TV stanice

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

TV stanice

Post Postao/la amerosm » 06 feb 2009, 13:26

Posto se u mojoj svakodnevnici susrecem sa ljudima koji imaju kritike prema nasim TV stanicama sto se tice sportskih prenosa, odlucio sam otvoriti ovu temu u nadi da ce neko iz sportske redakcije uvaziti moje kritike, a i kritike ostalih clanova ovog sajta i foruma.
Sad cu redom krenuti da ja analiziram TV stanice sto se tice prenosa i njohovih komentatora.

BHT - sto se tice nogometa tu prenose englesku ligu i opcenito nemam zamjere tv stanicama kako su izemdju sebe raspodjelili prenose lige velike cetvorke, na tome im skidam kapu. BHT bi trebao po mom misljenju malo poraditi na komentatorima prenosa, jer nemaju puno informacija i grijse kod igraca, ili ih ne izgovaraju pravilno ili izgovaraju totalno drugog igraca.
Velika zamjerka BHT-u sto radi prenose na nacionalnoj osnovi, jer politiku i sport ne bih trebali mjesati. Primjer toga je rukometno SP, gdje su se samo bazirali na renose Srbije i Hrvatske. Bilo je prenosa dok su igrali sa atraktivnim protivnicima, a kad to nije bio slucaj nije ni bilo prenosa.

FTV - njima se nema sta zamjeriti prenose Bundesligu, a ostalo radi sve BHT. Isto kao kod BHT- a trebalo bi poraditi na voditeljima.

OBN - prenose italijansku ligu, voditelji su meni licno odlicni, ima tu i svega i nogometa i sale, nije mi monotono kao kad gledam Bundesligu ili Premier ligu sto se tice voditelja.
Sto se tice NBA prenosa tu imam veliku zamjerku toj televiziji, njima svaka cast sto su odlicili nama priustiti to zadovoljstvo da gledamo najacu ligu na svijetu, ali kad rade prenose trebaju raditi uzivo, a ne da bude snimak. Takodjer je Edin Avdic pisao o tome na ovom portalu i pravdao se tim razlogom da show "Zvijezde sa zvijezdama" ima prednost, ali je taj show davno zavrsen. Nije neka draz gledati utakmicu u ponoc kad vec znas koji je rezultat.

NTV Hayat - prenose spansku ligu, samo vise paznje posvecuju Barceloni i Real Madridu, cak i kad igraju protiv Numancie. Mislim da bi tu trebali gledati kvalitet utakmice a ne imena Barcelona i Real Madrid. Voditelji su monotoni mozda bi se malo mogli opustiti i radi posao bez ikakvog pritiska.
Sada dolazim do kosarke, ne vidim razlog zbog kojeg su odkupili prava prenose utakmica KK Bosne kad i oni rade samo snimak i stavljaju neki show prije utakmice, a mogu garantovati da bi veca gledanost bila da rade utakmicu uzivo nego taj show. Komentatori kod kosarke su meni isto ko polumrtvi nema tu nekih emocija.
Hayat takodjer radi prenos Formule 1, tu sam cuo dosta kritika sto se tice komentatora i ja neznam nista o tome jer Formulu 1 pratim na RTL-u. Bilo bi dobro da neko napise o komentatoru Fromule 1 svoje misljenje.

Ovo je moje misljenje sto se tice prenosa i komentatora, volio bi takodjer procitati i vase misljenje sto se ovoga tice, pa mozda dodju dani kad cemo uzivati u prenosima na nasim TV stanicama.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: TV stanice

Post Postao/la legenda reala » 14 maj 2012, 23:03

E da sad imamo i ovoliko sporta na našim tv stanicama, mogli bi se udarati nogom u guzicu :x :x
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: TV stanice

Post Postao/la Virtu4l » 16 maj 2012, 13:27

legenda reala je napisao/la:E da sad imamo i ovoliko sporta na našim tv stanicama, mogli bi se udarati nogom u guzicu :x :x
Ma šta će tebi sport. Imaš turske sapunice, zmbt, red carpet, pa opleti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: TV stanice

Post Postao/la LBJ MVP » 16 maj 2012, 13:30

legenda reala je napisao/la:E da sad imamo i ovoliko sporta na našim tv stanicama, mogli bi se udarati nogom u guzicu :x :x
Ma ima sve i još više na kablovskoj i satelitskoj.Jedino me zeza što nemam arene pa Seriu A nemam gdje pratit.Pokušao sam naći šta na satelitu,al slabo :?
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: TV stanice

Post Postao/la messilla » 17 maj 2012, 16:41

LBJ MVP je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:E da sad imamo i ovoliko sporta na našim tv stanicama, mogli bi se udarati nogom u guzicu :x :x
Ma ima sve i još više na kablovskoj i satelitskoj.Jedino me zeza što nemam arene pa Seriu A nemam gdje pratit.Pokušao sam naći šta na satelitu,al slabo :?
Koji će ti k.... žabari italijanski :mrgreen: ?

Sad Sport Klubovi Primera i Premiership, kud ćeš dalje ? :D
Jedino možda ostavim Moju TV zbog LP-a, ako niko od naših ne uzme utorak i Europa Ligu.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.