FK Budućnost Banovići

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 19 jan 2020, 14:47

LjumanM95 je napisao/la:
19 jan 2020, 14:37
Taj prvi je na probi, stigao iz nekog austrijskog niželigaša.

A drugi je Eldin Omerović iz Slobode, bio je i reprezentativac u mlađim uzrastima. Koliko čujem odličan igrač, nadam se da će ostati, trebalo bi se znati do kraja naredne sedmice što se njegovog statusa tiče.

Obojica su ofanzivci, napadač i krilni napadač.
I prvi mi izgleda poznato odnekud.
Da, Omerović je bio jako dobar junior, krilo igra. Dobar šut ima i čvrst je.
Jašarević je isto solidan golman, ali ne vjerujem da će ostati. Pogotovo sad kad se Mujkić vratio.

Ne vjerujem da će iko otići osim Aljukića, a doći će vjerovatno samo neko ko se baš dokaže na probi. 1 ili 2 igrača maksimum.
Imamo previše igrača u timu, vjerovatno najviše u ligi. Ne treba ni natrpavati kadar.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la studeni » 19 jan 2020, 18:04

ASD je napisao/la:
19 jan 2020, 14:47
Jašarević je isto solidan golman, ali ne vjerujem da će ostati. Pogotovo sad kad se Mujkić vratio.

Ne vjerujem da će iko otići osim Aljukića,
Jel to ovaj mali iz Radnickog? Mnogi se ne bi slozili sa tobom, kostao nas je dosta.
Jel Aljukic prestaje igrat fudbal?

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 19 jan 2020, 18:09

studeni je napisao/la:
19 jan 2020, 18:04
ASD je napisao/la:
19 jan 2020, 14:47
Jašarević je isto solidan golman, ali ne vjerujem da će ostati. Pogotovo sad kad se Mujkić vratio.

Ne vjerujem da će iko otići osim Aljukića,
Jel to ovaj mali iz Radnickog? Mnogi se ne bi slozili sa tobom, kostao nas je dosta.
Jel Aljukic prestaje igrat fudbal?
Da. Ozbiljno? ja kad sam ga gledao prošle sezone, solidno je izgledao.
Vjerovatno, možda šta nađe u nižim ligama. Uglavnom ide zbog posla.

Nisam vas nešto posebno pratio ove sezone, ima li mladog materijala kod vas išta?

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la studeni » 19 jan 2020, 21:01

Ma Radnicki i ne zna proizvest igraca. Situacija je takva da su omladinci na klupi, kvotu mladih u pocetnoj su punili taj golman i Becirovic. Ovi ostali i kad su dobijali sansu nisu radili nista da obezbijede mjesto u prvih 11. Sve je to ono godina-dvije i odose momci. Klub se cupa da ne potone skroz, a nema cupanja sa omladincima. Jbg

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 02 feb 2020, 14:27

LjumanM95 je napisao/la:
19 jan 2020, 14:37
.
Jesi u toku oko ovih dešavanja? Junuzović i Dedić.



Sastav naše ekipe u današnjoj utakmici

Mujkić, Mahmutović, Džinić, O.Berbić, E.Berbić, Husanović, Trumić, Mustafić, Pirić, Sulejmanović, Blagojević

Da se mene pita, ovako bi se i u ligi igralo.

Avatar
fanatikk
Postovi: 738
Pridružen/a: 02 jan 2020, 13:27
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la fanatikk » 02 feb 2020, 15:33

@asd, kakav je mali Edib Husic? Evo i danas je usao. Da li je talenat ili igra sto "mora"?
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 02 feb 2020, 15:37

fanatikk je napisao/la:
02 feb 2020, 15:33
@asd, kakav je mali Edib Husic? Evo i danas je usao. Da li je talenat ili igra sto "mora"?
Zna igrati. Miran je s loptom. Međutim, mislim da ne živi najbolje sportski.
Mada, lično mislim da je najveći talenat u Budućnosti Adnan Husanović koji je 2003. godište.

Avatar
fanatikk
Postovi: 738
Pridružen/a: 02 jan 2020, 13:27
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la fanatikk » 02 feb 2020, 15:51

Znam brate da ne zivi, osim shishe koju svi forsiraju, mislim da mu ni cigarete nisu strane, steta Bgm.
Ne znam za toga malog, ali su mi spominjali nekog kadeta sto ga je Igor prikljucio prvom timu (crn ten, nizak)...jel to taj?
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 02 feb 2020, 15:57

fanatikk je napisao/la:
02 feb 2020, 15:51
Znam brate da ne zivi, osim shishe koju svi forsiraju, mislim da mu ni cigarete nisu strane, steta Bgm.
Ne znam za toga malog, ali su mi spominjali nekog kadeta sto ga je Igor prikljucio prvom timu (crn ten, nizak)...jel to taj?
Da, znam da puši, mislim, trenira on čitav život. Moći će igrati federalnu ligu ali za nešto više treba ozbiljniji pristup.

Nije, taj je Samir Mehić (desno krilo). On je najbrži i najstartniji omladinac u državi čitavoj. Međutim, jako je slabašan.
Kao pionir je bio najbolji igrač lige TK, a kao mlađi kadet je bio najbolji igrač omladinske lige u konkurenciji Borca, veleža i Olimpika. Dominirao brzinom i nad juniorima koji su stariji od njega.
Samo eto ne znam kako će se snaći u seniorskom fudbalu bez snage i bez duela. Ide mu na ruku što je jak tehničar i plus je ljevak.

Avatar
fanatikk
Postovi: 738
Pridružen/a: 02 jan 2020, 13:27
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la fanatikk » 02 feb 2020, 16:00

Steta zbog njega. Znam mu oca, znam njega pa me zato zanimalo, steta ako ima talenta za nesto vise a ne iskoristi to.
Eh jeste, Mehic, bas djeluje tako, onako slabasan. Jbg uz pravilan rad, mozda i uspije.
Uvijek ste proizvodili dobre igrace 👍
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 02 feb 2020, 18:00

Dedić višak bio, rečeno mu da računa kao da je na probi, pa mu se to vjerovatno nije svidjelo. :D Što se mene tiče i bolje da neko od juniora dobije priliku kao U-21.

Junuzović trenira s nama, čekaju se papiri izgleda da se ozvaniči.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 02 feb 2020, 18:10

LjumanM95 je napisao/la:
02 feb 2020, 18:00
Dedić višak bio, rečeno mu da računa kao da je na probi, pa mu se to vjerovatno nije svidjelo. :D Što se mene tiče i bolje da neko od juniora dobije priliku kao U-21.

Junuzović trenira s nama, čekaju se papiri izgleda da se ozvaniči.
Da se razumijemo. Mogao je on igrati ovu sezonu dok je u21 ali već sljedeće sezone bi bio 3-4 izmjena.
Sulejmanović je još slabiji igrač od njeg. Vjerovatno su ga zadržali jer je domaći ali već sljedeće sezone njemu je biti 3-4 izmjena.
Selimović sljedeće sezone neće ni 10 utakmica odigrati. I to u najboljem slučaju ako bude povreda. Ne bih se čudio da i njeg otjeraju. Vidim da danas nije ni igrao.
Sva trojica su Kumanova pojačanja.

Znam da ga naši cijene, još iz vremena dok je igrao za Radnički.
Kako bi nam godila posudba Gogića. Nije igrao za Radnik ove sezone ništa.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 05 feb 2020, 15:33

Što se tiče današnje tekme.
Pozitivne stvari su Berbić koji je odigrao čitavu utakmicu i Mehić koji bi mogao imati određenu minutažu u ligi, pokazao je bljeskove. Vjerovatno bi i zabio gol danas da mu igrač Bratstva nije skinuo rukom. Ćamil opet pokazao majstorstvo.
Sveukupno, igrom nisam zadovoljan.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 06 feb 2020, 21:08

Igor Sliško: "Spojem iskusnih igrača i igrača iz našeg omladinskog pogona možemo biti konkurentni svim ekipama u ligi"

U proljetnom dijelu sezone naš tim predvodit će treneri Igor Sliško, Nermin Garić i Elvis Čergić, a za naš blog govorio je Igor Sliško: Očekuje nas teška i neizvjesna polusezona jer više od pola lige bori se za opstanak. Ove sezone ispadaju najmanje četiri ekipe tako da i to predstavlja otežavajuću okolnost. Što se tiče igračkog kadra, otišlo nam je par igrača koji su imali manju minutažu, a očekujemo dolazak 2 do 3 nova igrača s kojima ćemo biti dodatno pojačani u proljetnom dijelu sezone. Također u nastavku sezone planiramo pružiti šansu i igračima iz našeg omladinskog pogona. Jasno nam je da je ova liga teška za mlađe igrače koji su skloni oscilacijama u igri i da se većina ekipa odlučuje za starije iskusnije igrače te da se treneri ne usuđuju koristiti perspektivne fudbalere. Međutim naš stav je da FK "Budućnost" kao klub koji je iznjedrio mnogo dobrih fudbalera mora se ponovo okrenuti proizvodnji vlastitih igrača i da je to jedini način kvalitetnijih rezultata u budućem periodu. S druge strane svjesni smo rizika i znamo da publika nema strpljenja u slučaju loših rezultata ali vjerujemo da spojem kvalitetnih igrača koji igraju tu već duže vrijeme, mladih perspektivnih igrača i sa par pojačanja možemo biti konkurentni svim ekipama u ovoj ligi. Smatram da je najveće "pojačanje" za nas, povratak golmana Mujkića te ostanak Pirića, Trumića, Mahmutovića, Mustafića... Nadam se da će se navijači vratiti na tribine i dati podršku ovim mladim momcima i da ćemo zajedničkim snagama našem klubu vratiti stari sjaj.

Prvenstvo u Prvoj ligi FBiH nastavlja se 07.03.2020.god. kada smo domaćini ekipi Čapljine.
https://fkbuducnost.banovici.****.c ... 3EGAvgTp08

Avatar
fanatikk
Postovi: 738
Pridružen/a: 02 jan 2020, 13:27
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la fanatikk » 15 feb 2020, 19:52

@ASD, ko je igrao danas? Jel igrao Mehic?
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

Tzv987
Postovi: 289
Pridružen/a: 24 okt 2018, 20:59
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Tzv987 » 20 feb 2020, 21:03

Sta ovo Salihovic kod vas???

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 20 feb 2020, 21:12

Jeste, danas završili. :thumbup: :salut:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1388
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 20 feb 2020, 22:05

LjumanM95 je napisao/la:
20 feb 2020, 21:12
Jeste, danas završili. :thumbup: :salut:
Dobar dobar, svaka čast. Slaven je s ovim napravio i zadnji korak prema ispadanju. Vama sretno do opstanka.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 20 feb 2020, 23:14

Joj, gledaj napada.
Blagojević, Salihović, Husić.
Od pet najboljih napadača lige, mi imamo trojicu. :D

Sjećam se kad smo u ovoj istoj ligi prije nekih 15-tak godina imali Faika Kamberovića, Mersudina Ahmetovića i Edina Mehmedovića. :D
Malo me podsjeti na to vrijeme. :D
LjumanM95 je napisao/la:
20 feb 2020, 21:12
Jeste, danas završili. :thumbup: :salut:
Jel znaš možda, da li se pregovaralo ikako sa Gogićem? U Radniku nije igrao nikako, a nama bi baš legao kao igrač zaštićenog godišta, makar posudba.
Koliko znam, s njim smo imali dobru saradnju. Znali su nam slati igrače na posudbu.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la legenda reala » 21 feb 2020, 01:06

Blagojević,Salihović puno je to, mogu li zajedno igrati hmm niđe veze transfer kad imaš već vrh napadača u ekipi al eto
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: nicaze95, tareizo i 18 gostiju.