Prva liga FBiH 2020/2021

Moderator/ica: GracanicaAA

LuisCarlo
Postovi: 318
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la LuisCarlo » 24 maj 2021, 00:24

Na kraju Slaven samo ispada?! :thumbdown: Gore lige definitivno nema nadaleko. Ja bi bar jedno 4 tima eliminiro.

LuisCarlo
Postovi: 318
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la LuisCarlo » 24 maj 2021, 00:28

ASD je napisao/la:
22 maj 2021, 14:34
Ovo je po meni bila ubjedljivo najgora sezona Prve lige FBIH otkako se igra.
Posušje se rano izdvojilo gore. Slaven se rano izdvojio dole. Plus nema publike. :D
Ovo je žalosno. Bolje ugasiti ligu ili neki play off. Neka bar daju da više timova uđe ili smanje ligu. Koliko godina će zaredom spašavati Čapljinu i Igman? Slaven je ove izdušio, Jajce prošle, šta će biti kada ih više bude, tko će ligu popuniti?

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Mujkic » 24 maj 2021, 13:07

Koliko se dobija za prvo,drugo i trece mjesto u ovoj ligi?.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 24 maj 2021, 15:04

Mujkic je napisao/la:
24 maj 2021, 13:07
Koliko se dobija za prvo,drugo i trece mjesto u ovoj ligi?.
Isto i za prvo i zadnje = 0.

Nema starac ovdje para. Samo klubovi hijenama plaćaju. Sve se za njih igra.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4715
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Bazinga12345 » 24 maj 2021, 19:02

ASD je napisao/la:
22 maj 2021, 14:34
Ovo je po meni bila ubjedljivo najgora sezona Prve lige FBIH otkako se igra.
Posušje se rano izdvojilo gore. Slaven se rano izdvojio dole. Plus nema publike. :D
Ko bi mogao ići na ulazak naredne sezone? Ko uopšte ima uslove za premijer ligu?
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la ASD » 24 maj 2021, 19:09

Uslove nema niko. Svi moraju više od milion uložiti. Toliko je Radnik dao za reflektore.
Nisam siguran koliko je Velež isto ispalo.

Reflektori, semafori, vip loža, svlačionice. Ima tu puno ulaganja. Plus za par sezona će ići vjerovatno i Var.

Vis je sigurno prvi favorit jer su zainteresovani.

Avatar
Zoom088
Postovi: 2707
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Zoom088 » 24 maj 2021, 19:11

Trenutno ti nijedna ekipa nema uslove, barem infrastrukturne.
Mislim da ce se GOSK zaletiti sljedece sezone na ulazak. U ovoj sezoni su omanuli pravo, ali vjerujem da ni to nije bez razloga.

Ne znam trenutnu situaciju u Vis Sim bau, ali imam osjecaj da ce nakon fijaska ove sezone splasnuti sampionske ambicije, da ce se smanjiti ulaganja i da bi se oni vrlo lako mogli boriti za opstanak u narednoj sezoni.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
Zoom088
Postovi: 2707
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Zoom088 » 24 maj 2021, 19:13

ASD je napisao/la:
24 maj 2021, 19:09
Plus za par sezona će ići vjerovatno i Var.
Ma VAR se radi iz kombija, ne treba za to posebna infrastruktura. To, kao i one LED reklame svakako finansira savez i sponzori.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la ASD » 24 maj 2021, 19:18

Zoom088 je napisao/la:
24 maj 2021, 19:11
Trenutno ti nijedna ekipa nema uslove, barem infrastrukturne.
Mislim da ce se GOSK zaletiti sljedece sezone na ulazak. U ovoj sezoni su omanuli pravo, ali vjerujem da ni to nije bez razloga.

Ne znam trenutnu situaciju u Vis Sim bau, ali imam osjecaj da ce nakon fijaska ove sezone splasnuti sampionske ambicije, da ce se smanjiti ulaganja i da bi se oni vrlo lako mogli boriti za opstanak u narednoj sezoni.
Mislim da Fifa ili UEFA izdvajaju za Var najviše. Ali će vjerovatno dio plaćati klubovi i lokalne zajednice.
Mislim da je to oko 300 000 KM po klubu. (ukupno)

Gošk i Vis su pokazivali neke ambicije da bi mogli raditi infrastrukturu. Od ostalih, jako teško.

Ne znam hoće li se od naredne sezone vratiti ono da svaki igrač mora biti profesionalac. To je dodatni trošak klubovima.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 24 maj 2021, 19:35

ASD je napisao/la:
24 maj 2021, 19:18
Zoom088 je napisao/la:
24 maj 2021, 19:11
Trenutno ti nijedna ekipa nema uslove, barem infrastrukturne.
Mislim da ce se GOSK zaletiti sljedece sezone na ulazak. U ovoj sezoni su omanuli pravo, ali vjerujem da ni to nije bez razloga.

Ne znam trenutnu situaciju u Vis Sim bau, ali imam osjecaj da ce nakon fijaska ove sezone splasnuti sampionske ambicije, da ce se smanjiti ulaganja i da bi se oni vrlo lako mogli boriti za opstanak u narednoj sezoni.
Mislim da Fifa ili UEFA izdvajaju za Var najviše. Ali će vjerovatno dio plaćati klubovi i lokalne zajednice.
Mislim da je to oko 300 000 KM po klubu. (ukupno)

Gošk i Vis su pokazivali neke ambicije da bi mogli raditi infrastrukturu. Od ostalih, jako teško.

Ne znam hoće li se od naredne sezone vratiti ono da svaki igrač mora biti profesionalac. To je dodatni trošak klubovima.
Jest, da bi mogli. Al to ne možeš ni porediti. GOŠK ima Nou Camp naspram njih, i gosk bi nadograđivao dok ovi i dan danas imaju samo njivu. A najavljivali u petom mjesecu protiv Posušja otvaranje Bau Arene. Gotovo je njihovo, još jednu sezonu kad ga operu diže on sidro i niko ga više ne uhvati.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la ASD » 24 maj 2021, 19:38

To jeste. Do sad su trebali napraviti uslovan teren makar za ove lige.

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la MANUTDTe » 24 maj 2021, 22:34

Def. se nesto treba raditi, smanjiti ligu na 12 timova i to je to. Postaje ne zanimljivo

Avatar
Doktorinho
Postovi: 339
Pridružen/a: 18 sep 2020, 17:53
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Doktorinho » 25 maj 2021, 01:13

zivot nekad stvarno nije fer. pa bolje bi nas 10 kad bi se skupili sa foruma vodili organizaciju lige i saveza fbih, al dzaba. nek fudbalski nepismeni polusvijetovi koji nemaju veze sa zivotom vode savez to je najbitnije. kakva drzava tako i sve u njoj (velika cast izuzecima).

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7385
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la kraljttbvb » 25 maj 2021, 14:59

Doktorinho je napisao/la:
25 maj 2021, 01:13
zivot nekad stvarno nije fer. pa bolje bi nas 10 kad bi se skupili sa foruma vodili organizaciju lige i saveza fbih, al dzaba. nek fudbalski nepismeni polusvijetovi koji nemaju veze sa zivotom vode savez to je najbitnije. kakva drzava tako i sve u njoj (velika cast izuzecima).
Kad se isusi mocvara, prvo pokrepaju paraziti.

Logicno da im nije u cilju da bilo sta dovedu u red. Cim bi se stvari dovele u red, prvi bi pootpadali ovi fudbalski (ne)radnici koji u zivotu ni na terminu nisu lopte igali ;)

Liga se i igra da bi klubovi placali kotizacije i ostale gluposti savezu. A kako se klubovima da da godinama presipaju iz supljeg u prazno, to ne znam...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la ASD » 25 maj 2021, 15:24

Gradina - Borac Jelah
Predstavnik zapada - Tomislav

Da budem iskren. Nisam zadovoljan žrijebom.
Otvara se velika mogućnost da ekipa koja nikako ne zaslužuje završi u višem rangu.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 25 maj 2021, 19:16

ASD je napisao/la:
25 maj 2021, 15:24
Gradina - Borac Jelah
Predstavnik zapada - Tomislav

Da budem iskren. Nisam zadovoljan žrijebom.
Otvara se velika mogućnost da ekipa koja nikako ne zaslužuje završi u višem rangu.
Misljenja sam da je Borac namjerno isao na Gradinu. Ovako kad izgube izgovor ce biti jaci protivnik. Nisu spremni za iskorak, svasta se pričalo zadnje vrijeme i tako bi na kraju. Prva liga je velik zalogaj za njih, ovako mozda i dobiju sta para od Azmira.

Ovaj drugi par mislim da se Vitez forsira jer je Podgrmec oštećen (pisali smo o tome gore).

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la ASD » 25 maj 2021, 19:36

Nego. Malo sam izguglao.
Druga liga Crne Gore ima 3 stadiona koji imaju reflektore. FS CG je finansirao 99 posto radova.

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la Tihi » 25 maj 2021, 20:19

HeliosIzDomzala je napisao/la:
25 maj 2021, 19:16
ASD je napisao/la:
25 maj 2021, 15:24
Gradina - Borac Jelah
Predstavnik zapada - Tomislav

Da budem iskren. Nisam zadovoljan žrijebom.
Otvara se velika mogućnost da ekipa koja nikako ne zaslužuje završi u višem rangu.
Misljenja sam da je Borac namjerno isao na Gradinu. Ovako kad izgube izgovor ce biti jaci protivnik. Nisu spremni za iskorak, svasta se pričalo zadnje vrijeme i tako bi na kraju. Prva liga je velik zalogaj za njih, ovako mozda i dobiju sta para od Azmira.

Ovaj drugi par mislim da se Vitez forsira jer je Podgrmec oštećen (pisali smo o tome gore).
Ma nigdje veze Prica o stimanju i uzimanju para, ako smo se toliko polomili da dobijemo licencu i ispunimo uslove onda smo sami sebe lagali a i sam sam u ucestvovao u njoj. Steta je samo sto dvije najbolje ekipe infrastrukturom i kvalitetom nece biti dio 1. Lige. Borac ili Gradina mozda i manje gubi (zavisi koja se ne plasira) ,vise tu gubi sam kvalitet 1. Lige. Al sta je tu je, zivot ide dalje. Uzmi, procitaj sta je sve potrebno da se ispuni licenca za prvu ligu, pa provjeri sta MI to imamo i jesmo li je zasluzili i dal trebamo sad uzet pare od Gradine. Ja, i ako budes citao uslove za licencirane skonta ces kakav nam je savez i sta, ko i sta upravlja njime i onda ces znati i kako ste VI i na koji nacin dobili licencu..
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 25 maj 2021, 20:38

Tihi je napisao/la:
25 maj 2021, 20:19
HeliosIzDomzala je napisao/la:
25 maj 2021, 19:16
ASD je napisao/la:
25 maj 2021, 15:24
Gradina - Borac Jelah
Predstavnik zapada - Tomislav

Da budem iskren. Nisam zadovoljan žrijebom.
Otvara se velika mogućnost da ekipa koja nikako ne zaslužuje završi u višem rangu.
Misljenja sam da je Borac namjerno isao na Gradinu. Ovako kad izgube izgovor ce biti jaci protivnik. Nisu spremni za iskorak, svasta se pričalo zadnje vrijeme i tako bi na kraju. Prva liga je velik zalogaj za njih, ovako mozda i dobiju sta para od Azmira.

Ovaj drugi par mislim da se Vitez forsira jer je Podgrmec oštećen (pisali smo o tome gore).
Ma nigdje veze Prica o stimanju i uzimanju para, ako smo se toliko polomili da dobijemo licencu i ispunimo uslove onda smo sami sebe lagali a i sam sam u ucestvovao u njoj. Steta je samo sto dvije najbolje ekipe infrastrukturom i kvalitetom nece biti dio 1. Lige. Borac ili Gradina mozda i manje gubi (zavisi koja se ne plasira) ,vise tu gubi sam kvalitet 1. Lige. Al sta je tu je, zivot ide dalje. Uzmi, procitaj sta je sve potrebno da se ispuni licenca za prvu ligu, pa provjeri sta MI to imamo i jesmo li je zasluzili i dal trebamo sad uzet pare od Gradine. Ja, i ako budes citao uslove za licencirane skonta ces kakav nam je savez i sta, ko i sta upravlja njime i onda ces znati i kako ste VI i na koji nacin dobili licencu..
Puno si ti zelen izgleda il neces da sebi priznas. Jedino ako nisi neki Senadov bližnji pa branis sve to. Sve ovo sto se desilo danas je rekao i vas sadašnji trener i desetina ljudi u Jelahu - i desilo se. Nikad nećete igrati Prvu ligu dok je Subasa i ekipa u klubu. To je vec svima jasno, a ti se tješi i dalje da niste imali sportske sreće 👍

atomcici
Postovi: 148
Pridružen/a: 25 nov 2018, 18:12
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2020/2021

Post Postao/la atomcici » 25 maj 2021, 20:45

Tihi je napisao/la:
25 maj 2021, 20:19
HeliosIzDomzala je napisao/la:
25 maj 2021, 19:16
ASD je napisao/la:
25 maj 2021, 15:24
Gradina - Borac Jelah
Predstavnik zapada - Tomislav

Da budem iskren. Nisam zadovoljan žrijebom.
Otvara se velika mogućnost da ekipa koja nikako ne zaslužuje završi u višem rangu.
Misljenja sam da je Borac namjerno isao na Gradinu. Ovako kad izgube izgovor ce biti jaci protivnik. Nisu spremni za iskorak, svasta se pričalo zadnje vrijeme i tako bi na kraju. Prva liga je velik zalogaj za njih, ovako mozda i dobiju sta para od Azmira.

Ovaj drugi par mislim da se Vitez forsira jer je Podgrmec oštećen (pisali smo o tome gore).
Ma nigdje veze Prica o stimanju i uzimanju para, ako smo se toliko polomili da dobijemo licencu i ispunimo uslove onda smo sami sebe lagali a i sam sam u ucestvovao u njoj. Steta je samo sto dvije najbolje ekipe infrastrukturom i kvalitetom nece biti dio 1. Lige. Borac ili Gradina mozda i manje gubi (zavisi koja se ne plasira) ,vise tu gubi sam kvalitet 1. Lige. Al sta je tu je, zivot ide dalje. Uzmi, procitaj sta je sve potrebno da se ispuni licenca za prvu ligu, pa provjeri sta MI to imamo i jesmo li je zasluzili i dal trebamo sad uzet pare od Gradine. Ja, i ako budes citao uslove za licencirane skonta ces kakav nam je savez i sta, ko i sta upravlja njime i onda ces znati i kako ste VI i na koji nacin dobili licencu..
Drug moj niko sretniji da igramo derbi ponovo, derbi koja ova liga nije vidjela sigurno. Ali realne informacije imamo i provjeri s ljudima u upravi, da je senad subasic u kontaktu sa azmirom vec 15 dana, iz kojeg razloga ne znam.. Senad je svjestan da nema kvalitet ekipe za prve lige i da moraju potrosit mnogo novca kojeg nemaju te su kod nasih ljudi provjeravali koliko novca se trosi i za glavu se fatali. Nazalost kazem ti Borac treba da igra ali dok je takvi ljudi nazalost nece za dugo. Treba bit sposoban pa naci pare a Ne samo one standardne od Opstine, Naila i Ahmica trosit. To barem moze svako. Sretno kako god s vremenom cete saznat istinu.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.