Analiticar

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Hairlija » 12 avg 2010, 19:11

Mnoge cu razocarati al' nepijem alkohol i kada nije ramazan...
Sto se toga tice meni 2l Cole i 2-3 kile pecenja i ja zadovoljan(po mogucnosti od buta,mada i rebra volim) :mrgreen:
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

Avatar
Barca u srcu
Postovi: 611
Pridružen/a: 21 jul 2010, 23:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Barca u srcu » 12 avg 2010, 20:24

Pa šta bi kad vas je isprebijao na ćumuru, haj nam napiši.

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 12 avg 2010, 21:24

Barca u srcu je napisao/la:Pa šta bi kad vas je isprebijao na ćumuru, haj nam napiši.

Sta ce bit jarane...Bio sam otekao ko bumbar....Sjecam se da kad sam usao u kucu da se tusiram, da sam bio sav crn od uglja i da sam sav bio natekao, gdje god se pipnem bila neka oteklina, kao da nije moje tijelo...Isto ko da neku gumu diram a ne svoje tijelo.... :D
No kao sto rekoh najvise me bolilo to sto nas je danima nazivao "lopovi" kad god bi nam se obracao...Trajalo je tako par dana pa se malo smanjio intezitet....

No vezano za taj dogadjaj, samo par dana kasnije sam napravio jos jedan belaj....Naime, bilo je dogovoreno da se o tome nece pricati. i one zene u supermarketu su dogovorile sa starom da se o tome ne prica. Stara je platila taj neki racun i tako je izmedju nas trebala ostati tajna.

No ni sam ne znam kako, par dana kasnije, u skoli na meni prilazi jedan drug iz razreda i onako kroz osmjeh mi nabaci da zna sta je bilo. A mi u to vrijeme bili doba djeca, sta ces, hormoni i pubertet pucaju, znas kako je..Mene bilo stid i bilo mi krivo sto on to zna. A znam da je bilo dogovoroeno da nece niko znati. Pitam ga kako on to zna, a on se samo smije i nece da kaze. Kazem ja njemu, OK, ne moras nista reci ali nemoj da bi slucajno kome pricao. Znate kako je u skoli, djeca smo jos bili pa kad krenu izazivati i zezati tome nema kraja. Pogotovo bi bilo gadno ako curice saznaju, ode karizma u 3 PM.. I ja ga zovnem opet nasamo i lijepo mu ispricam a i zaprijetim da nikome o tome nista ne prica.

No dzaba. Bili mi na velikom odmoru i samo sto je poceo odmor poceo on da sakuplja raju iz razreda i da im prica. Ma procurilo to i cijela skola gleda u mene i smije se. Ja pukao od stida. Pogotovo mi sad problem vratiti se u razred, znam da ce me svi ismijavati a jos sam se bojao da i uciteljica ne sazna. Mislio sam barem ona ne mora znari. Djecja perspektiva. No bio sam i bijesan. Dok su svi bili na odmoru, uletim u razred, pokupim svoje stvari i izletim van i pridjem onom drugu sto je sve to razglasio i onako u prolazu mu kazem "j.... cu ti majku poslije skole".... Odem na tom velikom odmoru, i prosetam tamo.vamo i cekao sam da se nastava zavrsi. Cekao sam na jednom mjestu odakle je on trebao proci na putu iz skole. No problem je sto nikada odatle djeca ne idu sama, uvijek idu grupe. Tako da nisam znao da li ce ko da uleti da ga brani. No rizikovao sam. Stojim ja tako nasred ulice i cekam i ide ta velika grupa od mozda 20-30 ucenika. I on medju njima i naravno nisu oni ni prisli meni i cim su me vidjeli opet poceli da se smiju i izazivaju. A ja planuo, sve u meni gori od bijesa. Kad su prisli na jedno 10 metara, bacim ja stavi i zaletim se na tog dotadasnjeg druga. Nije on stigao ni torbu da spusti a ja sam vec na njega naletio sakama i udarao ga i ljevicom i desnicom po glavi. Ni sam ne znam koliko je to trajalo no u jednom trenu sam vidio da mu curi krv i iz nosa i iz usta. Tada sam ga jos gurnuo i pao je na cestu. Niko se nije mijesao.
Svi se usutili i nastavili svojim putem. Pokupim stvari, odem do skolskog WC-a, saperem se i kuci. Nasao sam tada neku pravdu i bio sam pun sebe i prezadovolan.

No kratko je trajalo to zadovoljstvo. Dodjem kuci, rucam sa svojima, neka polumrtva atmosfera zbog svega sto se desavalao proteklih dana i onda pravac soba da slusam muziku i citam romane i odmaram. Eh da,zaboravih reci. Nakon tog incidenta stari mi zabranio da bilo gdje idem. Bilo je samo kuca-skola, skola-kuca.. :D
Rekao mi je da kad budem zelio da se "prozracim" i "izluftam", da ga zovem i da idemo raditi vani jer uvijek ima nekog posla....A ja mislim u sebi, eh samo mi to jos treba...
Helem, lezim ja tako u sobi kad neko zvoni na vrata. Izisla stara i cujem neki covjek trazi mog starog. Ja se prikrio i slusam. Kad belaj. Stari od tog druga iz razreda sto sam ga namlatio dosao sa tim drugom na vrata. Momak i dalje bio sav krvav u licu. Zali se on i kaze mom starom, ili ga ti smiri, ako ti nista ne uradis, mora se nesto poduzeti sa njim, to jest samnom. Stari smiruje covjeka i kaze mu da ce srediti "problem"...Ja se usro od straha..Nisu mi jos prosle ni one modrice, i kontam evo nove makljaze. Sad mi vec panika jer opet fasovati bilo bi previse. A nisam toliko ni bio kriv. Pricali oni tu i stari onako smirio covjeka, izvinio se i oni odose. Ja pravac u sobu i sutim. Tajac. Kad stari se dere i zove me. Ja sav drhtim. Pita me sta je bilo i kako. Ja sta cu, objasnim sve od A do Z, tacno kako je bilo...Gledam ja preplaseno starog u oci nakon sto sam zavrsio i cekam reakciju,cekam da me odvali i da krene....On je sutio i razmisljao, pogledao me i kaze, hajd u sobu raditi zadacu.......
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Frutek » 12 avg 2010, 22:22

hahahaha Krade, Bije se i to sve do 4 razreda jbt sta sam ja propustio u svojoj osnovnoj :lol: :lol: :lol: :lol:
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 12 avg 2010, 22:32

Frutek je napisao/la:hahahaha Krade, Bije se i to sve do 4 razreda jbt sta sam ja propustio u svojoj osnovnoj :lol: :lol: :lol: :lol:
Al ja sam se poslije toga smirio, djelimicno... :D
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

plava_pruga
Postovi: 388
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:50
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la plava_pruga » 12 avg 2010, 22:54

analiticar_ je napisao/la:
Barca u srcu je napisao/la:Pa šta bi kad vas je isprebijao na ćumuru, haj nam napiši.

Sta ce bit jarane...Bio sam otekao ko bumbar....Sjecam se da kad sam usao u kucu da se tusiram, da sam bio sav crn od uglja i da sam sav bio natekao, gdje god se pipnem bila neka oteklina, kao da nije moje tijelo...Isto ko da neku gumu diram a ne svoje tijelo.... :D
No kao sto rekoh najvise me bolilo to sto nas je danima nazivao "lopovi" kad god bi nam se obracao...Trajalo je tako par dana pa se malo smanjio intezitet....

No vezano za taj dogadjaj, samo par dana kasnije sam napravio jos jedan belaj....Naime, bilo je dogovoreno da se o tome nece pricati. i one zene u supermarketu su dogovorile sa starom da se o tome ne prica. Stara je platila taj neki racun i tako je izmedju nas trebala ostati tajna.

No ni sam ne znam kako, par dana kasnije, u skoli na meni prilazi jedan drug iz razreda i onako kroz osmjeh mi nabaci da zna sta je bilo. A mi u to vrijeme bili doba djeca, sta ces, hormoni i pubertet pucaju, znas kako je..Mene bilo stid i bilo mi krivo sto on to zna. A znam da je bilo dogovoroeno da nece niko znati. Pitam ga kako on to zna, a on se samo smije i nece da kaze. Kazem ja njemu, OK, ne moras nista reci ali nemoj da bi slucajno kome pricao. Znate kako je u skoli, djeca smo jos bili pa kad krenu izazivati i zezati tome nema kraja. Pogotovo bi bilo gadno ako curice saznaju, ode karizma u 3 PM.. I ja ga zovnem opet nasamo i lijepo mu ispricam a i zaprijetim da nikome o tome nista ne prica.

No dzaba. Bili mi na velikom odmoru i samo sto je poceo odmor poceo on da sakuplja raju iz razreda i da im prica. Ma procurilo to i cijela skola gleda u mene i smije se. Ja pukao od stida. Pogotovo mi sad problem vratiti se u razred, znam da ce me svi ismijavati a jos sam se bojao da i uciteljica ne sazna. Mislio sam barem ona ne mora znari. Djecja perspektiva. No bio sam i bijesan. Dok su svi bili na odmoru, uletim u razred, pokupim svoje stvari i izletim van i pridjem onom drugu sto je sve to razglasio i onako u prolazu mu kazem "j.... cu ti majku poslije skole".... Odem na tom velikom odmoru, i prosetam tamo.vamo i cekao sam da se nastava zavrsi. Cekao sam na jednom mjestu odakle je on trebao proci na putu iz skole. No problem je sto nikada odatle djeca ne idu sama, uvijek idu grupe. Tako da nisam znao da li ce ko da uleti da ga brani. No rizikovao sam. Stojim ja tako nasred ulice i cekam i ide ta velika grupa od mozda 20-30 ucenika. I on medju njima i naravno nisu oni ni prisli meni i cim su me vidjeli opet poceli da se smiju i izazivaju. A ja planuo, sve u meni gori od bijesa. Kad su prisli na jedno 10 metara, bacim ja stavi i zaletim se na tog dotadasnjeg druga. Nije on stigao ni torbu da spusti a ja sam vec na njega naletio sakama i udarao ga i ljevicom i desnicom po glavi. Ni sam ne znam koliko je to trajalo no u jednom trenu sam vidio da mu curi krv i iz nosa i iz usta. Tada sam ga jos gurnuo i pao je na cestu. Niko se nije mijesao.
Svi se usutili i nastavili svojim putem. Pokupim stvari, odem do skolskog WC-a, saperem se i kuci. Nasao sam tada neku pravdu i bio sam pun sebe i prezadovolan.

No kratko je trajalo to zadovoljstvo. Dodjem kuci, rucam sa svojima, neka polumrtva atmosfera zbog svega sto se desavalao proteklih dana i onda pravac soba da slusam muziku i citam romane i odmaram. Eh da,zaboravih reci. Nakon tog incidenta stari mi zabranio da bilo gdje idem. Bilo je samo kuca-skola, skola-kuca.. :D
Rekao mi je da kad budem zelio da se "prozracim" i "izluftam", da ga zovem i da idemo raditi vani jer uvijek ima nekog posla....A ja mislim u sebi, eh samo mi to jos treba...
Helem, lezim ja tako u sobi kad neko zvoni na vrata. Izisla stara i cujem neki covjek trazi mog starog. Ja se prikrio i slusam. Kad belaj. Stari od tog druga iz razreda sto sam ga namlatio dosao sa tim drugom na vrata. Momak i dalje bio sav krvav u licu. Zali se on i kaze mom starom, ili ga ti smiri, ako ti nista ne uradis, mora se nesto poduzeti sa njim, to jest samnom. Stari smiruje covjeka i kaze mu da ce srediti "problem"...Ja se usro od straha..Nisu mi jos prosle ni one modrice, i kontam evo nove makljaze. Sad mi vec panika jer opet fasovati bilo bi previse. A nisam toliko ni bio kriv. Pricali oni tu i stari onako smirio covjeka, izvinio se i oni odose. Ja pravac u sobu i sutim. Tajac. Kad stari se dere i zove me. Ja sav drhtim. Pita me sta je bilo i kako. Ja sta cu, objasnim sve od A do Z, tacno kako je bilo...Gledam ja preplaseno starog u oci nakon sto sam zavrsio i cekam reakciju,cekam da me odvali i da krene....On je sutio i razmisljao, pogledao me i kaze, hajd u sobu raditi zadacu.......
cudo ti nije kupio toblerone sto si ga prebio, vidi se da je taj mali bio neko đubre :D
G A Z I
Željo sve do pobjede

Avatar
Barca u srcu
Postovi: 611
Pridružen/a: 21 jul 2010, 23:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Barca u srcu » 12 avg 2010, 23:20

Trebo ti je reć: Dobro si ga unakazio.

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 12 avg 2010, 23:56

Sjetio sam se sad kako sam jos jednom pravo dobro fasovo zbog "antene"...Hahahahaha, moram i to napisati, samo da nadjem vremena.....
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Urban Batalion » 15 avg 2010, 23:16

Cekaj davnih 80 godina.Ti 3-4 razred. :roll:

Kako to (bez uvrede) u svojim postovima pises kao da imas 16 god.U nekim odgovorima hairliji i tako.Ti po mojoj procjeni sada imas oko 35 god. a pises tako o tim dozivljajima mnogi ljudi tvoje generacije kolio znam o tome nebi pricali uzivo a kamoli na netu. :roll:

Dozivljaji su za lektire ako imas jos koji zapisi ga obavezno. 8-)
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Avatar
RagazziDelSud
Postovi: 285
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:29
Lokacija: Yugo
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la RagazziDelSud » 15 avg 2010, 23:19

analiticar_ je napisao/la:Sjetio sam se sad kako sam jos jednom pravo dobro fasovo zbog "antene"...Hahahahaha, moram i to napisati, samo da nadjem vremena.....
Gledala ti se neka tekma,pa ti otišao u "kupovinu" antene a TV-nije mogla bez antene....napiši.......... :D :D :!:
Posuđujte novac od pesimista – oni ne očekuju da im ga vratite.

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 16 avg 2010, 08:12

RagazziDelSud je napisao/la:
analiticar_ je napisao/la:Sjetio sam se sad kako sam jos jednom pravo dobro fasovo zbog "antene"...Hahahahaha, moram i to napisati, samo da nadjem vremena.....
Gledala ti se neka tekma,pa ti otišao u "kupovinu" antene a TV-nije mogla bez antene....napiši.......... :D :D :!:
Ma jok ba, kakvo to..... :D samo dok nadjem vremena pa cu napisati...ej antena, antena, majku joj njenu.... :D
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 16 avg 2010, 10:31

Lazna elegancija
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Urban Batalion » 16 avg 2010, 12:12

analiticar_ je napisao/la:Lazna elegancija
Ne odgovori ti meni na pitanje. :?
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 16 avg 2010, 12:26

Urban Batalion je napisao/la:Cekaj davnih 80 godina.Ti 3-4 razred. :roll:

Kako to (bez uvrede) u svojim postovima pises kao da imas 16 god.U nekim odgovorima hairliji i tako.Ti po mojoj procjeni sada imas oko 35 god. a pises tako o tim dozivljajima mnogi ljudi tvoje generacije kolio znam o tome nebi pricali uzivo a kamoli na netu. :roll:

Dozivljaji su za lektire ako imas jos koji zapisi ga obavezno. 8-)
Imam blizu 35
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Urban Batalion » 16 avg 2010, 16:15

analiticar_ je napisao/la:
Urban Batalion je napisao/la:Cekaj davnih 80 godina.Ti 3-4 razred. :roll:

Kako to (bez uvrede) u svojim postovima pises kao da imas 16 god.U nekim odgovorima hairliji i tako.Ti po mojoj procjeni sada imas oko 35 god. a pises tako o tim dozivljajima mnogi ljudi tvoje generacije kolio znam o tome nebi pricali uzivo a kamoli na netu. :roll:

Dozivljaji su za lektire ako imas jos koji zapisi ga obavezno. 8-)
Imam blizu 35

Tako sam i napiso.Nego stvarno sam se zacudio barem ovdje u mom naselju likovi tvog godista su konzervativniji i to puno. :mrgreen:
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 16 avg 2010, 21:12

Urban Batalion je napisao/la:
analiticar_ je napisao/la:
Urban Batalion je napisao/la:Cekaj davnih 80 godina.Ti 3-4 razred. :roll:

Kako to (bez uvrede) u svojim postovima pises kao da imas 16 god.U nekim odgovorima hairliji i tako.Ti po mojoj procjeni sada imas oko 35 god. a pises tako o tim dozivljajima mnogi ljudi tvoje generacije kolio znam o tome nebi pricali uzivo a kamoli na netu. :roll:

Dozivljaji su za lektire ako imas jos koji zapisi ga obavezno. 8-)
Imam blizu 35

Tako sam i napiso.Nego stvarno sam se zacudio barem ovdje u mom naselju likovi tvog godista su konzervativniji i to puno. :mrgreen:
Ma oni glume mangupe..Ja se ponasam prirodno i sviram nesto narodno..
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 16 avg 2010, 22:17


Bosanska lazna elegancija



Ovo je vec jedna od tema iz drustvenog zivota. Ova pojava ili fenomen koji nas okruzuje, strasno mi ide na zivce.

Zivimo u drustvu gdje se procenat nepismenih ljudi izrazava dvoznamenkastom cifrom. Zivimo u drustvu gdje je nezaposlenost takodje dvoznamenkastom cifrom i taj procenat je veoma blizu toga da mozemo reci da skoro pola radnosposobnih ljudi ne radi. Zivimo u drustvu gdje su kulturni nivoi i moralne vrijednosti dotakle samo dno. Mislim da nema nizih granica. Zivimo u drustvu gdje su korupcija i kriminal sa druge strane rekordno visokom nivou. Zivimo u opasnom dobu i jos opasnijem okruzenju.

No kada se setate ulicama nasih vecih ali i manjih gradova, stice se sasvim drugaciji dojam. Cak i u obicno radno vrijeme ulice ali i skoro sve baste mnogobrojnih kafica su jako popunjene. Na ulicama i u objektima ljudi su jako sredjeni skupocjenom odjecom i nakitom, a naravno svi nose najnovije i najmodernije mobilne telefone. Tu su skupe naocale, bijesne frizure, posljednji modni stilovi. I sve je orginal ali mora i bit. Barem kod vecine. I naravno vecina ljudi cak i za najobicnije potrebe se vozi automobilom.

Sve je to lijepo i zaista je lijepo vidjeti takve sredine jer na prvi pogled to ocitava jednu modernu i urbanu BIH, kakvu vjerovatno svi zelimo.

No to je sve samo jedan veliki paravan. Iza tog paravana se nalazi dosta muke i jada. Vecina tih likova u sebi i oko sebe nosi mnostvo problema. Kod nekoga neplaceni racuni slozeni su ko cijeli kalendar. Neke od njh neplacene rate i krediti stezu do guse. Neko mora da vrati dug za 5 dana a u dzepu ima 5 km. Zapravo lakse je reci da dobru vecinu tih pojedinaca mori gadan problem za kojeg ili nema ili ima vrlo malo uspjesnih rijesenja.

Ono sto je meni zanimljivo je to da velika vecina i bez obzira na spomenute probleme, ne odustaje od toga da skoro svaki dan satima sjedi u kaficu i nateze onaj kahvenjak satima. E tu su svi sampioni. Sjediti satima i prevrcati iz supljeg u prazno je nasa najbolja disciplina. Duznici tada ne razmisljaju o problemima. Nezaposleni ne razmisljaju o poslovima. Studenti ne razmisljaju o studijima. Vazno je biti vidjen i vazno je ostaviti sto bolji dojam u odnosu na druge skupocjenom odjecom, skupim mobilnim telefonima, autima ili slicno..A probleme ko ****.....Rijesit ce se....

Ne znam za vas, ali mene ovakve stvari pocele su uzasno da nerviraju. To je vec postalo glupost koju ja ne mogu da shvatim do kraja. Drzava nam iz dana u dan ide unazad i krupnim koracima gazi ka srednjem vijeku, no nama je i dalje najvaznije da platimo majicu 100 km ili mobilni 500 km i da se pokazivamo po gradu a u sustini se gusimo kako u sobstveniim problemima tako i u okruzenju, tocnije u drustvu ove smijesne drzave.
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 17 avg 2010, 00:13


Antena......




Evo jedna prica iz djetinjstva..Bilo je to kada sam bio 3. ili 4. razred osnovne skole, tamo sredinom 80tih godina..Mi ko djeca, imalo se mnogo vremena i razne gluposti bi nam padale na um. U to doba nekako postalo popularno pecanje na rijeci Bosni a kao hit pojavili se oni antena ribarski stapovi na izvlacenje. Ne znam da li su prije toga isti bili aktuelni, ali barem za nas djecu to je bilo ono nesto najnovije. A sjecam se da do istih se jako tesko moglo doci jer se nisu svugdje ni prodavali. Sem toga kako je Bosna bila smedja i prljava, nama roditelji vecinom su i branili da idemo na pecanje jer su znali da cemo se i kupati i gaziti po tako prljavoj Bosni koja je usput u sebi imala svega, od stakla do starih sporeta, karoserije automovila i slicno. Uglavnom noga se rasjece dok kazes keks. No uprkos brojnim zabranama, mi smo to ljeto vecinom provodili na Bosni. I tako je fora postalo to pecanje. A ja nisam imao ni obicni stab za pecanje a pogotovo ne tu antenu na izvlacenje.

No jedan dan ja i moj rodjak (onaj isti iz gore napisanog dozivljaja) navalili da nam je nakako na pecanje. A nemamo stapa. U neka doba kaze on meni da on ima ideju. Kaze on meni da ima antena na autu od mog starog i da moze posluziti...

A u ta doba, moj stari kupio novog sportskog Fiata. Auto bilo avion u ta doba. To je kao sad neki bijesni novi Audi ili Mercedes jer u ta doba na nasim cestama Yugo, Stojadin i Fico su bili glavne makine. I taj tada novi Fiat pored sve moderne opreme u ta doba je imao jednu prelijepu radio antenu koja je bila na izvlacenje i koja je bila jedno metar do metar i pol duzine kad se izvuce. Auto je taj dan bilo u garazi, stari ga nije vozio na posao. Predlozi on meni da odrezemo tu antenu i da svezemo laks i da idemo na pecanje. Ja ne znam na sta sam tada razmisljao ali uspio je on mene nagovoriti. Udjemo mi u garazu i sa bonsekom odsjecemo antenu na samom dnu dole. I odemo na pecanje.. :D

I naravno dosadilo je nama to pecanje nakon par sati i trebalo sad ici kuci. Blizilo se vrijeme i kad ce starci doci sa posla. Usput smo se mi i okupali u Bosni i krenuli kuci. No malo smo i zakasnili i starci su vec bili kuci. Kad smo dosli vec blizu kuce, skontam ja da mi nosimo onu antenu i nakon malih konsultacija bacimo je mi u bastu od jednog od komsija. I pravac zurimo kuci da ne bude mnogo peglanja. Ulazimo sad ja i rodjak u dvoriste a stari taj dan ko na k.... odmah nakon sto je dosao kuci izisao u dvoriste...I nas odmah zatekne kako ulazimo u dvoriste..Nema on pojma za antenu naravno jer nije primjetio ali je odlicno primjetio da smo se mi kupali u Bosni jer su nam kose bile zalizane a i nakon kupanja u Bosni covjek bi smrdio ko zivotinja. I odmah prvo sto nas je pitao gdje smo bili. Mi rekli da smo igrali lopte. I odmah je uslijedio po samar bez ikakvog objasnjavanja. Nakon samarcine utjerao nas u kucu da se kupamo. Hajd OK, dobro je proslo....

Ja se tusirao, rucao i zavukao se u sobu i citam romane. Na antenu ja i zaboravio. Kako je bilo poslijepodne i vreo dan, malo mi se i prispavalo i utonim ja u san. I odjednom se budim, neka buka.....Cujem starog dole urla po dvoristu. Stara izisla dole da vidi sta je a on samo govori: dovedi mi ga vamo, dovedi mi ga odmah.........Skonto ja jebte sta je problem...antena...Noge mi se ukocile....Ide stara i kaze da se odmah javim dole starom i da je bolje da sto brze dodjem...Bih ja rado, ali noge ni makac....Sisao ja dole a stari totalno popizdio....Pita on sta sam to radio a ja se pravim kao da pojma nemam o tome ni sta se desilo ni sta on to prica...No uslijedila je serija vezanih samara i udaraca i odmah se meni kao vratilo pamcenje... :D
Objasnim ja na brzinu i u par recenica sve kako je bilo i da smo na kraju bacili antenu u komsijinu bastu..Sjecam se tad on mene uze za solufe i kako me povuce u vis ostao sam samo na prstima..I vozi me tako do komsijine baste..A sve me vodi drzeci me za soluf....Mislio sam da ce mi oci ispasti od bola...
Nadjemo mi antenu, vratimo se kuci i ispuca on mene tu na dvoristu naravno da cijeli komsiluk vidi i cuje. No na kraju sjeti se on pa zovnu i rodjaka..Sjecam se ja hehehee, ide on tamo iz svoje kuce i pravi se kao pojma nema sta se desava..No i njega uhvati i odradi mu seriju udaraca u par sekundi pa je i meni lakse bilo...Sjecam se da nisam tada toliko mnogo ni fasaovao kako sam ocekivao a kupio nam je on jedan stap za pecanje jedno 15 dana nakon toga..No mi smo totalno ohladili od pecanja nakon "antene"....
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 17 avg 2010, 14:58

Zgode i nezgode sa autom


Dio 1: "Kad sam "mazno" auto od starog


Dio 2: "Kad sam sprzio lamelu i ogrebao cijelu stranu".... :D
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Bosco
Postovi: 5906
Pridružen/a: 17 dec 2009, 23:41
Lokacija: 55th Pct
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Bosco » 17 avg 2010, 15:24

Oj majko šta sve pročitah, al' uživao sam čitajući. :D

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.