šuplje effeove priče a možda i koja pametna

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

šuplje effeove priče a možda i koja pametna

Post Postao/la effe_sa » 05 maj 2011, 19:06

Ovde ću tako reci malo da koju prošupljiram..A možda i koju pametnu da kažem.Sve vam sam naslov kaže. E sad naslov je malo ko duhovit trebao biti, mozda je jednostavno iz malog mozga izletio. Ne zamjerite. A ne brinite pokušat cu nesto pametno napisat. Inače ne znam odkud se danas opet odlučih da napišem kolumnu. Eto kao našao sam vremena i neke inspiracije. Možda bi i više pisao da ima vremena, da nema nekih drugih stvari i da ne trabunjam po forumu. A možda ću postat i redovan.... Možda pokažete interes za ovom kolumnom, pa se možda moja kolumna ustali....Možda me i neki sitnom provokacijom navuku da još više pišem :D Inače o svemu bi po malo...Ako dozvoljavate, a ako ne dozvoljavate onda ću opet pa se vi dole žalite :D .
Inače jako mnogo pratim i volim fudbal ili ti nogomet....Ali šta ti može pokvarit čejf kod nas kada gledaš utakmicu? Ma to je 100 % komentator...Na srecu vise pratim i imam mogucnost pratit strane programe, posebno njemačke pa na njima gledam izvrsne komentare....Nekad bi me naši komentatori ubili u pojam...A najžalosnije od svega je to što kad gledaš utakmicu na našim kanalima ništa novo ne čuješ od komentatora. Sve ono što oni ispričaju ti je vec od prije poznato...Bar meni, cak i više budem od njih informisan. Inače Marjan je jedan izuzetak, zaista mi je uvijek bio sjajan komentator i uvijek prava enciklopedija fudbalskog znanja a cak i ostale oblasti poznaje...U zadnje vrijeme ne mogu njega da pratim a nadam se da cu uskoro moci vise slusat njegovih komentara. Sinoč eto večinu utakmice odslušah Spahu na Bht-u i vidjeh još jednom njegov amaterizam, ali eto tolike godine čovjek radi na tv-u a ništa novo od njega...Samo mu ljubav prema realu raste, zato je sinoč najviše i hvalio raula....Raul bio prije u Realu pa se Spahina ljubav prema njemu nije ugasila.
A dosta vala i o tim komentatorima pisao sam o njima prije pa sad neču da trošim riječi...Samo toliko je pozitivnih stvari u BiH i na cijelom Balkanu al više nam ove negativne isplivaju...Toliko pametni ljudi koji se u sport razumiju a amateri na televizijima , radijima, novinama rade...Bar vecina...ima ih i sjajni, ruku na srce...I onda se čovjek mora više nervirat. Nacionalizam je jedna negativna balkanska stvar koja ispliva i na forumima. Priča se o Bayernu, Manchesteru, Realu, Barci, Juveu, Milanu, Arsenalu, Chelseu i opet se stigne koja nacionalistička priča ubacit u to sve....Da ne povjeruješ....Nevjerovatno je samo da neki ljudi nisu informisani da na zapadu i uvrede preko neta, bilo kojeg oblika se mogu strogo zakonski kaznit...Kod nas za sad to tako prolazi----Pa nažalost se brzo počne priča i o mamama, sestrama, nanama/bakama, braći i slično.
Inače i za nerealne postove bi davao negativne poene...Ako više ljudi kaže da je taj čovjek nerealan, da je namjerno nerealan stalno, a stalno i stalno piše i provocira nek dobije negativne poene i nek se hladi par dana.
Inače malo prije spomenuh Raula, pa ću se i na njega osvrnut malo. Inače Raul je i dok je igrao za Real bio jedan od najsimpatičniji likova tog kluba, iz prostog razloga što je veliki igrač a opet prizemljen, totalno normalan. U Schalkeu je došla još jednom potvrda njegove klase...Došao je u manji klub a opet trčao svaku utakmicu kao lud, zabija, davao sve od sebe i to je zaista veličina. Jedan Van Nistelrooy koji je isto veliki napadač gleda samo kako će promijenit sredinu, kako će pobjeć odnekud gdje bi moglo postat loše. Sušta suprotnost od Raula i čovjek koji ne zna zasukat rukave i vjerovatno misli da je najpametniji i najveći na svijetu. Danas je jedan velikan produžio ugovor sa Juveom. Naravno radi se o Del pieru, čovjeku koji iskreno cijeli život, iz čiste ljubavi igra za svoj klub i opet je veliki i to baš među onim najvećim. Totti slična priča, isto kao meni dvojica jako dragih Kahn i Scholl, večinu proveli igračke karijere u Bayernu, igrali iz ljubavi...Kada su došli u Bayern, više nisu išli...Naravno i Effenberg je igrao iz ljubavi, mnogo toga donio Bayernu, ali ovu dvojicu sam spomenuo jer su puno duže tu bili. Raul, Del Piero, Kahn, Scholl i Totti rijetki primjeri normalnih igrača a opet tako veliki...Raul je večinu karijere proveo u Realu, nije ostao do kraja, ali je igrao iz ljubavi i opet se i korektno ponaša u Schalkeu...To su ljudi koji ne idu samo za novcem, a zaradjuju i novac veliki ali imaju i dalje i tu ljubav prema fudbalu, prema klubu, što se danas rijetko viđa...Jednostavno : RESPEKT!!!
Još nešto i o Ligi prvaka gdje mislim da ipak zasluženo igraju Manchester i Barca i te dvije ekipe u zadnje 3-4 godine u kontinuitetu su dosta dobri...Inače ove sezone smo vidjeli manje prevrata, obrta i ludih utakmica u Ligi prvaka , nego prošle sezone, al su utakmice bile kvalitetne...Takmičenje je obilježilo da blago rečeno kažem smušeno suđenje...Sudije i nisu bile na nekom nivou...A za svu onu frku na utakmicama Barce i Reala je i Uefa velikim dijelom kriva...Da se poduzmu prave mjere takve stvari se ne bi dešavale....Oba kluba su ovaj put izgubila na imidžu...A El Clasico su prije krasile druge stvari....Valjda će biti bolje.....Pa možda nekad nastavim i dalje s ovim šupljiranjem :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: šuplje effeove priče a možda i koja pametna

Post Postao/la geronimo » 08 maj 2011, 00:52

Ooooo, effe-šefe piše velikim (početnim) slovima. :D Čudno, kao i to da brka č i ć. :mrgreen:
Hoču ili neću. :D (sada ne možeš reći da nisam pažljivo pročitao :D )

Pohvale svakom ko se ohrabri za kolumnu, samim tim i tebi. Za ovu mogu reći samo ono što si ti već rekao za naše komentatore.
effe_sa je napisao/la: Sve ono što oni ispričaju ti je vec od prije poznato...
Vom Jäger zum Gejagten

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.