NK Bratstvo Gračanica

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la ASD » 05 feb 2020, 21:17

smajk1980 je napisao/la:
05 feb 2020, 20:58
ASD je napisao/la:
05 feb 2020, 15:09
Gledao sam vam ove pulene danas. Rezultat nije mjerilo jer ste bili bolji.
Oba beka odlični igrači, pogotovo desni 15 broj. Zarić isto odličan igrač, Stojanov takođe.
Koji vam je ovaj drugi golman, imao je dvije atraktivne intervencije?

U drugom poluvremenu ste pali kad ste izmjene napravili. Dosta slabija ekipa bila.

Prva postava vam izgledala ovako

----------------------Poturalić-------------------
--------Stojanov---Adilović---Dijabang-----
----------------Zarić--------Vranjić---------------
----16--------Šuša-----------Ramić-------15------
---------------------Divković-------------------------
De nam malo objasni kako smo igrali,jel to bilo preskaknje igre kao do sad ili se igralo kazes da smo bili bolji u prvom poluvremenu,kako smo djelovali u napadu i odbrani i kako smo zabili golove??
Igrali ste odlično, dobili na sredini terena i probijali po stranama, odbrana čvrsta bila. Budućnost ništa nije odigrala u prvom.
U drugom poluvremenu Budućnost malo mijenjala, vi puno i tu vas dobijemo. Doduše malo opravdanje što je Budućnost imala 3 juniora na terenu.
Golove ste dali nakon kornera ali je bilo pitanje vremena kad će pasti golovi. Duraković (16?) centrirao, a drugi Zarić s druge strane, strijelci bili Šuša i Ramić.
Da ste imali nekog boljeg napadača dali bi više golova, Poturalić najtanji bio.
Stojanov ekstra driblao, s druge strane 15 isto (ko je taj igrač?)
Zarić, Adilović, vranjić isto dobri.

slika

Nema druge slike.

Dobra tekma bila kad se sve sagleda. Igralo se, a nije bilo varnica.
Ekstra potez za tv špice imao vaš rezervni golman Mustafić kad je kod slobodnog se bacio i uhvatio loptu u letu.

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5304
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GracanicaAA » 06 feb 2020, 00:09

ASD je napisao/la:
05 feb 2020, 15:09
Gledao sam vam ove pulene danas. Rezultat nije mjerilo jer ste bili bolji.
Oba beka odlični igrači, pogotovo desni 15 broj. Zarić isto odličan igrač, Stojanov takođe.
Koji vam je ovaj drugi golman, imao je dvije atraktivne intervencije?

U drugom poluvremenu ste pali kad ste izmjene napravili. Dosta slabija ekipa bila.

Prva postava vam izgledala ovako

----------------------Poturalić-------------------
--------Stojanov---Adilović---Dijabang-----
----------------Zarić--------Vranjić---------------
----16--------Šuša-----------Ramić-------15------
---------------------Divković-------------------------

Ja mislim da je 16 bio Durakovic, a drugi golman je Mustafic.
Protiv Sarajeva je branio ekstra. :D

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la ASD » 06 feb 2020, 00:12

Jeste, to je Duraković, dobar igrač.
Oba beka vam prejaka, ofanzivni obojica.

Što se tiče golmana. Nedostatak mu visina. To je šteta. Ima baš odličnu ručnu tehniku.

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la baltazar7 » 07 feb 2020, 22:34

U nedjelju protiv Modriče, tamo negdje, a onda valjda sl sedmice jedna sa Gradinom...itd

Benjo_AFC86
Moderator
Postovi: 3498
Pridružen/a: 11 okt 2010, 12:35
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la Benjo_AFC86 » 07 feb 2020, 22:47

Utakmica sa Gradinom bi trebala biti u nedjelju (u slučaju da akreditiranje bude u subotu). U slučaju lijepog vremena igrati će se na glavnom stadionu.
OFK Gradina Srebrenik
Silver Town Boys

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la baltazar7 » 11 feb 2020, 20:01

Alfa Modriča - Bratstvo 0:1, igrano danas.

Dosadašnje utakmice:
Bratstvo-Sloboda 0:1
Bratstvo-Lokomotiva 1:0
Budućnost-Bratstvo 5:2
Alfa-Bratstvo 0:1

Gradina-Bratstvo, vjerovatno za vikend...

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la baltazar7 » 27 feb 2020, 11:55

Dosadašnje utakmice:
Bratstvo-Sloboda 0:1
Bratstvo-Lokomotiva 1:0
Budućnost-Bratstvo 5:2
Alfa-Bratstvo 0:1
Gradina-Bratstvo 1:0
Borac Jelah-Bratstvo 4:1

Bgm, ne djeluje dobro...gol razlika u ovim utakmicama 5:11 a protivnici manje više bezzz i nemoj da neko samo napiše kako je Sloboda neka ekipa...

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la baltazar7 » 01 mar 2020, 17:37

Ovi su moji trebali odigrati prijateljsku za vikend. Kada, gdje i skim, niko veze nema. Uglavnom nisu ni odigrali. Jako neozbiljno a situacija pak jako ozbiljna.

6 dana do prve utakmice, bez generalke, bez jasnih kontura tima, bez ideje čini mi se. Amaterska improvizacija.

Generalka će znači ostati 4 komada od moćnog, uz svo dužno poštovanje, Borca iz Jelaha.

Šuša koji je kao trebao biti neki combo igrač/stručni štab i da povremeno po potrebi zaigra i dalje jedini ozbiljan, kvalitetan odbrambeni i igrač. A sa stvar bude gora, Šuša sigurno nije brži ni bolji u odnosu na prethodne sezone.

Naravno, svim srcem uz Bratstvo ali imam osjećaj da nas sve čeka velika proljetna patnja...

smajk1980
Postovi: 29
Pridružen/a: 21 jan 2020, 12:22
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la smajk1980 » 05 mar 2020, 19:40

Dolazi nam prvenstvo a nikad neizvjesnije vidim i po gradu sve zasutilo ko nikad.
Nadam se pobjedi protiv Travnika samo da se uzmu 3 boda ekipu sto sam pratio nije lose ali sto predhodnik reče zalosno je od toliko mladji stopera Šuša i dalje najbolji stoper
Od kako je Kadić zavrsio karijeru nismo našli stopera da je nekako konstantan i kvalitetan a znamo koliko godina i kako su dobro igrali u paru Šuša i Kadija pa mislim dobri 5 sezona bili najbolji stoperi lige
Kad pogledam sad da u napadu imamo Jaganjca Bajica Musu i sad Poturalica malo mi bude lakse jer su svi kvalitetni igraci
Vezni red nepoznanica bar za sad

Sjedim prekuce u kaficu ulaze igraci bratstva pola ih i ne znam i pricaju o nekom filmu koji se snima o nk bratstvu
I govore kao doso novinar i pita Šušu za interviju kad Šule njemu hvala ti druze nisam ti ja u tim cirkusima :) :)
vidi se da i njima nije jasno
Iskreno uvijek sam ga gotivio sto je bio uvijek drugaciji od drugi igraca i ljudi a isto tako vrlo postovan

Sretno nam u subotu i daj boze samo tri boda

smajk1980
Postovi: 29
Pridružen/a: 21 jan 2020, 12:22
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la smajk1980 » 08 mar 2020, 09:41

Cista i zasluzena pobjeda Bratstva koja je dosla iz zelje i dobre fizicke spreme
Ali puno promaseni sansi i onda dodjes u situaciju da spasavas zivu glavu
Dva vezna igraca pojacanja prava zaric vranic i mali sejdic bas extra odigro
Salkic momak kiks i nije za stopera i ne znam kako nikic ne vidi da nije momak za to mjesto vidilo se jucer
Stojanov odigro dobro ko i bajic
Šuša standardno dobar spasio 2 cista gola ali mora neko drugi s njim u paru
Bekovi dobri i tino odbranio za pobjedu
Situacija kad je poturalic izlazio salva zvizduka radi toga sto nema domaci igraca a vadi se poturalic hoce svijet domaci igraca
Veoma bitna tri boda

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5304
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GracanicaAA » 02 jun 2020, 21:46

Nikić: Sve sam isplanirao, pojačanja, ulazak u Premijer ligu... Još samo da ostanem trener

Auu pojacanja... :tokralju: :tokralju: :kafa:

Avatar
zalayeta
Postovi: 22
Pridružen/a: 01 avg 2019, 14:01
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la zalayeta » 26 jun 2020, 15:29

Šta se dešava u klubu, jel iko osim Dase i Pedija ostao ili ?

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 26 jun 2020, 16:07

zalayeta je napisao/la:
26 jun 2020, 15:29
Šta se dešava u klubu, jel iko osim Dase i Pedija ostao ili ?
Ima Taća, redovno kosi travu :rol:
No sikiriki za plavožute. Zagarantovano je mjesto na tabeli od broja 3 do 7 :mrgreen:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

GEC
Postovi: 619
Pridružen/a: 19 feb 2016, 19:32
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GEC » 26 jun 2020, 18:46

7aprildomemoj je napisao/la:
26 jun 2020, 16:07
zalayeta je napisao/la:
26 jun 2020, 15:29
Šta se dešava u klubu, jel iko osim Dase i Pedija ostao ili ?
Ima Taća, redovno kosi travu :rol:
No sikiriki za plavožute. Zagarantovano je mjesto na tabeli od broja 3 do 7 :mrgreen:
Od domacih igraca ostali samo Susa i Mussa :urnebes:

Avatar
zalayeta
Postovi: 22
Pridružen/a: 01 avg 2019, 14:01
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la zalayeta » 29 jun 2020, 15:44

Ove godine će biti sezona za nerviranje na stadionu Luke ... roster nikad slabiji ,mada i liga nikad slabija nije bila. Idealna prilika da se proba od mlađih šta izvući.

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5304
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GracanicaAA » 30 jun 2020, 23:45

75 godina NK BRATSTVO Gracanica - istorija :tokralju: :tokralju: :bih:
Nusret HELIC ovaj mandant obavljao je u tri navrata.
Prvi puta je to bilo 1989 pa do 1991.Te tri godine bile su izuzetno teske za klub,jer poslije ispadanja iz MRL skoro je doslo do totalnog rasula.Muhamed SELO,tadasnji izvrsni direktor kluba,ponudio je ovu funkciju Nusretu Helicu i njih dvojica i uz pomoc svakako trenera Cajica,Pindzica,Sumbica i Geca uspjeli su konsolidovat redove i odrzati klub u zivotu.Dolaz rat,klub jednu godinu prestaje sa radom,Nusret Helic odlazi na ratni raspored,da bih svoj drugi angazman u klubu ponovo dobio 2001.U kontinuitetu ga obavlja punih 9 godina i za to vrijeme postize svoj najveci uspjeh ,plasman u Prvu ligu Federacije.2008./09 Nusret Helic se povlaci sa mjesta predsjednika,a na skupstini se bira Zvonimir SNOBL.Te godine klub ponovo zapada u krizu,ispada u drugu ligu i na vanrednoj skupstini delegati traze da se Nusret vrati na mjesto predsjednika.Nusret Helic ovu funkciju prihvata djelimicno, a to je da klub vodi Zajim Spahic,a on ce biti samo pocasni clan,sa pravom vece ovlasti.I tako naredni 10 godina ovaj dvojac vodi klub punih 9 godina u Prvoj ligi Federacije.
No pored toga sto obavlja funkciju pocasnog predsjednika,Nusret HELIC,je jos po necemu specifikum ovog poziva.Kada smo zbrajali sve ukupno on je proveo na klupi Bratstva kao sluzbeni prestavnik kluba na vise od 500 utakmica.Sa klubom putovao po citavoj BiH,snjima spavao,bodrio ih,veseli se snjima,a bogami i tugovao.To moze samo covjek koji voli fudbal,voli svoj klub,voli svoj grad ali i vise od toga.Ovakvi se ljudi nazivaju jos i Fanatici.



slika

slika

slika

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 13 jul 2020, 15:09

Do sada dvije pripremne utakmice i dvije pobjede. Protiv Lokomotive iz Miričine 8:1 i protiv Željezničara ST iz Banja Luke 2:1. Iduća je protiv Tuzla Citiya u četvrtak
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 17 jul 2020, 08:06

Nedostaje nam još jedan napadač uz Potka da igra
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

smajk1980
Postovi: 29
Pridružen/a: 21 jan 2020, 12:22
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la smajk1980 » 17 jul 2020, 09:45

Gledo sam jucer i ako nije ono neko mjerilo ali ima tu posla jos dosta,po meni jos jedan spic uz Potka onaj vezni br 18 sa duzom kosom slabo skroz dok je Aletic pojacanje vidi se ima tu problem ne znsm ko je do 21 god ali tu moze biti problem onaj lijevi bek potanak sreca Šule jucer ga zatvorio 5 put i kupio iza njega sve lopte i mali golman njegov go iz kornera,desni bek salkic puno gresaka stalno i posle toga golovi,vidi se Šuša i ako u godinama da i dalje moze puno dati jer igra sigurno drugacija je ekipa kad on igra ili kad ne igra vidilo se drugo pol,jaganjac uz musu dobar uvijek daju sve od sebe,bit ce tesko ko i do sad ove 3 god nema vise timkova kadrica pantica salkica mujkica da je milins gledati

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la ASD » 19 jul 2020, 19:54

Solidan otpor.
Aletić odigrao sjajan meč, Mujčić takođe, Jaganjac standardno.
Ko je lijevi bek Delić?

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Zaniolo i 11 gostiju.