Prva liga FBiH 2017/2018

Moderatori/ce: GracanicaAA,Sarmelino

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 10 mar 2018, 16:58

@SMR187 Jel koga srce opalilo u Gradačcu? :lol:
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 10 mar 2018, 16:59

MVN1994 WroteColon
Ja pročita "kako ćemo Slogu hladno uzeti" :lol:

kakvu to brlju pijes :tralala:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

plavobijeliii
Kontakt:

PostPostao/la plavobijeliii » 10 mar 2018, 17:01

heben Igman , rekoh ja :D Al cestitke, nama odgovara ovo :D
TOŠK ŽIVI VJEČNO !

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 10 mar 2018, 17:05

slika

Los vam signal na terenu :lol:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 10 mar 2018, 17:38

MVN1994 WroteColon@SMR187 Jel koga srce opalilo u Gradačcu? :lol:

Cut ce se :mrgreen: Mene bi prvog da sam bio :D
♥ Manchester United Football Club ♥

HPCompaq
Kontakt:

PostPostao/la HPCompaq » 11 mar 2018, 17:04

Zvijezda ima lijepu šansu u Simin Hanu.Ako ih mlatne, možda ode na nedostižnu prednost.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 11 mar 2018, 17:12

Koliko je to bgt trajala sudijska nadoknada u Jajcu? :?

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 11 mar 2018, 17:26

Godinu dana :rol:
Ja mislio samo se meni ucinilo. Po ovome izgleda da su poceli u istom vremenu.

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 12 mar 2018, 15:16

esprit24 WroteColonMene sloga podsjeca na ekipu sa PES-a. Saberes sebi najbolje igrace i gazis sve redom, samo sto je ovo realnost al ne igrica. Za ozbiljan fudbal potrebna je uigranost a oni je nemaju. Igraci su klase al na bajnim terenim orve lige ne mogu doci do izrazaja :lol:

Nije samo uigravanje, potrebno je i srce, ali i nesto ekstra ima tu, isto k'o da je neki univerzalni zakon da sto manje sredstava imas, sto veca ti je efikasnost. Valjda individi dobiju neki ostar fokus i cisto razmisljaju u tom strahu ili sta vec. Ne znam po koji put vidjam da "anonimus" treneri rasturaju opoziciju, ni sami ne znaju kako, ali nije im ta pozicija samo posao ocito. Nije im svejedno izgubiti. Na primjer Rahimic u Velezu sada govori da su trebali pobjediti, realno je Velez bio slabija ekipa u cjelini utakmice sto zbog izgubljene prve polovine, sto zbog toga da se nije Bandovic zeznuo par puta onda bi 1-0 bilo realan rezultat, ali nije ga briga - moraju pobjediti cak i protiv pretendenta za prvo mjesto. Pretpostavljam da ga boli ako Velez bilo gdje ne uspije, pa ga to vuce.
U PL-u je FK Sarajevo neefikasno bilo unatoc ekonomskog spasa, pa kad su Uscuplic, Janjos i Musemic dosli onda su se probudili(sad mala kriza, ali ipak je Musemic mnogo bolji od tipa Jarnija, Jesica i sta ti ja znam). U Zelji Adzem i Mulalic su iz omladinskog pogona usli i uspjeli. Kod nas je Kolar ostvario nemogucu misiju kad smo ostvarili opstanak i pobjedili Sirokog, FKS-a, umalo i Slobodu koja je te godine pobjedila i Zelju i Sarajevo ako se dobro sjecam.

Moja najdraza serija igara svih vremena je rodjena iz desperacije, studio koji je pravio je trebao biti ugasen mjesecima prije nego sto je igra izisla ali su pod mutnim okolnostima prosli poreske revizije, radnicima su ponekad plate kasnile, minimalne plate u razvijenoj drzavi, svi su i drugu smjenu radili nebi li uspjeli, i svi su rekli da im je bio drag studio, kolektiv i produkt. I kad je izisla igra, spasila ih je katastrofe da su mogli uzivati u ekonomski mir jos 2-3 godine, ali posto nisu nikad pocistili izvor problema, opet im se ista situacija desila, pa su drugu igru u seriji poceli da prave, ovaj put im je igra ponovo dovoljno para isplatila da opet imaju 2-3 godine mira, medjutim zakasnili su koju hevtu i poreznici ovaj put nisu promasili dokumente, pa je studio ugasen dok im je novo izdanje te igre bio jedan hit kao i prethodno, i definisalo jedan cijeli zanr u industriji. The Witcher, Fable, Fallout, Skyrim, Hitman, Assassins Creed, Dishonored i jos masa igara su "posljedice" tog tla sto je ta serija uspostavila.
Cak i u filmovima; 12 Angry Men - jedan od najboljih filmova ikada - rekvizite im se svodile na jednu sobu, jedne naocare i jedan noz. To svaki pojedinac ima budzet da snimi, kamoli ovi velikani u Hollywoodu.
A u suprotnom cesto, kad god vidim obilje u bilo kojoj bransi, vidim i nesposobnost i nistavnost.

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 13 mar 2018, 18:44

Pregled 16 kola.

nepostenaliga

PostPostao/la nepostenaliga » 13 mar 2018, 21:45

Nema izvještaja iz Jajca. Pa u ovoj ligi je sve moguće. Navodno prvi gol Sloge iz ofsajda, drugi u 5. minuti sudijske nadoknade nakon tri kornera. Stvarno je ova liga dosegla dno, pa šta radi taj Savez to je nevjerovatno.

emil02in
Kontakt:

PostPostao/la emil02in » 13 mar 2018, 23:19

nepostenaliga WroteColonNema izvještaja iz Jajca. Pa u ovoj ligi je sve moguće. Navodno prvi gol Sloge iz ofsajda, drugi u 5. minuti sudijske nadoknade nakon tri kornera. Stvarno je ova liga dosegla dno, pa šta radi taj Savez to je nevjerovatno.

Sve dok je ovaca neće faliti vune...
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

HPCompaq
Kontakt:

PostPostao/la HPCompaq » 13 mar 2018, 23:28

Biće izgovor da Mračaj nije imo tehničkih uslova taj dan hahahha
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 14 mar 2018, 01:09

Evo biće snimka utakmice iz Jajca u petak iza ponoći na City TV, pa ko hoće nek izvoli gledat.
slika

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 14 mar 2018, 01:32

MVN1994 WroteColonEvo biće snimka utakmice iz Jajca u petak iza ponoći na City TV, pa ko hoće nek izvoli gledat.
slika

Moramo gledati taj snimak u 3h, ovaj u 19h ne smijemo? :mrgreen:

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 14 mar 2018, 02:12

SMR187 WroteColonMoramo gledati taj snimak u 3h, ovaj u 19h ne smijemo? :mrgreen:

:lol:

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 14 mar 2018, 12:08

SMR187 WroteColon
MVN1994 WroteColonEvo biće snimka utakmice iz Jajca u petak iza ponoći na City TV, pa ko hoće nek izvoli gledat.
slika

Moramo gledati taj snimak u 3h, ovaj u 19h ne smijemo? :mrgreen:

:lol: :lol: Jok ba, gledaj ti kad god hoćeš, ovaj snimak u 3h je za nas koji se vraćamo kući u sitne sate :P :mrgreen:

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 14 mar 2018, 13:17

Hoce li neko otvoriti prognoze za drugo kolo???
I sve je super
I sve je za pet
Kad si musko i volis nogomet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 14 mar 2018, 22:04

sloboda72 WroteColonPOVIKA NA VUKOVE A LISICE MESO JEDU

- Svedoci smo da je prošle a pogotovo ove sezone dignuta prava hajka na FK Sloga SImin Han.Uglavnom hajka se svodi na ničim utemeljene "optužbe" na račun Azmira Husića, te raznorazne izmišljotine i laži kako On navodno radi neregularno i niti jednu utakmicu po tvrdnjama "meštera" koji su zakuhali ovu kuhinju - Sloga ne igra bez pomoći sudija ili premiranja klubove koji "igraju" za Slogu protiv direktnih konkurenata.
-Prožle sezone organizovani su sastanci i prijećeno napuštanjem lige ili prekidanjem prvenstva u cjelosti.
-Ove pak sezone, intenzitet napada se povećao do usijanja.Naravno da to nije slučajno.Jer ,Sloga kao častan klub ,predvođen časnim ljudima definitivno ima ekipu koja može da se ravnopravno sa konkurentima bori za ulazaku viši rang.Svjedok sam i sam na utakmicama koje Sloga igra na gostovanjima jedne neviđene harange ,nevjerovatne nekulture ,psovanja mrtvih i živih svima iz Sloge.Ti ljudi,bilo u Mostaru ,Tešnju Ili Bugojnu ili Jajcu ,kao kloninirani, izbezumljenih lica liječe frustracije nastale usljed Bog sami zna čega sve.Njihove oči ,Bože sakloni ,gotovo kao u pomahnitalih luđaka stalno, od početka utakmice, ne gledaju u teren nego u Husića i ljude sa njim i neprestano ponavljaju gadosti koje ja iz poštovanja prema Husiću neću ovdje ni citirati.Bilo je otužno gledati atmosferu koja se stvorila nakon izjednačenja Sloge.Evidentno plaćena publika sad je još više poludila, prosto su prste jeli sami sebi.Igrači domaćih na terenu su se ponašali sasvim pristojno a i gol Sloge su prihvaili sportski.
- Husić , stojički i gospodski podnosi ovaj" Let iznad kukavičijeg gnijezda" i polako ide ka zacratanom cilju.
- Postavlja se pitanje : ko instruira i možda plaća ove spodobe.Jesu li to putujući navijači protiv Sloge koji potpale i domaće.
Gledam ,recimo ,NK Zvijezdu čiji je predsjednik Fadil Novalić ujedno i Premijer FBIH, pa zatim, član UO Kluba ,Nurdin Peštalić ujedno i član Izvršnog Odbora N/F Saveza BiH.
-Naravno ,i čoravom je jasno da je imati ovakav dvojac u klubu možda i bolje nego Husića za predsjednika.
- Jer, Novalić kršeći zakon je u direktnom sukobu interesa može da kud i kamo više pomogne Zvijezdi nego bilo ko u Federaciji BiH nekom drugom klubu.. Nije ni potrebno objašnjavati detalje o tome kako je dobro imati Premijera Federacije Bih za prvog čovjeka Kluba.
- Tako isto i Nurdin Peštalič ,član fudbalske vlade BiH , po principu ti meni ja tebi "pegla "teren Zvijezdi prema njihovom cilju.
-Oni ne moraju imati puno novca jer budžet Federacije je u milijaradama i kad se otkine koja mrva i da posao ,ovoj i li onoj firmi a firma za uzvrat nakon naplate donese "revanš"i eto para.
- Sjetimo se Veleža i Nikšiča dok je SDP vladao.Propade SDP -shorva se i Velež.Pa zamislite "Deling" iz Tuzle jedan od sponzora im je bio.On prije nikada dinara Slobodi ,klubu svoga grada nije dao.
- Ljudi u Zvijezdi prave se naivni ko francuska sobarica."Eto oni nemaju para ,skroman budžet,tanak igrački kadar itd".Kad bi čovjek bio naivan pa još da im povjeruje.Ali njima su sva vrata otvorena.Samo ih je OraŠje pobijedilo na Banji ,jer protiv Orašja ,opšte je poznato, ne smije se svirati nepošteno niti ga sudije smiju oštetiti (Dominiković).
- I u nedelju ,ne bi začudilo da dovedu svoje sudije i da Sloga dobije crveni karton još u prvom poluvremenu.Ne treba se uzdati samo u kvalitetu na terenu ,koja je u korist Sloge.Treba se pomiriti sa činjenicom da igraš protiv favorita.Opet kažem ne favorita po kvaliteti, nego protiv očigledno ,favorizovane ekipe od strane vladajućeg režima.Sloga moše pobijediti samo ako fiziku stavi na prvo a tehniku na drugo mjesto.Nema ovdje niti smije biti umiranja u ljepoti.Trčati se mora 130 %.kako u napadu ,tako u odbrani.Znamo tada je teže biti i tehnički na potrebnom nivou, jer što je igra brža ekipa trpi na tehničkom planu.ali eno im Jajca , nek se prisjete koliko su meljali da privedu utakmicu kraju i ponesu tri boda.Toliko su meljali da bi čovjek rekao ,pa jesu li ovi bili na propremama ili odmoru.Kad su Jajčani u tili čas okrenuli utakmicu , vidio sam najbolje gostujuće izdanje Sloge ove sezone u gostima.Istina nekih 15 -tak minuta jer su domaći otezali.Ali valja priznati da su dodali gas i odjednom se od šetača pretvorili u "Real Madrid".Naravno, gol je bio neminovan i došao je kad je najslađe.
- Nije potrebno više ponavljati se .Sve do ovog kola sam mislio da Zvijezda želi kroz Fer borbu u PL.ali nakon ove utakmice i kada se pogleda kakva se hajka vodi protiv Sloge od prvog kola,jasno je ko iza toga stoji.To je nedvojbeno NK Zvijezda Gradačac Na čelu sa Novalićem i Peštalićem. Jer, kad je Novalić mogao poslati oklopnjake-kornjače na jadne, gladne i promrzle borce,šta je tek spreman nama učiniti taj nečovjek.
-Vjerujem da će Ratko Ninković pripremiti ekipu, posebno na psihološkom planu. Ne smije se ni tren nasjesti i napraviti nešto što če sudija jedva dočekat.Publika će na ovoj utakmici biti 12 igrač Sloge to je sigurno i to puno znači.Atmosfera mora biti prava tuzlanska.Neka vide gdje su došli. Novalič("Mirko"), nek povede dosta policije sa setinjem ,da ga ne bi neko "ugrozio".More i "Slavku "-ministra povest ,nek su zajedno.
- Momcima želim strpljenje ,pribranost, sportsku sreću i prije svega puno puno trke i to sihronizovano.

....................................... - UZ BOŽIJU POMOĆ DO POBJEDE ! -

Dragi moji, bujrum izvolite :rol: :rol:

Schlager
Kontakt:

PostPostao/la Schlager » 16 mar 2018, 15:17

gledao sam na city tv u subotu onu utakmicu olimpic-velež,doduše samo drugo poluvrijeme...i moram priznat da je velež izdominirao,tako da ih ne bih otpisivao i pored ovih -9...ako onako igraju protiv najjače ekipe u gostima,onda mogu mislit šta će biti na drugim gostovanjima,a da ne pričam tek kući...olimpic je imao u tom periodu samo jednu šansu,nakon kornera,a velež je mnogo više napadao,pokušavao,tražio igru...iznenadilo me to,jer olimpic ni u pl bih nije na svom terenu nikome davao da mu onoliko drži lopu,konstantno....

crnjak je što sam do 85-og minuta mislio obrnuto od ovog što pišem,jer sam gledao na laptopu bez tona,a na tv pustio zrinjski-radnik sa tonom.... nisam skoro čitavo poluvrijeme skontao ko je ko,niti sam ikad olimpic vidio u crvenim dresovima,dok je to oduvijek bila veležova boja :lol: :lol:
Kontra mraku,kontra sili.....

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.