Koje ekipe ispadaju iz Prve lige FBIH ?

Moderatori/ce: GracanicaAA,Sarmelino

SamoTravnik
Kontakt:

PostPostao/la SamoTravnik » 20 jan 2018, 22:23

KonjicBOY WroteColon
Moguće.. Travnik je doveo par pojačanja,ne znam kakvog su kvaliteta.. Isto tako i Jedinstvo,dosta igrača je došlo ali pitanje je koliko mogu doprinjeti. Ali evo,od ovih ekipa mislim da su najbliže opstanku Igman,Metalleghe i Slaven..

Zelen si.. Pojacanja nemaju nikakve veze sa onim sto odlucuje utakmice.. Sve ekipe koje nemaju nikakve sanse da idu gore ili dole ce "pustiti" utakmicu za neku kintu.. Mislim da je nama najbolje pojacanje posteni predsjednik koji inace sjedi u upravnog odboru fudbalskog saveza bih :lol:

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 20 jan 2018, 22:35

Travniku ce mozda mali problem biti neiskusan trener, ali igracki kadar dobro izgleda, dovoljno da se dobiju skoro sve domace. :D

Ja sam licno, mogu se naci dokazi po temama, kad su u najgorim situacijama bili najavio da ce ostati i Travnik i Jedinstvo u ligi.

SamoTravnik
Kontakt:

PostPostao/la SamoTravnik » 20 jan 2018, 22:46

ASD WroteColonTravniku ce mozda mali problem biti neiskusan trener, ali igracki kadar dobro izgleda, dovoljno da se dobiju skoro sve domace. :D

Ja sam licno, mogu se naci dokazi po temama, kad su u najgorim situacijama bili najavio da ce ostati i Travnik i Jedinstvo u ligi.

Ti si veci optimista od mene ali vidjet ce se nakon prva 3 kola kakva je situacija i da li ostajemo ili ne.

KonjicBOY
Kontakt:

PostPostao/la KonjicBOY » 14 apr 2018, 23:50

Pošto je situacija sada malo jasnija,ja bih da pokrenemo opet ovu temu i raspravu.

Travnik je dašanjim porazom jednom nogom u nižem rangu. Iduće kolo gostuju Slogi gdje sigurno neće doći do bodova dok Jedinstvo dočekuje Bratstvo i vjerovatno će upisati pobjedu i odlijepiti se dodatno.

Jedinstvo do kraja ide u goste svim konkurentima za opstanak (Iskra,TOŠK,Travnik) i moraju donijeti minimum 4 boda da se nečemu nadaju.

TOŠK sutra igra utakmicu protiv Metalleghea koju će dobiti vjerovatno tako da će bježati Iskri 4 boda. Iduće kolo idu Zvijezdi i teško da će nešto napraviti dok Iskra igra u Čapljini i imat će težak zadatak.

Po pričama koje čitam,Iskra nije toliko dobra ekipa + su doveli trenera koji i nije baš stručan i iskusan tako da će im biti jako teško. Njihova ključna utakmica će biti ona protiv Igmana jer ako tu kiksaju i oni su out.

Ekipe koje su skoro prebrinule opstanak su: Slaven,Igman i Metalleghe.

Igman i Metalleghe iduće kolo igraju kod kuće i eventualnim pobjedama bi,uz povoljne rezultate ostalih konkurenata za opstanak,gotovo sigurno osigurale opstanak.

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 14 apr 2018, 23:53

Mislim da su Travnik i Iskra prezaljeni.
Ostaje pitanje treceg putnika, a taj ce se birati izmedju nas i Jedinstva. Utakmica odluke ce najvjerovatnije biti za 2 vikenda u Tesnju TOSK - Jedinstvo.
TŽV!

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 15 apr 2018, 04:59

Za 8 kola je vrlo moguce da se desi iznenadjenje.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

My name is Legion, for we are many.

amchy
Kontakt:

PostPostao/la amchy » 15 apr 2018, 10:55

Ispadaju Travnik, Tosk i Iskra. Mislim da ce se Jedinstvo spasiti, previse bi bilo da sva 3 kluba ispadnu u 2 ligu zapad, pola te lige bi onda ispalo...

KonjicBOY
Kontakt:

PostPostao/la KonjicBOY » 15 apr 2018, 19:25

TOŠK danas sebi zakomplikovao situaciju. Bio sam ubijeđen da će dobiti danas.

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 15 apr 2018, 19:44

Eh eto, sad je jasno.
Travnik, Iskra i TOSK idu u 2. ligu.
TŽV!

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 15 apr 2018, 19:57

Svaka ekipa koja se bori za opstanak mora imati jaci tim nego u prvom dijelu sezone jer je duplo teze uzeti bodove.
Tosk ima slabiji tim nego u prvom dijelu sezone, u jako nezgodnoj su situaciji.

travnik
Kontakt:

PostPostao/la travnik » 15 apr 2018, 20:09

atomac123 WroteColonEh eto, sad je jasno.

Nista još nije gotovo pa bolan u 2-3 kola se situacija moze promjenut a kamoli još 7 kola

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 15 apr 2018, 20:13

travnik WroteColon

Nista još nije gotovo pa bolan u 2-3 kola se situacija moze promjenut a kamoli još 7 kola

Ma ne znam brate mozda i moze al sa igrom od danas nisu ni za 2. lige.
TŽV!

romaaaa
Kontakt:

PostPostao/la romaaaa » 16 apr 2018, 08:28

atomac123 WroteColon
travnik WroteColon

Ma ne znam brate mozda i moze al sa igrom od danas nisu ni za 2. lige.

Nije to ni bila toliko losa igra koliko nismo imali srece jucer.Penal se promasio pa jos 3 100% situacije.

IVAN1234
Kontakt:

PostPostao/la IVAN1234 » 16 apr 2018, 09:57

Sada pošto je Travnik rika granica se diže na 37 inače je trebala biti 35 .Ako i Iskra izgubi u Čapljini i ona ode i granica se diže na 38/39 .Bit će zanimljivo .Iskra mora dobit Čapljinu ako i bod uzme ne valja joj ali eto ...
Čini se sve da se Jedinstvo spasi i da Toška izbace .Čini se da je jedino to nepoznato ostalo .....

varda
Kontakt:

PostPostao/la varda » 16 maj 2018, 17:44

Imam jednu dilemu, nekoliko svjetskih sajtova na tabelama naše Prve lige FBiH označavaju dvanaesto i trinaesto mjesto na tabeli kao da igraju neki baraž. Da li se radi o propustu skripte (pošto većina svjetskih liga imaju ta razigravanja) ili zaista ovo na slici ima nekog smisla?

Trenutna tabela:

slika

Naši sajtovi, a među njima i SportSport pišu kako je 12. i 13. mjesto sigurna zona i ostaju u ligi.

Još jedna stvar, znamo da Druga liga ima četiri divizije, znači četiri prvaka i oni međusobno razigravaju, od ta četiri kluba u Prvu ligu FBiH ulaze dva drugoligaša. A iz Prve lige ispadaju tri kluba, ako je tako, koji je to onaj treći klub?? Pošto ispadaju tri, moraju i ući nova tri kluba, a iz baraža drugoligaša ulaze dva!?

plavobijeliii
Kontakt:

PostPostao/la plavobijeliii » 16 maj 2018, 18:01

varda WroteColonImam jednu dilemu, nekoliko svjetskih sajtova na tabelama naše Prve lige FBiH označavaju dvanaesto i trinaesto mjesto na tabeli kao da igraju neki baraž. Da li se radi o propustu skripte (pošto većina svjetskih liga imaju ta razigravanja) ili zaista ovo na slici ima nekog smisla?

Trenutna tabela:

slika

Naši sajtovi, a među njima i SportSport pišu kako je 12. i 13. mjesto sigurna zona i ostaju u ligi.

Još jedna stvar, znamo da Druga liga ima četiri divizije, znači četiri prvaka i oni međusobno razigravaju, od ta četiri kluba u Prvu ligu FBiH ulaze dva drugoligaša. A iz Prve lige ispadaju tri kluba, ako je tako, koji je to onaj treći klub?? Pošto ispadaju tri, moraju i ući nova tri kluba, a iz baraža drugoligaša ulaze dva!?

Pa imas Vitez i Celik ispali iz PL. Ulaze dva kluga iz druge lige , to je 4. U nas 3 ispadaju i 1 ulazi u PL i to jr to, prosto
TOŠK ŽIVI VJEČNO !

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 16 maj 2018, 20:38

Nema nikakvih razigravanja, zadnja tri ispadaju.
TŽV!

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 18 maj 2018, 09:15

To je od prije ostalo, kad su sve 4 ekipe iz druge fbih ulazile bez medjusobnog razigravanja

Pise u legendi "Possible relegation" sto u biti znaci moguce ispadanje, tj. da bi eventualno i ta dva mjesta mogla voditi u nizi rang.
Ali kao sto rekoh to je od prije. Danas bi na istoj toj tabeli samo zadnje mjesto bilo crveno, a 14. i 15. plavo
♥ Manchester United Football Club ♥

amchy
Kontakt:

PostPostao/la amchy » 20 maj 2018, 11:04

Jedinstvo, Iskra i Travnik sva tri kluba bi ispala u ligu Zapad, to je previse i nece se desiti. Uz otpisani Travnik ispada i Tosk, a u srijedu cemo saznati i treceg putnika kada snage odmjere Iskra i Jedinstvo u direktnom okrsaju.

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 20 maj 2018, 11:16

amchy WroteColonJedinstvo, Iskra i Travnik sva tri kluba bi ispala u ligu Zapad, to je previse i nece se desiti. Uz otpisani Travnik ispada i Tosk, a u srijedu cemo saznati i treceg putnika kada snage odmjere Iskra i Jedinstvo u direktnom okrsaju.

Sve se radi na tome da TOSK ispadne, od protivnika, Saveza, politike, nevjerovatno. Vidjet cemo sta ce se desiti, ali slazem se da imamo najvise sanse da ispadnemo uz Travnik, samo zbog politike. Da se pita samo teren ostali bi jer imamo najbolji raspored.
TŽV!

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.