Unofficialpage

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Unofficialpage

Post Postao/la Unofficialpage » 13 avg 2013, 11:28

Rješih i ja da se okušam u ovim vodama. Da vidimo na šta će sve ovo ispast'. Nisam neki pisac :mrgreen:

Sjajna sedmica BH tenis je iza nas

Ispisana je historija BH tenisa. Dvadesetdvogodisnji Sarajlija Mirza Bašić je ispisao historiju BH tenisa, učinio čudo, usrećio narod BiH. Barem na jedan su svi problemi zaboravljeni, i svi su pričali, pisali o velikoj pobjedi Bašića.
Bašić koji je napravio veliko iznenađenje na turniru ATP Halle, pobjedio 22. igrača na ATP listi, Jerzy Janowicza, je bio tema svih velikih teniskih zaljubljenika, novina. Cijeli teniski svijet je o tome pisao. A mi Bosanci smo bili veoma sretni, počašćeni time. Mirza nas je učinio sretnim, ponosnim. I nakon tog meča svi su iščekivali sljedeci duel, meč protiv Mische Zvereva. Nadali se novoj pobjedi, još jednom uspjehu. Ali, nažalost, do toga nije došlo, naš Mirza nije imao snage da napravi još jedno iznenađene i da dođe do duela sa najboljim igracem svih vremena, Rogera Federera. Zverev je bio prevelik zalogaj, nas Mirza je tu zaustavljen, u tjesnom meču, velikoj borbi gubi rezultatom 7-6/6-3. Ostaje za tim mečom. Mirza se okreće novi turnirima, sljedeći naredu je Grand Slam, Wimbledon, kvalifikacije Wimbledona. Velika su očekivanje i Mirze a i nas.

Da ne bude samo Mirza koji pise historuju, pobrinuo se Damir Džumhur. Damir je igrao svoje prvo challenger finale. Sjajna sedmica. Damir je prvo prošao kvalifikacije challengera u Košicama, bez vecih problema. Kao i prvo kolo tog turnira. E onda dolazi veliki ispit, težak protivnik, igrac koji je prošle sedmice osvojio challenger, prije 2-3 mjeseca bio u TOP 100, Jaoa Sousa iz Portugala. Damir ovaj meč shvata veoma ozbiljno i bez većih problema, iznenađujuće, savlada Sousu, 6-0/6-4. Damir prolazi u sljedeće kolo gdje ga čeka Julio Cesar Campozano, i ovo r(i)ješava lagano. U polufinalu ga čeka Radu Albot, igrač koji je Damira savladao u Mostaru u Davis Cupu, nakon 5 setova i velike borbe. Hoće li se Damir osvetiti Albotu? To su se svi ljubitelji BH tenisa pitali. Damir loše otvara meč, gubi 3-0 i taj set gubi 6-2, ali Damir se nastavku budi, igra sve bolje i preokreće rezultat u svoju korist, naredna dva seta uzima 6-1/6-4. I odlazi u svoje prvo finale. U finalu igra protiv Mikhaila Kukushikna. Svi smo očekivali titulu, nadali se da Damir može do titule. Ali, nažalost, nije uspio, velika borba u kojij Kukushkin pobjeđuje.

Da li će ova sedmica biti prekretnica za naše tenisere? Da li će sve bolje igrati i ostvarivati sjajne rezultate vidjet ćemo.
Zadnja izmjena: Unofficialpage, dana/u 30 maj 2015, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

marizluk
Postovi: 86
Pridružen/a: 06 avg 2013, 22:03
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la marizluk » 15 avg 2013, 00:26

Tek sad nabasah na ovu temu. :D

Dobro napisano. Ideja odlična, sve lijepo zamišljeno i formulisano ali ti fali negdje poneko slovo, negdje valjda ruka preleti jbg. :D
Znači, sa aspekta smisla teksta i ideje ovo je odlično, s aspekta gramatike nedotjerano. Ali to se da srediti, ima ova opcija uredi. :D

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la Unofficialpage » 15 avg 2013, 10:34

Hvala na savjetu. Gramatika mi nije nikad bila jaca strana. :D Pisem brze pa tako neko slovo zabravim ili bude viska :mrgreen: Danas cu ovo pregledat' i popravit :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la DANTES » 30 maj 2015, 20:52

i ja imam velikih zamjerki na pravopis... dvadesetdvo godišnji?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la Unofficialpage » 30 maj 2015, 22:56

Đe ovo iskopa? Kad je ovo ikad bilo, sad sam se malo popravio. :mrgreen:

Sad ću pokušat popravit. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la DANTES » 31 maj 2015, 01:21

e bacim ja ponekad pogled na kolumne, da vidim ima li šta novo..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Unofficialpage

Post Postao/la Ramiy » 04 jul 2018, 19:35

Mogao si jos koji put napisati nesto :D
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.