Zenska kosarka u BiH i uopsteno liga BiH ?

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Zenska kosarka u BiH i uopsteno liga BiH ?

Post Postao/la TaRgEt_ » 23 maj 2011, 14:41

Vidim svi pocese da pisu kolumne pa hajde da pokusam i ja par stvari , o onome sto najvise volim kosarci , ne muskoj jer o njoj svi pisu , nego zenskoj koja nam je ne tako davno donjela mnogo radosti i svega i uzivali smo a danas mnogo stvari ne stima zapravo vecina stvari . Da krenemo od reprezentacije , kada je upitanju repka sve cure kada dodje dan za te pozive odjednom su povrijeđene , pitate se zasto ? a generalni nam sekretar kaze kaznice igracice , doduse ove godine da dusu ne grijesim i dobro je kako je bilo prije , ima se fiziotarapeut , flaster i neka oprema(citaj ima flaster i fiziotarapeut o moj boze) dok prethodnih godina i toga nije bilo , dresovi u kojima su nase dame igrale dobivale su od muskih pa su morale da trpaju u sorc da se sto manje vidi jer poznato je da muski dresovi imaju vise otvora za ruke dok su zenski uz tijelo vise "pripijen" i tako mi igramo ,a posebna prica je kada se neka igracica povrijedi vrate je kuci tako lagano i tako sramotno da ne pitaju poslije ni kako si bez obzira sto je mozda sezona upropastena ni kako si da pitaju , pa sve dok im slijedeci put ne zatreba ako se oporavi , i jos se mi cudimo pardon selektorica i generalni sekretar Mahmutovic(njemu ne mogu zamjeriti nista jer radi covjek extra svoj posao i ako nikada nije bacio lopte , svaka mu cast na tome gdje je prije bio) sto ima otkaza i "povrijedzenih" i jos kaznice ih pa da nije smijesno bilo bi tragikomicno . S obzirom da sam dotakao par stvari slijedeca stvar , nase najbolje dame nemaju dnevnicu , naravno sada ce svi reci za drzavu se igra srcem , a bez obzira nase igracice igraju u doamcem prvenstvu pogtovo posto je ih vecina mladjih za nekih od 200-500 km i sada sto su one derale koljena po Banovicima , Novom Gradu , Tuzli , SArajevu i slicno trebaju da daju svoju lovu , dok muski imaju 50 eura dnevnice za onako , jos jedan minus a bitno je da ce biti kaznjene a niko s njima ne porazgovara osim kada trebaju da igraju za reprezentaciju , tada su bitni cile mile de dodji ovako onako , ako neces miliom hoces silom . Da se razumijemo meni reprezentacija BiH i zenska kosarka je svetinja volim je mnogo ne saamo zensku vec uopsteno kosarku , ali ljudi ne tako davno RAza, Mara , Stojanka i ostale su bile idol mnogim curicama i zbog njih su se rađale neke nove Raze, Mare ,Stojanke , a sa ovakvim odnosnom za nekoliko godina mozemo samo da se sjecamo kako je to nekada bilo , zenska kosarka polako izumire i odlazi u zaborav ako nastavimo ovim tempom , i zensku kosarku i zenski sport uopste stavljamo na neke margine na kojima je sada .


Slijedeca kolumna o zavrsetku prestojece sezone u zenskoj kosarkaskoj ligi BiH
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

neroazzurni
Postovi: 908
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: Zenska kosarka u BiH i uopsteno liga BiH ?

Post Postao/la neroazzurni » 23 maj 2011, 15:10

odlicna tema, mada vec vidim da ce biti slabo posjecena, al mozda je i bolje tako...
bas me interesuje tvoje vidjenje ove tek zavrsene lige, malene iz bl su prvakinje nazalost moj celik je drugi...
doduse slabo sam pratio ovaj regularni dio sezone jer je celik igrao "WNLB" ligu, ali sam pratio kup i zavrsnicu prvenstva pa me bas zato interesuje tvoje vidjenje ovoga...
o reprezentaciji nebih sada(mada i tu znam neke stvari) jer nisam jos jeo pa ce mi tesko pasti sva ta muka na prazan zeludac...
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zenska kosarka u BiH i uopsteno liga BiH ?

Post Postao/la TaRgEt_ » 23 maj 2011, 15:22

Hvala znam i ja o repci dosta pa ne mi mogao znas uopste , a neka bude slabo posjecenja nema veze vrijeme je da se i pise i o tim stvarima na cisto neka nas bude 5 na ovoj temi odnosno mojoj kolumni ja zadovoljan , sutra ili prekosutra cu napisati , napisao sam samo mali dio onoga u repci i zenskoj kosarci ima jos mnogo toga da se pise i radi u kolumni .
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.