Prva liga FBiH 2021/22

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 31 avg 2021, 00:07

legenda reala je napisao/la:
31 avg 2021, 00:02
HeliosIzDomzala je napisao/la:
30 avg 2021, 22:59
ASD je napisao/la:
30 avg 2021, 22:26
Dizdarević nije više u Sim Bau.
Sigurno će ga morati iskeširati jer je faktički prelazni rok u BiH završio.
Ide lik u Zadrugu. Nije zezancija ono što pišu. Potpisao za reality show, batali fudbal definitivno, bar sad za sad.
Javio se u komentarima kaže da su to gluposti
Ima razlog sto to piše. Vidjet cemo hajde, pred nama je.

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la MANUTDTe » 31 avg 2021, 00:44

ASD je napisao/la:
19 avg 2021, 15:51
InatSilniBosanski je napisao/la:
19 avg 2021, 13:23
ASD je napisao/la:
19 avg 2021, 12:28


Pa sad, zavisi od veličine rizika. Ali kada bi se potpuno otvorilo, skoro sve ekipe bi iskoristile tu situaciju.
Neke bi ekipe ušle i u određeni rizik.
hvala :thumbup:

a kako onda ide sa rjesavanjem duga i popravljanjem infrastrukture, evo primjer Jedinstvo (najbolje poznajem situaciju) trenutno nije puno duzno, mislim da je cifra oko 150k maraka, ali problem pravi infrastruktura, zanima me kako se to rjesava.

u dosta navrata i kod drugih klubova cuo sam to ako se otvori pa me zanima kako bi se uslovi za igranje PL ispunili.
Što se tiče infrastrukture. Jedina skupa stvar su reflektori. I hajmo reći, svi su svjesni da je to budućnost i da će to kad tad morati uraditi. Barem ovi gradski klubovi koji su kontinuirano u ovim višim rangovima takmičenja.
To će za desetak godina biti i ovdje obavezno.
Prije 10 godina su plastični pomoćni tereni bili misaona imenica za klubove Premijer lige. Danas je to nešto što većina i u ovom rangu ima, a i u rangovima ispod planiraju.
Savez kada je skratio 1. Rang tamicenja na 12 timo jasno je dao doznanja da se stvara liga u kojoj ce cirkulisati 15-16 klubova tj nekih 12-13 gradova.
1. Ostavio 2. Rang takmicenja u istom formatu
2. Ostavio 2. Rang takmicenja bez sponzora
3. Tim koji izbori promociju u 1. Rang nema nikakvu nagradu

Cak nisu mogli sacekati da se samo desi pa je Vico odmah ubacio 2 tima iz RS a u 1. Rang. Svi znamo kako. (Jednostavno zeli da iskoristi odmah svoju poziciju) Bas dva kluba koja dolaze iz Prijedora i Trebinja (2. i 5. Grad po velicini u RS-u). Sloga Doboj najavljuje ulazak ove godine i od saveza su dobili umjetni teren ( 3. Grad po velicini u istom.) Banja luka i Bijeljina kao 1. i 2. po velicini su vec tu i tako da vico radi odlicnu stvar za svoje).
Kad FBiH dodje na red idu Jedinstvo, Gorazde, Gradacac kod Bosnjaka i Čitluk kod Hrvata. Tesanj, Travnik, Kakanj i Konjic ce se pokusavati da nametnu.

Ostali ce igrati lopte 😉

Zivi bili pa vidjeli.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la InatSilniBosanski » 31 avg 2021, 01:24

MANUTDTe je napisao/la:
31 avg 2021, 00:44
ASD je napisao/la:
19 avg 2021, 15:51
InatSilniBosanski je napisao/la:
19 avg 2021, 13:23


hvala :thumbup:

a kako onda ide sa rjesavanjem duga i popravljanjem infrastrukture, evo primjer Jedinstvo (najbolje poznajem situaciju) trenutno nije puno duzno, mislim da je cifra oko 150k maraka, ali problem pravi infrastruktura, zanima me kako se to rjesava.

u dosta navrata i kod drugih klubova cuo sam to ako se otvori pa me zanima kako bi se uslovi za igranje PL ispunili.
Što se tiče infrastrukture. Jedina skupa stvar su reflektori. I hajmo reći, svi su svjesni da je to budućnost i da će to kad tad morati uraditi. Barem ovi gradski klubovi koji su kontinuirano u ovim višim rangovima takmičenja.
To će za desetak godina biti i ovdje obavezno.
Prije 10 godina su plastični pomoćni tereni bili misaona imenica za klubove Premijer lige. Danas je to nešto što većina i u ovom rangu ima, a i u rangovima ispod planiraju.
Savez kada je skratio 1. Rang tamicenja na 12 timo jasno je dao doznanja da se stvara liga u kojoj ce cirkulisati 15-16 klubova tj nekih 12-13 gradova.
1. Ostavio 2. Rang takmicenja u istom formatu
2. Ostavio 2. Rang takmicenja bez sponzora
3. Tim koji izbori promociju u 1. Rang nema nikakvu nagradu

Cak nisu mogli sacekati da se samo desi pa je Vico odmah ubacio 2 tima iz RS a u 1. Rang. Svi znamo kako. (Jednostavno zeli da iskoristi odmah svoju poziciju) Bas dva kluba koja dolaze iz Prijedora i Trebinja (2. i 5. Grad po velicini u RS-u). Sloga Doboj najavljuje ulazak ove godine i od saveza su dobili umjetni teren ( 3. Grad po velicini u istom.) Banja luka i Bijeljina kao 1. i 2. po velicini su vec tu i tako da vico radi odlicnu stvar za svoje).
Kad FBiH dodje na red idu Jedinstvo, Gorazde, Gradacac kod Bosnjaka i Čitluk kod Hrvata. Tesanj, Travnik, Kakanj i Konjic ce se pokusavati da nametnu.

Ostali ce igrati lopte 😉

Zivi bili pa vidjeli.
teorija zavjere brate iskreno, mada moram ti priznati ima logike, samo sto tu Jedinstva nece nikad biti, nece biti iz vise razloga koje ti mogu privatno iznijet, a i bolje da ga ne bude Jedinstvo je radnicki klub sa tradicijom i ove muljaze pojedinih gnjida u savezu bolje da nas zaobidu iskreno, u svakom slucaju igranje fudbala u BiH gubi smisao i ako se svede na to da onaj ko ima svog predsjednika kroji sudbinu bolje ga je i prestati igrati.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la MANUTDTe » 31 avg 2021, 01:45

Uopste ne volim ni spomen na teorije zavjere.
Ovo je po meni tako 😕. Bihac i Gorazde ce imati prednost koju ako ne iskoriste i stabilizuju se ispadaju iz masine. Tesnjaci i Konjicani su spremni i njima samo treba pomoc u vezi infrastrukture. Mislim da ce je i dobiti. ( pricamo o periodu 24-28) jer do tada je Vico

Iceplayer
Postovi: 1371
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la Iceplayer » 31 avg 2021, 12:17

MANUTDTe je napisao/la:
31 avg 2021, 01:45
Uopste ne volim ni spomen na teorije zavjere.
Ovo je po meni tako 😕. Bihac i Gorazde ce imati prednost koju ako ne iskoriste i stabilizuju se ispadaju iz masine. Tesnjaci i Konjicani su spremni i njima samo treba pomoc u vezi infrastrukture. Mislim da ce je i dobiti. ( pricamo o periodu 24-28) jer do tada je Vico
Znaš kako je u Jedinstvu, svi dignu ruke od Jedinstva dok u Jedinstvo ne dodje kakva para, tad svi vole klub i oko kluba su, odjednom se nema para i Jedinstvo se bori za opstanak, haman svake sezone isto :sick:

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la InatSilniBosanski » 31 avg 2021, 12:22

MANUTDTe je napisao/la:
31 avg 2021, 01:45
Uopste ne volim ni spomen na teorije zavjere.
Ovo je po meni tako 😕. Bihac i Gorazde ce imati prednost koju ako ne iskoriste i stabilizuju se ispadaju iz masine. Tesnjaci i Konjicani su spremni i njima samo treba pomoc u vezi infrastrukture. Mislim da ce je i dobiti. ( pricamo o periodu 24-28) jer do tada je Vico
kazem ti gledajuci sta se izdogadjalo prosle sezone, nazalost ni ovo nije nemoguce :urnebes: , ali ima stvari na koje ne mozes utjecati

1. stanje u samom klubu ako npr. Gorazde nema financijsku potporu i ne moze napraviti ekipu za PL dzaba mu ko god da ga gura.

2. ne mozes izabrati jedan stadion i samo njega obnoviti bez ikakvog objasnjenja zasto bas taj, mislis da bi ljudi u Tesnju npr sutili da se u Bihacu napravi stadion a oni da nista ne dobiju.

3. isto tako uvijek neko mora ispasti iz PL i tu se otvara sansa svima . . .
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

dacco
Postovi: 157
Pridružen/a: 04 jun 2008, 11:10
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la dacco » 31 avg 2021, 15:44

MANUTDTe je napisao/la:
31 avg 2021, 00:44
ASD je napisao/la:
19 avg 2021, 15:51
InatSilniBosanski je napisao/la:
19 avg 2021, 13:23


hvala :thumbup:

a kako onda ide sa rjesavanjem duga i popravljanjem infrastrukture, evo primjer Jedinstvo (najbolje poznajem situaciju) trenutno nije puno duzno, mislim da je cifra oko 150k maraka, ali problem pravi infrastruktura, zanima me kako se to rjesava.

u dosta navrata i kod drugih klubova cuo sam to ako se otvori pa me zanima kako bi se uslovi za igranje PL ispunili.
Što se tiče infrastrukture. Jedina skupa stvar su reflektori. I hajmo reći, svi su svjesni da je to budućnost i da će to kad tad morati uraditi. Barem ovi gradski klubovi koji su kontinuirano u ovim višim rangovima takmičenja.
To će za desetak godina biti i ovdje obavezno.
Prije 10 godina su plastični pomoćni tereni bili misaona imenica za klubove Premijer lige. Danas je to nešto što većina i u ovom rangu ima, a i u rangovima ispod planiraju.
Savez kada je skratio 1. Rang tamicenja na 12 timo jasno je dao doznanja da se stvara liga u kojoj ce cirkulisati 15-16 klubova tj nekih 12-13 gradova.
1. Ostavio 2. Rang takmicenja u istom formatu
2. Ostavio 2. Rang takmicenja bez sponzora
3. Tim koji izbori promociju u 1. Rang nema nikakvu nagradu

Cak nisu mogli sacekati da se samo desi pa je Vico odmah ubacio 2 tima iz RS a u 1. Rang. Svi znamo kako. (Jednostavno zeli da iskoristi odmah svoju poziciju) Bas dva kluba koja dolaze iz Prijedora i Trebinja (2. i 5. Grad po velicini u RS-u). Sloga Doboj najavljuje ulazak ove godine i od saveza su dobili umjetni teren ( 3. Grad po velicini u istom.) Banja luka i Bijeljina kao 1. i 2. po velicini su vec tu i tako da vico radi odlicnu stvar za svoje).
Kad FBiH dodje na red idu Jedinstvo, Gorazde, Gradacac kod Bosnjaka i Čitluk kod Hrvata. Tesanj, Travnik, Kakanj i Konjic ce se pokusavati da nametnu.

Ostali ce igrati lopte 😉

Zivi bili pa vidjeli.
Koji je sad po velicini drugi u RS Prijedor ili Bijeljina :)

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la legenda reala » 31 avg 2021, 22:21

jel sigurno to za Gorazde
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1644
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la KonjicBOY » 03 sep 2021, 16:37

Koliko je ovaj Mtel usrao Prvu ligu FBiH to je strašno. Dok je City TV prenosio tekme, svake sedmice je bila po jedna, mogao si pogledati svoj klub i na gostovanju bez da putuješ 3-4 sata. Kao obećali prenosit će utakmice na Areni, prošle sezone ako su 3 prenosili evo glava. I hajde što su ukinuli prenose, nego su ukinuli i one preglede što su izlazili srijedom, bukvalno ništa ne možeš vidjeti ako ne odeš na utakmicu. Jedino što ne znam je li savez dao nešto para od sponzora klubovima ali čisto sumnjam.
Support your local club !

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 03 sep 2021, 20:52

KonjicBOY je napisao/la:
03 sep 2021, 16:37
Koliko je ovaj Mtel usrao Prvu ligu FBiH to je strašno. Dok je City TV prenosio tekme, svake sedmice je bila po jedna, mogao si pogledati svoj klub i na gostovanju bez da putuješ 3-4 sata. Kao obećali prenosit će utakmice na Areni, prošle sezone ako su 3 prenosili evo glava. I hajde što su ukinuli prenose, nego su ukinuli i one preglede što su izlazili srijedom, bukvalno ništa ne možeš vidjeti ako ne odeš na utakmicu. Jedino što ne znam je li savez dao nešto para od sponzora klubovima ali čisto sumnjam.
Plus savez/mTel imaju dužni klubovima i za proslu sezonu ono sto ih slijeduje. Bas je cirkus.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la legenda reala » 03 sep 2021, 21:19

Sve su klubovi krivi i njihova nesloga
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la Unknown2 » 03 sep 2021, 21:22

Klubove ne mogu ni asistencije na pisati na FB. ja mislim samo TOSK to radi. baz je ruzno kad ne mozes staviti asistencije u ligi.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1394
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 03 sep 2021, 22:27

Zukanovic je napisao/la:
03 sep 2021, 21:22
Klubove ne mogu ni asistencije na pisati na FB. ja mislim samo TOSK to radi. baz je ruzno kad ne mozes staviti asistencije u ligi.
Žalosno je da dosta klubova pa cak iz Premijer lige nema uopste zvanične str. U prvoj ligi ima par ekstra stranica, TOŠK i Gradina. Jos su ok buducnost, travnik, zvijezda i rudar k. Ovo ostalo je tanko, nema mi nista gore od ljudi koji kad izgube ne napišu da je tekma gotova a kamoli sta drugo.

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la MANUTDTe » 03 sep 2021, 23:56

HeliosIzDomzala je napisao/la:
03 sep 2021, 22:27
Zukanovic je napisao/la:
03 sep 2021, 21:22
Klubove ne mogu ni asistencije na pisati na FB. ja mislim samo TOSK to radi. baz je ruzno kad ne mozes staviti asistencije u ligi.
Žalosno je da dosta klubova pa cak iz Premijer lige nema uopste zvanične str. U prvoj ligi ima par ekstra stranica, TOŠK i Gradina. Jos su ok buducnost, travnik, zvijezda i rudar k. Ovo ostalo je tanko, nema mi nista gore od ljudi koji kad izgube ne napišu da je tekma gotova a kamoli sta drugo.
Svaka cast na postu 🤘 sve smo “mi” krivi. Kad nema sloge, nema ni rezultata.
Od kako je mtel o 1. Ligi nemas nikakve inf... jbt pa onaj pregled kola je nestonsto normalni savezi podrzavaju, al jok ba... sve je ovo smisljeno 😉 zivi bili pa vidili 🤘

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la ASD » 04 sep 2021, 00:01

Zukanovic je napisao/la:
03 sep 2021, 21:22
Klubove ne mogu ni asistencije na pisati na FB. ja mislim samo TOSK to radi. baz je ruzno kad ne mozes staviti asistencije u ligi.
Ako ti išta može pomoći. Za gol Vrabca na meču Rudar-Budućnost asistenciju je upisao Eldin Trumić.

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la MANUTDTe » 04 sep 2021, 01:30

InatSilniBosanski je napisao/la:
31 avg 2021, 12:22
MANUTDTe je napisao/la:
31 avg 2021, 01:45
Uopste ne volim ni spomen na teorije zavjere.
Ovo je po meni tako 😕. Bihac i Gorazde ce imati prednost koju ako ne iskoriste i stabilizuju se ispadaju iz masine. Tesnjaci i Konjicani su spremni i njima samo treba pomoc u vezi infrastrukture. Mislim da ce je i dobiti. ( pricamo o periodu 24-28) jer do tada je Vico
kazem ti gledajuci sta se izdogadjalo prosle sezone, nazalost ni ovo nije nemoguce :urnebes: , ali ima stvari na koje ne mozes utjecati

1. stanje u samom klubu ako npr. Gorazde nema financijsku potporu i ne moze napraviti ekipu za PL dzaba mu ko god da ga gura.

2. ne mozes izabrati jedan stadion i samo njega obnoviti bez ikakvog objasnjenja zasto bas taj, mislis da bi ljudi u Tesnju npr sutili da se u Bihacu napravi stadion a oni da nista ne dobiju.

3. isto tako uvijek neko mora ispasti iz PL i tu se otvara sansa svima . . .
Odgovor na br.1 - Grad- kanto ( umjetni pomocni ide ili je dosao. Infrastruktura savez i kanton, budzet grad i sponzori 😉 Istocna Bosna- interes Bosnjaka ( mozes misliti da je smijesno, ali tako je).
Odgovor na br.2. - nije jedan teren. Naveo sam gore u uvodu planski rad. Prijedor i Trebinje su bukvalno ubaceni bez uslova i po brzom postupku ce biti uradjena infrastruktura. Doboj vec poceo sa radovima. Hercegovci uveliko aktivni... odjednom Posune ulazi u 1. Rang, Tomislav u 2. Rang, uveliko se vec pise o Brotnju i to cak i ovaj portal. I tako ce biti za vrijeme Vice
Navedeni Bosnjacki gradovi se tek bore za PP u preriodu 2024-2028 😉

ImbecilniLudak
Postovi: 284
Pridružen/a: 17 nov 2018, 16:28
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la ImbecilniLudak » 04 sep 2021, 09:23

Evo retardinja :damn:
“Don’t believe everything you hear. Real eyes, Realize, Real lies.”

Avatar
NBK7
Postovi: 92
Pridružen/a: 05 apr 2021, 10:43
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la NBK7 » 04 sep 2021, 14:50

tu mu je i mjesto

Avatar
NBK7
Postovi: 92
Pridružen/a: 05 apr 2021, 10:43
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la NBK7 » 04 sep 2021, 17:37

Ovi bau bau mogu komotno umjesto cvijeta srebrenice na grb stavit krec sa penala

Flufy
Postovi: 209
Pridružen/a: 18 jan 2020, 02:25
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2021/22

Post Postao/la Flufy » 04 sep 2021, 17:52

NBK7 je napisao/la:
04 sep 2021, 17:37
Ovi bau bau mogu komotno umjesto cvijeta srebrenice na grb stavit krec sa penala
Bruka od suđenja. A oni loši, igra nikakva. Pep sa Cityem bi teško nešto napravio u Maglaju.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.