NK Zvijezda Gradačac

Moderator/ica: GracanicaAA

zmajevac
Postovi: 1176
Pridružen/a: 12 mar 2012, 14:14
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la zmajevac » 17 apr 2023, 18:56

SMR187 je napisao/la:
17 apr 2023, 07:45
Ne moze, nit ce se moci ikad otplatit dug kad se svake sezone takmicis na granici budzeta u ovoj kaljugi od lige, troskovi maksimalni, redovno ostajes nekome duzan. Citavu sezonu provedes spajajuci kraj s krajem i onda te jos prisastave nekakve tuzbe koje uopste nisi planirao.
Davno je trebalo istupiti u zadnji rang! Ne znam zasto je ikome u interesu da klub funkcionise po istom modelu vec 10 godina, koji uzgred qrcu ne valja. Trosi pare, dovodi "provjerena" imena, placaj menadzere, sve radi neke nebitne top 3 pozicije, cisto da bi bio zadovoljen ego nekolicine gledalaca i clanova uprave. Drugo mjesto u Prvoj FBiH košta masno, a ne donosi ti ništa osim neke vlastite satisfakcije jer je eto bolje bit 2 nego 10.

RD je tu. RD ce podrzavati klub i u prvom i zadnjem rangu.
Ali RD nece podrzavati nikakvo gasenje i novokomponovane klubove sa izbrisanim dugovima, s obzirom da i takve price kruze.
Potpisujem

Progres
Postovi: 161
Pridružen/a: 04 mar 2018, 00:47
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Progres » 17 apr 2023, 22:05

Skoro svi klubovi u Prvoj ligi imaju finansijske probleme a ne samo Zvijezda. Naravno da nije svejedno jesi li u vrhu tabele ili pri dnu. Bolji nogomet, vise publike, ljepsa atmosfera. Kup sa Zeljom, pun stadion. Koliko vrhunskih evropskih klubova ne uspjeva biti prvi ali su uvjek u vrhu svojih liga pa ne kazu da je nebitno jesu li medju prva 3 ili pri dnu tabele. Cudno razmisljanje za "navijace".

Dragons007
Postovi: 205
Pridružen/a: 12 nov 2021, 20:28
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Dragons007 » 17 apr 2023, 23:22

Legolas je napisao/la:
16 apr 2023, 23:50
Ocigledno da klub nema novca da te dugove riješiti, na ljeto će sigurno pola ekipe otići tako da ni sljedeće sezone ne možemo očekivati ulazak u PL
Pred nama je ali prateći klub bio je i u gorim situacijama .
Nadamo se svi rijesenju nije to Zvijezda zaslužila

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la 1921boy » 17 apr 2023, 23:33

Za Zvijezdu imaju tri rješenja, jedno je da Edis izgubi naredne izbore i da na mjesto gradonačelnika dođe neki čovjek koji ima ambicije da ulaže u Zvijezdu i da vrati brend (Šakić ili Topčagić ne bi donijeli promjenu, sigurno, možda jednu godinu), drugo rješenje je da se okupe jaki ljudi iz Gradačcca i da zakopaju ratne sjekire i pomognu klubu, što je nemoguća misija zbog šarenila po političkim strankama.

Kako te mogućnosti nisu realne, treća ujedno i najizglednija tj. možda i najbezbolnija da se krene od najnižeg ranga, ne sa drugim imenom, drugim klubom, nego kao Čelik, malo po malo, reprograme potpisati sa gradom, da isplaćuju, smanjiti trošenje para na minimum, od ostatka vraćati dugovanja, domaća ekipa, djeca, treneri i lagano.

Adi Šakić je dobar momak, on jedini nešto ozbiljno radi ali sam ne može puno.

Kadić ostaje trener i u narednom periodu.

zmajevac
Postovi: 1176
Pridružen/a: 12 mar 2012, 14:14
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la zmajevac » 18 apr 2023, 06:57

Generalno jedini izlaz za budućnost igranja većine klubova u ovoj ligi je proglašenje ove lige čisto amaterskom gdje bi svi klubovi smanjili troškove prije svega da to bude razvojna liga za mlade i igrače koji imaju poso i koji nebi opterecivali klub zahtevima za nerealne plate .Ovo trenutno je van svake pameti glumi se neki profesionalizam a nemaš para za autobus i što je najveći problem od tog igračkog kadra možeš proizvesti socijalni slučaj.Ulagat u infrastrukturu ,kake ba iluzije kordinatori ,kojekakvi treneri a junioriti igraju u konkurenciji dva kluba iz federacije Rahica i Gracanice.Kazem opet ovo je izlaz sa nivoa Saveza ako im je u interesu da opstanu klubovi ,a ako nije onda će i dalje se igrat za njih za sudije a klubovi će se gasit ili gledat sebe pa ta varijanta kao Celik

Dragons007
Postovi: 205
Pridružen/a: 12 nov 2021, 20:28
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Dragons007 » 18 apr 2023, 07:25

Dobar potez za Kadica imamo mi domaćih trenera treba dati sanau

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la SMR187 » 18 apr 2023, 14:16

Progres je napisao/la:
17 apr 2023, 22:05
Skoro svi klubovi u Prvoj ligi imaju finansijske probleme a ne samo Zvijezda. Naravno da nije svejedno jesi li u vrhu tabele ili pri dnu. Bolji nogomet, vise publike, ljepsa atmosfera. Kup sa Zeljom, pun stadion. Koliko vrhunskih evropskih klubova ne uspjeva biti prvi ali su uvjek u vrhu svojih liga pa ne kazu da je nebitno jesu li medju prva 3 ili pri dnu tabele. Cudno razmisljanje za "navijace".
Ne mozes drug povlacit paralele izmedju vrhunskih evropskih klubova i 1. Lige FBiH. Jednostavno ne ide.
Spominjes Želju i pun stadion... Željo je Željo, premijerligaš. Uzmi ligu, eto citavu sezonu smo drugi, igrali smo mozda i najbolji fudbal jos od Nermina Šabića.. Razlika u posjeti je mizerna. Mozda 500 ljudi umjesto 200. Jos kad uzmes u obzir da je sezone fakticki zavrsena i lose rezultate u zadnje vrijeme, upolovit ce se posjeta do kraja sezone. Jedino nas jos Gradina moze izvadit na racun rivalstva.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Progres
Postovi: 161
Pridružen/a: 04 mar 2018, 00:47
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Progres » 18 apr 2023, 18:22

SMR187 je napisao/la:
18 apr 2023, 14:16
Progres je napisao/la:
17 apr 2023, 22:05
Skoro svi klubovi u Prvoj ligi imaju finansijske probleme a ne samo Zvijezda. Naravno da nije svejedno jesi li u vrhu tabele ili pri dnu. Bolji nogomet, vise publike, ljepsa atmosfera. Kup sa Zeljom, pun stadion. Koliko vrhunskih evropskih klubova ne uspjeva biti prvi ali su uvjek u vrhu svojih liga pa ne kazu da je nebitno jesu li medju prva 3 ili pri dnu tabele. Cudno razmisljanje za "navijace".
Ne mozes drug povlacit paralele izmedju vrhunskih evropskih klubova i 1. Lige FBiH. Jednostavno ne ide.
Spominjes Želju i pun stadion... Željo je Željo, premijerligaš. Uzmi ligu, eto citavu sezonu smo drugi, igrali smo mozda i najbolji fudbal jos od Nermina Šabića.. Razlika u posjeti je mizerna. Mozda 500 ljudi umjesto 200. Jos kad uzmes u obzir da je sezone fakticki zavrsena i lose rezultate u zadnje vrijeme, upolovit ce se posjeta do kraja sezone. Jedino nas jos Gradina moze izvadit na racun rivalstva.
Losa ekipa koja se bori za opstanak nebi imala priliku da igra protiv Zelje jer bi davno ispala. Nije mala razlika izmedju 200 i 500 navijaca a bilo nas je i manje od 100. Osim navedenog postoji i sportski motiv. Zasto igra Rudar, Bratstvo, Gorazde, Gradina... ako nisu prvi u ligi. Ja ni kao bivsi sportista ni kao navijac ne razumijem takvo razmsljanje neka se igra bez ambicija za vrh, kvalitetan nogomet pa makat u Prvoj ligi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la SMR187 » 18 apr 2023, 19:44

Progres je napisao/la:
18 apr 2023, 18:22
SMR187 je napisao/la:
18 apr 2023, 14:16
Progres je napisao/la:
17 apr 2023, 22:05
Skoro svi klubovi u Prvoj ligi imaju finansijske probleme a ne samo Zvijezda. Naravno da nije svejedno jesi li u vrhu tabele ili pri dnu. Bolji nogomet, vise publike, ljepsa atmosfera. Kup sa Zeljom, pun stadion. Koliko vrhunskih evropskih klubova ne uspjeva biti prvi ali su uvjek u vrhu svojih liga pa ne kazu da je nebitno jesu li medju prva 3 ili pri dnu tabele. Cudno razmisljanje za "navijace".
Ne mozes drug povlacit paralele izmedju vrhunskih evropskih klubova i 1. Lige FBiH. Jednostavno ne ide.
Spominjes Želju i pun stadion... Željo je Željo, premijerligaš. Uzmi ligu, eto citavu sezonu smo drugi, igrali smo mozda i najbolji fudbal jos od Nermina Šabića.. Razlika u posjeti je mizerna. Mozda 500 ljudi umjesto 200. Jos kad uzmes u obzir da je sezone fakticki zavrsena i lose rezultate u zadnje vrijeme, upolovit ce se posjeta do kraja sezone. Jedino nas jos Gradina moze izvadit na racun rivalstva.
Losa ekipa koja se bori za opstanak nebi imala priliku da igra protiv Zelje jer bi davno ispala. Nije mala razlika izmedju 200 i 500 navijaca a bilo nas je i manje od 100. Osim navedenog postoji i sportski motiv. Zasto igra Rudar, Bratstvo, Gorazde, Gradina... ako nisu prvi u ligi. Ja ni kao bivsi sportista ni kao navijac ne razumijem takvo razmsljanje neka se igra bez ambicija za vrh, kvalitetan nogomet pa makat u Prvoj ligi.
Pa svake sezone igramo za max. 2. mjesto koja ti ne donosi nista osim enormnih troskova. Kakva je to ambicija? Znamo i ja, i ti, i svi ostali da ni sredstva ni veze za prvo mjesto nemamo. Uvijek se plasira neka prica o premijer ligi a svako ko malo bolje prati desavanja zna u startu da od toga nema nista. Donedavno sam ponovo slusao pricu "sljedece sezone se ide zadrzat kostur ekipe i ambicije premijer liga". Nije malo proslo, dvije tuzbe, suspenzija... Kukanje, oj ugasit cemo se.
Ja citavo vrijeme zastupam tu ideju da se istupi iz lige i da se radi na tome da klub stane na zdrave noge. Sa zdravim temeljima mozes pucati na premijer ligu gdje bi protiv Zelje i ostalih igrao svako kolo, a ne ovako kad te nafaka spoji u kupu.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Pajo59
Postovi: 87
Pridružen/a: 19 feb 2019, 20:25
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Pajo59 » 18 apr 2023, 20:30

Pa istupi bolan,ko ti brani,ostavi Zvijezdu na miru,vi koji podrzavate istupanje ste vjerovatno stara uprava koja je i kriva za probleme,hajte vi pratitit nize lige i uzivajte a Zvjezda je za vas institucija….

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la SMR187 » 19 apr 2023, 06:19

:facepalm:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Dragons007
Postovi: 205
Pridružen/a: 12 nov 2021, 20:28
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Dragons007 » 21 apr 2023, 20:52

I dok navijači sjede za jeftinim tastaturama i drže demagogiju čovjek koji je uvalio klub u 1.milion km duga naplaćuje mu i kamatu na neku pozajmicu koja je takodje sumnjiva kao i sve njegove radnje Do sada
E moj Fadila kakvog si debila napravio biznis menom
Zato mi navijači udružimo se kao 2013/14 kada je isti taj papak strahovao i bio kamenovan od strane navijača !
Pokažimo mu da klub nije sam i da Zvijezda ima još navijače koji vole klub .To je pickica od čovjeka

zmajo
Postovi: 68
Pridružen/a: 05 maj 2021, 08:02
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la zmajo » 27 apr 2023, 07:24

Dokle se došlo sa izgradnjom krova. Hoće li to propasti ili?

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la SMR187 » 27 apr 2023, 07:32

Najvjerovatnije. Nisam bog zna upratio, vidio sam da su neka sredstva odobrena, ali eto kazu da je zapelo s nase strane, tj. od gradske uprave
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la 1921boy » 27 apr 2023, 22:21

Indira je neki dan pisala kako gradonačelnik blokira izgradnju i pokrivanje tribine.

Legolas
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 avg 2021, 13:12
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la Legolas » 28 apr 2023, 10:43

Izgleda da je to to sa našom Zvijezdom, sad za vikend neće igrati i kako limar kaže katanac i ugasiti je

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la SMR187 » 28 apr 2023, 11:27

Mnogi su me napadali kad sam zagovarao istupanje u zadnji rang. Jos prije nekoliko godina sam pisao da ovim nacinom poslovanja i borbom za pisljivo 2-3 mjesto samo odgadjamo ono sto nas svakako ceka, kad-tad. I eto docekalo nas je danas.
Hvala svima koji su igrali Football manager uzivo ovih zadnjih nekoliko godina. Sad vi u druge klubove i poslove, a Zvijezda... kako god

Usput: Komentar gradonačelnika (ili marionete koja mu vodi FB profil), vezano za krov:
slika
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

zmajevac
Postovi: 1176
Pridružen/a: 12 mar 2012, 14:14
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la zmajevac » 28 apr 2023, 14:11

SMR187 je napisao/la:
28 apr 2023, 11:27
Mnogi su me napadali kad sam zagovarao istupanje u zadnji rang. Jos prije nekoliko godina sam pisao da ovim nacinom poslovanja i borbom za pisljivo 2-3 mjesto samo odgadjamo ono sto nas svakako ceka, kad-tad. I eto docekalo nas je danas.
Hvala svima koji su igrali Football manager uzivo ovih zadnjih nekoliko godina. Sad vi u druge klubove i poslove, a Zvijezda... kako god

Usput: Komentar gradonačelnika (ili marionete koja mu vodi FB profil), vezano za krov:
slika
Samo kretanje iz zadnjeg ranga ali skroz sa novim ljudima nista sa bilo kojim koji je već bio u Zvijezdi jer virus baksuzluka i kokuzluka bi se prenio i opet isto

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la 1921boy » 28 apr 2023, 14:21

Izgleda da ćemo ipak igrati sutra?

zvezdas1922
Postovi: 173
Pridružen/a: 21 nov 2021, 03:35
Kontakt:

Re: NK Zvijezda Gradačac

Post Postao/la zvezdas1922 » 29 apr 2023, 09:49

zmajevac je napisao/la:
28 apr 2023, 14:11
SMR187 je napisao/la:
28 apr 2023, 11:27
Mnogi su me napadali kad sam zagovarao istupanje u zadnji rang. Jos prije nekoliko godina sam pisao da ovim nacinom poslovanja i borbom za pisljivo 2-3 mjesto samo odgadjamo ono sto nas svakako ceka, kad-tad. I eto docekalo nas je danas.
Hvala svima koji su igrali Football manager uzivo ovih zadnjih nekoliko godina. Sad vi u druge klubove i poslove, a Zvijezda... kako god

Usput: Komentar gradonačelnika (ili marionete koja mu vodi FB profil), vezano za krov:
slika
Samo kretanje iz zadnjeg ranga ali skroz sa novim ljudima nista sa bilo kojim koji je već bio u Zvijezdi jer virus baksuzluka i kokuzluka bi se prenio i opet isto
Iz zadnjeg ranga skim, s čim i to iziskuje troškove. Nebi gradska vlast Zvijezdi nisza vise dala nego drugim klubovima u zadnjem rangu jer njih konkretno sport ne zanima. Istrošili smo previše ljudi Zvijezdin jedini spas je da se svi udruže zakopaju ratne sikire od Nurde, Fadila, pa ovamo do zadnje uprave statut kluba izmjeniti ako ne možeš obezbbjediti 1000 km godisnje, ne možeš biti član skupštine, simpatizeri preko udruženja pomagat klub, a upravni odbor 10.000 po glavi kao u zlatno doba, Grad 300-400 k godišnje dal preko nekih firmi ili direkt. Imamo Amerikanca on može sigurno 100.000 potegnuti ima Azmir 50-100.000 km samo treba sjest i sve to iskoordinirati Napravit pregovarački tim medju kojima treba obavezno biti načelnik.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: pomocniDJUBRE i 13 gostiju.