Kolumne Wild Boy

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 13:26

Eto da i ja pokušam pisati pokoju svoju sportsku kolumnu na vama je da prosudite hoće li vam se svidjeti ili ne ;)
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 13:28

POČETAK SERIE A

Mnogi iščekuju početak Serie A pošto su počeli svi osim Talijana i Španjolaca lige petice.
Ja sam također jedan od onih što su u neiščekivanju zato što pratim Talijanski nogomet te ću sada iznjeti neka svoja mišljenja o klubovima koji će se boriti za mjesta u Ligi prvaka ove godine...

Internazionale Milano:

Ekipa Intera ove sezone kao i svake cilja samo na vrh ništa ih manje neće zadovoljiti pogotovo nakon što je prošle sezone Milan osvojio Scudetto.Ovo ljeto su se pojačavali sa dosta nama nepoznatim igračima Alvarezom,Castaignosom...a prodali što je sada već izvjedno Etoa u Anži.Odlaskom kamerunskog napadača nagađa se da će se dovesti pojačanje iz Manchester Cityja Carlos Tevez koji je i sam izjavio da mu u Manchesteru nikako ne odgovaraju klima,vrijeme i da je daleko od obitelji za njega bi Italija bila jako dobro mjesto zato što tamo igra dosta Argentinaca i Brazilaca jer se osjećaju kao da su kod kuće.Trenutno gledajući momčad uz još najvjerovatnije pojačanje u napadu (Tevez) ova ekipa će se boriti za prva tri mjesta za ulazak u Ligu prvaka zato što je ove godine možda i najveća konkurencija u Italiji pogotovo nakon što su izgubili jedno mjesto u Ligi prvaka te su se mnoge momčadi još dodatno osnažile.Predstoji nam da vidimo....

AC Milan:

Lanjski prvaci sa odličnom momčadi na okupu (Ibrahimović,Pato,Cassano,Silva,Boateng,Sedorf...) i ove godine očekuju osvojiti Scudetto što je njihov glavni cilj.Unatoč jakoj momčadi doveli su još odličnih pojačanja (Taiwo,Mexesa te još nama neka nepoznata imena)Njihova momčad izgleda odlično pogledavši na njihov kadar te igrače kojima raspolažu.Sve ekipe u Italiji sigurno ih smatraju najvećim kandidatom za Scudetto kao i ja.Ekipi Milana ove sezone predstoji mnogo teških utakmica u kojima ćemo vidjeti jesu li bolji nego prošle i da li će otići korak dalje u Ligi prvaka ove godine.

Juventus F.C. :

Momčad koja je prošle sezone završila na lošem i razočaravajućem 7. mjestu na ljestvici.Ove sezone za Juventus nema Europe a to im je još veći motiv da ove sezone izbore prva tri mjesta kako bi sljedeću sezonu započeli igrajući Ligu prvaka.Momčad se pojačala došli su Vučinić, Ziegler,Matri,Pirlo,Lichtsteiner...Najaktivnija ekipa ovog prijelaznog roka ali se očekuje još dodatnih pojačanja na poziciji stopera,veznog i krilnog igrača.Gledajući izbor igrača momčadi vidi se da imaju odlične igrače nakon dovođenja novih i mngo se očekuje od ove ekipe.Navijači žele sljedeće sezone gledati Ligu prvaka u Torinu a mladi trener zebra Conte će se svim silama potruditi da im to i omogući.Zebrama ide u prilog neigranje u Europi zbog čega će biti odmorniji u prvenstvu.Realna doseg za ovu momčad su prva tri mjesta a možda i Scudetto ako se umor kod momčadi koje igraju Europa ligu i Ligu prvaka pokažu ključnim za za Zebre tek tako krenu po osvajanje prvenstva.Sretno Zebrama u prvenstvu te što bolji rezultati.

AS ROMA:

Momčad koja je prošle sezone završila na razočaravajućem 6.mjestu ove sezone očekuje bolji plasman u prva tri.
Vučica ove sezone igra Europa ligu no to želi sljedeće sezone ispraviti i otići korak dalje u borbu za prva tri mjesta i Ligu prvaka.Doveli su kvalitetna pojačanja koja će im pomoći u njihovim ciljevima te se od njih očekuje još poneki transfer.Mladi trener Enrique koji je preuzeo Romu neželi brzati i želi od navijača strpljenje kako će dobri rezultati stizati sa vremenom.Pošto će najvjerovatnije ići u Europa ligu ove sezone jedino ih dijeli dva kola očekivanja su velika to jest očekuje se borba za pokal Europa lige.Predstoji nam da vidimo kako će Roma otvoriti prventvo i hoće li otići dalkeo u europskoj ligi.Prvu utakmicu otvaraju u prvenstvu 28.8 u gostima kod Bologne.

SSC Napoli:

Ekipa koja je preporođena,stadion svake utakmice pun kao nekada u doba Maradone u Napoliju.Navijači su ponovno dočekali Ligu prvaka nakon dugo vremena izbivanja te sada očekuju najmanje što je i realno drugi krug natjecanja.Nisu mogli bolje zamisliti prošlu sezonu da će završiti na sjajnom trećem mjestu naspram Juventusa,Rome...Do zadnja dva kola bili su i konkurenti za Scudetto no izmakao im je no nema veze glavno da oni igraju Ligu prvaka što očekuju i sljedeće sezone a to i potvrđuju sa novim pojačanjima Inlerom iz Udinesea i Santanom te još nekim igračima koje su doveli.Sve u svemu biti će ovo paklena sezona za Napolitance u kojoj ih očekuje mnoga uzbuđenja no hoćeli se pokazati neiskustvo u Ligi prvaka klučno za njihov neuspjeh :?: Predstoji da vidimo...

To su moja najveća četiri kandidata za prva tri mjesta a biti će pakleno do zadnjeg kola ;) Ovdje nisam stavio Udinese i Lazio zato što mislim da ove sezone nemogu toliko dobro odigrati kao prošle pogotovo kada su izgubili glavne igrače i igrački kadar im je oslabljen,a Lazio se prošle sezone jedva provlačio u utakmica što im po mome mišljenju neće tako lako prolaziti ;)

To je moja prva kolumna i jako sam se potrudio da je napišem bez nekih copy paste da nebi netko zloban to pomislio ;) , mlad sam još pa mi nemojte jako zamjeriti greške ako ih bude :D
Hvala svima koji čitate moju kolumnu o Talijanskoj ligi a ako vam se svidi rado ću napisati još pokoju samo dajte prijedloge.
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 13:34

Svoju temu sam otvorio prije svega radi toga što ću pisati kolumne o talijanskoj ligi koja je zapostavljena na ovom forumu te možda i poneku o Dinamu nadam se da će biti dosta zainteresiranih. ;)
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Arogantni
Postovi: 1352
Pridružen/a: 02 apr 2010, 19:51
Lokacija: Sarajevo-Grbavica-Jug
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Arogantni » 18 avg 2011, 13:38

Wild Boy je napisao/la:Svoju temu sam otvorio prije svega radi toga što ću pisati kolumne o talijanskoj ligi koja je zapostavljena na ovom forumu te možda i poneku o Dinamu nadam se da će biti dosta zainteresiranih. ;)

Naravno podrzavam svaciji autorski rad... Kolumna je vrlo dobra i normalno da treba da se svakako pise o fudbalu koji je poceo biti marginaliziran od ostalih Liga, a eto vidjeli smo sta jedan prosjecni ital. fudbalski uradi jednom od TOP 4 tima u Engleskoj u Utorak, malo je reci da ih je rasuo...
Ispostuj onaj dogovor i pisi malo vise o JUVETU a mi cemo to naravno redovno citati i komentarisati...

Palac gore...
Sve stvari su prolazne samo su 2 vječne, a to su JUVE i FK ZELJO...

Bice JUVE opet sampion akoBOGda!!!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 14:51

Kao što sam rekao da ću pisati kolumne o talijanskim klubovima a sada ću to obećanje i ispuniti.Ovu kolumnu sada ću pisati o susretu 4.kola Lige prvaka između Arsenala i Udinesea.Ovo mi je druga kolumna koju ću napisati na ovom forumu i sve što ću napisati isključivo su moja mišljenja koja će biti realna a ne prepisivana odnekuda.Unaprijed hvala onima koji će je pročitati. ;)

Arsenal-Udinese

Legao sam na krevet udobno se smjestio i jedva čekao da sudac da znak da prva utakmica 4.kola Lige prvaka između Arsenala i Udinesea može započeti.
U početku se vidjela želja i dominacija Arsenala da rano zabije pogodak što im je odmah i uspjelo.Odličnu loptu pred golmana Handanovića lagano je pospremio Walcott koji je bio nečuvan od strane igrača Udinesea.Na sami rezultat na početku utakmice odmah sam pomislio da će Udinese proći pakao na Emiratesu,no sva sreća da sam se prevario nakon 15-ak minuta dominacije Arsenala Udinese se probudio iz mrtvih i počeo igrati igru kakvu samo oni znaju pravu napadačku.Krenuo je Udinese u dominaciju i prvu pravu priliku imao je DiNatale koji je pogodio gredu sa kojih 30-ak metara.ja sam ostao zapanjen kakav samo DiNatale ima udarac :o .Publika na Emiretu Udinesea kojih je bilo oko 3 tisuće nadglasali su sve Arsenalove navijače koji su u tišini sjedili i molili se kako bi izvukli povoljan rezultat.Nakon fantastičnog udarca uslijedila je dominacija Udinesea stalno su sjevale prijetnje na gol Arsnela zapaženija prijetnja se dogodila u 26.minuti kada je Armero odlično petrčao pola terena i izgleda kada se odlučio pucati zatrebalo mu je dodatne snage i svježine koju je izgubio pretrčavši više od pola terena.Naželost obranio je izvanredni vratar koji je po meni Arsenalov igrač utakmice jer je branio sve moguće i nemoguće Udineseovim igračima.Sudac je dao znak da je poluvrijeme utakmice.Igrači su otišli na predah.Ja sam ostao ležati i bio pomalo razočaran prvim dijelom utakmice jer je Udinese trebao zabiti barem jedan pogodak.Rekao sam u sebi valjda će Udinese sreća pomaziti u drugom djelu da se vrate kući sa golom u gostima što bi im mnogo olakšalo u uzvratu.Pun uvjerenja kako će Udinese postići barem gol u drugom poluvremenu ponovno sam upalio televiziju i sudac je označio početak drugog dijela utakmice.Krenulo je isto kako je i završilo agresivnom igrom igrača Udinesea prema protivničkim vratima Arsenala bio sam gotovo siguran da je pitanje vremena kada će Udinese zabiti samo sam čekao trenutak.Kamera je na trenutak bila usmjerena na tribine gdje je sjedio Wenger koji je bio na tribinama zbog suspenzija.Vidjelo se da mu se nikako ne sviđa igra njegovih igrača te je bio jako nervozan.
Prolazile su minute sve brže i brže a ja sam se molio da Udinese zabi barem pogodak.Napravljen je prekršaj u 74.minuti.Pripremao se izvesti ga DiNatele koji je iz prvog pokušaja bio zamalo neprecizan,a sada je bio još precizniji.Szczesny se sav rastegnuo kako bi dodirnuo opasnu loptu DiNatalea te ju je poslao u korner.Sa tribina Emiratesa su se čuli još jača navijanja i povici gostujućih navijača.Susret se približavao kraju ostalo je svega par minuta a Udinese je još uvijek npadao tražio rješenja kako da zabiju taj toliko isčekivani pogodak.Nažalost nije im uspjelo već su skoro u produžetku u odličnoj akciji Arsenala primili poodak.Sva sreća da je Walcott bio neprecizan i da je sjajno obranio vratar Handanovič Theov udarac.Sudac je svirao kraj utakmice kod domaćih igrača osjetilo se veliko olakšanje što su utakmicu pobjedili a nisu niti jedan gol primili.Kod gostujućih igrača vidjelo se veliko razočaranje koje nisu ni počemu zaslužili te im je ostala nada da u uzvratnoj utakmici preokrenu rezultat u svoju korist.Razočaranje je svugdje vladalo tako i u meni bio sam posve tužan i jako žalostan zbog toga što je izgubila bolja momčad no odmah sam znao da je nogomet jako nepravedan i da treba ustati i krenuti dalje u nove utakmice sa više samopouzdanja i pogoditi ono što smo danas promašivali.Vjerujem da se još mnogo toga može dogoditi u uzvratnom susretu u Udinama te da još nije ništa izgubljeno a tako sigurno misle i igrači Udinesea.

Moja poruka igračima Udinesea:

Bili ste odlični,odigrali cijelu utakmicu hrabro i samo tako dalje nastavite a ako ćete igrati ovako u uzvratu sigurno prolazite dalje a vjerujem i da hoćete i još bolje uz podršku mnogobrojnih domaćih navijača ne bi trebala doći u pitanje ulazak u Ligu prvaka koju zaslužuju više od ikoga jer su srce ostavili na terenu.DiNatale legendo vjerujem kako ćeš baš biti ti taj koji će odvesti Udinese na pravi put toliku iščekivanu-Ligu prvaka



Uh jedva sam ovo napisao stvarno sam se jako potrudio sat i nešto sam pisao.Hvala svima koji čitaju moje kolumne i biti će ih još ako će biti zainteresiranih ;)

Forza Udinese :!:
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2352
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la DRHAUSE » 18 avg 2011, 17:36

Treba na više takvih kao ti za rat protiv Engleskih hadalja i Španske dječurlije na forumu. 8-)
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 17:59

DRHAUSE je napisao/la:Treba na više takvih kao ti za rat protiv Engleskih hadalja i Španske dječurlije na forumu. 8-)
Prijatelju trudit ću se što više da napišem ;)
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 18 avg 2011, 18:56

ALESSANDRO DEL PIERO


Ovu svoju treću kolumnu posvećujem legendi Talijanskog nogometa i kluba Juventusa bez kojeg današnjih svijet nogometa ne bi bio isti.Sigurno već nagađate o kojem je igraču riječ.Da svi vi koji mislite da je to Alessandro Del Piero pogodili ste.Pa počnimo od početka....

Alessandro je rođen 9.studenog 1974.godine u malom mjestu Coneglianu, blizu Treviza.Počeo je trenirati nogomet sa 8 godina u timu San Vendemmiano dok je pet godina kasnije preselio u Padovu.Od samog djetinjstva je iskazivao da je veliki navijač Juventusa.Oduvijek je sanjao da postane nogometaš,no bio je i jako tužan zato što mu je obitelj bila siromašna te se jednoga dana vidio kao vozač kamiona koji će teško sastavljati kraj sa krajem.Dok je igrao u svom prvom klubu, on je obično bio golman.Njegova majka se nije slagala da igra neku drugu poziciju jer nije željela da se možda povrijedi, ali ju je stariji sin ipak uspio nagovoriti da Alessandra prebace u napad. Tu su ga kasnije opazili skauti Padove i on sa svojih 13 godina, 1988. prelazi u mladi pogon tog kluba.1991. godine je odigrao prvu utakmicu od svoje četiri te sezone za klub iz Serije B. Naredne je zabilježio deset nastupa i prvi put bio strijelac.

Početak:

Prve nogometne korake je počeo u maloj župi Saccon gdje je obično trenirao noću zahvaljujući svom ocu koji je obezbjedio rasvjetu na lokalnom stadionu. Zatim je nastavio igrat u najvećem timu iz svog rodnog grada San Vendemijanu gdje je odmah pokazao svoj raskošni talenat. Njegova majka je inače željela da joj sin bude golman jer nije željela da se povrijedi, ali ju je stariji sin Stefano nagovorio da počne igrati u napadu. Lokalni svećenik, koji je inače bio i predsjednik kluba, je razgovarao sa ljudima iz Padove.1993. godine prelazi u Juventus, dokle je ostao do danas. Debitirao je protiv Foggie 12. septembra iste godine, u narednoj utakmici je postigao prvjenac protiv Reggiane a onda kada je prvi put krenuo od početka i hat - trick protiv Parme. Juve je osvojio prvi Scudetto nakon osam godina posta u toj sezoni. Poslije je isti trofej osvojio još sedam puta (1995, 1997, 1998, 2002, 2003, 2005, 2006), Ligu prvaka, Interkontinentalni kup i UEFA Superkup 1996. godine. U sezoni 1994/95 i Coppa Italiju a četiri puta i (1995, 1997, 2002 i 2003) Superkup Italije. Izgubio je i četiri finala Lige Prvaka (1995, 1997, 1998, 2003). Najbolja sezona što se tiče efikasnosti mu je bila 1997/98 kada je u Seriji A 21 put uspio zatresti mrežu a sa 10 golova u najelitnijem natjecanju Starog kontinenta bio prvi strijelac.Ipak u sezoni kasnije je imao pregršt problema. Optužen je za uzimanja dopinga (na kraju je proglašen nevinim u tom slučaju) a zatim je u oktobru u prvenstvenoj utakmici sa Udineseom zaradio veoma ozbiljnu povredu lijevog koljena koja ga je čitavu sezonu udaljila sa terena. Bez njega, klub se mučio i završio tek na 6. poziciji. Njegov nadimak je Pinturicchio, koji mu je u šali nadnio pokojni Gianni Agnelli kada je poredio njega i Roberta Baggia sa jednim svojim prijateljim Pinturicchiom iz Perugie, koji je bio student i njegovog profesora Perugina. Zaradio je i nadimak Il Fenomeno Vero što bi u prevodu značilo Istiniti fenomen.

Jedna od njegovih najboljih igračkih osobina je polivalentnost, sposobnost igranja na više pozicija a on je to prezentovao igranjem na više napadačkih pozicija u svojoj karijeri. Dok je počeo kao klasični špic, vremenom je prerastao u neku vrstu polu – špica, igrača koji razigrava kolege u napadu ispred sebe i sve to zahvaljujući svojoj sjajnoj tehnici i pregledu igre. Iz bilo koje pozicije oko šesnaesterca je mnogo puta pokazao sposobnost postizanja golova. U vrijeme dok je Marcello Lippi bio trener Juventusa, bio je ubojit u trokut – napadu sa Gianlucom Viallijem i Fabrizijom Ravanellijem. Poslije toga je sjajno surađivao u istom formatu sa Zinedinom Zidanom i Fillipom Inzaghijem. Zajedno sa Pavelom Nedvedom i Davidom Trezeguetom od 2001. godine je nastavio probijati protivničke odbrane. On je trenutno igrač sa najviše nastupa za klub svih vremena, a 17. oktobra 2010. godine je pretekao Gampiero Bonipertija i postao najbolji strijelac svih vremena u Seriji A za Juventus.

Međunarodna karijera:

Uprkos velikim partijama sa klubom, u Italijanskoj reprezentacije je bio neka vrsta razočarenje iako je trenutno četvrti strijelac Azzura svih vremena. Prvi turnir za reprezentaciju je odigrao na EURU 96 u Engleskoj, ali je imao samo jedan nastup i to kada je počeo od početka protiv Rusije ali je tada zamijenjen na poluvremenu. Sa miljenikom navijača, Robertom Baggiom se borio za mjesto u ekipi na Mundijalu 98. godine u Francuskoj dok je kuburio i sa povredom zadobijenoj na finalu Lige Prvaka protiv Reala iz Madrida. Također je imao dvije velike šanse u finalu Europskog Prvenstva 2000. godine protiv Francuske.

Na internacionalnu scenu se vratio 2002. godine. Protiv Mađarske je u kvalifikacijama zabio presudni gol za odlazak u Koreju i Japan, a na samom prvenstvu je bio strijelac protiv Meksika. Taj gol je reprezentaciju odveo u osminu finala gdje su ispali od domaćina Južne Koreje. Nakon Eura 2004 u Portugalu, Lippija je u Juventusu zamijenio Fabio Capello koji ga je redovno ostavljao na klupia a na teren slao Zlatana Ibrahimovića, pojačanje iz Ajaxa Ipak je uspio pokazati kakav je igrač i postići 14 golova.

Svjetsko Prvenstvo u Njemačkoj je počeo na klupi ulazeći na dva meča grupne faze u igru. Prvi put je počeo protiv Australije u osmini finala (1-0). 4. jula, kada je igrano polufinale sa domaćinom, ušao je sa klupe na kraju regularnog dijela i u produžetku sjajno pogodio za 2-0. Odmah je zatim sviran kraj. U izvođenju penala u finalu sa Francuskom (1-1 nakon regularnog dijela), šutirao je u seriji i bio siguran. Poslije utakmice, priznao je da mu je osvajanje Svjetskog prvenstva bio dječački san. Broj deset, koji je obično nosio na dresu u reprezentaciji, 2006. godine je dao Francescu Tottiju i zamjenio ga sedmicom. I nakon odlaska Rominog kapitena iz reprezentacije, nije želio vratiti stari broj rekavši da je zadovoljan sadašnjim.

Pozvan je i za EURO 2008 u Austriji i Švicarskoj gdje je zabilježio nastupe u dva meča (protiv Holandije i Rumunije) grupne faze. U četvrt – finalu Italija je eliminirana od Španije na penale (4-2) dok je on ušao u drugom produžetku. Trebao je šutirati peti penal ali sve je bilo završeno do tog trenutka.

Sezona 2005/2006

Stručnjaci su se slagali da se Alessandro vratio u staru formu u sezoni 2005/06 kada je u svim natjecanjima 20 puta bio strijelac. Definitvno gol koji će najviše upamtiti je bio onaj protiv velikog rivala Internazionalaa kada je iz slobodnjaka u samom finišu meča zabio za 1-2. I u toj sezoni je uspio biti strijelac dosta puta uprkos činjenici da Capello nije mjenjao tretman prema njemu. U istoj sezoni je izjednačio rekord Jose Altafinia od šest golova poslije ulaženja u igru sa klupe. U martu 2006. je izjavio da bi rado otišao ako bi mu neki klub van Italije ponudio stalno mjesto u prvoj postavi tima. 10. januara iste godine je postao najbolji strijelac kluba svih vremena kada je u kupu Italije u meču protiv Fiorentine zabio tri gola, ukupno svojih 185. Prethodno je rekord držala legenda Juventusa Giampiero Bobiperti. Bio je poslijednji strijelac za Juventus u toj sezoni.

Zbog Calciopoli skandala, klub je izbačen u Seriju B. On je izjavio da će ostati kapiten tima i u Seriji B: "Porodica Agnelli je zaslužila ovo kao i navijači i nova uprava.“

Sezona 2006/2007

Del Pierov prvi službeni nastup poslije Mundijala u Njemačkoj je bio u Coppa Italiji protiv Cesene, 23. augusta, kada je ušao sa klupe i nakon devet minuta donio prolazak svom timu. Opet je ušao sa klupe u narednom meču, također u Coppa Italiji, i postigao dva gola i tako donio produžetke pa penale u kojima je Napoli ipak bili bolji (5-4). U sezoni u Seriji B je bio najbolji strijelac lige a tim je uprkos minusu od 9 bodova završio na prvoj poziciji.

Nakon svađe sa upravom, Didier Deschamps je napustio Juventus na čije mjesto dolazi Claudio Ranieri. Alessandro ipak ima malih poteškoća na početku sezone (posebno kada promašuje penal protiv Rome) ali ipak pokazuje kakav je igrač i sa 21. golom postaje Cappaconiera lige. Do zadnjeg kola se borio sa klupskim kolegom Davidom Trezeguetom (20) i Marcom Borrielom iz Genoe (19). Postao je tek drugi Italijan u historiji koji je bio najbolji strijelac dvije različite lige uzastopno. Prije njega je to uradio Paolo Rossi 1982. godine (također prvo Seria B pa Seria A).

Iskreno morao sam si pomoći wikipedijom pošto je to igrač koji je započeo nogometnu karijeru 1993.godine a ja sam se rodio 1996. godine. ;) Molim vas da mi na tome nezamjerite jako no stvarno sam se potrudio potražiti podatke o njemu a i sam sam napisao prvi dio svoje kolumne.Nadam se da će biti dostojna tako velike ličnosti i osobe kao što je Alessandro naša zvijezda bez koje nebi bilo ništa isto da on nije ušao u svijet nogometa te mu mnogo zahvaljujem na tomu i želim mu još puno trofeja da osvoji sa našim Juventusom...

FORZA JUVE :!: :!: :!:
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Devil » 18 avg 2011, 23:16

Koristi sto manje Wikipedie,bas gledam podosta recenica je bukvalno prekopirano sa iste,sto u jednoj kolumni i nije bas za pohvalu.Ako budes nastavljao,a nadam se da hoces,bar usminkaj to na neki svoj nacin,da ne bude samo sturo kopiranje Wikipedie. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 19 avg 2011, 10:29

Devil je napisao/la:Koristi sto manje Wikipedie,bas gledam podosta recenica je bukvalno prekopirano sa iste,sto u jednoj kolumni i nije bas za pohvalu.Ako budes nastavljao,a nadam se da hoces,bar usminkaj to na neki svoj nacin,da ne bude samo sturo kopiranje Wikipedie. ;)
Ovo prijašnje nisam skidao sa wikipedije a ovo sa DelPierom jesam ali neću više ;)
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Arogantni
Postovi: 1352
Pridružen/a: 02 apr 2010, 19:51
Lokacija: Sarajevo-Grbavica-Jug
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Arogantni » 19 avg 2011, 11:11

Devil je napisao/la:Koristi sto manje Wikipedie,bas gledam podosta recenica je bukvalno prekopirano sa iste,sto u jednoj kolumni i nije bas za pohvalu.Ako budes nastavljao,a nadam se da hoces,bar usminkaj to na neki svoj nacin,da ne bude samo sturo kopiranje Wikipedie. ;)
To sam i ja rekao ali mi je objasnio sto je to uradio i shvatam ga...
Naravno da je za pohvalu ovo sto radis...
Posebno mi se svidja dio o Alexu jer nista sto se kaze o njemu nije suvisno za ovog majstora...

Samo ti pisi a mi cemo to citati i komentarisati...
POZDRAV
Sve stvari su prolazne samo su 2 vječne, a to su JUVE i FK ZELJO...

Bice JUVE opet sampion akoBOGda!!!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Kolumne Wild Boy

Post Postao/la Wild Boy » 19 avg 2011, 11:16

Ovu kolumnu posvećujem Talijanskom nogometu za kojeg se nadam da će se što prije oporaviti te ponovno biti najbolja liga na svijetu. ;)


Talijanska liga prije i danas....


Kad čujem riječi Talijanska nogometna liga uvijek mi to ostane u glavi i razmišljam o tome cijeli dan.
Jako me muči to što nekada najbolja liga svijeta danas je četvrta liga u svijetu.Prisjetimo se samo kako su prije par godina u Ligi prvaka Talijanski klubovi ostvarivali velike uspjehe.U završnici natjecanja ostajali su Milan,Inter i Juventus i uvijek bi netko od njih na kraju osvojio.Može se reći da je Italija bila majka nogometa no to je sve nekako sada prošlost što se tiče Lige prvaka.U današnje vrijeme brojne zvijezde koje su igrale u Italiji odlaze u druge klubove Lige petica a najbolji primjeri odlaska su Pastorea,Kake te mnogih drugih dok su prije igrači bili željni doći i igrale su same zvijezde u svakoj momčadi.Što je tomu razlog :?: :?: :?:
To se pitam gotovo svaki dan.
Izgleda da više nitko nemari kako će se talijanski nogomet razvijati.Nema više odličnih mladih budućih zvijezda talijanske reprezentacije kao što su to bili Totti,DelPiero,Cannavaro....Nažalost izgleda da se sve raspada uskoro kako neki ljudi talijanskog nogometa kažu da će za par godina Francuska liga preteći Talijansku.Po mome mišljenju to bi bilo katastrofa jer odmah bi bila još veća prijetnja da nas Rusi prođu zbog svojih bogatih ulaganja...Ako Italija padne za mjesto unatrag još će manje zvijezda htjeti dolaziti a sve će ih više odlaziti što je nažalost realnost ako se nepoprave mnoge stvari.Treba početi graditi nove stadione ljudi koji imaju novca u Italiji Berlusconi,Moratti,država treba pomoći u poboljšanju nogometa jer im je to velika važnost i zbog turizma...
Zatim treba iskorijeniti kriminal jer ako samo pogledate utakmice zadnjih par kola lako se može zaključiti da su namještene zbog vrlo čestih nerješenih rezultata.Kada se te dvije stvari objestine tada možemo pričati o oporavku Talijanskog nogometa i reprezentacije inače neće biti dobro u budućnosti još gore nego sada.
Moramo više shvaćati važnosti natjecanja Europa lige što je jako važno zbog koeficijenta a ne odmah ispadati od protivnika koji su amateri.Jučer me Roma razočarala kad sam vidio da je izgubila 1-0 u Češkoj no nadam se da će to kod kuće preokrenuti i otići u Europsku ligu gdje će se dugo i zadržati.Moćni ljudi u Talijanskom nogometu moraju što prije shvatiti da nogomet u Italiji nema budućnosti ako ne krenu u infrastrukturu i ulaganje što više novca u mlade igrače što je odlični pokazatelj Njemačka.Kada im to dože iz guzice u glavu nažalost možda će biti i
prekrasno i tko zna koja ćemo tada biti liga u svijetu i kakva će biti reprezentacija nekad najbolji a danas :?:

Ovo sam sada sam napisao iskreno šta mislim nije odnikud izvučeno ili takvo što.U kolumni sam napisao izričito svoje mišljenje o stanju talijanskog nogometa a vi se naravno netrebate sa time slgati ja se nadam da će vas se kolumna barem malo svidjeti.Hvala :!:
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.