Prva liga FBiH 2017/2018

Moderatori/ce: GracanicaAA,Sarmelino

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 29 maj 2018, 16:14

Borac nije dobio licencu, jel to znaci da Celik ostaje ?

Ako da, to znaci da Jedinstvo i ovi ostali ostaju i samo Travnik i Iskra ispadaju?
♥ Manchester United Football Club ♥

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2018, 16:16

iskren da budem, ovo je smijurija ako Celik i Jedinstvo ostanu zbog ove odluke (ne mislim samo na njih vec i na neke druge klubove koji su ostajali u proslosti na isti nacin).
Po meni, najpostenije bi bilo da se za mjesto u premijer ligi igra baraz za popunu izmedju Olimpika i Rudara, a popunu federalne lige da se igra baraz izmedju 2 kluba porazena u play offu.
Ovom logikom klubovi bukvalno mogu kupovati mjesta u ligi.

Ovo pravilo treba podhitno mijenjati.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 29 maj 2018, 16:17, ukupno mijenjano 1 put.

Sarmelino
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Sarmelino » 29 maj 2018, 16:17

:rol:
I just talked to admin, he said whats up SARDMIN, IM A MOD!

chily-rz
Kontakt:

PostPostao/la chily-rz » 29 maj 2018, 16:22

Ništa ljudi,gonite i dalje bez nas,svako dobro,.

gigglessmoke
Kontakt:

PostPostao/la gigglessmoke » 29 maj 2018, 16:27

I šta sad kad je Borac ispao iz PL?

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2018, 16:27

chily-rz WroteColonNišta ljudi,gonite i dalje bez nas,svako dobro,.

Dzaba ste onolike pare trosili u opstanak, trebali ste samo biti bolji od Viteza. :D

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 29 maj 2018, 16:31

Svaka velika civilizacija u historiji je imala svoje vrste zabave; pozorista/amfiteatre, gladijatore, bikovske borbe, i naravno i mi imamo nase - velezajebancije.

Pojma nemate sta ste izbjegli. Naklanjajte se za ramazan.
gigglessmoke WroteColonI šta sad kad je Borac ispao iz PL?

Celik ostaje tamo, Jedinstvo ostaje ovdje ja mislim.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

My name is Legion, for we are many.

Mancini
Kontakt:

PostPostao/la Mancini » 29 maj 2018, 16:42

ASD WroteColoniskren da budem, ovo je smijurija ako Celik i Jedinstvo ostanu zbog ove odluke (ne mislim samo na njih vec i na neke druge klubove koji su ostajali u proslosti na isti nacin).
Po meni, najpostenije bi bilo da se za mjesto u premijer ligi igra baraz za popunu izmedju Olimpika i Rudara, a popunu federalne lige da se igra baraz izmedju 2 kluba porazena u play offu.

Pročitao si vjerovatno šta piše u pravilniku!? Izgleda da nije jasno u pravilniku naznačeno!?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2018, 17:00

Mancini WroteColon
ASD WroteColoniskren da budem, ovo je smijurija ako Celik i Jedinstvo ostanu zbog ove odluke (ne mislim samo na njih vec i na neke druge klubove koji su ostajali u proslosti na isti nacin).

Pročitao si vjerovatno šta piše u pravilniku!? Izgleda da nije jasno u pravilniku naznačeno!?

Mislim da jeste, nisam pravnik, ali klubovi iz nizih liga se spominju samo ako vise od 2 kluba ne dobiju licencu, a prednost ima klub iz RS-a u odnosu na klub iz FBIH.
Evo sta kaze clan 40.

Aplikant za licencu dužan je ispuniti sve zahtjeve u skladu sa pozitivnim propisima NS/FS BiH kako bio primljen u takmičenje Premijer lige.
Ukoliko neki od klubova Premijer lige BiH koji je po plasmanu obezbjedio učešće u Premijer ligi ne dobije licencu za učešće u takmičenju Premijer lige BiH u određenojtakmičarskoj sezoni, umjesto njega pravo učešća stiče klub koji po plasmanu nije obezbijedio učešće, ali posjeduje licencu (klub sa boljim plasmanom).
U situaciji kada više od dva kluba Premijer lige BiH koji su po plasmanu obezbijedili učešće u Premijer ligi BiH nisu dobila
licencu za učešće u takmičenju Premijer lige BiH u određenoj takmičarskoj sezoni, tada se taj broj upražnjenih mjesta u Premijer ligi
BiH može popuniti klubovima iz Prvih entitetskih liga (niži rang takmičenja) prema redoslijedu sportskog plasmana i uslova dobijanja licence u postupku vanredne primjene sistema licenciranja klubova.U skladu sa prethodnim stavom, prednost ulaska u Premijer ligu BiH ima klub iz one entitetske lige u koju se vraća klub iz Premijer lige BiH.

Ovaj pravilnik podhitno treba mijenjati, nema smisla igrati ligu za opstanak kad se sve moze ponistiti ili cak i kupiti.

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 29 maj 2018, 17:30

Dobro ste prosli. Ovo ti je ko da te neko u zadnji trenutak izvadi iz septicke jame a ti samo đon umocio.

Mancini
Kontakt:

PostPostao/la Mancini » 29 maj 2018, 17:44

ASD WroteColon
Mancini WroteColon

Mislim da jeste, nisam pravnik, ali klubovi iz nizih liga se spominju samo ako vise od 2 kluba ne dobiju licencu, a prednost ima klub iz RS-a u odnosu na klub iz FBIH.
Evo sta kaze clan 40.

Aplikant za licencu dužan je ispuniti sve zahtjeve u skladu sa pozitivnim propisima NS/FS BiH kako bio primljen u takmičenje Premijer lige.
Ukoliko neki od klubova Premijer lige BiH koji je po plasmanu obezbjedio učešće u Premijer ligi ne dobije licencu za učešće u takmičenju Premijer lige BiH u određenojtakmičarskoj sezoni, umjesto njega pravo učešća stiče klub koji po plasmanu nije obezbijedio učešće, ali posjeduje licencu (klub sa boljim plasmanom).
U situaciji kada više od dva kluba Premijer lige BiH koji su po plasmanu obezbijedili učešće u Premijer ligi BiH nisu dobila
licencu za učešće u takmičenju Premijer lige BiH u određenoj takmičarskoj sezoni, tada se taj broj upražnjenih mjesta u Premijer ligi
BiH može popuniti klubovima iz Prvih entitetskih liga (niži rang takmičenja) prema redoslijedu sportskog plasmana i uslova dobijanja licence u postupku vanredne primjene sistema licenciranja klubova.U skladu sa prethodnim stavom, prednost ulaska u Premijer ligu BiH ima klub iz one entitetske lige u koju se vraća klub iz Premijer lige BiH.

Ovaj pravilnik podhitno treba mijenjati, nema smisla igrati ligu za opstanak kad se sve moze ponistiti ili cak i kupiti.

Poenta je u tome što klubovi sa višemilionskim dugovima dobijaju licence svake sezone. Čudi me da Borac nije dobio licencu ovaj put!? :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 29 maj 2018, 19:26

Dzaja je bio detonator u cekanju, samo je pitanje ko ih je konacno pritisnuo da ih povuku u nizu ligu.

Opsta tema premijer lige je prepunjena srkletom :lol: gore od pretprosle godine, ovdje je civilizovano koliko toliko, ljudi su normalni.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2018, 19:37

Meni ta situacija lici na onu situaciju sa meca Travnik-Jedinstvo.
Neko iz saveza je javio Celiku kako mogu ostati u ligi za zelenim stolom.

Zakon je jasan, Celik ostaje umjesto Borca, a po normalnom nekorumpiranom sistemu bi zakon drugaciji bio i igrali bi Tekstilac protiv Olimpika (ako ima licencu) za dopunu Premijer lige.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 29 maj 2018, 19:39, ukupno mijenjano 1 put.

gigglessmoke
Kontakt:

PostPostao/la gigglessmoke » 29 maj 2018, 19:38

ASD WroteColonMeni ta situacija lici na onu situaciju sa meca Travnik-Jedinstvo.

A patetika je što i Jedinstvo ostaje. Dvije muhe jednim udarcem. :mrgreen:

emil02in
Kontakt:

PostPostao/la emil02in » 29 maj 2018, 20:00

Ako savez iz rs ne bude imao svog kandidata onda ostaje Čelik,a čisto sumnjam da nece imati.Na žalost takva nam je drzava da je sve na nacionalnoj osnovi.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2018, 20:02

gigglessmoke WroteColon
ASD WroteColonMeni ta situacija lici na onu situaciju sa meca Travnik-Jedinstvo.

A patetika je što i Jedinstvo ostaje. Dvije muhe jednim udarcem. :mrgreen:

2x im se morali dati za zelenim stolom, da je samo jednom ispali bi iz luge

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 29 maj 2018, 22:55

Mokroguz WroteColonPojma nemate sta ste izbjegli. Naklanjajte se za ramazan.

:lol:
she chose me over him, cause he was so regular, oh

Mokroguz
Kontakt:

PostPostao/la Mokroguz » 29 maj 2018, 23:03

tarantula27 WroteColonSarajevska kuhinja na celu sa ratnim profiterom Selimovicem i Dinom Begicem ponovo kuha. Begic obecao da ce krovni Savez pomoci Slavenu da srede stadion za bod protiv nas a Olimpik 300.000 u kesu. Bice zajebato. Samo su zaboravili da su nas mutnim radnjama pokusali zaustaviti u Visokom, Kaknju i Capljini. Nedaj Babuka ratnim profiterima i grobarima naseg fudbala pa nek glava pada.

Uhh, stisnite misice, He-man! Kako li cete povesti protiv Slavena kad za vas igraju i oni i sudija? Sad smo vas zacepili, muhahahaaa!
slika

Nadam se da si u pravu, bolje mi da udjemo nego vi, ali ako ces vec izmisljati moras nesto slagati sto je lakse vjerovati.
Ovu tvoju pricu da ispricam djeci pred spavanje rekli bi mi "ne s€ri".

BosanacGorstak
Kontakt:

PostPostao/la BosanacGorstak » 29 maj 2018, 23:09

harden WroteColon
Mokroguz WroteColonPojma nemate sta ste izbjegli. Naklanjajte se za ramazan.

Dobar
:lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :urnebes:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 30 maj 2018, 08:19

Al sto covjek lupa cifre bog te dragi :rol:
Inspir(retard)acija na max.

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.