FK Rudar Kakanj

Moderator/ica: GracanicaAA

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Re: FK Rudar Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 19 jan 2011, 00:33

neutralan__ je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:
tm84 je napisao/la:Za kakanjski Rudar je interesanta cinjenica da su u svom postojanju bili toliko blizu ulazku u visi rang ali nisu uspjeli izboriti ulazak...

1971/1972, 2. u drugoj ligi jugoslavije-jug
1977/1978, 2. u republickoj ligi bih
1980/1981, 2. u republickoj ligi bih
1985/1986, 2. u republickoj ligi bih
1987/1988, 2. u republickoj ligi bih
1989/1990, 2. u medjurpublickoj ligi-jug
2005/2006, 2. u prvoj ligi fbih
2006/2007, 2. u prvoj ligi fbih
2008/2009, 2. u prvoj ligi fbih

po broju vicetitula ste rekorderi u bosni :D (tu je negdje i leotar)

J*ga to je zakon brojeva, i tu je da se rusi.. :D

Nadam se samo da cemo do prije 5 kola do kraja osigurati opstanak da se ne sikiram.. :D
Od iduce sezone pohod na Premier ligu sa novim stadionom, igracima, i upravom..

:mrgreen: :mrgreen:

kaze se aBd :) ,a kako vam se navijaci zovu?? znam da su prosle godine dolazili u Banovice,joj kakva je to tekma bila, bilo oko 3000 gledaoca,na kraju samo malo usrali navijaci nez tacno sta je bilo znam da su se ganjali :mrgreen:

Gusari :) redovni smo mi u Banovicima..sjecam se prosle godine,bilo je malo frke :D kad smo krenuli kuci,kombi nam je pogodjen vjerovatno kamenom i stali mi na sred ceste..izadjemo svi(nas 7-8) ,aa onda drama xD nas 7 ganjamo vasih 20-ak :D bilo je pravo zanimljivo xD P.S. zavrsili smo u policiji :)
#samoRudar #zauvijek

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 00:34

Kako ce Surija krenuti sljedece godine :D
A C A B !

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 19 jan 2011, 00:37

Emir_ZENICA je napisao/la:Kako ce Surija krenuti sljedece godine :D

hehe..sto Surija? :D
#samoRudar #zauvijek

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 00:45

A da nece mozda Musiju :D

Vidjet ces ti kako ce Suri upetljati svoje prste oko stadiona i nove tribine (vec je upetljao) kao i sa odbojkom :D
A C A B !

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 19 jan 2011, 00:52

Emir_ZENICA je napisao/la:A da nece mozda Musiju :D

Vidjet ces ti kako ce Suri upetljati svoje prste oko stadiona i nove tribine (vec je upetljao) kao i sa odbojkom :D

iz tvojih usta u Bozje usi :D
#samoRudar #zauvijek

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 00:54

Vidjet ces,zar bi Rudar djabe gradio onakav stadion,a igraju ovako lose,ne mogu ni onu malu tribinu popuniti ;) Sad se lagano bodovi prodavali,da se sve to sredi i u NOVI BOJ !
A C A B !

Baja_Zvjerka
Kontakt:

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jan 2011, 00:56

L' Imperator je napisao/la:
Emir_ZENICA je napisao/la:A da nece mozda Musiju :D

iz tvojih usta u Bozje usi :D

Ma kakav SurLi, samo prosipa suplju narodu.. Eno i sinoc na dnevniku..
Rudar ce uci u Premier ligu kad rudnik, i ovi ostali privrednici (zaimovici, bjelopoljak) odluce dobre pare uloziti u klub i da im neko objasni da ce kroz talove za igrace poslije te pare vratiti, i sl. Samo dok neko ne skonta od toga dobar biznis.. Ako ne skontaju tu sam ja za nekih 10-ak godina sigurno.. :D :D
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 00:59

Baja_Zvjerka je napisao/la:Ma kakav SurLi, samo prosipa suplju narodu.. Eno i sinoc na dnevniku..
Rudar ce uci u Premier ligu kad rudnik, i ovi ostali privrednici (zaimovici, bjelopoljak) odluce dobre pare uloziti u klub i da im neko objasni da ce kroz talove za igrace poslije te pare vratiti, i sl. Samo dok neko ne skonta od toga dobar biznis.. Ako ne skontaju tu sam ja za nekih 10-ak godina sigurno.. :D :D

Nemoj tako protiv Surija,dobar je on :D
Vjeruj da Suri ima upetljane svoje ruke u ovaj Rudar i novi stadion ;) Bice bolje i Rudaru i Kaknju,budi siguran ;)
A C A B !

Baja_Zvjerka
Kontakt:

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jan 2011, 01:03

Emir_ZENICA je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:Ma kakav SurLi, samo prosipa suplju narodu.. Eno i sinoc na dnevniku..

Nemoj tako protiv Surija,dobar je on :D
Vjeruj da Suri ima upetljane svoje ruke u ovaj Rudar i novi stadion ;) Bice bolje i Rudaru i Kaknju,budi siguran ;)

Normalno jer je nacelnik opcine, ali to bi sa nekim drugim mozda islo puno puno bolje.. Ali grad je ionako haman po nepisanom pravilu duzan da podrzava sport sa nekim vecim financijskim sredstvima i Suri tu i nema nekog puno uticaja.. Nova tribina se morala nekad napraviti i to se prica vec 10 godina, dok se nisu pare skupile, odnosno dok Mirso nije stekao dobru firmu pa odlucio da pomogne svoj grad i samo sticajem okolnosti se tu nasao Suri na mjestu nacelnika, ali on ustvari nema nikakve veze sa tim bas velike..
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 19 jan 2011, 01:05

Emir_ZENICA je napisao/la:Vidjet ces,zar bi Rudar djabe gradio onakav stadion,a igraju ovako lose,ne mogu ni onu malu tribinu popuniti ;) Sad se lagano bodovi prodavali,da se sve to sredi i u NOVI BOJ !

ma jarane stadion se gradi jos od rata xD da je Suri htjeo sta poduzet,Rudar bi vec bio Premijer ligas..al' krajnje vrijeme je da i on pomogne..(ni najstariji navijaci Rudara ne pamte kad je Rudar bio zadnji)
#samoRudar #zauvijek

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 01:10

Grad je duzan da pomaze u razvoju sporta ,slazem se da Suri tu nema bas neki velik utjecaj,ali ga ima.Nova tribina se gradi od rata,to je istina,ali se nije imalo para,naravno tu je i Mirso sa svojom firmom (Sta mislis ko je predlozio tu firmu ? ko ima od tog koristi ? ) Vjeruj da znam da Suri ima upetljane prste u ovo sto se desava (pouzdan izvor ! )
A C A B !

Baja_Zvjerka
Kontakt:

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jan 2011, 01:16

Emir_ZENICA je napisao/la:Grad je duzan da pomaze u razvoju sporta ,slazem se da Suri tu nema bas neki velik utjecaj,ali ga ima.Nova tribina se gradi od rata,to je istina,ali se nije imalo para,naravno tu je i Mirso sa svojom firmom (Sta mislis ko je predlozio tu firmu ? ko ima od tog koristi ? ) Vjeruj da znam da Suri ima upetljane prste u ovo sto se desava (pouzdan izvor ! )

Suri se petlja u ovo jer zeli podrsku naroda.. Ali neke koristi ima i od malverzacija garant.. Al hajde nek je napravi, pa ko ga je*e.. Nadam se samo da ce Rudar uskoro uci u ligu jer tamo i pripada, a ne neki Rudar drugi, ili Drine, ili cak i Buducnost.. Vidjet cemo....

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 01:19

Uci ce Rudar,vidjet ces ;)
A C A B !

Baja_Zvjerka
Kontakt:

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jan 2011, 01:20

Emir_ZENICA je napisao/la:Uci ce Rudar,vidjet ces ;)

aBd.. :D :D Ajde onda se i sprijateljimo mozda.. Dodjem ja tebi kad bude Rudar protiv Celika, a ti meni kad Celik bude u Kaknju.. Pa onda ja tebi kad bude Zeljo u Zenici, a ti meni kad bude Celik na Grbavici.. :D :D :D
Heheh..

Pozz

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Emir_ZENICA
Kontakt:

Post Postao/la Emir_ZENICA » 19 jan 2011, 01:22

Baja_Zvjerka je napisao/la:
aBd.. :D :D Ajde onda se i sprijateljimo mozda.. Dodjem ja tebi kad bude Rudar protiv Celika, a ti meni kad Celik bude u Kaknju.. Pa onda ja tebi kad bude Zeljo u Zenici, a ti meni kad bude Celik na Grbavici.. :D :D :D
Heheh..

Pozz

Moze nikakav belaj,samo sam ja gore u Kaknju vazda ,rodbine imam pa mi to nije belaj ;)
A ja tebi na Grbavicu,neka hvala. Volim ja svoj zivot :lol: :lol:
A C A B !

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 22 jan 2011, 21:01

FK Rudar

Kušljić zamjena za Remetića

Goran Kušljić (26 godina), iskusni napadač prijedorskog premijerligaša, novo je pojačanje Rudara. Kušljićevi kvaliteti dobro su poznati Slaviši Božičiću koji mu je bio trener u Borcu iz Bosanskog Šamca.

http://www.youtube.com/watch?v=ffJZzneX85U&feature=player_embedded

-Riječ je o prodornom napadaču koji će biti dostojna zamjena Remetiću, koji se vratio u Mostar i pristupio ekipi Veleža. Ima dobar skok, startnu brzinu i što je najvažnije - zna postići gol, kaže trener Božičić, na čiju preporuku je Kušljić i došao u redove kakanjskog prvoligaša.

Pored Rudar Prijedora, u kojem je proveo proteklu polusezonu, Kušljić je s dosta uspjeha nastupao u prvoligašima RS Kozari iz Gradiške i Borcu iz B.Šamca, te jedno kraće vrijeme u sarajevskom Olimpicu.

Dolaskom Kušljića lista pojačanja nije zaključena jer se očekuju tamnoputi Nigirijec Onjueka Valentine i Malijac Guindo Abdolaji, koji još čekaju na vizu.
http://www.youtube.com/watch?v=tjJOVMgDECE&feature=player_embedded
#samoRudar #zauvijek

katalinski
Kontakt:

Post Postao/la katalinski » 22 jan 2011, 22:52

kusljic odlican napadac-gledao ga par puta u dok je nastupao za kozaru.
a mislim da su ovi tamnoputi igraci visak rudaru. kvalitet nepoznat,tu su na kratak period vjerovatno ,a trebace im vremena za prilagodjavanje
Ajvatar

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 22 jan 2011, 23:21

katalinski je napisao/la:kusljic odlican napadac-gledao ga par puta u dok je nastupao za kozaru.
a mislim da su ovi tamnoputi igraci visak rudaru. kvalitet nepoznat,tu su na kratak period vjerovatno ,a trebace im vremena za prilagodjavanje

ako ti tako kazes :) aa ovi tamnoputi,ima 15 dana kako dolaze :D moraju proci probu da bi potpisali, tako da ne brinem sto se kvaliteta tice :) ako zadovolje ostat ce,ako ne - nek idu odakle su i dosli xD
#samoRudar #zauvijek

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 27 jan 2011, 01:57

FK Rudar

Slavija prvi protivnik

slika
Slaviša Božičić

Nogometaši Rudara prema planu odrađuju drugu fazu priprema.Trener Slaviša Božičić zadovoljan je radom igrača i dosada urađenim.

-Uprava kluba osigurala nam je potrebne uvjete i dosad je teklo sve po planu. Prije podne radimo na terenu, a u večernjim satima u teretani ili dvorani, tako da nema problema u reralizaciji programa. Istina, zbog loših vremenskih uvjeta nismo mogli odigrati neku lakšu kontrolnu utakmicu,ali ćemo u nedjelju imati prvi test. Protivnik će biti premijerligaš Slavija iz Istočnog Sarajevo, s kojom ćemo igrati na terenu s umjetnom travom na Grbavici. Bit će to prva provjera za sve igrače i prvi nastup novajlija Petra Matovića, Nebojše Pavlovića, Zdravka Trivkovića, Gorana Kušljića i Harisa Duljevića, te povratnika Elbisa Šabića, Armina Topalovića i Almira Koljenovića, istakao je Slaviša Božičić, koji će na Grbavici debitirati na klupi Rudara.

Do odlaska u Makarsku ( 8.februara,op.a), „zeleno-crni“ će igrati u Sarajevu protiv Olimpica 5.februara na terenu s umjetnom travom na Koševu.Premda nije želio za prve porotivnike premijerligaše, Božičić je bio primoran prihvatiti ponude Slavije i Olimpica jer nije mogao zbog terena pronaći nešto slabije timove.

-Možda je i bolje da odmah igramo jače utakmice jer ću vidjeti prave vrijednosti novih igrača, ali i starosjedilaca koji su mi takođe nepoznati jer sam tek nedavno preuzeo kormilo, kazao je novi trener Rudara Slaviša Božičić.

Stigao i Aleksandar Dubljević

Uprava Rudara angažirala je još jedno novo ime. Riječ je o štoperu Aleksandru Dubljeviću ( 25 godina), koji je šest sezona igrao za Sutjesku iz Nikšića, a jesenas za prvoligaša Inđiju (Srbija), koju je s klupe predvodio nekadašnji golman Rudara Saša Nikolić.

slikaAleksandar Dubljević

Trener Božičić smatra da će Dubljević biti dostojna zamjena za dugogodišnjeg kapitena Kemala Šabića, koji se definitivno oprostio s aktivnim igranjem.

Najavljeni Nigerijac Onjeka Ikečukvu Valente još nije stigao, ali se očekuje da će uskoro dobiti vizu i priključiti ekipi najkasnije do polaska na pripreme u Makarskoj,gdje će akcenat u radu biti uigravanje i modeliranje tima za nastavak prvenstva u kojem „rudare“ očekuje grčevita borbva za opstanak u prvoligaškom društvu.
#samoRudar #zauvijek

L' Imperator
x 29
Kontakt:

Post Postao/la L' Imperator » 30 jan 2011, 21:49

Test utakmica

Slavija-Rudar 1:0 (0:0)

Nakon dvadesetak dana bazičnih priprema, nogometaši Rudara odigrali su prvu kontrolnu utakmicu. Na terenu u Hadžićima, suprostavila im se premijerligaška ekipa Slavije iz Istočnog Sarajeva, koja je pobijedila sa 1:0. U prvom poluvremenu, kada je trener Slaviša Božičić izveo postavu Šabić-Prkić, Imamović, Kubat, Matović- Spahić, Vuković, Gafurović- Koljenović, Kušljić, Murić, Rudar je imao više od igre i bio bolji protivnik.U drugom poluvremenu priliku su dobili Željko Dubljević,koji je stigao prije dva dana iz beogradskog trećeligaša Trudbenika, zatim Turudija,Topalović, Bajramović, te četvorica juniora Merdić,Tomić, Kovač i Amer Hrustanović, kojem je ovo bio prvi nastup za prvi tim.

Slavija je do pobjede došla golom u 80.minuti,kada je šut jednog njihovog igrača pogodio nekog u odbrani Rudara i prevario golmana Elbisa Šabića.
slika
Zdravko Trivković i Nebojša Pavlović, danas nisu igrali

Zbog ozljede nisu igrali Amel Hrustanović (operacija prepona) i Amel Neimarlija (nategnuće Ahilove tetive), te novajlije Zdravko Trivković i Nebojša Pavlović, koji su "preskočili" nekoliko treninga i njihov debi u dresu Rudara bit će protiv Olimpica u Sarajevu 5. februara kada će "zeleno-crni" imati drugu provjeru.

Željko, a ne Aleksandar Dubljević

U Rudar je stigao Željko Dubljević ( 15.12.1987) koji je rođen u Nikšiću,gdje je karijeru započeo u domaćem Čeliku.Bio je član Mladog Obilića i Trudbenika iz Beograda,odakle je i došao u Rudar. Protiv Slavije igrao je u drugom poluvremenu na poziciji desnog boka i o njegovom statusu trener Slaviša Božičić će konačnu odluku donijeti tek poslije utakmice sa Olimpicom.
slika Željko Dubljević

Otpao je dolazak najavljenog Aleksandra Dubljevića, dugogodišnjeg štopera Sutjeske iz Nikšića,koji je minulu sezonu nastupao u prvoligašu iz Inđije.Takođe, s igračima Rudara više ne trenira i mladi Haris Duljević, koji nije dobio ispisnicu od matičnog kluba Olimpic.

Još se čeka dolazak Nigerijca Onyeka Ikečukuvua Valentina,za kojeg trener Božićić tvrdi da bi bio najveće pojačanje.Nažalost, problemi s ulaznom vizom još traju i njegov dolazak je pod znakom pitanja.
#samoRudar #zauvijek

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.