Prva liga FBiH 2017/2018

Moderatori/ce: Sarmelino,GracanicaAA

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 jan 2018, 15:50

Nesto bolji Bobic i po meni, ali i on je kao i Abdihodzic uglavnom linijski golman.
Sloga je zahebala sto je pustila Hamzabegovica, najbolji golman lige, a otisao je jer su previse ocekivali od njeg, trazili su maltene da bude i igrac i golman, po meni je to opravdano, tako je danas u fudbalu, ali ocito se njemu tp nije svidilo.

crvenobijeli
Kontakt:

PostPostao/la crvenobijeli » 18 jan 2018, 11:56

drakensang WroteColon@crvenobijeli jest Abdihodzic dobar golman, niko to ne spori, ali imao je mana. Ima i Boba mana, ali jučer je protiv Mladosti DK pokazao da smo na golu zapravo apdejtovani. Pravovremena istrčavanja, dok Abdihodzic nije s linije maknuo nikad, nudi se, otvara se, igra lopte sto je dosta cijenjeno kod golmana, i tri cetiri vrhunske odbrane u drugom poluvremenu, kao epilog sacuvana mreza protiv vrlo, vrlo jakog protivnika koji je igrao u prvom sastavu prvo poluvrijeme.
Mislite sta hocete, ja kao neko ko je obje pripremne gledao, vidim da odlaskom Abdihodzica, dolaskom Bobica, mi apsolutno nista izgubili nismo, cak i naprotiv.

I na kraju, niko nije rekao da Abdihodzic kurcu ne valja, ali pokazi mi gdje je, kad si tako pametan, u kojem segmentu, bolji golman od Bobica. Treninzi u Zelji su bolji od branjenja u Jedinstvu, tako da je taj argument nevazeci, to sto je bio drugi ili treci golman u Zelji. Kvalitetom je mogao parirat Kjosevskom, samo sto je ovaj u izlogu za prodaju.

Nisi me skonto,kad vam je abdihodzic dolazio govorili ste. Novi ter stegen, sad kad je otisao govorite nije ni valjao..... A sto se tice golmana trenutno moja zvijezda ima recimo naj bolji golmanski par u prvoj ligi prljaca/ kurbasic a oba su ponikli kod nas....

emil02in
Kontakt:

PostPostao/la emil02in » 18 jan 2018, 20:32

crvenobijeli WroteColon
drakensang WroteColon@crvenobijeli jest Abdihodzic dobar golman, niko to ne spori, ali imao je mana. Ima i Boba mana, ali jučer je protiv Mladosti DK pokazao da smo na golu zapravo apdejtovani. Pravovremena istrčavanja, dok Abdihodzic nije s linije maknuo nikad, nudi se, otvara se, igra lopte sto je dosta cijenjeno kod golmana, i tri cetiri vrhunske odbrane u drugom poluvremenu, kao epilog sacuvana mreza protiv vrlo, vrlo jakog protivnika koji je igrao u prvom sastavu prvo poluvrijeme.
Mislite sta hocete, ja kao neko ko je obje pripremne gledao, vidim da odlaskom Abdihodzica, dolaskom Bobica, mi apsolutno nista izgubili nismo, cak i naprotiv.

I na kraju, niko nije rekao da Abdihodzic kurcu ne valja, ali pokazi mi gdje je, kad si tako pametan, u kojem segmentu, bolji golman od Bobica. Treninzi u Zelji su bolji od branjenja u Jedinstvu, tako da je taj argument nevazeci, to sto je bio drugi ili treci golman u Zelji. Kvalitetom je mogao parirat Kjosevskom, samo sto je ovaj u izlogu za prodaju.

Nisi me skonto,kad vam je abdihodzic dolazio govorili ste. Novi ter stegen, sad kad je otisao govorite nije ni valjao..... A sto se tice golmana trenutno moja zvijezda ima recimo naj bolji golmanski par u prvoj ligi prljaca/ kurbasic a oba su ponikli kod nas....

Da nije lijen sa treninzima,i da je malo pametniji mogao je biti vrh sto se tice golmana u BiH,ali **** ga drazi mu bingo u kladionici od treninga.A i ima problem sa očima,a na stranu sto je kao čovjek nikakav.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 23 jan 2018, 23:54

Uros Stojanov na Tajlandu.
Nisam nesto posebno istrazivao njihov fudbalski sistem, ali koliko kontam, liga u kojoj ce on igrati je nesto kao treci rang takmicenja tamo.

HPCompaq
Kontakt:

PostPostao/la HPCompaq » 25 jan 2018, 12:22

Kad počinje drugi dio takmičenja ?
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !

AMER ORDAGIĆ !
SULEJMAN KRPIĆ !

nepostenaliga
Kontakt:

PostPostao/la nepostenaliga » 25 jan 2018, 12:23

HPCompaq WroteColonKad počinje drugi dio takmičenja ?

03.03.

HPCompaq
Kontakt:

PostPostao/la HPCompaq » 25 jan 2018, 12:30

nepostenaliga WroteColon
HPCompaq WroteColonKad počinje drugi dio takmičenja ?

03.03.

:thumbup: :bih:
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !

AMER ORDAGIĆ !
SULEJMAN KRPIĆ !

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 25 jan 2018, 12:59

ASD WroteColonUros Stojanov na Tajlandu.
Nisam nesto posebno istrazivao njihov fudbalski sistem, ali koliko kontam, liga u kojoj ce on igrati je nesto kao treci rang takmicenja tamo.

Bio je on vec tamo. Iz Zvijezde otisao za Kipar, iz Kipra na Tajland. S tim da je tad igrao u prvoj ligi. Ne znam gdje se takmici njegov trenutni klub
"...as the REDS go marching ON, ON, ON!!!"

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 25 jan 2018, 13:34

SMR187 WroteColon
ASD WroteColonUros Stojanov na Tajlandu.

Bio je on vec tamo. Iz Zvijezde otisao za Kipar, iz Kipra na Tajland. S tim da je tad igrao u prvoj ligi. Ne znam gdje se takmici njegov trenutni klub

Takmici se u nekoj paralelnoj trecoj ligi, liga osnovana 2017.godine.

insegnante
Kontakt:

PostPostao/la insegnante » 03 feb 2018, 15:14

Ima li ikakvih informacija po pitanju skracivanja 1. lige na neki razuman broj klubova?

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 03 feb 2018, 17:07

Za sad nema, skracivanje je neophodne zbog uslova koji su sve zahtjevniji ali prije toga treba urediti nizi rang takmicenja pa tek onda polako uredjivati federalnu ligu.

Mancini
Kontakt:

PostPostao/la Mancini » 03 feb 2018, 18:04

ASD WroteColonZa sad nema, skracivanje je neophodne zbog uslova koji su sve zahtjevniji ali prije toga treba urediti nizi rang takmicenja pa tek onda polako uredjivati federalnu ligu.

A kod nas u BiH prvo se skratila Premijer liga BiH, pa onda se možda nekada skrate niže lige u BiH. Kuća se gradi od temelja pa do krova. Kod nas u ovoj državi izgleda obratno. :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

romaaaa
Kontakt:

PostPostao/la romaaaa » 03 feb 2018, 20:18

Najbolje bi bilo ujedinjenje prvih liga da bi se dobill na kvaliteti al to je tesko za ocekivat.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 03 feb 2018, 20:35

Bice i tog, ne jos, ali u narednom periodu sigurno, kada uslovi budu zahtjevniji, kada se ne mogne finansijski pratiti to sve.
Ovo ovdje je jos i dobro, rang ispod je bas odron, ne moze se pricati o tom rangu u kontekstu fudbala.

insegnante
Kontakt:

PostPostao/la insegnante » 04 feb 2018, 00:00

16 klubova za 1.ligu je strasno puno, a dodaj i 1.ligu rs-a, to je ukupno 28 klubova-STRASNO.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 04 feb 2018, 10:34

Lige se skracaju zbog toga sto klubovi ne mogu finansijski pratiti uslove, a ne zbog brojeva.
Sada skratiti ovu ligu bi bilo pogubno, katastrofalno, zbog toga sto bi vise klubova ispadalo u nizi rang, a nizi rang je uzasan, niko ne zna zbog ceg se igra.

AlemC85
Kontakt:

PostPostao/la AlemC85 » 04 feb 2018, 11:06

ASD WroteColonLige se skracaju zbog toga sto klubovi ne mogu finansijski pratiti uslove, a ne zbog brojeva.
Sada skratiti ovu ligu bi bilo pogubno, katastrofalno, zbog toga sto bi vise klubova ispadalo u nizi rang, a nizi rang je uzasan, niko ne zna zbog ceg se igra.

Nikada se prve lige nece ujediniti bas zbog politike jer FSRS-a zeli imati ligu koja bi bila iskljucivo u njihovoj nadleznosti. To je sto puta dosad ponovljeno.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 04 feb 2018, 11:10

Kada bi doslo do ujedinjenja liga opet bi imali ligu u svojoj nadleznosti.
Oni jednostavno ne zele jer gube moc (govorim o ljudima u savezu), to je sada, ali za jedno 10-20 godina kada se budu nametali novi uslovi, tipa reflektori, natrkivene tribine, var tehnologija ili ko zna sta nam sve buducnost nosi, jednostavno ce morati popustiti, naravno, iz finansijskih razloga.

Premala smo mi drzava da bi u drugom rangu imali 28 klubova, sad bi i mogli izdrzati sa nekih 25 pod ovim uslovima, ali u buducnosti nema sanse.

UEFA kad bi zahtjevala da se odvoji profesionalni od amaterskog fudbala, tu bi bio kraj ovog sistema.
Ili kad bi zahtjevali vecu finansijsku disciplinu, da se sankcionisu klubovi koji ne izmiruju obaveze.

atomac123
Kontakt:

PostPostao/la atomac123 » 04 feb 2018, 11:42

AlemC85 WroteColon
ASD WroteColonLige se skracaju zbog toga sto klubovi ne mogu finansijski pratiti uslove, a ne zbog brojeva.

Nikada se prve lige nece ujediniti bas zbog politike jer FSRS-a zeli imati ligu koja bi bila iskljucivo u njihovoj nadleznosti. To je sto puta dosad ponovljeno.

Ne zele zbog toga sto hoce da imaju svog predatavnika uvijek u PL.
TŽV!

insegnante
Kontakt:

PostPostao/la insegnante » 04 feb 2018, 15:36

Upravo sam i mislio zbog finansija, vjerujem da od tih 28 klubova dobar dio "zivotari". Mislim da je federalnu potrebno smanjiti za dva do cetiri kluba, to je onako neka razumna brojka, ako uzmemo u obzir finansije, kvalitet, infrastrukturu i gledanost.

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.