bih te da ih izdvojiš, pa makar to značilo i slanjem istih preko poruke. ;) Nego, ja se iskreno nadam da je ova tvoja "kritika" napisana iz razloga što si pronašao nešto u tekstu, a ne zbog "diskusije" koju vodismo prije nekoliko mjeseci (sjećaš se, zar ne?). :mrgreen: Smijem se kladiti da si zbog te diskusije sad napisao riječ "vokabular", jer i dalje nisi siguran da l' se piše rječnik ili riječnik. Pa, pomoći ću ti - ispravno je napisana podcrtana riječ. :D

Nefavorit ili autsajder (outsider ako ti je draže) si izdvojio? :lol: Šta činiš kada u književnim djelima pročitaš pojam "nejak"? :mrgreen: Da l' tada prasneš u smijeh? Jer, budimo realni, pisac je mogao upotrijebiti epitet "slab". :mrgreen: Tja, jbg i malo morgen neću ni komentarisati. ;) Valjda znaš zbog čega. :mrgreen:

Uživaj.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la legenda reala » 26 dec 2011, 22:32

Kolko :?: :?: :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

sheringham
Postovi: 68
Pridružen/a: 25 avg 2011, 22:04
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la sheringham » 26 dec 2011, 23:24

Da budem iskren kada sam to pisao neke bivse "diskusije" nisu mi bile ni na kraj pameti. Vjeruj da ni sad ne znam o cemu smo polemisali. Ti si mi nekako dosao kao "kec na desetku" poslije citanja kratkog uvoda u sadrzaj knjige(mislim da to mogu tako nazvati) "Spasiti Fejt" od Baldacia. Da je neko samo jedanput procitao sta pise mogao je to ispraviti. Tebi sam istu stvar zamjerio. Sve sto sam napisao tebi ili bilo kome drugom nije zbog neceg sto si ti meni napisao ili rekao. Sto se tice rijeci RJECNIK upravu si. Posto sam musliman(ako nista drugo a ono imenom) ne smijem se zakleti nicim drugim nego Allahom dž.š. , stoga ti se kunem da je sve sto si iznad procitao moje stvarno misljenje, a i ono sto ces ispod procitati.
Sto se tice pojma nejak, meni on cak ljepse zvuci nego slab. Sto se tice nefavorita. Da si napisao autsajder ne bih ti nista rekao. A rijec nefavorit neces nigdje pronaci osim po nekim forumima. I nisam ti se ni u jednom trenutku smijao ili izrugivao. To ne radim ni sa onim osobama koje pisu bijo, pijo... A slozit cemo se da su tvoje pogreske kudikamo manje.
Ne moras ti komentarisati nista ali priznat ces da tja, jbg i eeee zvuce kocijaski i nikako se ne mogu staviti u neki ozbiljan tekst.
Nesto sto mi je i vise zasmetalo nego gramatika je to sto si ti napisao da je djokovic osvojio 3-4 GS. Ako vec pises o necemu onda moras biti upucen u to. Tu si informaciju mogao provjeriti za pola minute na netu.
Ostale greske cu ti napisati na pp,ako ne danas onda sutra, mada ne sve. Svoje mjesto ce pronaci samo one koje su mi najvise zasmetale. Javno cu reci i da se sve greske nece odnositi na gramatiku.
Lijep pozdrav i nemoj sta zamjerit.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Monolog » 26 dec 2011, 23:36

Pratio sam Noleta, da ne bi bilo zabune. Mogu navesti sve turnire koje je osvojio. Nije greška neznjanje, već činjenica da sam htio (trebao) napisati 3/4. ;) Do toga je, vjeruj mi.

Moje izvinjenje ako sam pogrešno procijenio tvoje javljanje. Moram priznati da sam automatski pomislio na našu diskusiju (nebitno što se ti iste ne sjećaš), te da si samo čekao kad ćeš se javiti. :mrgreen: Dakle, iskreno izvinjenje što sam išao u tom pravcu. Ljudi smo, svi griješimo, a valjda je tako i meni dopušteno da pogriješim. Ako nije, slobodno reci.

Povučena je paralela između nejak i nefavorit. Dakle, ti si to naveo kao, citiram:"zbog uskog vokabulara". Samo dokazah da to nije slučaj. ;) Tebi možda nejak ljepše zvuči, meni nefavorit. Jer, kada kažem autsajder, to mi automatski govori da neko nema ni 1% šansi za osvajanje nečega (u onom slučaju 3 boda). A nefavorit je nešto drugo. Ne brini, ne pravdam se. :mrgreen: Mislim da nema potrebe za tim.
sheringham je napisao/la:Ostale greske cu ti napisati na pp,ako ne danas onda sutra, mada ne sve. Svoje mjesto ce pronaci samo one koje su mi najvise zasmetale. Javno cu reci i da se sve greske nece odnositi na gramatiku.
Možeš i ovdje, meni neće smetati. ;) Samo, ako večeras napišeš, odgovor ćeš dobiti tek sutra, jer sad jedva gledam, a imadoh osjećaj da ćeš doći do ponoći (ni sam ne znam zašto). :mrgreen:

Veliki pozdrav i očekujem (barem) poruku, pa da vidimo to. ;)

Edit: I napisao sam 3/4 GS-a. Dakle, tri od četiri. Što me džaba prepadaš? :(
Zadnja izmjena: Monolog, dana/u 26 dec 2011, 23:37, ukupno mijenjano 1 put.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Arsenalisation » 26 dec 2011, 23:37

Kako @sheringam ofirno pise proste recenice,kako ne bi @Monolog nasao koju gresku... :mrgreen:
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Monolog » 26 dec 2011, 23:40

Arsenalisation je napisao/la:Kako @sheringam ofirno pise proste recenice,kako ne bi @Monolog nasao koju gresku... :mrgreen:
Našao sam već, al' to nije tema ove kolumne. ;)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la rogeRF » 26 dec 2011, 23:43

Monolog je napisao/la:
Arsenalisation je napisao/la:Kako @sheringam ofirno pise proste recenice,kako ne bi @Monolog nasao koju gresku... :mrgreen:
Našao sam već, al' to nije tema ove kolumne. ;)
To bas i ja htjedoh napisati, ali, preduhirio si me...
Nego, ne odgovori ti na @legendino pitanje, mora da je nesto krupno bilo. :mrgreen:
Izdržati, to je temelj vrline!

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Arsenalisation » 26 dec 2011, 23:44

Ironija @Monoloze,ironija... :mrgreen: Greske su ocite,cak i za mene koji nisam,barem jos uvijek,strucan po pitanju jezika... :roll:
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kolumne Monolog(ili možda dijalog)

Post Postao/la Monolog » 26 dec 2011, 23:48

@RogeRF,

Ne smije čovjek pisati za svoju dušu? :mrgreen: Ne bi ovo nigdje prošlo, iz prostog razloga što mnogi sportovi nisu obrađeni (konkretno plivanje). Odlaskom Iana Thorpea prestadoh gledati ovaj sport. :lol: Dakle, ovo je bilo čisto da ne zaboravim pisati te da mi se u ovim zimskim danima ne ulijene prsti. :mrgreen:

@Arsenalisation,

Jbg, izgleda da umor uzima danak. :lol: Do mene je, nemoj mi zamjeriti. Uglavnom, molio bih vas da ovu temu ne gledate u gramatičko-pravopisni duel između dvaju forumaša, jer to najmanje želim. Dakle, @Teddy piše ono što misli da bih trebao promijeniti, ja mu odgovaram zašto napisah ovako kako jeste i to je to. ;)

Laku noć želim. :|
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.