FK Goražde

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
Nole1
Postovi: 42
Pridružen/a: 27 jul 2010, 11:23
Kontakt:

FK Goražde

Post Postao/la Nole1 » 14 sep 2010, 12:42

Evo tema i o Fudbalskom klubu Goražde koji trenutno nastupa u Prvoj Ligi Federacije Bosne i Hercegovine. Evo malo i historije kako je nastao Fudbalski klub Goražde "Prvi nogometni klub u Goraždu osnovan je 1918. godine i dobio je naziv Herceg Stjepan. Klub mijenja ime 1922. godine u Gošk, koji je prvu međugradsku utakmicu odigrao protiv kluba Jugovića iz Foče. Klub je ovo ime zadržao sve do drugog svjetskog rata. Poslije oslobođenja osnovan je 1946. godine nogometni klub Bratstvo. Klub mijenja ime 1948. godine u Sloga, koje zadržava do 1952. godine, kada dobiva novo ime Pobjeda. Ovo ime nosio je do 1957. godine, kada se od kluba Pobjeda prave dva sportska kluba: Gošk i Radnički. Oba kluba postoje sve do 1960. godine. Te godine Gošk se spaja sa Radničkim u današnje Goražde. Sretno sa temom :D

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la tm84 » 14 sep 2010, 13:03

sjecam se 1999. kada je je zeljo igrao kup utakmicu sa gorazdom... pobjedili smo 5-0, a prije pocetka utakmice smo darovali klubu 5 lopti... :)
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
Nole1
Postovi: 42
Pridružen/a: 27 jul 2010, 11:23
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Nole1 » 14 sep 2010, 13:29

tm84 je napisao/la:sjecam se 1999. kada je je zeljo igrao kup utakmicu sa gorazdom... pobjedili smo 5-0, a prije pocetka utakmice smo darovali klubu 5 lopti... :)
svaka cast ;)

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Johnyx95 » 14 sep 2010, 13:35

Kakvu ekipu ima Gorazde?
I zanima me jos jedna stvar,sta ocekujes od naredne tekme s Jedinstvom?
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 14 sep 2010, 14:52

Ima sad onako solidnu ekipu,većina igrača od prošle sezone je otišla nije se znalo do kraja i hoće li se igrati u prvoj ligi.Sad je došlo nekih novi igrača i uz ovih nekoliko starih sasvim solidna ekipa (odigrali su jednu dobru utakmicu protiv Čapljine dobili 4:0 neki novi Pljevljak dao het rik ,a ove ostale skoro sve nesretno izgubili mogle se gledati snimke na kantonalnoj televiziji).
Kažu da su sad pokradeni protiv Igmana vodili 1:0 pa sudija sviro penal iako je faul kažu bio van šesnesterca i oni izjednačili,pa igman poveo 2:1 oni izjednačili negdje u osamdeset i nekoj i pred sam kraj kažu sudija opet svirao penal i izgubili 3:2.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 14 sep 2010, 14:55

tm84 je napisao/la:sjecam se 1999. kada je je zeljo igrao kup utakmicu sa gorazdom... pobjedili smo 5-0, a prije pocetka utakmice smo darovali klubu 5 lopti... :)
Tad bila ono velika euforija pun stadion bio poslije rata ono Željo dolazi ,u kojoj su se fazi takmičenja u kupu tada sastali.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Virtu4l » 14 sep 2010, 17:11

legenda reala je napisao/la:Tad bila ono velika euforija pun stadion bio poslije rata ono Željo dolazi ,u kojoj su se fazi takmičenja u kupu tada sastali.
Tada su se igrale kvalifikacije, pa se onda igrao završni turnir. Te godine je Željo osvojio Kup, a protiv Goražda je igrao u prvom kolu 'kvalifikacija'.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
RagazziDelSud
Postovi: 285
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:29
Lokacija: Yugo
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la RagazziDelSud » 14 sep 2010, 17:17

Svaka cast o temi,samo nastavite! ;)
Posuđujte novac od pesimista – oni ne očekuju da im ga vratite.

Avatar
Nole1
Postovi: 42
Pridružen/a: 27 jul 2010, 11:23
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Nole1 » 14 sep 2010, 17:25

RagazziDelSud je napisao/la:Svaka cast o temi,samo nastavite! ;)
znam ja koju temu treba otvoriti :mrgreen:

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la AulleTa » 14 sep 2010, 17:35

Mislim da nažalost ispadate, ali uprkos tomu, sreću vam želim.
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 18 sep 2010, 23:21

Goražde - Jedinstvo 3:0 (bitna pobjeda u borbi za opstanak u PLFBIH,kakva je bila utakmica i suđenje ne znam vjerovatno domaćinsko ko i svugdje na gostovanju u prvoj ligi federacije)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Han!$;Lfc
Postovi: 1582
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:38
Lokacija: Merseyside Red
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Han!$;Lfc » 13 feb 2011, 11:46

14ti smo vadimo se ;)

Koliko ekipa ispada iz ove lige u nizi rang ?
YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 13 feb 2011, 13:17

Han!$;Lfc je napisao/la:14ti smo vadimo se ;)

Koliko ekipa ispada iz ove lige u nizi rang ?
ja mislim da tri ispadaju

a trebali bi ,opstati ,počeo se pravo voditi klub ,dovedeno je nekoliko pojačanja ,čak su otišli i na pripreme van Goražda ,ma biće bolje sigurno ,još ako se jedan čovjek uključi pravo u klub ,eto ih za 2-3 godine u premier ligi
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DAVID VILLA 7'
Postovi: 1856
Pridružen/a: 24 jul 2010, 14:54
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la DAVID VILLA 7' » 16 feb 2011, 17:27

legenda reala je napisao/la:
Han!$;Lfc je napisao/la:14ti smo vadimo se ;)

Koliko ekipa ispada iz ove lige u nizi rang ?
ja mislim da tri ispadaju

a trebali bi ,opstati ,počeo se pravo voditi klub ,dovedeno je nekoliko pojačanja ,čak su otišli i na pripreme van Goražda ,ma biće bolje sigurno ,još ako se jedan čovjek uključi pravo u klub ,eto ih za 2-3 godine u premier ligi
Samo jedno pitanje jel vam to doso novi presjednik kluba ?
Francesco Totti: "Barca igra kao nitko u povijesti. Ne mogu joj ništa ni tri Reala"
David Villa 7'
Visca Barca !
Mes Que Un Club !

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 16 feb 2011, 19:34

Ma sve se promjenilo ,uprava, trener ,dosadašnji presdjednik je otišo iz kluba ,dovedeno pet pojačanja ,po prvi put se ide na pripreme van Goražda (deset dana u Fojnicu ) posljednja provjera pred prvenstvo igra se sa Čelikom u subotu ,znači počelo se ozbiljno ,nisam siguran ,ali mislim da se u klub uključio jedan naš poznati privrednik ,koji je do sad finansiro rukometne klubove koje je uveo u ligu i na evropsku scenu ,ako bude ulago u fudbal nije isključeno ni da se uđe u premijer ligu za koju godinu ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DAVID VILLA 7'
Postovi: 1856
Pridružen/a: 24 jul 2010, 14:54
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la DAVID VILLA 7' » 19 feb 2011, 15:11

Evo cujem od druga(rodzaka) da ste izgubili od celika 1:3 ?
Francesco Totti: "Barca igra kao nitko u povijesti. Ne mogu joj ništa ni tri Reala"
David Villa 7'
Visca Barca !
Mes Que Un Club !

beckham
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 jan 2011, 15:40

Re: FK Goražde

Post Postao/la beckham » 19 feb 2011, 15:13

igra li u gorazdu enes prolaz
one only david beckham

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 19 feb 2011, 15:17

beckham je napisao/la:igra li u gorazdu enes prolaz

ma igra ,vratio se iz Sarajeva (Novi Grad ) ja mislim ,ušao danas u drugom poluvremenu

DAVID VILLA 7' je napisao/la:Evo cujem od druga(rodzaka) da ste izgubili od celika 1:3 ?
ma ja ,više se nije ni moglo očekivati (realno)nego častan poraz ,u drugom poluvremenu igrala skoro pa kadetska ekipa ,sve djeca ,dobro su se držali
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

beckham
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 jan 2011, 15:40

Re: FK Goražde

Post Postao/la beckham » 19 feb 2011, 15:45

legenda reala je napisao/la:
beckham je napisao/la:igra li u gorazdu enes prolaz

ma igra ,vratio se iz Sarajeva (Novi Grad ) ja mislim ,ušao danas u drugom poluvremenu

DAVID VILLA 7' je napisao/la:Evo cujem od druga(rodzaka) da ste izgubili od celika 1:3 ?
ma ja ,više se nije ni moglo očekivati (realno)nego častan poraz ,u drugom poluvremenu igrala skoro pa kadetska ekipa ,sve djeca ,dobro su se držali
ovaj enes prolaz je nekada bio dobar
one only david beckham

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 19 feb 2011, 15:47

ma bio dobar ,dok je bio u osnovnoj i srednjoj bio ovdje među najvećim talentima i otišo odavde iz srednje u Sarajevo ,e sad se opet vratio ,pa vidjećemo kakav će biti i kolkiko će igrati

a odakle ga znaš jesi igro sa njim
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.