Prva liga FBiH - Prepucavanja

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la FrantoBauzek » 13 okt 2017, 14:46

VolimTz je napisao/la: Nije to nikakva podvala SDA. Svaki put kada sam u "svojoj" Tuzli rekao da sam Bošnjak nazvali su me nacionalistom, psovali Aliju a kada bih rekao da idem u džamiju opsovali bi i Boga. Ali se zato ide u Vukovar kod prijatelja na "kirbaj" crkvenu svečanost i na rakiju i slaninu. Ne prozivam ih jer su ateisti, nego zato što se zalažu za multikulturalnost a mrze Bošnjake muslimane. Zašto me prije par sedmica tuzlanka ubjeđuje da priča "BHS" jezikom, dok naša djeca u RSu pričaju "jezikom bošnjačkog naroda", je li to jednakost ? Zašto se mora pljunuti na svoje da bi se nekom drugom dopalo ?

Ljiljani su došli od Anžuvijaca preko Elizabete bosanske, poznajem historiju svoje domovine. Isto tako je supruga rahmetli kapetana Hajre pravoslavka. Ti ljudi više vole Bosnu nego jugoslovenčići iz Tuzle. SDP se hrani strahom od Islama, zato i dobija izbore. Nije to građanska BiH to je naivna BiH.

Bošnjaštvo su zatrle osmanlije, austrougari a najbolnije jugosloveni, zašto bi se sada okretali tim okupatorima kada smo konačno slobodni.

Ljudi koji su se borili u ABiH nemaju veze sa Srbijom ili Hrvatskom, to su u najmanju ruku bosanski katolici i pravoslavci.

Isto kao i ti, ali su me moji učili da moje vrijedi koliko i njihovo a ne MANJE !!!
Dijelom se slazem, pa da pocnem: Cinjenica stoji, da se ljudi u Tuzli prvenstveno osjecaju kao Bosanci, pak kad je popis vecina napise jednu od tri etnije ;) Nazalost postoji jedna stvar, koja je nastala kao direktna reakcija na ponasanje dijela Bosnjaka muslimana, ne svih, jer ipak vecini je vjera privatna stvar, koji su dobili poriv da namecu drugima svoja pravila tipa: "sta pijes, Ramazan je" i sl. Rijetko tako aktivno, nego vise pasivno podmuklo kroz gledanje ispod oka i sl.
Kao reakciju na to, dobili smo to, sto si ti dozivio, sto definitivno nije pohvalno, ali je neka vrsta odbrambenom mehanizma. Mislim da je vecina ipak za sekularnu BiH i za sekularno drustvo, sto znaci da je vjera osobna stvar. Kada bi se svi tako ponasali, ne bi bilo ni jednog ni drugog modela ponasanja. Osnove tog nametanja mozes naci u djelu tog Alije, koji je i zbog toga, ali i zbog mnogih drugih stvari nepopularan u Tz. Ne bih ulazio detaljno u to.

Naravno da nemaju veze sa Srbijom ili Hrvatskom u tom smislu, ali moras da pogledas siri kontekst. Ne mogu ja nekom ko se osjeca kao Hrvat ili Srbin i zivi u BiH, a te struje su u BiH najmanje 150 godina od perioda stvaranja nacija, govoriti da to nisu. To je radila i srpska nacionalna ideja prije 150 godina. Vidi Vuka Karadzica :arrow:
Na kraju krajeva u onom sto se pozivamo kao na drzavnost BiH, ZAVNOBiH: "Ravnopravnost Srba, Muslimana i Hrvata BiH koja je njihova zajednička i nedjeljiva domovina.", stoji upravo to. I ja bih volio carobnim stapicem sve promjeniti, ali to nije realnost na terenu. Da smo svi Bosanci ili Bosnjaci, ove one vjere je utopija, kao sto je bila i srpska utopija napraviti veliku drzavu sa tri religije. Jedine dvije mogucnosti su ili gradjanska drzava na postivanju pariteta etnija ili novi rat pa kom obojci, kom opanci. Da bi ovo prvo bilo, mi moramo pokazati drugima da postujemo njihovo, a to ne radimo, ako im govorimo da nisu Hrvati ili Srbi. Moramo im dati sansu da vole ovu drzavu.
Sirok je ovo kontekst, mogao bih jos nastaviti, ali smo na prepucavanjima i ne bih o ovome vise. Preporucujem da se vratimo fudbalskim temama a da se ti i ja vratimo svojim ciljevima u zivotu, kojih sigurno obojica imamo. Shodno tome i tebi, a i meni ovaj citat:

Fjodor Dostojevski:
"Ako si se uputio prema cilju i putem počeo zastajkivati i kamenjem gađati svakog psa koji laje na tebe, nikad nećeš stići na cilj."

Hvala na diskusiji uz postivanje sagovornika i razmjeni misljenja. Mogla bi se i odrzati tribina na ovu temu, jer na neki nacin se sigurno mora premostiti ovaj jaz i nerazumijevanja. Zato i kazem, da se vratimo svojim ciljevima a ovu temu pred nekom vecom publikom nacnemo. Svako dobro :salut:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la FrantoBauzek » 13 okt 2017, 14:52

ASD je napisao/la:
insegnante je napisao/la:Ne znam gdje da ovo napisem, ili da se otvori nova tema?
U BiH imamo dvije entitetske lige, sto znaci nevjerovatnih 30 ili 32 kluba, koliko vec... Sta raja mislite o skracivanju ovih liga, npr po 8 ili 10 klubova u obje lige?
Ne da je pozeljno nego je pod moranjem.
Svake sezone imas par klubova koji infrastrukturalno ne mogu zadovoljiti ni minimalne standarde.
Imas nekoliko klubova kod kojih igraci ne dobiju ni marke za polusezonu sto je bruka.
Treba skratiti federalnu ligu na 10 klubova, ali to treba raditi postepeno, na 14, kroz par godina na 12, pa kroz par godina na 10 pa tek onda krenuti sa rigoroznim uslovima koje treba ispuniti.

Kada se skrati liga, treba izvrsiti reorganizaciju liga ispod, konkretno, treba ukinuti kantonalne lige koje nemaju dovoljan broj ekipa, tipa BPK koja se zapravo ne igra nego se igraju prijateljske utakmice, a medjukantonalna liga ZHK/LK ima 5, 6 klubova od kojih niko ne zeli uci.
U Tuzlanskom kantonu imamo suprotnu situaciju gdje imamo previse klubova pa je jako tesko doci do druge federalne, ona se moze podijeliti na dvije.
Drugu federalnu reorganizirati na 2, 3 lige koje ce imati po 12-14 klubova, ovo bi moglo za pocetak, a kasnije bi vidjeli.

Da rezimiram.
Reorganizacija kompletnog fudbalskog sistema u federaciji je neophodna.
Ne treba biti radikalan i uraditi je odmah, nego postepeno.
To je odlicna ideja. Ja bih to kod nas napravio, pa kada bi to donijelo odredjeni kvalitet i pomake, predlozio spajanjem prvih liga izmedju Federacije i RS-a. Tesko da ce na prvu spajanje ici, ali ako mi odradimo kvalitetno svoj dio posla, mozda postoji mogucnost da nam se spoje lige.

Ali kod nas definitivno treba Liga 12 u Federaciji.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la BosanacGorstak » 13 okt 2017, 22:00

@franto
Ne pocinji s politikom,to trpanje u SDA-SDP torove je malo bezveze.
Tolerancija i velicina naseg naroda nije ni u jednoj stranci nego u cijelom kolektivu.Bosnjaci imaju najmanje uprljan obraz u ratu,najmanje su protjerivali svoje komsije,najmanje klali,najmanje pljackali,najmanje ubijali a najvise su bili za suzivot i dobre odnose.U tom periodu rata su nas vodili vecinom "nacionalisti" kako ih danas nazivate,a i pored svih patnji i stradanja Bosnjaci nikad nisu bili kao oni koji su ih klali.

Ja sam uvijek za suzivot i dobre odnose,ljubav,mir,toleranciju,ma sve najbolje..i ima takvih slucajeva mnogo.Al suma sumarum,sve je to na stapu i jedini garant opstanka ove drzave je da Bosnjaka svakim danom bude u sto vecem broju.Stranke koje bi razvaljivale ovu drzavu medju Hrvatima i Srbima redovno uzimaju lopatom na izborima i to mi je dovoljan pokazatelj sta oni misle o ovoj drzavi.

Da ne idemo dalje sa politikom,de mi reci sta ti mislis hoce li Travnik ove godine uspjet da udje u PL BIH?
Cisto onako da se ja i ti nekad slozimo oko necega :mrgreen:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 17 okt 2017, 20:31

Za koju sezonu je onaj trener vrapcicana rekao da krece teska dominacija i prekucavanje lige....jel' sljedeće
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

AlemC85
Postovi: 7386
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la AlemC85 » 17 okt 2017, 21:24

staragarda je napisao/la:Za koju sezonu je onaj trener vrapcicana rekao da krece teska dominacija i prekucavanje lige....jel' sljedeće
Dosadan si. Cim ovdje pises, dobio si nogu od svojih iz Tuzle. Odluci se Sloboda ili Sloga??? :roll:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 17 okt 2017, 21:46

AlemC85 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Za koju sezonu je onaj trener vrapcicana rekao da krece teska dominacija i prekucavanje lige....jel' sljedeće
Dosadan si. Cim ovdje pises, dobio si nogu od svojih iz Tuzle. Odluci se Sloboda ili Sloga??? :roll:
Sloga :kafa: ....moze odgovor...kad ide prekucavanje
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la dzelllo » 17 okt 2017, 22:56

Cega si ti stara garda....Sloge :lol:
Koliko dolara primas za mrkanje sa ostalim divizijasima?
lezVe do bagro

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 17 okt 2017, 23:07

dzelllo je napisao/la:Cega si ti stara garda....Sloge :lol:
Koliko dolara primas za mrkanje sa ostalim divizijasima?
Mnogo dojaja... mozel od tebe odgovor sta je receno za prekucavanje lige....jel' bijaše ove sezone il' sljedeće :kafa:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la dzelllo » 17 okt 2017, 23:12

staragarda je napisao/la:
dzelllo je napisao/la:Cega si ti stara garda....Sloge :lol:
Koliko dolara primas za mrkanje sa ostalim divizijasima?
Mnogo dojaja... mozel od tebe odgovor sta je receno za prekucavanje lige....jel' bijaše ove sezone il' sljedeće :kafa:
Ibro je ispao mazla zesci s tom izjavom,zbog koje sam ga mnogo puta prozivao ove sezone.
Nego,kako ide mrkanje ove sezone s divizijom :lol:
Dolazite li u subotu?
lezVe do bagro

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 17 okt 2017, 23:25

dzelllo je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
dzelllo je napisao/la:Cega si ti stara garda....Sloge :lol:
Koliko dolara primas za mrkanje sa ostalim divizijasima?
Mnogo dojaja... mozel od tebe odgovor sta je receno za prekucavanje lige....jel' bijaše ove sezone il' sljedeće :kafa:
Ibro je ispao mazla zesci s tom izjavom,zbog koje sam ga mnogo puta prozivao ove sezone.
Nego,kako ide mrkanje ove sezone s divizijom :lol:
Dolazite li u subotu?
Ja ne dolazim,jbg.... Husic obecao samo suhu hranu za put....a malo me i strah....pun stadion il' sto bi reko onaj vas retard ima vas "gomila"....bila crvena noc u cirihu (ni manje ni više),armije po citavoj planeti,na hiljade clanova a lider dolazi..... garant krcat stadion da se uhvati bodovni priključak ovo je mozda i zadnja sansa....koliko prima arena...jel' 5 milja.... a Divizija dolazi.... dobri su momci...novi su pa nemojte biti grubi prema njima...svakako ce bit impresionirani izdanjem i brojem Armije....jedva čekam slike "gomile"...nek' bude pravi derbi i da pobjedi bogatiji i spretniji , naravno :D
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
emil02in
Postovi: 3623
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la emil02in » 21 okt 2017, 18:46

staragarda je napisao/la:Za koju sezonu je onaj trener vrapcicana rekao da krece teska dominacija i prekucavanje lige....jel' sljedeće
Mnogo ste jaki nema šta.....
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

AlemC85
Postovi: 7386
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la AlemC85 » 21 okt 2017, 18:52

staragarda je napisao/la:
dzelllo je napisao/la:Cega si ti stara garda....Sloge :lol:
Koliko dolara primas za mrkanje sa ostalim divizijasima?
Mnogo dojaja... mozel od tebe odgovor sta je receno za prekucavanje lige....jel' bijaše ove sezone il' sljedeće :kafa:
Zovite Husica da spasi Slobodu. Sloga je ionako od danas do sutra. Zna to i Husic.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 21 okt 2017, 19:02

Vidi ovih stakora iz vrapcica... Ahahahaha........ kolko ste propali najbolje pokazuje da svrsavate nad domacom pobjedom protiv Sloge za kojom btw zaostajete i to dobro....dobili levati kuci i hoce da se poubijaju od srece...e svasta.... vidjet ce se na kraju sezone ko je gdje
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

AlemC85
Postovi: 7386
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la AlemC85 » 21 okt 2017, 19:03

staragarda je napisao/la:Vidi ovih stakora iz vrapcica... Ahahahaha........ kolko ste propali najbolje pokazuje da svrsavate nad domacom pobjedom protiv Sloge za kojom btw zaostajete i to dobro....dobili levati kuci i hoce da se poubijaju od srece...e svasta.... vidjet ce se na kraju sezone ko je gdje
Vidi se ko je propao jado jadni...

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 21 okt 2017, 19:05

AlemC85 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Vidi ovih stakora iz vrapcica... Ahahahaha........ kolko ste propali najbolje pokazuje da svrsavate nad domacom pobjedom protiv Sloge za kojom btw zaostajete i to dobro....dobili levati kuci i hoce da se poubijaju od srece...e svasta.... vidjet ce se na kraju sezone ko je gdje
Vidi se ko je propao jado jadni...
Ma kakvi top ste :urnebes: :urnebes: ... dobili Slogu..vrh sezone :rol: :rol: .... iduce sezone ide prekucavanje :lol: :lol: :lol:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la theboss_RD07 » 21 okt 2017, 19:09

Prekucali su vas za naredne 3 sezone :rol: Veliki Han

AlemC85
Postovi: 7386
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la AlemC85 » 21 okt 2017, 19:10

staragarda je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Vidi ovih stakora iz vrapcica... Ahahahaha........ kolko ste propali najbolje pokazuje da svrsavate nad domacom pobjedom protiv Sloge za kojom btw zaostajete i to dobro....dobili levati kuci i hoce da se poubijaju od srece...e svasta.... vidjet ce se na kraju sezone ko je gdje
Vidi se ko je propao jado jadni...
Ma kakvi top ste :urnebes: :urnebes: ... dobili Slogu..vrh sezone :rol: :rol: .... iduce sezone ide prekucavanje :lol: :lol: :lol:
Umjesto da spasavas Slobodu, dosao ovdje pametovati. Molite Husica da se vrati dok Sloboda nije otisla u helac.

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la drakensang » 21 okt 2017, 19:23

staragarda evo smanjicu ocekivanja, necu pitat kad cete gol u Mostaru dat, nego kad ćete šansu napravit :D

Kako god, i kad smo **** bili, i sad kad smo manja ****, vi ga popusite ovdje :D jbg, baca se Ibrahimovic ko da je Zlatan, al penala neeeeeeeeema. Bice kuci dva sljedece kolo zato, naljutilo se masno bure pravo, zove u sred utakmice Vojvodica na telefon, salje pomocnike negdje :D

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la slogash » 21 okt 2017, 19:26

Ponasate se ko da ste Reala dobili

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la BMV22 » 21 okt 2017, 19:32

Bravo Sloga...jos jedna sigurna i uvjerljiva pobjeda....samo nastavit tako.... odlična i posjeta...opet preko milja ljudi....ove jazavce iz vrapcica probat isprskat iduci vikend i mislim da onda ide nesto laksi raspored
Samo da te upitam jesi se uspio oprat od ovog isprskavanja danas a koliko se sjećam ovako vam je bilo i proljetos? Nego ako ti je gazda platio kartu bar si 2 sata živio ko čovjek i udisao fin svjež i čist zrak. Sad malo zahvati bistre neretve operi isprskano lice i mrš gore u najzagađeniji prostor na kugli zemaljskoj. Baš se pitam šta ovo danas smrdi po Mostaru pa se sjetih kad ugledah onaj slobodin bus da su to pekse iz najpeksinijeg kantona bili u posjeti kaliforniji. Šalim se nije ono slobodin, ono je slogin bus. Bog te vidio koje koincidencije, ovako su ovi iz tuzle prije rata malo navijali za slobodu a malo više za zvezdu, bili zbunjeni do bola i tad ko i sad. Jadnici sad malo Sloboda malo sloga **** me ako on znaju na koju će stranu. Šta li će bit od vas dvoje boga pitaj i upravu si odosmo mi polako dograđivat ovaj stadion, treba ostvarit cilj da gledamo repku na njoj, vama pozdrav operite se dobro, prskanje je bilo žestoko i nažalost sve po licu pa se vidimo neki drugi put.
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.