Hairlija vam pise

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Megamon » 20 okt 2010, 13:16

Hvala vam momci sto citate moju kolumnu,znaci da vas ipak interesuje ;)

I da gdin. Zijad Blekic je presjednik najveceg kluba u BIH(Sarajeva)

A vama nista drugo ne preostaje nego da sa zujom prodajete cafetin po ulici i stampate majice osvajaci kupa :lol:
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Normalan
Postovi: 113
Pridružen/a: 26 maj 2010, 02:47
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Normalan » 20 okt 2010, 13:28

Žujo je pravi seljak, ali što je Blekić seljak :o Nije dosta što si ga na avatar stavio ogrnutog nekom kravom, već si mu i kolumnu posvetio nakon 10 kola :lol: Kod nas u narodu slijedi pitanje: je l' te yebo Blekić? :lol:
A svašta, i hairlija da napiše kolumnu. Samo nastavi, imaš punu podršku! :lol: Ne mogu da vjerujem da imate neku himnu da ste divovi!!! hahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaha Real, Milan i Sarajevo hahahahahahahahahahaahahahahahahaha

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Megamon » 20 okt 2010, 13:49

Normalan je napisao/la:Žujo je pravi seljak, ali što je Blekić seljak :o Nije dosta što si ga na avatar stavio ogrnutog nekom kravom, već si mu i kolumnu posvetio nakon 10 kola :lol: Kod nas u narodu slijedi pitanje: je l' te yebo Blekić? :lol:
A svašta, i hairlija da napiše kolumnu. Samo nastavi, imaš punu podršku! :lol: Ne mogu da vjerujem da imate neku himnu da ste divovi!!! hahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaha Real, Milan i Sarajevo hahahahahahahahahahaahahahahahahaha
Nastala menogo prije 10 kola,jel ti nemas ni mu.da da se upustis u te vode :lol:

Gospodine mnogima si trn u oku
slika
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Megamon » 05 nov 2010, 22:16

Evo da napisem jos nesto

Tema glasi "Sta je sa danasnjim bratstvom i jedinstvom?"

Nekada smo svi zivjeli kao jedan,jedni sa drugima djelili srecu tugu,probleme al' i pozitivne stvari.Sta je danas sa tim?
Je li moguce da govorimo o jednoj te istoj zemlji?Nekada se ovdje odrzavala Olimpijada.Sve oci su bile uprte u nas te 84.Kome smo danas zanimljivi?Mozda po nekome Kinezu.Jednostavno nema vise onoga rahatluka koji je bio kako kazu prije 30-tak godina.Evo uzecu ja granicu od deset godina.Zar je moguce da se drustvo toliko promjeni samo u deset godina?

Danas nismo sigurni ni voziti se u taxiju a da o tramvaju i ne govorim.Da li se moglo ocekviati prije 10-15 godina da neduzni srednjoskolac nastrada u tramvaju?Naravno da nije,jednostavno neki sindrom smo donjeli sa zapada.

Imamo li mi svoje JA?,ocigledno da ne.

Po pricama starijih prije se islo na utakmici jedni sa drugima,jos ako je kisa padala pive su se unosile u kisobranima.Suho meso i sudjuku danas su ocigledno zamjenili kikiriki i kospice.Opijalo se i prije al' sve u granicama normale.Danas ljudi ne znaju ni da piju,ako popiju vise od 2-3 pive razumno je ocekivati da ce neki belaj napraviti.

Neki ce reci da nema adekvatnog covjeka koji ce voditi ovu zemlju.Smatraju da treba "novi" Tito.ima ih sigurno al' mi ne znamo da odaberemo.Zasto?Zato sto nemamo volju ni za sta,pogotovo za pracenje politike i desavanja koje ona prati.

Gdje nam djeca borave?Prije se igralo picigena,kante a danas najvece sra.nje facebook i to je unistilo.
Sjecam se da sam kao djecak igrao kante sa srednjoskolcima.Tada nije bila bitna razlika u godinama.Jednostavno svi smo bili kao jedno.Pravili su se i mini rostilji.Odemo u kuci nekakao izvucemo 1-2 marke od staraca pa onda u kupovinu.Zapali vatru i uzivaj,vjerujte ponekad se i zapjevalo.Ne kazem da toga nema ni danas,al' sigurno u znatno manjoj kolicini.

Jednostavno prije i fudbalska reprezentacija se gledala drugacije,sjeca li se neko utakmica proti Danske.
Pa to sedmicu prije utakmice na Kosevu se nije moglo zivjeti od svirena.Danas igrali ne igrali nema toh "naboja"

Jel' ovo sve otislo u jedan qrac?

Nacijo budi se dok jos nisi zamrla :!:
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la brazzo » 11 nov 2010, 00:17

Megamon je napisao/la:Evo da napisem jos nesto

Tema glasi "Sta je sa danasnjim bratstvom i jedinstvom?"

Nekada smo svi zivjeli kao jedan,jedni sa drugima djelili srecu tugu,probleme al' i pozitivne stvari.Sta je danas sa tim?
Je li moguce da govorimo o jednoj te istoj zemlji?Nekada se ovdje odrzavala Olimpijada.Sve oci su bile uprte u nas te 84.Kome smo danas zanimljivi?Mozda po nekome Kinezu.Jednostavno nema vise onoga rahatluka koji je bio kako kazu prije 30-tak godina.Evo uzecu ja granicu od deset godina.Zar je moguce da se drustvo toliko promjeni samo u deset godina?

Danas nismo sigurni ni voziti se u taxiju a da o tramvaju i ne govorim.Da li se moglo ocekviati prije 10-15 godina da neduzni srednjoskolac nastrada u tramvaju?Naravno da nije,jednostavno neki sindrom smo donjeli sa zapada.

Imamo li mi svoje JA?,ocigledno da ne.

Po pricama starijih prije se islo na utakmici jedni sa drugima,jos ako je kisa padala pive su se unosile u kisobranima.Suho meso i sudjuku danas su ocigledno zamjenili kikiriki i kospice.Opijalo se i prije al' sve u granicama normale.Danas ljudi ne znaju ni da piju,ako popiju vise od 2-3 pive razumno je ocekivati da ce neki belaj napraviti.

Neki ce reci da nema adekvatnog covjeka koji ce voditi ovu zemlju.Smatraju da treba "novi" Tito.ima ih sigurno al' mi ne znamo da odaberemo.Zasto?Zato sto nemamo volju ni za sta,pogotovo za pracenje politike i desavanja koje ona prati.

Gdje nam djeca borave?Prije se igralo picigena,kante a danas najvece sra.nje facebook i to je unistilo.
Sjecam se da sam kao djecak igrao kante sa srednjoskolcima.Tada nije bila bitna razlika u godinama.Jednostavno svi smo bili kao jedno.Pravili su se i mini rostilji.Odemo u kuci nekakao izvucemo 1-2 marke od staraca pa onda u kupovinu.Zapali vatru i uzivaj,vjerujte ponekad se i zapjevalo.Ne kazem da toga nema ni danas,al' sigurno u znatno manjoj kolicini.

Jednostavno prije i fudbalska reprezentacija se gledala drugacije,sjeca li se neko utakmica proti Danske.
Pa to sedmicu prije utakmice na Kosevu se nije moglo zivjeti od svirena.Danas igrali ne igrali nema toh "naboja"

Jel' ovo sve otislo u jedan qrac?

Nacijo budi se dok jos nisi zamrla :!:
;) ova je kolumna meni puno bolja od prve i apsolutno si u pravu.
Baš maloprije gledajući tekmu(koja je uzgred bila više nego dosadna)poče razmišljati onako spontano o igračima kako je to nekad bilo, unazad nekih 10-12 godina koliko se mogu sjetiti, i kontam duplo veći rahatluk je bio odgledati tekmu tada, bilo koje ekipe nego današnje ''velike derbije''. Eh nakon što sam malo razmišljao o tome nekako logički se na to nadoveza prisjećanje na te godine (kraj 90tih početak 2 milenija). Kad sam već spomenuo fudbal definitivno će se većina složiti da su to najbolje godine u kojima se pojavio veliki broj odličnih fudbalera, koji su prije svega imali to nešto posebno u igri što ih razlikuje od današnjih igrača, i u to vrijeme sam nekako sa posebnim zanimanjem pratio fudbal a posebno englesku ligu i Man United.Tad nisam bio upoznat sa recimo nekim ekipama a i većinom igrača tako da sam uvijek jedva čekao da uđe u Premier ligu neka nova ekipa međutim hoću da kažem da se nekad znalo radovati i uživati u malim stvarima valjda zbog cjelokupne situacije i amosfere kako u državi tako i u društvu. Razumijem da je svakome najbolji dio života djetinjstvo ali u to vrijeme 5-6 godina nakon rata je bilo stvarno posebno bili smo daleko sretniji iako nismo imali ni pola onoga što imamo sad, tad je bilo sve nekako jednostavnije,ljepše i prirodnije te samim tim već sad mogu reći da su mi to najbolje godine života do sad a mislim da ću tako razmišljati i nakon 20 -30 tak godina. I zaključak koji se nakon tih 10 tak minuta razmišljanja izrodio je da je danas lakše ali i da je nekad bilo ljepše živjeti te da bi bila idealna kombinacija vraćanja stanja svijesti prije svega ljudi i same atmosfere iz tog perioda ali uz ostanak pojedinih ''tehnologija i dostignuća'' današnjice.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Inter1977
Postovi: 43
Pridružen/a: 18 nov 2010, 14:40
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Inter1977 » 18 nov 2010, 15:44

Hairlija, sta ima? Zaguljujes li ga?? :D :D :D

Sta ima, jesi isao u Gorazde preko bajramskih praznika??

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Megamon » 18 nov 2010, 15:51

Inter1977 je napisao/la:Hairlija, sta ima? Zaguljujes li ga?? :D :D :D

Sta ima, jesi isao u Gorazde preko bajramskih praznika??
:lol: :lol:
Jesam :mrgreen: hvala ti na Ahmi,al' brate moze pojesti one oblatne to nije humano.
Ho's mi negdje zbaviti koga da i ja umocim :lol:
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la legenda reala » 19 nov 2010, 01:44

Megamon je napisao/la:
Inter1977 je napisao/la:Hairlija, sta ima? Zaguljujes li ga?? :D :D :D

Sta ima, jesi isao u Gorazde preko bajramskih praznika??
:lol: :lol:
Jesam :mrgreen: hvala ti na Ahmi,al' brate moze pojesti one oblatne to nije humano.
Ho's mi negdje zbaviti koga da i ja umocim :lol:

i kako bi u Goraždu jel ono Goražde isto tvoj rodni grad kao i moj
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Inter1977
Postovi: 43
Pridružen/a: 18 nov 2010, 14:40
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Inter1977 » 19 nov 2010, 08:18

Hairlija je od Gorazda, zivio je donedavno u nekim Brdima kod Gorazda...No kako je dosao u Sa, toliko cvrsto je ukopao temelje da ga ni Feringov kranj ne moze maknuti....

zlaja-73TM87
Postovi: 198
Pridružen/a: 02 jun 2010, 17:58
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la zlaja-73TM87 » 19 nov 2010, 09:07

Hairlija je napisao/la:
zlaja-73TM87 je napisao/la:Daj ba Hairlija,spusti se malo!Naime,kako Sam uspio shvatiti,lično ti dižeš Blekića u nebesa,baš kao da ti je familija,brat,sestra itd.Nemam NIŠTA ni protiv koga u fks,ali ti si sve ovo napisao baš kao da je fkSarajevo tek u nastanku,da ne postoji od 1946g.Opet ti kažem,u redu je vidjeti da "svom" voljenom klubu ide dobro,ali sve je to na početku,friško buraz friško!Znaš kakav je mentalitet naroda na "brdovitom Balkanu",dok ide dobro je,desi li se malo veči pad u sistemu,sve se vrača na početak.Vjerujem,sigurno Sam makar malo stariji od tebe,te imao Sam prilika vidjeti i slušati(takvo mi je radno mjesto)neke funkcionere Naša dva največa kluba.Jedno se priča,drugo se radi,ali znaj da SAMO iskreni prijatelji kluba(pod iskreni mislim na one poštene,kojim novac ne igra veliku i najbitniju stvar u životu),mogu dovesti klub tamo gdje mu je i mjesto.To mislim i na Sarajevo i na Željezničar.
Pozdrav i s(p)retno Hairlija!
Uredu javiti se,nisam ni zabranio,al' nemogu komentara izradice vas taj covjek.Nemoguce da ti znas vise sta se desava u mom klubu,upravi i oko kluba.Iskreno ja neznam sta se desava u vasoj upravi.Zasto?Jednostavno jer me nezanima.Kakav je covjek Zujo?Neznam niti me zanima.

I ja jos jednom kazem,ovo sto je Blekic uradio to je sjeti i klanjati!

Ovim putem molim sve da nedoalze ako ce provocirati(Zlaja ovdje nemislim na tebe)
Evo,kao da Sam znao šta će se desiti sa g.Blekićem!Nebih da ulazim u priču ko je kriv za novonastalu situaciju u i oko fcs,ali Sam nekako bio u pravu!
Ima još jedan moj post (mislim da je na forumu Sarajeva),koji Sam napisao netom po dolasku g.Blekića na mjesto predsjednika u fcs,gdje Sam naglasio da je unjeto puno euforije oko Blekića,te da ova priča neče dugo trajati.Ustvari,trajače dok "kola" ne krenu niz brdo,gdje Sam opet bio u pravu!Pozdrav.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.