Prva liga FBiH - 2018/19

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
rodjak
Postovi: 2241
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la rodjak » 21 jul 2018, 04:28

Mokroguz je napisao/la:
rodjak je napisao/la:Slazem se da ce Velez biti prvak :salut: ,a poklapanje tek pocinje 11.8 :kafa: ,prvi ce biti poklopljenie vase komsije/susjedi Capljinci pa onda redom.Dobro si reko dosta timova ce mo poklopiti :thumbup: i na kraju prvaci,svi vjerujemo u to ,a evo vidimo da su i nase komsije/susjedi iz Gabele ubjedjeni u to, samo mi ovi "Vukovi" nisu jasni nikako ali brzo ce to shvatiti :yawn: .Plus, jebote ko djetetu nekome trebas objasnjavati sta je jednonacionalni klub a sta multietnicki Ccccc :crazy: .

Samo vas par klubova u BIH sebe hvalite i cestitate s tim pojmom konstantno; po citavom svijetu igraju ili navijaju ljudi iz raznih naroda i vjera za razne klubove, pa su opet npr. Real Madrid Spanski klub.
Sta je to kod vas "multietnicko" sto nije kod drugih?

Mjesas pojmove pa ne mozes da dokucis.Recimo zrinjski ti je primjer jednonacionalnog kluba,nema veze ko igra za njega,da ni jedan hrvat ne igra za zrinjski on je iskljucivo hrvatski klub jer se deklarise kao "hrvatski" klub u samom imenu i provodi hrvatsku politiku.Sa druge strane Velez je osnovan kao radnicki multinacionalni klub koji ne favorizira ni jednu etnicku grupu ili naciju,dakle on je klub svih radnika i gradjana bez obzira na etnicku ili nacionalnu pripadnost.Siroki ti recimo nema u nazivu nikakvo odredjenje ali po politici kluba i nacinu rada on je iskljucivo katolicki klub(bez obzira iz koje zemlje dolazi bitno je da je katolik i on moze igrati za taj klub) sto postujem ako,zele takav klub onda nek ga i imaju,samo da to i priznaju da je tako i da postuju ostale klubove koji su dijametralno razliciti od njih.Ne znam kakav ti je primjer Real,ali eto kad si spomeno Real i on ti je multieticni klub dok je Barca katalonski klub(dakle klub katalonaca koji provodi katalonsku politiku.Sloboda TZ ti je isto ko i Velez radnicki multinacionalni klub,dok je Celik vise bosnjacki,kao i Sarajevo,a Zeljo je multinacionalni.Borac BL je bio multinacionalni klub do rata a sada je jednonacionalni,i tako dalje
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la MortemHz » 21 jul 2018, 06:47

Joj logike hahaha
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

spiska
Postovi: 919
Pridružen/a: 16 maj 2017, 15:53
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la spiska » 21 jul 2018, 10:02

Dugo je prvenstvo, ako Velez misli lepršavo onda se grdno vara, ove godine ima tu jos ekipa koje sute a rade dobar poso poswebno Rudar Kakanj, Zvijezda, Metallghe. Ako misle lagano onda se grdno varaju.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Rule_hz » 21 jul 2018, 10:17

sretno Rodzenima da se vrate vamo gdje pripadaju u vrh BH fudbala, i Red Army. :bih:
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mokroguz » 21 jul 2018, 13:41

rodjak je napisao/la:Mjesas pojmove pa ne mozes da dokucis.Recimo zrinjski ti je primjer jednonacionalnog kluba,nema veze ko igra za njega,da ni jedan hrvat ne igra za zrinjski on je iskljucivo hrvatski klub jer se deklarise kao "hrvatski" klub u samom imenu i provodi hrvatsku politiku.Sa druge strane Velez je osnovan kao radnicki multinacionalni klub koji ne favorizira ni jednu etnicku grupu ili naciju,dakle on je klub svih radnika i gradjana bez obzira na etnicku ili nacionalnu pripadnost.
Pa ako nema veze koji su majoritet igraci, navijaci, radnici u klubu, kako se onda izvede neka politika u klubu?
Znaci to je samo estetska razlika, bez obzira na sta se vi ili oni zovete, istu stvar fizicki radite na kraju krajeva. Nema Bosnjacki nacin sutnuti loptu i Hrvatski nacin sutnuti loptu pa da nece tudji koristiti.
A "radnicki" nema veze sa etnicitetom, svaki radnik je od nekog naroda.

slika

Ne vidim sta je tu fol pominjati da ste radnicki.
Siroki ti recimo nema u nazivu nikakvo odredjenje ali po politici kluba i nacinu rada on je iskljucivo katolicki klub(bez obzira iz koje zemlje dolazi bitno je da je katolik i on moze igrati za taj klub) sto postujem ako,zele takav klub onda nek ga i imaju,samo da to i priznaju da je tako i da postuju ostale klubove koji su dijametralno razliciti od njih.
Vjera nije nacija. Nisu vam suprotstavljeni sto se etniciteta tice.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mancini » 21 jul 2018, 14:47

Mokroguz je napisao/la:
rodjak je napisao/la:Mjesas pojmove pa ne mozes da dokucis.Recimo zrinjski ti je primjer jednonacionalnog kluba,nema veze ko igra za njega,da ni jedan hrvat ne igra za zrinjski on je iskljucivo hrvatski klub jer se deklarise kao "hrvatski" klub u samom imenu i provodi hrvatsku politiku.Sa druge strane Velez je osnovan kao radnicki multinacionalni klub koji ne favorizira ni jednu etnicku grupu ili naciju,dakle on je klub svih radnika i gradjana bez obzira na etnicku ili nacionalnu pripadnost.
Pa ako nema veze koji su majoritet igraci, navijaci, radnici u klubu, kako se onda izvede neka politika u klubu?
Znaci to je samo estetska razlika, bez obzira na sta se vi ili oni zovete, istu stvar fizicki radite na kraju krajeva. Nema Bosnjacki nacin sutnuti loptu i Hrvatski nacin sutnuti loptu pa da nece tudji koristiti.
A "radnicki" nema veze sa etnicitetom, svaki radnik je od nekog naroda.

slika

Ne vidim sta je tu fol pominjati da ste radnicki.
Siroki ti recimo nema u nazivu nikakvo odredjenje ali po politici kluba i nacinu rada on je iskljucivo katolicki klub(bez obzira iz koje zemlje dolazi bitno je da je katolik i on moze igrati za taj klub) sto postujem ako,zele takav klub onda nek ga i imaju,samo da to i priznaju da je tako i da postuju ostale klubove koji su dijametralno razliciti od njih.
Vjera nije nacija. Nisu vam suprotstavljeni sto se etniciteta tice.
Ne raspravavljaj se više s njima. Pogotovo s alkoholičarima i narkomanima. Neki imaju po 4-5 nickova i diskutovati s takvim osobama!? :crazy:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
emil02in
Postovi: 3635
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la emil02in » 21 jul 2018, 15:12

Boli me neka stvari za ostale,da li su srpski,hrvatski ili bošnjački klubovi,Ja kažem da Velež nije nacionalni klub tj Bošnjački kako si ga svrstao.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la keno83 » 21 jul 2018, 15:17

Ostavi ga bez Bosnjaka pa ces vidjet koliko ce ga drugih preuzet i vodit. Izbaci navijace bosnjake pa ces vidjet koliko ce imati navijaca na tribinama. Jedno je deklarativno sta je Velez a drugo je realnost.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mancini » 21 jul 2018, 15:26

keno83 je napisao/la:Ostavi ga bez Bosnjaka pa ces vidjet koliko ce ga drugih preuzet i vodit. Izbaci navijace bosnjake pa ces vidjet koliko ce imati navijaca na tribinama. Jedno je deklarativno sta je Velez a drugo je realnost.
Upravo tako. A sami su krenuli pisati nebuloze, niko ih nije izazvao. Samo sam upitao dotičnog je li ga stid što je Bošnjak? A onda su krenuli u besmislenu raspravu. :crazy:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

FORZZA
Postovi: 377
Pridružen/a: 18 jan 2018, 22:23
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la FORZZA » 21 jul 2018, 15:38

emil02in je napisao/la:Boli me neka stvari za ostale,da li su srpski,hrvatski ili bošnjački klubovi,Ja kažem da Velež nije nacionalni klub tj Bošnjački kako si ga svrstao.
Pusti navijace vjestackog kluba i nacionaliste...samo VELEZ... :bih: :bih: :bih:

FORZZA
Postovi: 377
Pridružen/a: 18 jan 2018, 22:23
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la FORZZA » 21 jul 2018, 15:41

Mancini je napisao/la:
FORZZA je napisao/la:
emil02in je napisao/la:Boli me neka stvari za ostale,da li su srpski,hrvatski ili bošnjački klubovi,Ja kažem da Velež nije nacionalni klub tj Bošnjački kako si ga svrstao.
Pusti navijace vjestackog kluba i nacionaliste...samo VELEZ... :bih: :bih: :bih:
:lol: :lol: :lol: :roll: :crazy:
Klub sa par navijaca..salim se nepar ..olimpić

Avatar
emil02in
Postovi: 3635
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la emil02in » 21 jul 2018, 16:22

Mancini je napisao/la:
keno83 je napisao/la:Ostavi ga bez Bosnjaka pa ces vidjet koliko ce ga drugih preuzet i vodit. Izbaci navijace bosnjake pa ces vidjet koliko ce imati navijaca na tribinama. Jedno je deklarativno sta je Velez a drugo je realnost.
Upravo tako. A sami su krenuli pisati nebuloze, niko ih nije izazvao. Samo sam upitao dotičnog je li ga stid što je Bošnjak? A onda su krenuli u besmislenu raspravu. :crazy:
Otkud znas ko sam?A nemam se čega stidjeti,Ja sam sa 18 godina otišao u rat za ovu zemlju i ponosim se time,Ali ne djelima ljude po vjeri ni naciji samo na dobre i loše!
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

FORZZA
Postovi: 377
Pridružen/a: 18 jan 2018, 22:23
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la FORZZA » 21 jul 2018, 16:31

Mexico je napisao/la:Zar je ziva ta izdrkotina od kluba :lol: :lol:
Ne znaju ni oni...djl olimpić

mujoisuljo
Postovi: 996
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la mujoisuljo » 21 jul 2018, 17:23

spiska je napisao/la:Dugo je prvenstvo, ako Velez misli lepršavo onda se grdno vara, ove godine ima tu jos ekipa koje sute a rade dobar poso poswebno Rudar Kakanj, Zvijezda, Metallghe. Ako misle lagano onda se grdno varaju.
Ko je rekao da će biti lagano?Onaj lik iz Gabele koji tvrdi da je Velež kao naštelio prvenstvo, poklopio sve.
Nažalost ovde izgleda nemože drugačije, a Veležu će biti izuzetno teško i ove sezone u ovoj šaban ligi, gdje pored kvalitete fudbala i igrača ima još bitnih faktora.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la MortemHz » 21 jul 2018, 18:40

Mexico je napisao/la:Koja je svrha ovog Olimpika? Grob te yebo klub niti navijaca ni simpatizera. Isto ko da prazan autobus vozas iz dana u dan. Nikakve svrhe :lol: :lol:
Jesi zloban, pa postoje dvojica :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mexico » 21 jul 2018, 18:44

MortemHz je napisao/la:
Mexico je napisao/la:Koja je svrha ovog Olimpika? Grob te yebo klub niti navijaca ni simpatizera. Isto ko da prazan autobus vozas iz dana u dan. Nikakve svrhe :lol: :lol:
Jesi zloban, pa postoje dvojica :lol:
Moram ih malo brato. Vidis da se pametni prave :D
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mexico » 21 jul 2018, 18:52

Rule_hz je napisao/la:sretno Rodzenima da se vrate vamo gdje pripadaju u vrh BH fudbala, i Red Army. :bih:
Hvala brato. Sretno i Sarajevu kako u ovom nasem prvenstvu tako i u evropi. Isto i za Horde :thumbup:
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Mancini » 21 jul 2018, 18:55

Razumijem što ovaj akloholičar iz Hercegovine provocira, ali kada mu se pridruži ovaj iz Sarajeva, to je dno dna. :puke:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la MortemHz » 21 jul 2018, 19:00

Ja ne provociram, ja iznosim cinjenice. Ja bi najvise u ligi volio gledati Olimpik i Slaviju umjesto neka druga dva kluba jer su mi blizu ''gostovanja''.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2018/19

Post Postao/la Vijadukt » 21 jul 2018, 19:46

Dabogda da Bosna i Vitez zajedno osvoje 30 bodova
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.