Sistemski tiketi

Prijedlozi, savjeti, sugestije, sigurni dobici...

Moderatori/ce: Monolog,insider,Puma,bodi123,gaston

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Sistemski tiketi

Post Postao/la bodi123 » 21 sep 2017, 01:00

Uz prijedlog kolege @Willya koji je izrazio želju za jednom ovakvom temom, otvaram nam ovu temu sistemskih tiketa.

Na temu se mogu postavljati parovi za sisteme, ili cijeli sistemski listići. Nikakva objašnjenja nisu obavezna kao dodatak uz parove, ali su svakako poželjna, par riječi ako ništa.

Sretno.

Svaki spam ili bilo koji drugi oblik provokacije će biti sankcionisan.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 21 sep 2017, 09:25

Zahvaljujem @bodiju što mi je izašao u susret i odobrio ovu temu.

Sisteme na kladionici igram redovno već godinama. Za neupućene prvo ću napisati osnovno o sistemima...

Sistem se sastoji od fikseva i razrade. Sistem se može igrati i bez fikseva. To se obično radi kod sistema sa većom uplatom. Fiksevi služe da povećaju dobitak. Navešću primjer jednog jednostavnog sistema, da objasnim kako sistem funkcioniše. Neka to bude sistem sa 3 fiksa, sistem će biti 3 od 5 (ubuduće ću pisati 3/5). Fikseve ću označiti sa F1, F2 i F3, a parove iz razrade sa A, B, C, D i E. Da bi se nešto zaradilo na ovom sistemu potrebno je pogoditi sva 3 fiksa i u razradi pogoditi bar 3 para. Znači, mogu se promašiti 2 para, a da se opet ima dobitak. Obično se u fiksu igraju manje kvote, a u razradi veće.

Ovaj sistem na tiketu izgleda:

F1
F2
F3
----------
A
B
C
D
E

Ovaj sistem ima 10 kombinacija. Nabrojaću ih: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE. Ako smo odigrali ovaj sistem, pogodili sva 3 fiksa i u razradi pogodili 3 para prošli smo jednu kombinaciju. Neka bude da smo uplatili 3 KM na sistem i neka smo u razradi pogodili parove B, D i E. Dobitak računamo ovako: 3 (uplata) * F1 * F2 * F3 * B * D* E / 10 (broj kombinacija). Pretpostavimo sada da smo u razradi pogodili 4 para: A, B, D i E. Tada smo prošli one kombinacije u kojima nema slova C (to je par koji smo promašili). Dakle prošli smo kombinacije: ABD, ABE, ADE i BDE. Sada dobitak računamo ovako: 3 * F1 * F2 * F3 * (ABD + ABE + ADE + BDE) / 10. I na kraju ako smo pogodili fikseve i u razradi pogodili sve parove tada smo prošli svih 10 kombinacija.

Ako ste igrali sistem, pogodili fikseve, a u razradi ispunili uslov za dobitak, ali niste pogodili sve parove, postoji način da se lako izračuna dobitak. Postoji sistem kalkulator. Krajnje je jednostavno sa njim izračunati dobitak. Evo link za njega:

http://www.t1x2.net/sistemi.html

Na ovom linku imate dragocjene informacije o sistemskom klađenju za početnike.

Kako odabrati koji sistem odigrati? Probao sam dosta različitih sistema. Kad biram sistem gledam koje kvote sam igrao u razradi i procjenjujem koliko bi parova mogao imati. Imajte na umu da nije dobro igrati sisteme sa jako velikim brojem kombinacija. Neko ko nema iskustva npr. odigra sistem 12/18 sa par fikseva i obraduje se kad vidi da mu je dobitak ako pogodisve parove oko 10.000 KM. Ne obraća pažnju da će ako pogodi u razradi 12 parova dobiti pola marke, ako pogodi 13 parova 8KM, a za pravu lovu treba mu bar 14 parova. Moje subjektivno mišljenje je da su najbolji sistemi 4/7, 3/6, 4/6 (dušu dao za igranje broja koševa NBA igrača), 5/8.

Na ovoj temi postavljaću sisteme koje budem igrao. Lično igram dosta fikseva jer obično igram mali ulog. Ako recimo uložite 5KM (ili više) odigrajte samo par sigurnih fikseva. Juče sam npr. na jednom sistemu pogodio svih 8 fikseva, ali sam pao u razradi.

Mislim da je ovo dovoljno za početak. Ako se sjetim da vam još nešto bitno kažem napisaću to na ovoj temi. Zamolio bih vas da na ovoj temi postavljate sisteme, a komentare i pitanja šaljite na pp, ili možete na temi kukanje.

Sjetio sam se da vam postavim tabelu koju svaki igrač sistema treba da ima... To je tabela iz koje možete vidjeti za odigrani sistem koliko kombinacija ste prošli.

slika

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 21 sep 2017, 09:52

Da dodam ovo: igram preko neta u kladionicama Premier i Wwin. U Premieru nema ograničenja, možete za marku igrati sistem sa hiljadu kombinacija. Wwin ima ograničenje: kod njih je minimalan ulog pola centa po kombinaciji. Tako npr. ako igrate sistem 4/7 (35 kombinacija) minimalan ulog je 1,75€. Tako da ću više igrati sisteme iz Premiera.

Danas je loša ponuda, ali svejedno ću odigrati bar jedan sistem. Sad je 9:35, čekam da Premier izbaci Premier ponudu, pa ću nešto popuniti.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 21 sep 2017, 09:54

slika

Pošto se bliži početak prvog para sad ću postaviti sistem, a onda ću prokomentarisati neke parove sa sistema.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 21 sep 2017, 10:27

Kontrahendi na Woz bi trebao doći. Rogers je fizički jaka igračica, ima jake udarce. Ima dobar servis, nije joj lako napraviti brejk. Krunić je juče rasturila Barthel, danas je očekuje lakši posao. Schaffhausen ima kući sve 3 pobjede, uz gol razliku 11:2. Juventus Buk. je zadnji u rumunskom prvenstvu, očekujem još jedan njihov poraz. Villarreal kući 1 0 0 3:1, Espanyol u gostima 0 1 1 1:6. Cultural je valjda treća španska liga, lovim veliku kvotu da će ih bolji Valladolid dobiti (španski kup). Zaragoza takođe španski kup, nadam se da će kući dobiti Luga. Ne daju tabelu za kup utakmice. Wohlen igrao 3 utakmice kući, osvojio samo bod. Vaduz u sredini tabele. Sundsvall se bori za opstanak. Bilans kući: 3 3 5 11:16. AIK se bori za Ligu Evrope. Bilans u gostima: 7 2 2 18:8. FCSB je bivša Steaua, promjenili su ime. Cluj je prvi, gosti četvrti. Cluj kući ima sve 4 pobjede, gosti u gostima 3 0 1. Smišljen rizik za finu kvotu. Na košarci u prvoj utakmici palo 166 koševa, valjda će u revanšu bar 156.

Sa srećom. :salut:

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Effenberg » 21 sep 2017, 11:55

Hvala na podrobnim informacijama @Willy u vezi te Steaue mada sam znao to ali treba uvijek informisati ljude. Informacije pomazu da se bolje tipuje u duzem roku svakako.

Evo jedna kvota za sistema, trebao bi biti show i pustanje golova u Kini igraju za NHL pripremnu LA Kings - Vancouver Canucks O5.5 @2.10 i O6.5 @3.10 definitivno kvota za sistema.

Gledao sam juce Cornet, jako je losa, i brzo se umara jer puno defanzivno igra. Valja joj sad na Wickmayer koja je agresivna a u formi i kvota pada. Po meni Wickmayer @1.9

Za Fixa moze Troicki @1.65 igra sa Pellom prasinarom koji je slucajno zaluto jednu rundu vise ali ovdje mu je kraj. Viktor igra bolje krajem sezone i zadnji mec je pokazao cak i neki karakter protiv domaceg Kuznetsova. Sigurno ce pojesti zivaca prateci ga ali dobice vjerovatno.

Enpi - Petrojet u 15h U1.5 @2.3, zato sto su Egipcani! :mrgreen:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 21 sep 2017, 23:03

slika

Prvi sistem na ovoj temi i odmah zanimljiv slučaj: pogodio sam svih 10 fikseva, falio mi je jedan par u razradi za dobitak. Da je Cluj dobio (vodio je 1:0) dobio bih oko 20KM. Da je neko u tom slučaju uložio na sistem 10KM dobio bi oko 100KM. Šteta, bili su blizu i Cluj i Villarreal i AIK Stockholm. Nadam se da će ovaj slučaj nekog ohrabriti da proba odigrati neki sistem.

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la bvb » 22 sep 2017, 00:18

Evo da i ja malo doprinesem temi s nekim tabelama. Radi se o prikazu dobitaka za dati broj pogodjenih parova u sistemu (do 20 parova) sa svim kvotama 1.85. Ja ih koristim kod biram sistem na kojem imam sve NBA parove (sve 50-50 oklade prakticno: O/U, kosevi igraca...). Nekad su tabele naravno beskorisne, ali cesto se desavalo da nadjem recimo 8 parova koji mi se jako svidjaju i hocu da uplatim malo jace (recimo 100 unita), ali nije bas jednostavno rasporediti sve (na singlove i doublove naprimjer ili kako god) pa na kraju ih sve stavim u sistem. Naravno, odabir sistema je ovdje jako bitan i treba napraviti neku procjenu koliko bi se realno moglo pogoditi, koja je neka donja granica za broj pogodjenih i s kolikim dobitkom bismo bili zadovoljni. Glupost je recimo staviti sistem 7/8 i uplatiti 100 unita jer su male sanse da se pogodi, dok je na mali ulog sistem 7/8 okej. Sistem 6/8 moze proci, ali i to je veliki rizik ako ulazemo puno, tako da u ovakvim slucajevima uglavnom biram 3/8 ili 4/8, sto u prvi mah moze izgledati cudno (jbg vecina raje nece da igra ispod 5/8 :D). Ispod je tabela za sistem od 8 parova, s prikazanim dobicima za dati broj pogodjenih parova (redovi) u zavisnosti od odigranog sistema (kolone):

slika

Tabela je za sistem bez fikseva i ulogom 1 unit, sto je naravno dovoljno da imamo sve informacije - s fiksevima ili drugacijim ulogom dovoljno je samo pomnoziti.

Naprimjer, za sistem 7/8 dobijamo 9.27 za 7 pogodjenih i 74.2 za svih osam. Ako sistem "smanjimo" na 6/8 vidimo da gubimo samo u slucaju da pogodimo svih osam parova (40.1 vs 74.2) sto i nije neki problem, dok je za 7 pogodjenih dobitak cak malo i veci nego u sistemu 7/8 (10 vs 9.27), a u slucaju 6 pogodjenih imamo vracen ulog i mali plus od 43% uloga. Jasno je da je s kvotama 1.85 sistem 6/8 uglavnom bolji od 7/8. Ukoliko idemo s jacim ulogom onda sistem 6/8 i nije bas dobar jer znamo da su velike sanse da se ne pogodi 6 parova, posebno na camuge :D, pa sistemi 5/8 ili 3-4/8 ovdje izgledaju bolji. Uglavnom, svako treba da napravi neku procjenu za broj pogodjenih i da na osnovu nje, kao i uloga, odabere sistem.

Mislim da su mnoge stvari kontraintuitivne kod ovih dobitaka (barem za neke igrace) pa bi ove tabele nekome mogle biti od pomoci.


Ispod su tabele za 3-20 parova. Kod sistema s velikim brojem parova ove tabele mogu biti jos korisnije jer mislim da se tu generalno najvise grijesi. Vidjao sam sisteme 18/20 ili 19/20 na mali ulog (2-3KM) koji nisu dobitni jer je pogodjen jedan par manje (17 ili 18), a mogao je biti dobar dobitak da je sistem naprimjer bio 15/20. :D

3-8 parova:
slika
9-10 parova:
slika
11-14 parova:
slika
slika
15-18 parova:
slika
slika
slika
19-20 parova:
slika
slika

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la branimir85 » 22 sep 2017, 00:44

slika

jedan od sinoć :twisted: :twisted:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 22 sep 2017, 10:41

slika

Danas ću igrati sisteme iz Wwin-a. Kad se kod njih sistem igra preko neta imaju 3 ograničenja: može se igrati minimalno pola centa po kombinaciji, najviše može na tiketu biti 8 fikseva i ukupno na tiketu može biti najviše 20 parova. Danas ću igrati sisteme sa najviše 20 kombinacija. Sviđa mi se igra dupla šansa i broj golova, najviše zbog nje igram sisteme u ovoj kladionici. Ovaj sistem je većinom na golove, tako da nema tu šta puno da se objašnjava.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 22 sep 2017, 10:59

slika

4/6 je odličan sistem jer ima samo 15 kombinacija. Na ovom sistemu jedna kombinacija je u prosjeku oko 7€.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la bodi123 » 22 sep 2017, 11:06

Samo da pohvalim prvo @Willya na ažurnosti i finim sistemima u kojima se može probrati dosta dobrih parova što bi trebao bit i cilj ovakve teme, a onda i @bvb-a na onim tabelama iznad, sve je fino objašnjeno za one manje upućene, svaka čast momci, ovako se tema održava :thumbup:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 22 sep 2017, 11:31

slika

Ovaj sistem ima 10 kombinacija. Ovdje se u razradi tuku velike kvote. Jedna kombinacija u prosjeku je 12€.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 22 sep 2017, 12:55

slika

Još jedan 3/6. Dobra kvota da Miša Zverev gubi, pokušaću je pogoditi. Ne znam zašto potcjenjuju Sandhausen iz cvajte. Aue je deveti, kući ima skor 1 0 2, Sandhausen je drugi. Opalio sam ovaj prelaz, pa vidjećemo šta će biti.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 23 sep 2017, 11:33

slika

Prvi sistem za subotu. Svi parovi sa sistema počinju najkasnije do 16h. Prvo ću postaviti sistem da biste imali vremena da šta prepišete, a onda ću napisati koju riječ o parovima sa sistema.

Avatar
zlatnakoka
Postovi: 507
Pridružen/a: 13 nov 2014, 13:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la zlatnakoka » 23 sep 2017, 11:53

Willy je napisao/la: Ovaj sistem na tiketu izgleda:

F1
F2
F3
----------
A
B
C
D
E

Ovaj sistem ima 10 kombinacija. Nabrojaću ih: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE. Ako smo odigrali ovaj sistem, pogodili sva 3 fiksa i u razradi pogodili 3 para prošli smo jednu kombinaciju. Neka bude da smo uplatili 3 KM na sistem i neka smo u razradi pogodili parove B, D i E. Dobitak računamo ovako: 3 (uplata) * F1 * F2 * F3 * B * D* E / 10 (broj kombinacija). Pretpostavimo sada da smo u razradi pogodili 4 para: A, B, D i E. Tada smo prošli one kombinacije u kojima nema slova C (to je par koji smo promašili). Dakle prošli smo kombinacije: ABD, ABE, ADE i BDE. Sada dobitak računamo ovako: 3 * F1 * F2 * F3 * (ABD + ABE + ADE + BDE) / 10. I na kraju ako smo pogodili fikseve i u razradi pogodili sve parove tada smo prošli svih 10 kombinacija.
Samo da pitam, zar nema više kombinacija i samim tim ide /X (vise od 10).
Odnosno kombinacije ABCDE, i po 4 slova, odnosno 4 pogodjena para?

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 23 sep 2017, 11:56

Bautista Agut odlično igra na ovom turniru, a i nesumnjivo je bolji igrač od Fonjinija. Atl. Madrid igrao jednom kući i dobio 1:0. Sevilja dvaput gostovala i obje utakmice dobila 1:0. Ne vjerujem da će pasti 4 gola. Raith je prvi u trećoj škotskoj ligi, Airdrie osmi. Raith ima sve 3 pobjede kući, uz gol razliku 8:2. Leipzig igra nešto slabije nego lani, ali su dovoljno dobri da bi trebali dobiti ovu utakmicu. Dobra kvota na Bielefeld. Domaći su šesti u cvajti, gosti petnaesti. Everton i Bournemouth su loše počeli prvenstvo i oba kluba su na dnu tabele. Gosti su izgubili oba gostovanja, uz gol razliku 0:4. Everton je bolji klub i očekujem da mrdnu sa dna tabele. Southampton je u sredini tabele, Mančo odličan ove sezone. Ovo može i na narodni tiket. Još jedan par iz treće škotske lige. East fife šesti, ima skor 3 0 3 5:9. Forfar zadnji deseti ima skor 1 0 5 4:16. Halmstad praktično već ispao iz prve švedske lige, Norrkoping se bori za plasman u Ligu Evrope. Hofenhajma sam se mislio kec ili 3+ i izabrao sam ovo drugo. Vidjećemo danas jesam li dobro odabrao.

Srećno svima koji isprate. :salut:

Još jednom molim da ovdje ne komentarišete sisteme. Možete na temi kukanje, ili preko pp.

jajce123
Postovi: 365
Pridružen/a: 06 avg 2014, 20:04

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la jajce123 » 23 sep 2017, 12:25

slika
jedan narodni od mene :D
25 KM min. kombinacija
"I want to build a team that’s invincible, so that they have to send a team from bloody Mars to beat us!" -Bill Shankly

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 23 sep 2017, 15:57

slika

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Sistemski tiketi

Post Postao/la Willy » 24 sep 2017, 11:11

slika

Mečevi počinju najkasnije u 16h.

Odgovori

Natrag na “Kladionica”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.